Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: НЕ ХОДЕТЕ КЪМ СЪРНИЦА!
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: НЕ ХОДЕТЕ КЪМ СЪРНИЦА!  (Прочетена 16746 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2374

« Отговор #105 -: юли 28, 2020, 20:48:18 »

Проблемът на това, което представяш като доказателство за твоята теза, може да се разглежда и под ъгъла на другата. Например онзи речник, дето си го постнал по-нагоре. Ми за повечето от думите колкото и да се напъвам, не виждам никаква връзка с нашите. Тези изследователи как я видяха, не знам.
Преди малко даваха репортаж за някакви находки, датирани на 8000 години. В Слатина в София, ако не бъркам. Обаче историческите пластове, в които са ги намерили, изглеждат доста плитки като за 8000 г. Специално за човешките скелети аз лично не бих отхвърлил и вероятността да са от някои неразкрите криминални случаи от последните 100 г.
Та в общи линии, когато става въпрос за някакви неща, които са се случили преди 3 - 4000 г., как можем да вярваме на някакви тогавашни разказвачи? Знаеш какви дебати са покрай Новия завет, хем историята е от два пъти по-ново време, та какво остава за събития от времето на тракийските, пардон, прабългарските царства по тези земи.
Пак казвам, похвално е да си толкова патриотично настроен, обаче е опасно в днешно време, че за нищо стават необратими бели.
Били сме силни доста време, обаче са дошли едни и са ни го турили. Както ние сме го туряли на тези преди нас. Защото който спре да го туря, му го турят.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5337

Ел. поща
« Отговор #106 -: юли 29, 2020, 15:47:46 »

Проблемът на това, което представяш като доказателство за твоята теза, може да се разглежда и под ъгъла на другата. Например онзи речник, дето си го постнал по-нагоре. Ми за повечето от думите колкото и да се напъвам, не виждам никаква връзка с нашите. Тези изследователи как я видяха, не знам.
Преди малко даваха репортаж за някакви находки, датирани на 8000 години. В Слатина в София, ако не бъркам. Обаче историческите пластове, в които са ги намерили, изглеждат доста плитки като за 8000 г. Специално за човешките скелети аз лично не бих отхвърлил и вероятността да са от някои неразкрите криминални случаи от последните 100 г.
Та в общи линии, когато става въпрос за някакви неща, които са се случили преди 3 - 4000 г., как можем да вярваме на някакви тогавашни разказвачи? Знаеш какви дебати са покрай Новия завет, хем историята е от два пъти по-ново време, та какво остава за събития от времето на тракийските, пардон, прабългарските царства по тези земи.
Пак казвам, похвално е да си толкова патриотично настроен, обаче е опасно в днешно време, че за нищо стават необратими бели.
Били сме силни доста време, обаче са дошли едни и са ни го турили. Както ние сме го туряли на тези преди нас. Защото който спре да го туря, му го турят.
кои са дошли???
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1493

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #107 -: юли 29, 2020, 16:52:32 »

кои са дошли???

Дошли са спасители! Руснаци са дошли! Славяни - спасители...  Smile Smile Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #108 -: юли 29, 2020, 18:49:25 »

Турците имах предвид. Или не са ни го туряли? Само са присъствали тук, може би Surprised
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #109 -: юли 29, 2020, 21:47:50 »

Турците имах предвид. Или не са ни го туряли? Само са присъствали тук, може би Surprised
надявах се поне отчасти да виждаш картинката

Влади е много прав

След турците за отрицателно време сме опукали всичко що ни е комшия,барабар с турците начело
Имаме толкова герои,че е невъзможно да бъдат назовани
освен комшиите,сме опукали и братушките и инглезите и франсетата и то така,че им е държало ситка доста време

И при това говоря за дедите ни,не някакви пра,пра,а истинските ни дядовци

Нищо не са опукали бащите ни и ние самите
2 поколения сме  срам и позор

та не ми говори за турско робство,да имало го е,било е много тежко,може би най-тежкото...но България и българите са го преодолели и са се записали със златни букви в историята

Това което не преодоляваме за сега е Съветското робство и последиците от него,но и това ще мине,щото всички "слепци' вече са на възраст и скоро няма да са никакъв фактор и младите,от зор ще прогледнат

това което съм написал е малка част от Българската история-ИСТИНСКАТА българска история,намерена и публикувана от РОДОлюбци БЪЛГАРИ,въпреки огромните усилия на гърци,руснаци,евреи и всякаква друга паплач.Проблема с истината е,че тя винаги излиза на яве.Чудиш се защо не променят учебниците
Защото на някой му плащат да ни учи да сме роби,но и на тия мижитурки им се вижда края

Според мен,леко трябва да се засрамите,че ви ги пиша аз тея неща.
Точно аз,дето половината ми живот е бил в чужбина
Щом аз съм могъл да ги намрея,за вас трябва да е елементарно

не казвам да ми вярвате на мен,вярвайте на себе си

Пример-бог тангра
Къде е записано за тоя бог,кой го е записал и кой е първия источник за него
нали ТОВА пише в учебниците,че бога ни е бил Тангра
Само това проверете и сами ще видите,каква смехурия са тея учебници по "история"
Ако и след това им вярвате,бе има и психиатри,одете и се лекувайте
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #110 -: юли 30, 2020, 10:30:29 »

Опитвам се да приема и твоята гледна точка за истинската ни история, обаче все излизат разни неща, дето ми пречат малко или много. Като например това, че нашите земи са владени дълги години от римляни, които са дошли тук именно за да ги завладеят, а не за да дойдат на гости на брат'чедите си. Щото на гости се ходи с някой дар и с ядене и пиене, а когато отиваш на война да завладееш някоя територия или народ, се ходи с армия. И когато ходиш на гости на брат'чедите, не им променяш имената на градовете и не им раздаваш земите на твоите си войни, за да се заселят в тях. И не им сменяш управниците с твои хора. Та така... Поинтересувай се и ти малко. Примерно за античния град под Сандански. По кое време са се настанили римляните там. Кого са сложили за управници. Какви божества са наложили докато признаят и Християнството. Странно, но по същия начин са се държали и турците. Което още веднъж прави римляните завоеватели, а не рода на тукашното население. Щото те така са завладяли почти цяла Европа.
Пак казвам, че ако някой иска да манипулира историята, може да го направи много лесно от дистанцията на времето. Просто трябва да извади на показ тази част от истината, която му е изгодна. И тук възниква въпросът как ние да определим коя е истината. За мен винаги е било от значение това, което се изравя от земята. Защото то се манипулира трудно. Разни писаници на знайни и незнайни "хроникьори", "историци" и "очевидци" може да са манипулирани още по времето, когато са създавани "трудовете" им. И няма как да разбереш какво точно е било, докато не го сравниш с разкопаните от земята доказателства. А те често се разминават с някоя от налаганите тези, опираща се само на писания.
Та ако поддържаш теорията, че българите са коренното население на Балканите няколко века преди Христа, ще трябва да се съгласиш и че са ни държали под робство значително повече време, от описаното в учебниците по история. Щото като поробител се включва и Римската империя от времето преди да се разцепи на две. Не малко време впрочем. И ако караме следвайки същата логика, която ти налагаш, стигаме и до Спартак - най-известният роб в историята, който е тракиец, пардон, българин. Странно що са го взели в робство брат'чедите от Рим Surprised
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1921

« Отговор #111 -: юли 30, 2020, 21:39:59 »

По темата с писмените паметници... Знаете ли как е думата хляб на старонемски? (пробвайте с хухавелника, дет знае всичко  - Altdeutsch е старонемски, Brot е хляб на съвременен книжовен). Само не казвайте, че и германските племена са потомци на траки и прабългари (вероятно едното е част от другото, ама германците нямат общо).

Колкото до това кои са траки и дали са основали рим и защо са поробили братчедите... Дали основателите на Рим са траки или не не може да се докаже само на база това, че са завладели и поробили територии. Искате ли примери? Я погледнете съвременнтие капиталисти и олигарси. Да не би да са изкарали милиарди с честен труд и без помощта на финансовото робство богатствата си? Човешката природа е алчна. Много алчна. Та кой кого е завладял, ако говорим за отделни племена, разделили се преди няколко поколения и забравили кой кому е рода... Не вярвате? Познавате ли лично, не само по разкази на някоя леля всички пра-пра-внуци на пра-пра-бабите си по майчина линия? А по бащина?
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #112 -: юли 30, 2020, 21:54:41 »

Не всички. Ама нали се сещаш, че щом днес Китан може да каже кой на кого е бил рода и къде е ходил преди 3 - 4 хилядолетия, на онези по онова време трябва да им е било далеч по-лесно да ги знаят тези същите неща. Пък то е ставало нещо съвсем различно. Но като цяло за някои съм съгласен с теб.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1921

« Отговор #113 -: юли 30, 2020, 22:05:50 »

Не мога да се съглася напълно с тезата, че всички на Балканите, че и на 500-600 километра наоколо са били прабългари, но не мога да отрека и това, че никой в последните 200 години не иска да види силна България. Може би има защо от тяхна гледна точка. Българските войски нямат загубено знаме и загубена битка. Продажните български политици нямат спечелени преговори. Да не цапаме темата с "печалбите" от последните години, че става грозно.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #114 -: юли 30, 2020, 22:57:22 »

готи=гети=траки
Траки=на най-многобройния народ след индииците

Основателите на Рим са троянци,не основната част от населението на Рим
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #115 -: юли 31, 2020, 10:05:16 »

Някое сериозно доказателство за тези твърдения, различно от драсканици на някакви едновремешни екскурзианти Surprised Ама и такова, което да връзва директно българите с траките Surprised
Аз намирам писания, в които готите, траките и българите са споменавани като отделни народи. Първоначално. После как са се каращисвали не е важно.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #116 -: юли 31, 2020, 19:31:21 »

Някое сериозно доказателство за тези твърдения, различно от драсканици на някакви едновремешни екскурзианти Surprised Ама и такова, което да връзва директно българите с траките Surprised
Аз намирам писания, в които готите, траките и българите са споменавани като отделни народи. Първоначално. После как са се каращисвали не е важно.
след като днк изследванията,общия език,общите обичаи и дори "драсканиците" отпреди няколко хиляди години не ти стигат,освен да ти възкреся един-двама,а?
подозирам,че и това няма да ти свърши работа Smile Smile Smile Smile Smile 

има още хиляди доказателства,които са умишлено пренебрегвани или изопъчавани
непрекъснато излизат нови и странно защо са все в подкрепа на моята "теория"  както я нарече

Активен
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 3273

Support your local 00

355901912
« Отговор #117 -: юли 31, 2020, 22:25:46 »

Бах ти якия народ са били траките... ана без писменост  Smile Smile Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #118 -: август 01, 2020, 21:13:28 »

Бах ти якия народ са били траките... ана без писменост  Smile Smile Smile
е как без писменост...айде не пишете глупости

Защо латиницата започва с буквата А и защо има толкова много общи букви с българската азбука
Я се поинтересувай латинската азбука кой я е занесъл на римляните-безписмените траки

как така хем безписмени,хем научили римляните да пишат,хем писали по разни камъни,ама според учените дето им вярва Ивчо,било природно образувание.Бах таа природа и тя се научила да пише по скалите и то по нашия край и с нашата азбука.

Ама вместо да ми спорите-четете и мислете
ето ви нещо за размисъл

Как княз Кубрат създаде СТАРА ВЕЛИКА България???

Аз въпреки,че го говоря лошо българския,все още обаче го разбирам добре(говорим на деда ми диалекто)
И не мисля,че има или е имало нормален българин на тая земя,дето да нарече една току що създадена държава СТАРА.Нали Кубрат смотал там некакви племена и...Стара...СЕРИОЗНО ЛИ?
За велика даже няма и да питам

Апък как така княз Аспарух(или както там му е името) е СЪЗДАЛ България,като реално е дошъл от България Surprised Surprised Surprised Са последно България кой я е създал???Тая на Кубрат що не я броим поне нея Surprised

Ка така бил съсед на Византия (Кубрат),а сина му дошъл от на майка си пичката

Дори само България на Кубрат да я преброим за България,веднага изниква въпроса кви са тия румънци у сред България

С такива БЪЛГАРИ като вас,до някой ден ще се окаже,че орките са коренното население,а ние сме изплували от Черно Море...всъщност от Бяло,щото ако е Черно,пак ще се има нещо общо с Варна и пак стана една...

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #119 -: август 02, 2020, 07:47:07 »

Всеки от нас изгражда вижданията си въз основа на информацията, която притежава. С колкото повече данни разполагаме, толкова по-пълни и по-верни са знанията ни. Веднъж приели нещо и изградили определена гледна точка, ние трудно можем да възприемем различното, независимо от това дали то е логично, или не. Това е причината, създателите на на официалните теории за произхода на българския народ, не само да посадят лъжи, но и да укрият огромно количество ценни сведения.

В случай, че още в началото на ХХ век, учените бяха дали достъп до всички исторически извори, а и бяха споменали, че съществуват книги на български изследователи имащи различни виждания от от общоприетите, то не само народът ни щеше да прозре истината и да изгради високо самочувствие, но и нямаше да се стигне до осакатяване на България с отнемането на изконни наши земи и провеждането на геноцид над стотици хиляди наши братя и сестри в Беломорието, Македония и т.н. 

Васил Златарски, а и съмишлениците му са знаели добре за откритията на Георги Раковски, според когото българите са обитавали Балканите от незапомени времена. Знаели са и за писанията на Отец Спиридон Габровски, Поп Йовчо от Трявна и др. според които известният с войните с Рим цар Декебал е властвал над предците ни, но набързо обявяват всичко свъзващо ни с далечното минало на Балканите като небивалици.

Иронията е, че самите казионни учени съчиняват най-нагло небивалици като тази за тюрския произход на старите българи, лишеното от логика, но за жалост общоприето твърдение, че дедите ни са забравили езика си, че са обитавали юрти и са почитали божество с тюрско име Тангра. Днес знаем, че това са невярни неща, но навремето, лишени от алтернативна информация, обикновените хора са били принудени да вярват на “историците”.

Не зная дали някой е правил опит да събере и систематизира работите на всички родолюбиви изследователи, опитали се да се противопоставят на наложените с ориенталски фанатизъм лъжи за миналото и произхода ни. Във всеки случай става дума за много автори намерили истината, а не един-двама самотника търсещи внимание.

Наскоро, благодарение на г-н Петко Атанасов, с посредничеството на г-н Андрей Киряков, получих една интересна книга. Нейното заглавие е “Българският Църковен Въпрос”, написана е от д-р Иван Селимински. Бях силно впечатлен от ерудицията на този човек, който още през XIX век, въпреки оскъдната информация, с която разполага, стига до извода, че историята на българите започва на Балканите и то 1000 години преди Христа.

По ценното е това, че д-р Селимински правилно е изтълкувал писанията на римските (византийските) хронисти като приказка целяща да оправдае поведението на Византийската империя спрямо свободните народи. За старите българи д-р Селимински казва, че са местен народ и нападенията им не са за грабеж, а по политически причини.

Една година след излизането на “Българският Църковен Въпрос”, се появава друга подобна книга, която е написана от Архимандрит Кирил Рилски. Става дума за публикуваната през 1930 година творба “Българската Самостоятелна Църква в Илирия”. В тази работа с прости думи е казана една неудобна за определени хора истина:

“ Древнитѣ илирийски българи, които сѫ населявали старата класическа България в Македония, в Илирия, на Балканския полуостровъ, сѫ принадлежали къмъ древнитѣ трако-илирийски племена и са живели в Илирия от незапомнени доисторически времена, като язичници преди Христа, тѣ сѫ имали политическа самостоятелна държава в стара България, въ Македония, но сѫ били завладнѣи от римлянитѣ и сѫ станали свободни римски граждани, които сѫ се ползвали съ всичкитѣ  привилегии, като просвѣтен и културенъ народъ, на римски граждани.“ 

Архимандрит Кирил Рилски казва и други интересни неща, които казионните учени за жалост избягват. Споменат е един изключително важен факт, а именно това, че първата християнска църква в Европа е била тази на дедите ни:

“Когато е дошълъ Св. Апостол Павел на Балканския полуостровъ, заварилъ е древнитѣ илирийски българи, които населявали старата класическа България в Македония като свободни римски граждани и отъ тѣх е основалъ първата християнска църква в Европа.” 

Авторите д-р Иван Селимински и Архимандрит Кирил Рилски са високо образовани хора, те знаят какво говорят, дават и логични обяснения, за разлика от казионните учени, които обаче разполагат с поддръжка от чужбина и възползвайки се от влиянието си, изолират изследователите представящи изобличаващи официалните теории данни.

Изолирани и поставени в сянка са и писанията на Никола Йонков-Владикин. Той публикува една малка, но интересна работа: “История на Древните Траки”. Oще през 1911 година, този автор прави революционното откритие, че сред познатите на египтяните Морски народи са и траките дардани, тевкри и т.н. Писалият преди повече век Йонков-Владикин е разбрал неща, които някои наши учени едва в последните години плахо споменават...и този човек е низвергнат!

Всъщност Никола Йонков-Владикин прави и друго изключително важно откритие, което обяснява защо има прилика между българския и иранските езици. Според авторът “началото на вторичното тракийско, религиозно, езично, изобщо културно влияние в пределите на Персия и Туркестан, трябва да се отнесе към XV век пр. Христа.”

Доводите на прогресивния изледовател се подкрепят от писания на стари автори за деянията на Дионис в Индия и други места в Азия, подкрепа има и от страна на древните топоними в Индия, Иран и Тракия, но следващи покорно на обслужващите чужди политически интереси теории, казионните учени не дават глас на неудобните открития.

Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: НЕ ХОДЕТЕ КЪМ СЪРНИЦА!

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.339 секунди с 21 запитвания.