Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Навигационни пътни карти - онлайн
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Навигационни пътни карти - онлайн  (Прочетена 85114 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5128

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #60 -: септември 13, 2018, 18:58:26 »

Sygic Drive е платена, онова в линка по-горе доколкото мога да разбера май е безплатно.
Ако ползва същите карти, което дълбоко ме съмнява - адмирации.
Да си призная Sygic по исторически причини го уважавам, още докато ползвах смарт телефон - Nokia E90. Отдавна демек.
Имам го платено и сега, за хемороит OS но не го ползвам активно, еле пък на мотор.
Инсталиран е на таблет, сравнително интуитивно е, предвид колко ме е извратил Garmin по отношение на индуктивност.
От време на време го ползвам, за визуализиране но не за навигация в движение. То има си хас 10 цола дивайс да го плясна на кУрмилото  Smile
Тоест дори за Sygic не мога да дам актуален и общ отзив.

Гармин, колкото и да са "дървени" са несравними в полеви условия.
Zumo със City Navigator и/или в комбинация с OSM / OFRM е потентното решение за мотор.
Дуракоустойчиво, не прегрява, офлайн та знае ли се, не го мислиш като завали или да го изпуснеш на асфалта...
Което за каквото си е. Но и с цената си.

Между другото на Гармин тично в това им е силата - в специализираните устройства.
Трекинг, корабоплаване, колоездене, мотоциклети - все неща, където смарт телефоните вършат работа но с компромис.
Ако няма фактора "офлайн" вече е по-различно.
Waze например.
И въпреки популярността си, като актуални карти се съмнявам, се са по-добри от Open Street Maps.

Напоследък се замислям да си взема някой Гармин... Нещо не върха на технологията им от около 250-300лв. Поради две причини, не искам да си хабя батерията на телефона ( знам ще кажете мога да го бодна в запалката да се зарежда...,ма нещЪ) и втората е, че е професионална и се обновяват карти и т.н.
Но... Наскоро човек който се занимава с компютри от времето на Правец 8 и си вади хляба с интернета от както е създаден ми каза, че Гармин скоро ще спрат с "цивилните" навигации и ще се фокусират само към корабни, самолетни и разни специализирани....
Та май ще скоча на някой Том Том...

Активен
Venci
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 626

« Отговор #61 -: септември 13, 2018, 19:40:27 »

Вземи един стар телефон, и му инсталирай iGO, Sygic или нещо друго. Ще имаш много по-малко проблеми отколкото с Гармин или Том. Ако много държиш на Гармин, може и него да си го инсталираш на стар телефон /Андроида да е не по-нов от версия 5.0/ Телефона има по-мощен хардуер и по-голяма батерия от повечето "цивилни" навигатори
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar; CH Racing WXE 125 4T; Suzuki DR650 SP46
Публикации: 1466

7183168
Ел. поща
« Отговор #62 -: септември 13, 2018, 19:44:27 »

Гармин вече анонсираха, че прекратяват разработката на автомобилната си серия навигатори.
Което е съвсем адекватна стъпка - безмислено е и никой не го ползва.
Тук смарт устройствата и вградената в новите коли навигация ги обезсмислят в последните години.

Специализираните устройства (в които са и мотоциклетните) остават с продуктовата им гама.
Както казах по-горе, именно с този тип устройства винаги са били на върха и никога смарт устройствата не са били алтернатива.
Поне не и без огромни компромиси.

Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #63 -: септември 13, 2018, 20:04:05 »

Вземи един стар телефон...

Всеки рано или късно стига до извода, че в специфични условия телефонът далеч не е най-доброто решение.
И далеч не е най-удобното. Евино - да.

Нито в сериозната планина нито в мотоциклетни трипове, изключая събтно-неделно каране. Нито пък в лодка.
Та някои хора по трудният начин сме стигнали до извода, че основната функция на телефона е да имаш връзка.
Всичко останало пречи на тази му функция.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4019

Ел. поща
« Отговор #64 -: септември 14, 2018, 00:50:08 »

Всеки рано или късно стига до извода, че в специфични условия телефонът далеч не е най-доброто решение.
И далеч не е най-удобното. Евино - да.

Нито в сериозната планина нито в мотоциклетни трипове, изключая събтно-неделно каране. Нито пък в лодка.
Та някои хора по трудният начин сме стигнали до извода, че основната функция на телефона е да имаш връзка.
Всичко останало пречи на тази му функция.

още с първата снимка от камера и ще се опсува,че не е взел том тома Smile Smile Smile Smile

те също са без пари,като старите телефони

аз лично предпочитам том том пред гармин,все тая е принципно,ма кат ми каже,че ми остават 175 метра до завоя и ми иде...да нямам лазерна ролетка в джоба
не че сега том тома не ми говори у некакви фунтове,ма поне ги закръгля Smile Smile Smile Smile

ползвал съм по няколко модела и от двете марки,в момента имам 3 том тома,честно казано и да има разлики,не са фапантни.просто с том том съм си свикнал
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #65 -: септември 14, 2018, 08:32:34 »

Чичо Том подарих точно преди няколко дни.
Автомобилен, не мотоциклетен. Те имат и моторджийски.
Ма и такъв да беше щях да до махна.
Не можах да рАзбера как се работи с т'ва нещо а опитах.
Гледахме са като индянец - пишуща машина  Smile

Иначе както рекох аз никога на не ползвам гласовите предупреждения та го немам тоя проблем с футове и метри Smile
Кой как си е свикнал, на мен не ми пречи да карам и с ръчният за планина.
И го правя като се налага, защото почти винаги е в раницата. Зумо-то го вземам само, когато наистина ще карам нанякъде.

Активен
dirtlego
Ducater
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel; Harley-Davidson Night Rod; Yamaha FZ1N; Yamaha FZ8; Honda Hornet
Публикации: 488

« Отговор #66 -: септември 14, 2018, 08:47:53 »

още с първата снимка от камера и ще се опсува,че не е взел том тома Smile Smile Smile Smile

те също са без пари,като старите телефони

аз лично предпочитам том том пред гармин,все тая е принципно,ма кат ми каже,че ми остават 175 метра до завоя и ми иде...да нямам лазерна ролетка в джоба
не че сега том тома не ми говори у некакви фунтове,ма поне ги закръгля Smile Smile Smile Smile

ползвал съм по няколко модела и от двете марки,в момента имам 3 том тома,честно казано и да има разлики,не са фапантни.просто с том том съм си свикнал

Китане, смени ли гласа? Ако не бъркам можеш да си свалиш друг глас и да ти говори в метри.

Няколко човека (любители на далечни пътувания с мотор), които познавам казват, че Томтом бил по-добър от Гармин. Аз не обичам нещо да ми виси пред мен на кормилото и съм свикнал да ползвам телефон с Here WeGo, която е безплатна и можеш да си свалиш картите за да не ползваш интернет постоянно. Слагам слушалките и си гледам пътя. Навигира по-добре с гласови команди от Sygic, която си купих и не ползвам. Така с изгасен екран в джоба работи, като батерията държи около 12 часа с постоянно ползване.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4019

Ел. поща
« Отговор #67 -: септември 14, 2018, 13:30:46 »

свикнах му вече.важното е че ми съобщава винаги от едни и същи дистанции,не като гармин
а и най-важната му екстра е че постоянно ми показва максималната разрешена скорост + предупреждения за камери
бая по-спокойно си карам с него

иначе с едно разговорно в каската и телефона в джоба пак става,но си ми е по-спокойно като поглеждам от време на време
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Навигационни пътни карти - онлайн

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.144 секунди с 20 запитвания.