Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилOff-Road (Модератор: RODRIGUEZ)Тема: HONDA SLR 650 Що за машина е това?
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: HONDA SLR 650 Що за машина е това?  (Прочетена 25526 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2888

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« Отговор #60 -: юни 21, 2016, 22:26:23 »

Нека малко да съживим темата. Днес реших да сменя предницата на SLR-a с такава от Доминатор. Тази на Доминатора е по-мека с много по-голям ход и е по-дълга.
Резултата беше добър. Мотора се вдигна... поема неравностите по-добре и е по-мек. По черен пък така или иначе не го карам... Но в момента ми харесва повече с новата предница.
Ето и снимки.
Предницата е с ново масло, семеринги. Пребоядисана професионално... от сива в черно, за да е като цвета на оригиналната. Сложих и маншони Ариети.

Хубавото е, че предницата от Доминатор става за директен монтаж. Аз ползвах само телескопите. Тройници... капла... калник и всичко останало си е оригиналното на СЛР-а
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #61 -: април 18, 2018, 19:46:39 »

Реших да не пускам нова тема и да пълня форума с глупости, а и без това тук бяхме разискали темата за гумите, та въпроса ми е, какви гуми да избера за SLR-a.
Миналата година не е каран (само 800 км) и все още съм с оригиналните гуми от 98ма година. Естествено не стават за нищо и тези дни ще поръчвам нови.
Мислех за Metzeler Tuarance но виждам,че в Гуми 7 ги нямат налични. Поне задни няма вече. Да не би да са спрени от производство? Друг вариант е Continental Conti Escape, които според мен са една идея по офф роуд ориентирани от Метзелера.
А също така гледам и Continental Trail Attack 2. Какво мислите за тези гуми? Ще карам 80% по асфалт и доста рядко по черен път, но не искам гумата да е изцяло шосейна. Този Trail Attack дали ще става за черен път?  Метзелера го намерих в няколко сайта и се чудя дали ако го поръчам няма да дойде с много стар дот?
Активен
IBenchev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: XX
Публикации: 184

« Отговор #62 -: април 18, 2018, 21:54:48 »

https://www.mopedreifen.de/Motorrad/HONDA/SLR+650.html?id=684
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3856

Ел. поща
« Отговор #63 -: април 18, 2018, 21:59:07 »

аз съм много доволен от хайденаху к60,мотора ми е подобен и си стават за шосе,но стават и за черно.са ако нацелиш някоя яка тиня си носят,но иначе няма ядове.

разбира се това за мен е най-евтиния вариант,на гуми дето стават

около 200 лева им беше цената за комплекта и за тея пари са супер,са ако ти се дават повече пари,има и по-добри разбира се

карах си ги доста и по черни пътища,ми стават си гуметата,за язовири и планински пътчета са супер
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5039

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #64 -: април 19, 2018, 00:26:46 »

Реших да не пускам нова тема и да пълня форума с глупости, а и без това тук бяхме разискали темата за гумите, та въпроса ми е, какви гуми да избера за SLR-a.
Миналата година не е каран (само 800 км) и все още съм с оригиналните гуми от 98ма година. Естествено не стават за нищо и тези дни ще поръчвам нови.
Мислех за Metzeler Tuarance но виждам,че в Гуми 7 ги нямат налични. Поне задни няма вече. Да не би да са спрени от производство? Друг вариант е Continental Conti Escape, които според мен са една идея по офф роуд ориентирани от Метзелера.
А също така гледам и Continental Trail Attack 2. Какво мислите за тези гуми? Ще карам 80% по асфалт и доста рядко по черен път, но не искам гумата да е изцяло шосейна. Този Trail Attack дали ще става за черен път?  Метзелера го намерих в няколко сайта и се чудя дали ако го поръчам няма да дойде с много стар дот?

Аз съм с Continental Trail Attack 2 на Трансалпа. За 5000км- комфортна возия и доста добро сцепление на сух асфалт. На мокър... нещо не държат много май... Аз от няколко години избягам да карам в дъжд, та мнението ми не е меродавно. За офроуд само ако е отъпкана пътечка. Сигурно и на трева ще пързалят.
От Гуми7 ги взех. Дойдоха с Дот на 6 месеца.
Това си е шосейна гума.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #65 -: април 19, 2018, 07:09:54 »

Току що поръчах от bggumi - Метзелера. Все пак реших да е Metzeler Tuarance, след като изчетох много мнения за тези и подобни гуми. С доставката ще излезе около 180 лв задната гума, а предна ще взема другия месец. Тя ще е с 15тина лв по-евтина.
И мен ме е жал да вкарвам SLR-a в черен път, просто защото е много лачен. Но понякога се случва да кривна за 4-5 км по някой сух и отъпкан път в Сакара.
Преди няколко дни се заех с него да го обслужа отново, макар, че не е каран миналия сезон.
Смених спирачната течност. Регулирах на 0.8 мм разстоянието на свеща. Смених въздушния филтър отново, че напипах на промоция такъв филтър.
Сега остава да сменя гумите.
Маслото го бях сменял юли месец 2017 г и сега е на около 900 км, та поне до юли ще карам с него.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1212

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #66 -: април 19, 2018, 09:32:11 »

Най-новият продукт на Метцелер, който трябва да замести Туранса е Метцелер Кароо Стрийт. Мисля, че също, както Туранса е 80+20% асфалт + черно. http://www.metzeler.com/site/us/products/tyres-catalogue/Karoo-Street.html
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #67 -: април 19, 2018, 09:53:13 »

Най-новият продукт на Метцелер, който трябва да замести Туранса е Метцелер Кароо Стрийт. Мисля, че също, както Туранса е 80+20% асфалт + черно. http://www.metzeler.com/site/us/products/tyres-catalogue/Karoo-Street.html
Да Туранса си е 80% за асфалт и 20 за офф роуд.
Лошото е, че не видях този модел в сайтовете. Чакам да ми се обадят за потвърждение на поръчката. Може да заменя Туранса за друг модел гума. Все още се чудя. Но не виждам нищо подходящо... подобно на Туранса.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #68 -: април 20, 2018, 09:05:05 »

Вчера смених поръчката на Tuarance с Continental TKC 70.
Гумата я дават 60/40, за асфалт и офф-роуд, но изчетох страшно много мнения в чужди форуми и всички казват, че има страхотно поведение на асфалт и не се износва бързо, а също така става да икривнеш извън пътя.
За предната гума TKC 70 коментират, че е малко шумна, но задната била повече от страхотна. За сега ще сложа таката само отзад, а другия месец мисля да взема нещо за отпред, но може да направя някаква комбинация, т.е. отпред да не слагам TKC 70.
Активен
Ganjaman
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 2007 Yamaha FZ1 1000, 2003 Suzuki DRZ-400
Публикации: 835

« Отговор #69 -: април 20, 2018, 10:16:29 »

Вчера смених поръчката на Tuarance с Continental TKC 70.
Гумата я дават 60/40, за асфалт и офф-роуд, но изчетох страшно много мнения в чужди форуми и всички казват, че има страхотно поведение на асфалт и не се износва бързо, а също така става да икривнеш извън пътя.
За предната гума TKC 70 коментират, че е малко шумна, но задната била повече от страхотна. За сега ще сложа таката само отзад, а другия месец мисля да взема нещо за отпред, но може да направя някаква комбинация, т.е. отпред да не слагам TKC 70.

Тъкмо щях да ти пиша за TKC 80. Пълно е с положителни коментари и за тях и масово ги карат.
Мисля DRZ-та да го обуя с едни такива да пробвам че вече 6 години само Michelin AC10 търкалям
а не съм чак такъв хардкор ендурист
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #70 -: април 20, 2018, 19:25:30 »

Тъкмо щях да ти пиша за TKC 80. Пълно е с положителни коментари и за тях и масово ги карат.
Мисля DRZ-та да го обуя с едни такива да пробвам че вече 6 години само Michelin AC10 търкалям
а не съм чак такъв хардкор ендурист
TKC 80  го дават 50/50... тоест не е много удачен вариант за асфалта. Докато новия модел TKC 70, пише, че съчетава качествата на пътя на Trail Attack 2 и офф роуд на ТКС 80... За това се спрях на нея. Ще видим за какво става дума след 10-тина дни.
Активен
Ganjaman
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 2007 Yamaha FZ1 1000, 2003 Suzuki DRZ-400
Публикации: 835

« Отговор #71 -: април 20, 2018, 20:09:18 »

TKC 80  го дават 50/50... тоест не е много удачен вариант за асфалта. Докато новия модел TKC 70, пише, че съчетава качествата на пътя на Trail Attack 2 и офф роуд на ТКС 80... За това се спрях на нея. Ще видим за какво става дума след 10-тина дни.

Абе сякаш е удачен и за асфалта, щом като с тях излизат от завода следните машини: BMW R 1200 GS Adventure, BMW F 800 GS Adventure, KTM 1090 Adventure R,
KTM 1290 Adventure R and Husqvarna 701 Enduro. Отделно сигурно 70% от хората обикалящи по света са с такива. Как да е, явно ТКС70 е нова разработка с по-добри показатели (поне според сайта на Континентал)
Да напишеш отзиви тук, да кажеш как е, а аз мисля да взема 80-тката че другата много шосейна ми идва за DRZ-та

Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #72 -: април 20, 2018, 20:27:50 »

Абе сякаш е удачен и за асфалта, щом като с тях излизат от завода следните машини: BMW R 1200 GS Adventure, BMW F 800 GS Adventure, KTM 1090 Adventure R,
KTM 1290 Adventure R and Husqvarna 701 Enduro. Отделно сигурно 70% от хората обикалящи по света са с такива. Как да е, явно ТКС70 е нова разработка с по-добри показатели (поне според сайта на Континентал)
Да напишеш отзиви тук, да кажеш как е, а аз мисля да взема 80-тката че другата много шосейна ми идва за DRZ-та

Само да пристигне от Германия, я слагам веднага.
ТКС 80 е в пъти по-добра на черен път, казват и, че за асфалт ставала... ама на мен ми се вижда много офф роуд.
Аз почти не влизам в черен път с SLR-a. Жал ме е и го карам 99% по асфалт. За това и Trail Attack 2 щяха да са подходящи, но ми се видяха супер шосейни и за това се отказах.
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #73 -: май 04, 2018, 11:48:22 »

Днес монтирах ТКС 70-ката.
Още не мога да дам мнение как ще се държи...но изглежда доста прилична гума с добър протектор и здрави бордове.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилOff-Road (Модератор: RODRIGUEZ)Тема: HONDA SLR 650 Що за машина е това?

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.152 секунди с 21 запитвания.