Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: ТЕХНОТЕСТ! Документи, такси и минаване!
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ТЕХНОТЕСТ! Документи, такси и минаване!  (Прочетена 131333 пъти)
0 Членове и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
доц.Кожухаров
Мотоциклета е като бирата ! Консумирайте с удоволствие и мярка !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: VN1600 Nomad - Скитника
Публикации: 537

Safe drive - Long ride ! VBA Member#03630

« Отговор #105 -: май 11, 2018, 07:17:35 »

Колеги, привет!
Кой е въпросният колега, който се занимава с превоза на мотори от САЩ?

виж тук http://www.motoforum.bg/index.php/topic,104821.msg914388.html#msg914388
Активен
FreemaN_Infinite
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Motorini XO 125...
Публикации: 9

« Отговор #106 -: юни 10, 2019, 16:17:57 »

Здравйте, предстои ми най-сетне, след дълги разправии да регистрирам един китайски скутер: Motorini Motorini XO 125https://www.motorini.co.uk/new/bike/5666/motorini/664535/motorini-xo-125.aspx /

Та... още от 16 Април съм го "почнал", то го нямаше в системата на КАТ, все още го няма предполагам, трябваше да пратя една снимка там на една табелка на скутера (бях с него на място в КАТ на 16ти), на която пише VIN-чето и други неща, но сега трябва и технотест... та от КАТ ми казаха че не знаят колко парички ще е, гледам тук в темата:

Мотоциклети ДО 350сс - 69,60 лв.

Това е преди повече от 10 години, а сега ... ? Просто иксам да съм малко по-информиран.

Благодаря предварително...
Активен
доц.Кожухаров
Мотоциклета е като бирата ! Консумирайте с удоволствие и мярка !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: VN1600 Nomad - Скитника
Публикации: 537

Safe drive - Long ride ! VBA Member#03630

« Отговор #107 -: юни 11, 2019, 07:00:33 »

Ето ти инфо от преди година http://www.motoforum.bg/index.php/topic,105216.0.html  Smile
Активен
FreemaN_Infinite
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #108 -: юни 11, 2019, 16:04:07 »

Благодаря, но в тази тема на линк 1 и 2 гледам космическите цени от 480 лв. с ДДС за "мотоциклети до 600 к.с" ... това ли ще да е ? Скутера ми все пак е едва 125к.с.
Аз тези http://technotest.bg и аз ги намерих, те са първия резултат в Google...
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 1014

« Отговор #109 -: юни 11, 2019, 20:55:53 »

Е що на технотест? Това от Англия или от Китай е? В Англия регистрация нямало ли е? Т'ва, че у КАТ го виждат за първи път, какво общо с технотест има? Англия е още у ЕС.
Активен
FreemaN_Infinite
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #110 -: юни 11, 2019, 21:26:43 »

Да, не споменах.. от Англия е. Имам английски жълт номер. По пътя за КАТ го карахме (баща ми караше че аз нямам категорията за него) с жълтия номер, а там го представихме без този номер, уж да си го запазим... да не би от това да е проблема ? Направо не е истина ако е това...  Sad
Не беше моя идеята, негова... Но нали в сертификата за износ, с който единствено разполагам, го пише този номер ?
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1566

« Отговор #111 -: юни 11, 2019, 21:32:40 »

Да, не споменах.. от Англия е. Имам английски жълт номер. По пътя за КАТ го карахме (баща ми караше че аз нямам категорията за него) с жълтия номер, а там го представихме без този номер, уж да си го запазим... да не би от това да е проблема ? Направо не е истина ако е това...  Sad
Не беше моя идеята, негова... Но нали в сертификата за износ, с който единствено разполагам, го пише този номер ?

без да се обиждаш ама голям си бастун....    мога да ти направя (дори сам може да си направиш) колкото си искаш жълти номера (ако искаш подробности питай)  освен това в Англия може да си извадиш още 1-5-20 талона ако искаш за този мотор (демек може да си имаш валиден Uk талон и номер вкъщи за резерва, просто струваше към £65)
За  къв чеп сте правили сертификат за износи  Sad  единственото което ви е нужно този мотоциклет да се регистрира тук е неговия Uk талон (и номер)  и един "договор" написан на хвърчащ лист (и дори него не искат навсякъде)
Активен
FreemaN_Infinite
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #112 -: юни 11, 2019, 21:38:38 »

Еми кво да ти кажа, взех го от човек от моя град и той ми даде само този документ, аз нищо не съм вадил... дори не му се обадих да попълним и бланката - "договор" на англисйки, която той ми даде заедно с въпросния сертификат.

Направиха ми един фалш-договор за покупко-продажба там при едни дето правят застраховки и те така...
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #113 -: юни 11, 2019, 21:40:08 »

която той ми даде заедно с въпросния сертификат.

Можеш ли да качиш снимка на въпросния сертификат?
Активен
FreemaN_Infinite
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #114 -: юни 11, 2019, 21:47:23 »

Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #115 -: юни 11, 2019, 22:03:49 »

Талона у теб ли е? Пиши един договор с Дарън и марш у КАТ.

На тоя тъпак Дарън ще му висят данъци у Англия до момента до който ти не го регистрираш.

А, че и твойто име го има у тоя документ...
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #116 -: юни 11, 2019, 22:06:49 »

само с това определено ми намирисва на проблем....  надявах се да са прикрепили 1-вата част (страница) от V5 талона...    В интерес на истината човека който го е експортвал тоя мотор е за трепане... защото има далеч по лесен начин без този застрелян сертификат...  също така има някакви шансове последния собственик по талон да може да извади нов талон (но само такава глупост не съм пробвал да правя и затова незная дали е възможно)  Surprised

На тоя тъпак Дарън ще му висят данъци у Англия до момента до който ти не го регистрираш

Сега проврих: Export marker: Yes
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #117 -: юни 11, 2019, 22:12:09 »

А марафака, тва що е от 2017 година? Всъщност пий една бира, поне на технотест нема да се ходи.
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #118 -: юни 11, 2019, 22:43:10 »

Според мен:

1. Без талон не се знае чий е - в КАТ няма да мине.
2. Христо Кметски кой е?
3. Да речем, че Кметски има талон, отиваш с него(с талона от Ицо) у КАТ, с договор между теб и Кметски .
4. Учиш английски и се свързваш с Дарен Билмор, с надеждата да ти изкопае талон, той вероятно няма такъв, щот го е дал на Кметски...

Форумният състав да се изкаже!

« Последна редакция: юни 11, 2019, 22:45:25 последно от SimonX » Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #119 -: юни 11, 2019, 22:52:40 »

Според мен:

1. Без талон не се знае чий е - в КАТ няма да мине.
2. Христо Кметски кой е?
3. Да речем, че Кметски има талон, отиваш с него(с талона от Ицо) у КАТ, с договор между теб и Кметски .
4. Учиш английски и се свързваш с Дарен Билмор, с надеждата да ти изкопае талон, той вероятно няма такъв, щот го е дал на Кметски...

Форумният състав да се изкаже!

1.Собственоста е ясна (там проблем/въпрос няма)
2.Така като гледам това е човека който трябва да има V5 (талона който е нужен за регистрация в КАТ) ако въпросния има талон трябва да го даде на FreemaN.
3. ако талон няма или е загубен има шанс да може да се извади оригинал/дубликат с помоща на: V62- цък на линка сега погледнах и пише че издаването на дубликат струва £25 (явно съм се объркал по горе за цената)
4. няма никаква работа с Дарън, трябва да се разправя с Христо Кметски и DVLA
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: ТЕХНОТЕСТ! Документи, такси и минаване!

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.737 секунди с 21 запитвания.