Кой да избера ? Kawasaki ZZR 250 Suzuki GSX-R 750

(1/3) > >>

speed_machine:
Хора помагайте,че ще полудея вече и не знам кой път да хващам.Бях си харесал едно Кавазаки ЗЗР 250 2002 година много запазено в идеално състояние за 2300лв но е на 500км от Бургас,където живея ,което както се досещате усложнява доста нещата.Но вчера попаднах на една обява за Сузуки GSXR-750 за 2000лв.Попитах собственика дали тази цена е реална,защото съгласете се е ниска за такъв клас мотор.. И собственика каза,че цената е съвсем реална,но мотора имал леки забележки като износени накладки,акумулатор ,"предница"  :o (каквото и да означава това),но най-важното е ,че е от Бургас - демек никакви разходки из страната блъскания по влакове железници куриери и т.н.,което мен много ме улеснява ;щ Но има още един проблем -напълно начинаещ съм ,карал съм само скутери общо взето и за това се бях насочил към кавасакито,но сузукито като че ли ме блазни повече.Какво ще кажете ? Чувал съм за тези сузукита ,че са много бясни машини и не са особено подходящи за учебни цели,но има ли дори малка вероятност да започна с 750 кубика GSXR ? И двата мотора ми идват горе долу на еднакви цени
плюсове на Kawasaki ZZR 250:
+ много запазен мотор в идеално състояние
+подходящ за начинаещи (като мен)
+ подарък каска с нови гуми
+ 1 година по-нов
+по-икономичен

минуси на кавазакито:
-много трудно транспортиране и много разходи покрай него
-утре ще ми умалее и ще искам по-мощен мотор.. (пак продажби,купувания,разкарвания,време ,пари и т.н...)

плюсове на Suzuki GSXR-750:
+идеална цена
+никакъв транспорт ( намира се в града в който жиея)
+по-висок клас мотор

минуси на Suzuki GSXR-750:
-в не добро (съмнително) състояние с множество забележки
-неподходящ за начинаещи..
-по-висок разход - ТУК ЩЕ ПОМОЛЯ НЯКОЙ ДА КАЖЕ КОЛКО МУ ГОРИ НЕГОВОТО GSXR :)

ето снимки и на сузукито: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=181071&photo=2

Aми това е надявам се да се отнесете сериозно към темата ми защото във вас ми е надеждата :) Мерси предварително!

iunga-moto:
Абе вземаи сузукито
да не мислиш ,че има няква голяма разлика в разхода на гориво
2л максимум разлика,
обаче ако имаш само толкова пари,да знаеш ,че мотора лесно се купува
трудно се подържа

speed_machine:
Бе аз и без това няма да го карам сега а сигурно чак пролетта като се затопли времето,сега просто ще му се радвам :) А разхода на гориво ми е най-малкия проблем .Вижте в първия пост колко съм ги изброил... Но виж - 140-тте коня ,като се знам ,че нямам никакъв опит доста повече ме тревожат..

едит: dobry 2001 година е мотора,пропуснал съм да го спомена.. та значи викаш не е толкова стращен като за начинаещо магаре като мен ? Как така,на по-малки обороти ли трябва да се сменят предавките ,това ли да разбирам ? Аз уж съм разумен шофьор и едва ли ще правя изпълнения ,но все пак 140 коня са си 140 коня ....

dobry:
коя година е това Сузуки за тези 2000лв,сигурно е W модела :o
колкото до казавазаки забрави,че е 2002 г,може тогава да му е първата регистрация,но
дата на производство е около 96.

Сузуки-то е голям мотор за начинаещт,но зависи как го караш ти,
той мотора може да е и 200к.с. ама ако караш като човек няма нищо страшно.
тая 250-ца ще я караш един сезон и после ще се чудиш на кого да я продадеш.
акумулатора се сменя цената му е между 60-100лв
накладките около 80-100
предница сигурно трябва да се смени масло,семерини и т.н
под предница може да има предвид,че са криви коловете падано ли е с мотора?

ти сам си преценяваш кой да взмеш,ако се чувстваш сигурен и имаш малко повече мозъй в главата и караш с нея,а не с дясната ръчка Сузаната е по-добрият вариант от кавазаки-то
тия 4Т 250 са проблемни доста

лично мнение разбира се,аз бих взел Сузаната пред Кавазаки-то!
успех

VFR400RR:
Това сузуки е 87 88 най-много,ако не и по-надоло.Но това не пречи да е читаво.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page