Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Чертеж на машинка за нитене на вериги  (Прочетена 35475 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Dabich
ПРОДАВАМ CBR F4i '02
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Кабрио
Публикации: 979

« Отговор #60 -: февруари 19, 2008, 20:08:07 »

И аз искам да видя снимки на вложките защото явно не разчитам правилно чертежа, а и аз се бях опътил към кръгли вложки, но ще изчакам снимките!
Активен
milenskior
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 288

Ел. поща
« Отговор #61 -: февруари 26, 2008, 15:27:20 »

Извинявам се за закъснелия отговор, но бях една седмица на Пловдив на изложение, а като се върнах компа ми се скапа.
Ето и снимките

Все още не съм пробвал машинката и като гледам в скоро време няма да ми се наложи, защото веригата ми е в добро състояние.
Разнитването става без вложките, но според мен е хубаво да се пилнат нитовете предварително.
Активен
motor_maniaka
Alipiev'racing
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 929rr, F4izzzy и KDX200r
Публикации: 765

Stunt riding is not a crime!!!

WWW Ел. поща
« Отговор #62 -: февруари 26, 2008, 18:38:23 »

Мерси много...а размерите 1:1 ли ги напрай с схемата,само  дет са кръгли???
Активен
milenskior
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 288

Ел. поща
« Отговор #63 -: февруари 27, 2008, 07:49:23 »

Мерси много...а размерите 1:1 ли ги напрай с схемата,само  дет са кръгли???
Да
Активен
gafcata
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Eр малък
Публикации: 311

Ел. поща
« Отговор #64 -: март 25, 2010, 22:41:15 »

Какво стана с машинката. Някой прави ли си ? Мисля и аз да се пробвам да си направя една ..
Активен
RideHard
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ex 2002 Custom Harley Davidson XLH 883 Sportster
Публикации: 818

... And the road becomes my bride

« Отговор #65 -: май 17, 2011, 18:08:07 »

То хубаво ама тая машинка за фелосипедни вериги бе... Айде да не давам линкове, че ще стане неудобно...  Smile Недейте така .....
Активен
Ganjaman
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 2007 Yamaha FZ1 1000, 2003 Suzuki DRZ-400
Публикации: 863

« Отговор #66 -: май 17, 2011, 18:44:01 »

хахаха ама иначе вика става за 530-ка  Smile
тя освен че е велосипедна, струва 5.50 долара
Панчо, незнам как ги мислиш тез неща брат
Активен
JAVKATA
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 732

« Отговор #67 -: август 02, 2011, 02:07:36 »

Машинката от чертежа при стругар излиза към 60-70лв.Мин. седмица ходих до един стругар с идеята да ми я изработи,но цената ми се видя неизгодна.Но за сметка на това след като ме попита за какво е това,извади вече поогънала се ориг. машинка от KTM(някой му я занесъл,за да му направи същата)-доста по малка и съответно по евтина от към материал и машиночасове.Взех ламарина 65G 12мм дебела и сега го чакам да я направи и ще и сваля размерите тука.
Активен
batnaco
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 125

Всеки кара,каквото има ;P

314872980
« Отговор #68 -: август 14, 2011, 13:58:36 »

Само да напомня за новите чертежи, е някой ги очакваме с интерес.В противен случей ще мина да ми занитиш веригата лично  Smile че и  Mad ще се глобяваме  Very Happy
Активен
JAVKATA
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 732

« Отговор #69 -: август 14, 2011, 15:47:47 »

Малко разяснения към некадърно начертания ми чертеж(кво да се прай не съм завършил МЕИ-то):
С двата крайни болта се регулира широчината(стъпката) на веригата-хубаво е в началото им,при главата,да няма резба, за да се движат елементите лесно(аз нямах такива под ръка,но скоро ще ги заменя)
Средния болт се явява занитващ-избутва единия елемент,който стяга до едно положение.
Хубаво е болтовете да са високо якостни-например 12.9,размера може да варира,моите са 8ци.
Понеже от чертежа трудно се разбира-каналите,в които влизат нитовете трябва да са дълбоки по 1мм.
3-те части се изработват от ламарина с якост 65G,цената на матрялите ми излезе 7лв.,30лв труд стругар и около 5-6лв за болтове.
Машинката е изкопирана от подобна на KTM,която стругаря имаше.Вече е изпробвана на верига tsubaki и да чукам на дърво, за около 300км навъртяни не е изпаднала веригата  Smile Smile
« Последна редакция: август 14, 2011, 16:08:41 последно от JAVKATA » Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 964

« Отговор #70 -: октомври 04, 2011, 15:18:55 »

Да поизтупам темата от прахуляка...!
От скоро  карам отново мотор с верига и започнах да се оглеждам за нитачка за верига. Попаднах на тази тема и информацията съдържаща се в нея, попаднах и на различните предложения за купешки машинки. Започнах да хамлетствувам.... и накрая взех решение да си купя това въпреки че имам условия да си направя не една а 10 машинки

http://zimber-tools.com/avto-instrumenti-rchni-instrumenti-skobi-za-prugini/2583-bgs.html

Предимството на тази машинка е, че може да нити и ангренажни вериги, което спестява много  работа по сваляне на съеденител или магнита на алтернатора, или и двете, както е в моя случай.
И тъй като не може да се каже, че е евтино, макар да е с доста голям диапазон на употреба, направих усилие и събрах комуна от 5 човека, с които разделихме цената- дадохме по 20 лв,5 човека с които си караме заедно и с които се разбираме чудесно. Тези 20 лв. ще се избият още с първата смяна на верига.
Вече я пробвах на едно парче верига и работи чудесно, препоръчвам я
« Последна редакция: октомври 04, 2011, 15:27:10 последно от IwanTT » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоариНагледно - DIY (Модератори: KokoVmaxa, kawa_maniak89, pechoto)Тема: Чертеж на машинка за нитене на вериги

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.203 секунди с 21 запитвания.