Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Камера ТВ кула
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Камера ТВ кула  (Прочетена 1350 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rad4ik
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Piaggio
Публикации: 5

Ел. поща
« Отговор #15 -: февруари 02, 2019, 13:59:36 »

Аз до колкото знам си вземат и точки колега. Въпроса е на път като околовръстното да речем може ли да снимат едновременно в вете посоки, ако е сложена в най-дяната част на пътя?
Активен
Минко Илчев
ниво 1
*
Активен Активен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 25

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #16 -: февруари 03, 2019, 02:50:30 »

Аз до колкото знам си вземат и точки колега.

Преди време се пишеха актове и в НП-то се решава взимат ли се точки.

Някъде около 2005 година ме снимаха (видео) в насрещното по "Симеоновко шосе" (не бях с мотор), получих нещо като призовка. Показаха ми видеото и само ме питаха аз ли съм бил. Написаха акт.

После със сигурност нямаше акт при снимки. Няма точки, няма взимане на книжки, няма досие. Сега не съм сигурен, едното или другото е? Все някой е сниман последните месеци и има ли акт или само глоба?
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 744

« Отговор #17 -: февруари 03, 2019, 10:57:19 »

Сега могат да ти напишат акт по снимки/видео от смартфона на някого, дето е карал покрай теб. Подава човекът сигнал в МВР и приобщава снимковия/видео материал. Органите завеждат преписка, викат свидетеля, снемат му обяснения и пишат акт. Виновният може да го обжалва в законовия срок. Ако се стигне до наказателно постановление, и то може да се обжалва. Ако работата стигне до съда, там се решава кой крив, кой прав.
Тази система се прилага и е малко странна, тъй като по закон снимките/видеото трябва да са направени от съответните устройства на МВР, а пък ако са се наговорили двама - трима свидетели да те цакат, нещата загрубяват. Нямам идея колко такива актове стигат в крайна сметка до реално наказание, но са факт.
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 218

Ел. поща
« Отговор #18 -: февруари 03, 2019, 11:39:25 »

Ако са се наговорили двама-трима винаги те цакат -дори и по тротоара да ходиш.
На теле кулата слагат и тринога снимаща към ромънсо посолство.
От снимките точки не взимат и има 30 процента намаление за плащане в 30 дневен срок от известяването
Активен
Минко Илчев
ниво 1
*
Активен Активен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 25

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #19 -: февруари 03, 2019, 18:18:22 »

Сега могат да ти напишат акт по снимки/видео от смартфона на някого, дето е карал покрай теб. Подава човекът сигнал в МВР и приобщава снимковия/видео материал. Органите завеждат преписка, викат свидетеля, снемат му обяснения и пишат акт. Виновният може да го обжалва в законовия срок. Ако се стигне до наказателно постановление, и то може да се обжалва.

Може и така да е вече, а може да е по-добре да е така. Не е добре видеорегистратор да снима кражба, да са видни номерата и съдът да казва: това не се приема за доказателство!
     И все пак въпросът ми е за стационарни, мобилни - били на триножник или монтирани в патрулка. Може би не всеки знае, че когато свършат точките, книжката се унищожава. Може след най-малко шест месеца да се започне курс и след полагане на изпит придобиване на съответната категория. Повечето тук са с поне "А" и "Б" и въобще не е шега!

От снимките точки не взимат и има 30 процента намаление за плащане в 30 дневен срок от известяването

Ако може и още някои да потвърдят, че не се взимат точки. Преди намалението беше за 14 - дневен срок, има промяна ли?
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #20 -: февруари 04, 2019, 09:54:52 »

Ако може и още някои да потвърдят, че не се взимат точки...
Затова в американските съдебни зали заседателите са 12 -ако някой сбърка другите да го поправят .
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1979

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #21 -: февруари 04, 2019, 10:26:35 »

А това
https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/KATActs/ActService/Index

дали работи ?
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #22 -: февруари 04, 2019, 11:01:11 »

Не
Някой е усвоил едни пари тука  Very Happy
Ако не ти е връчено нак постановление не моижеш да го видиш тук .
Така можеш да натрупаш глоби за 2-3 хил. лева и да не знаеш нищо за тях .
Ако си много лщбопитен -КАТ гише справки .
Има и друг начин- спират те случайно , проверяват те и те уведомяват- имаш 30 дневен срок за 30 процента надолу . След това при повторна проверка се спира МПС -то от движение
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1979

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #23 -: февруари 04, 2019, 11:18:38 »

Не
Някой е усвоил едни пари тука  Very Happy
Ако не ти е връчено нак постановление не моижеш да го видиш тук .
Така можеш да натрупаш глоби за 2-3 хил. лева и да не знаеш нищо за тях .
Ако си много лщбопитен -КАТ гише справки .
Има и друг начин- спират те случайно , проверяват те и те уведомяват- имаш 30 дневен срок за 30 процента надолу . След това при повторна проверка се спира МПС -то от движение
Благодаря
Активен
IBenchev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: XX
Публикации: 239

« Отговор #24 -: февруари 04, 2019, 23:24:38 »

Да
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5385

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #25 -: февруари 04, 2019, 23:47:10 »

Аз до колкото знам си вземат и точки колега. Въпроса е на път като околовръстното да речем може ли да снимат едновременно в вете посоки, ако е сложена в най-дяната част на пътя?

Напъни се малко и питай чичко Гугъл.

"Освен това, колкото и да е натоварен трафикът по шосето, всички нарушители се засичат един по един, стига да се виждат номерата им. Ако се движат успоредно, лъчите ги хващат наведнъж и в 4-те ленти в двете посоки"

Ще те улесня Very Happy
Пиши в търсачката:

КАТ извади камери с лазер на пътя.

Вземи хвърли едно око и тук:
http://www.uab.org/%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%B8/

Прочети и коментарите

Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Камера ТВ кула

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.255 секунди с 21 запитвания.