Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Темата за каските-на български
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Темата за каските-на български  (Прочетена 83235 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
romano
Romano
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Transalp XL600 V
Публикации: 909

Hello,I Must Be Going.

Ел. поща
« Отговор #45 -: май 14, 2008, 21:19:44 »

Оня ден намирам в един магазин в едно градче за "боклуци "от Германия отваряем модуларен шлем Schuberth с допълнителен вътрешен подвижен тъмен визьор-цена 35 лева.Тоя чичо не знаеше какво продава.Не го взех,щото..... не знам що,много каски ще ми станат.У дома го гледам в louis '08-500 eвро.Преспах някак,отивам на другия ден да го взема-някакъв дядо с MZ го взел преди малко..
 Баси! wall
Активен
roadruner
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 300

Triumph

« Отговор #46 -: май 15, 2008, 14:37:40 »

Егати прекарването! Как си могъл да го изтървеш този шлем! Чак мен ме хвана яд.
Аз много рядко попадам на подобни находки и никога не ги пропускам щом ми попаднат. За другия път да си подготвен.
Активен
romano
Romano
ниво 5
Неактивен Неактивен

Hello,I Must Be Going.

Ел. поща
« Отговор #47 -: май 18, 2008, 00:16:38 »

Free_Whilly e колега от форума.Видяхме се днес сутринта с него за сефте и с други мераклии и тръгнахме за Асеновград.Там-мотосъбор,знаете.Карахме с 90 в група,дисциплинирано.Беше вече по обед-пихме по кафе,кола,разприказвахме се...В 13.30 тръгнахме за Леново за гонките през Тополово,а той трябваше да мине през Пловдив да си вземе приятелката и да мине през Първомай за Леново.Разделихме се.
 На Леново  ми звъни телефона-непознат номер.
  "Ало? Free_Whilly e.Катастрофирахме с приятелката ми малко след Поповица........Взимат ни с линейка,......можеш ли да прибереш мотора? Няма на кого да се обадя ....."
 Бях му дал номера си днес сутринта,а останалите не познаваше...Както и да е...
 Разминали са се с натъртвания и лека болка в глезена на момичето/така и не се запознахме/а тои е профилактично на система ,и двамата в болницата в Първомай за 24 часа.Всичко това-по телефона разбрах след куп разговори.Добре са.
 Как е станало:
 Някакъв (?!) ги е изпреварил и веднага след това набил спирачки,заради тройно изпреварване някъде напред ,след удара изчезнал напред,не спрял а те се търкулили надясно на асфалта.Карал е с не повече от 90.Ама...
  Прекарах час около мотора и каските,заедно с полицаите,докато ми го поверят.
  ...Та направих мой си оглед ,а носех и апарат ,заради сбора и снимах каските и следите от ударите по тях.И да ви кажа-спасила ги е,въпреки комоциото.Утре и двамата ще са си у дома.Ето снимките!

СПАЗВАЙТЕ ДИСТАНЦИЯ!

Активен
JORO-SLIVEN
НА МЕН РОКЕРИТЕ СА МИ ФЕНОВЕ!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vtr 1000 SP-1 Superbike,ducati-indiana
Публикации: 8606

Бог кара SUZUKI

« Отговор #48 -: май 18, 2008, 01:55:27 »

дано нямат усложнения Very Happy

добре си направил романо ама трябваше да отвориш една тема с тоя пост-като например последния ред.
и все пак, agv е як шлем
Активен
Dabich
ПРОДАВАМ CBR F4i '02
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Кабрио
Публикации: 979

« Отговор #49 -: май 18, 2008, 14:56:14 »

А значи вие сте били, никой от двамата небеше пострадъл когато спрехме, явно линеиката е минала преди нас и е откарала потърпевшите! Ся като се замисля верно нямаше друго пострадало мпс освен хондата. Номер видяли ли са, в него ли са се ударили или за да избегнат удъра са се хвърлили?
Активен
BoneCollector
VT1100C '94
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 641

Loud pipes save lifes

« Отговор #50 -: май 19, 2008, 08:35:35 »

Наистина не е това темата, но дано има повече хора като Романо сред нас, които биха се отзовали така на непознат  pussy
Активен
romano
Romano
ниво 5
Неактивен Неактивен

Hello,I Must Be Going.

Ел. поща
« Отговор #51 -: май 19, 2008, 09:33:50 »

Умишлено пусках случката тук,а не като тема от рода на '" пак катастрофа'" или "черна хроника",за да не притеснявам излишно форумистите,защото инцидента е от рода'малкия дявол" с поуката за всички тук-скорост,дистанция,преценка на пътната ситуация много напред,опит,отговорност за другия,както и екипиране и каски в случая, а и Уили и приятелката му са се орървали само с уплаха,натъртвания и асфалтна екзема,за която случайно или не Уили спомена малко,преди да се разделим-40 мин преди инцидента...,а за това,как каските са им спасили кратунките,даже не знаеше,явно са им ги свалили други,притекли се първи там,преди линейката.
 Току що говорих с него,добре са,момичето все още не ходи,заради подуването на навехнатия глезен,а тои все още има болки в натъртения си гръден кош,но и двамата се майтапят,щото са свежари,а лекарите ще ги изписват в четвъртък,щото им писали диагноза комоцио и на двамата,та да отчетат повече дни престой и пари за болницата,копелетата....
 Уили поздравява всички от форума,а подробности за случката ще пише сам,след четвъртък като си дойде.Каза да карате с каски и екипи!
Активен
JORO-SLIVEN
НА МЕН РОКЕРИТЕ СА МИ ФЕНОВЕ!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vtr 1000 SP-1 Superbike,ducati-indiana
Публикации: 8606

Бог кара SUZUKI

« Отговор #52 -: май 19, 2008, 17:09:22 »

сега по темата;кажи с кви каски са били
май едната се вижда че е agv
Активен
romano
Romano
ниво 5
Неактивен Неактивен

Hello,I Must Be Going.

Ел. поща
« Отговор #53 -: май 20, 2008, 20:09:20 »

Другата каска-черната е Nolan,с нея е било момичето.Удара е бил по-силен,следите са по-дълбоки,докато Agv-то  Free_Whilly следите са по-като странично ожулваване,но от другата страна-и там има  следи ,но от по-перпендикулиарен на повърхността на каската удар.
 Днес разбрах,че момичето ще остане поне още 10 дни,защото открили пукната костица на прешлен,а Уили го изписват в четвъртък.Поздравява всички тук!
Активен
Free_Whilly
Mind Keeper
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR 600 F2
Публикации: 21

FREE YOU MIND

Ел. поща
« Отговор #54 -: май 22, 2008, 16:24:59 »

Здрасти на всички.Аз и моята приятелка(Мая) сме добре за сега, вече сме си вкъщи и двамата, на мен ми няма нищо освен натъртения гръден кош, а на Мая пукната костица на десня крак и едни малки удължения на 2 и 3 прешлен, но докторите казаха че не е опасно ако си лежи и не прави резки движения поне за коло месец.

А за случката.....
Според мен по някой път съдбата си прави невероятни шеги защото човекът който ми помогна за мотора и ми се обаждаше всеки ден да ме чуе как съм е Romano. С него се запознахме в деня на катастрофата 15.05.2008 все още не знам как ще му се отблагодаря, но ще намеря начин.

А иначе самата случка има малко предизвсесте защото колата в кято се блъснах не знам как да го нарека, но според мен се заяждаше през цялото време преди сблъсъка. Това започна още от разкона на скобелева майка, който не е от пловдив това е някаде 20 км преди мястото на сблъсъка. От там тоя кадет караше зад мен на не повече от 5 метра и каквото и да правя аз той е все зад мен и път му давах и други коли изпреварих той все си е зад мен, някаде преди Поповица някак си мина пред мен и замина аз си карах с колоната и малко след разклона на Поповица в посока Първомай на разтояние около 3-4км изпреварвам една кола и се прибирам в лентата.след известно време реших да изпреварвам и колата пред мен и всичко е Ок до тук, изпреварих я и пак се прибирам и пред мен се оказва въпросня кадет след което тои започва маневра за изпреварване, аз имам достатъчно дистанция и съм спокоен.Обаче тук става обрата в далечината видях два тира и как клоната от коли става все по голяма, а тировете пердашат яко и си викам "ей сега ще стане нещо" в този момент карам с около 90км/ч и намалих на 80км/ч всичко е добре и гледам как въпросня кадет след като се е изравнил с колата кято изпреварва стоповете му светват и заповча наобратно да се прибира от тук работата е ясна натискам и двете спирачки кормилото започна да тресе леко, а задницата да сее обаче кадето дойде много близко и ДЗВЪН. От тук вече е за мен смешата част, защото карам на предно колело и виждам асвалта твърде близко, след това нещо ми пришарва пред очите и прассс.Аз съм на земята а мотора е върху мен и "Мамка му" тежи със все сила, а Мая лежи няколко метра по напред.
-Мая добре ли си? Чуваш ли  ме?
-Колкото и да искаш да се отървеш от мен няма да ти стане номера.
......
живи и не до там чак толкова здрави в болницата

Това беше през моите очи.

А иначе какво точно се случи след като вчера говорих с хората който веднага ни се притекоха на помощ и баха свидетели на абсолютно цялата ситуация.

На същото това шосе малко по напред обаче тир започва изпреварване на друг тир, обаче скороста на изпреварване е била или малка или не е преценил дистанцията.В насрещтното движение колита намалят с цел избягане на сблъсък и прпускане на тираи за много малко време колоната се сгъстява до момента кресчендо(момента на сблъсък) кадето съм аз, в това време кадета не забелязва случващото се отпред и започва изпреварване след което като вижда какво има пред него "скача" на спирачките прибира се обратно и ДЗВЪН. Според мен може и изобщо да не ме е видял тука. В общи линий е това, та вижте как ситуацийте като се натрупат една върху друга какво се случва.

Надявам се всеки който е прочел това да е още една капка знание с което да предотврати подобен сблъсък.Късмет на всички.

Активен
Free_Whilly
Mind Keeper
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

FREE YOU MIND

Ел. поща
« Отговор #55 -: май 22, 2008, 16:38:58 »

Забравих мойта каска е AGV - "K" серята модел Valencia, а на другата каска е не един познат NOLAN ама какъв??? Unknown вкъщи имам Shoei дъртичък ама е без визйор.
Активен
romano
Romano
ниво 5
Неактивен Неактивен

Hello,I Must Be Going.

Ел. поща
« Отговор #56 -: май 22, 2008, 16:50:45 »

Радвам се,че си пак тук.чак сега се поуспоких,щото докато сте в болницата,всеки момент може да се установи и още нещо вътрешно или усложнения...Та-ДОБРЕ ДОшЛИ! Cool Cool Cool
Активен
YZF
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1 2002
Публикации: 416

Ride Or Die!

308570965
« Отговор #57 -: май 22, 2008, 17:15:55 »

Важното е че сте добре, и скоро надявам се отново на линия Very Happy
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7040

atheism-bg.com/

« Отговор #58 -: май 22, 2008, 17:28:57 »

а с кадета какво стана ? спря ли ? помага ли ? полиция ?
Активен
Free_Whilly
Mind Keeper
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

FREE YOU MIND

Ел. поща
« Отговор #59 -: май 22, 2008, 18:03:24 »

Кадета избяга колите зад нас спряха и ни помогнаха, куките дойдоха заедно с линейката горе доло, след това дойдоха в болницата дадоха ми прозвка да се явя в вторник но по обясними причини не отидих обадиха ми се по телефона и казаха че ще дойдат ама така и не дойдоха.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Темата за каските-на български

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 21 запитвания.