Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Темата за каските-на български
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Темата за каските-на български  (Прочетена 80161 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
nasko76
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 326

nasko76@mail.bg nasko76
Ел. поща
« Отговор #30 -: април 18, 2008, 00:46:04 »

hjc,lordsip 740евро и 90 эа за огледален визиор но е боклук пред shoel мое мнение поне сам е вэел и нема как ще е карам още 3 епи 4 сеэона Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised
Активен
elmagico
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 21

Ел. поща
« Отговор #31 -: април 19, 2008, 09:20:06 »

това че някой не си е взел каска която не е най-добрата марка в момента,не е голям проблем важното е да е здрава и удобна.аз сум от варна и там мом4етата който познавам карат с араи,шои,премиер.всички сме падали имали сме удари в главите но каските ни спасяват.аз паднах миналата събота с около 50-60 км. и главата ми се удари в бордюра силен удар беше щото се от4упи малко пар4е от шоя,ама нямах даже замайване.направо си ме спаси каската иначе щях да сум с комо пукнати черепи и т.н.един друг пък добрич  скоро на правата  с ф4 газ-резонанс,ножка и падане и суркане.каската му е от 80лв.направо се разцепила  и сега още е в болница.така че примери много и ТЕ СОЧАТ ЧЕ КОМПРОМИСИТЕ ИЗЛИЗАТ МНОГО СОЛЕНО НАКРАЯ.
Активен
nasko76
ниво 4
Неактивен Неактивен

nasko76@mail.bg nasko76
Ел. поща
« Отговор #32 -: април 24, 2008, 15:20:48 »

e прав си че не бива да се прави компромиси било то с каска ели гуми все пак става вапрос эа наща беэопасност и сигурност
Активен
nasko76
ниво 4
Неактивен Неактивен

nasko76@mail.bg nasko76
Ел. поща
« Отговор #33 -: април 24, 2008, 15:27:04 »

иначе и аэ карах с шой и бех много доволен следващата ще е пак шой надиавам се ели пак араи
Активен
romano
Romano
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Transalp XL600 V
Публикации: 909

Hello,I Must Be Going.

Ел. поща
« Отговор #34 -: април 24, 2008, 18:55:32 »

А от марката Index някой има ли впечатления ? Питам, защото цените na full face моделите в магазин Scoot (Варна) тръгват от 120 лв. нагоре. Сайт не можах да им намеря, липсват и в каталога на Луис.

Китайски са и по мое мнение не са доброто,което заслужава черепа ти и съдържанието му.Карай каквото си искаш,но не пести/Spare nicht bei der falschen Ecke!/,там,където трябва да инвестираш,както  казват германците.Та, каска,гуми,екип-инвестирай!Там си ти и здравето ти! Smile
Активен
JORO-SLIVEN
НА МЕН РОКЕРИТЕ СА МИ ФЕНОВЕ!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vtr 1000 SP-1 Superbike,ducati-indiana
Публикации: 8606

Бог кара SUZUKI

« Отговор #35 -: април 24, 2008, 19:20:27 »

мотора след 75мили/ч-челен удър;22 метра полет и се забих в бус идващ насреща.а ето и шлема след това
AGV-carbonpolyamid-модел 94г.

немисля че AGV е средно качество-цялата е в пукнатини и още е цяла .
и аз съм цял,никви увреждания Very Happy

ПРОСТО СПОДЕЛЯМ,НЕ НАЛАГАМ МНЕНИЕ!!!!
Активен
vanco80
пишман чалъмар!!!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: f2,big800s
Публикации: 684

По-страшен от руския танк е пияният му екипаж.

Ел. поща
« Отговор #36 -: април 25, 2008, 00:06:37 »

Sad Surprised :(баси работата.....колега и си цял след това....браво Mad
Активен
dupont_noir
ЖИС2
ниво 4
*
Неактивен Неактивен

Мотор: kawasaki zx10r
Публикации: 359

Ел. поща
« Отговор #37 -: май 03, 2008, 13:47:49 »

Елмаджико ли си,къв си,що така си оспамил темата бе?Бахти специалиста!нямам думи....теста е проведен от учени,ама ти непризнаваш,а?ахаххаха,палячо...

на всеки му е ясно,че няма как каска която носи Роси примерно да струва 200лв....за шарки,логота и номера по каската цената става двойна.

каски за 200лв(HJC например) и такива за 1000 ще предпазят еднакво...ама що ли се хабя...хората в статията са го написали
Най важното е ударът да бъде ОБРАН!а не каската здрава след удар,а вътре всичко на чорба....
Активен
elmagico
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #38 -: май 03, 2008, 21:45:49 »

лошо няма,DUPONT щом твоите познания те карат да избереш пластмасова каска за 200 лв. ДОБРЕ вземи си такава,никой не те кара насила да вземаш нечие мнение.аз лично си купувам от скупите нищо че от 200 лв са еднакво здрави.напоследък статистиката в щатите сочи че благодарение на карбоновите каски травмите по главата са намалели с 52%.пластмасата нама якост.освен това при катастрофа каската не се удря само един път, а тя има множество удари по себе си,при много силен удар пяната която е между пов.слой и вътрешния обира удара.но за да се слу4и това двата слоя трябва да са здрави,най вече външния.пластмасата се чупи лесно и когато това стане пяната си губи гъвкавите своиства и така се получават големите проблеми.карбона е мнго по здрав.между другото някои хора са се сетили че ако завишат качествата на каската нужна от DOT,ТО ТЯ ЩЕ Е ПО НАДЕЖДНА,НАЛИ?И НАКРАЯ:ПАДНАХ МИНАЛАТА СЪБОТА НА ЕДИН  ЗАВОИ.МОТОРА МИ НАПРАВИ ХАЙ САЙД И АЗ НЕ РАЗБРАХ КАК СЪМ ХВРЪКНАЛ ПАДНАЛ СЪМ ВРТЯЛ СЪМ СЕ И НАКРАЯ ИМАШЕ УДАР В КАСКАТА И ПОВЕЧЕ НИКАКВО ДВИЖЕНИЕ.УДАРИЛ СЪМ ГЛАВАТА СИ В БОРДЮРА.ОТ ТЪРКАЛЯНИЯТА НИЩО НЕ ПОМНЯ САМО УДАРА В ГЛАВАТА ПОМНЯ.НЯМАШЕ МИ НИЩО НА ГЛАВАТА ДАЖЕ НЕОРИНТИРАНОСТ НЯМАХ.ОБАЧЕ ОЩЕ МЕ БОЛИ РАМОТО.ДАНО ПРИЯТЕЛЮ ДА НЕ ТИ СЕ СЛУЧВА ДА ПАДАШ,ЩОТО ТЕЗИ КОИТО СА ПАДАЛИ ЛОШО ЗАЛАГАТ САМО НА ПО СИГУРНОТО.НЕ ЗНАМ КОЕ Е ТО-ПО СКЪПОТО ИЛИ ПО- ЕВТИНОТО.
Активен
dupont_noir
ЖИС2
ниво 4
*
Неактивен Неактивен

Мотор: kawasaki zx10r
Публикации: 359

Ел. поща
« Отговор #39 -: май 13, 2008, 10:19:59 »

Ей ти пак си знаеш твоето....разбери бе човек идеята е да се ОБИРА удара!!!!А не каската ти непокътната а вътре всичко на пихтия!!!!
Активен
roadruner
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 300

Triumph

« Отговор #40 -: май 13, 2008, 11:47:21 »

Преди карах с карбонова каска втора употреба, обяаче тя ми се охлаби и взе да ми хлопа главата вътре. А ако каската ти хлопа и най-хубавата да е няма да ти помогне. Сега карам с Нолан Н61.Тя е с пластмасов корпус, много е удобна което е много важно и също така стъклото е с ултравиолетов филтър, което е много полезно за хора като мен на които много им дразни силното слънце на очите. Междо другото не съм виждал много каски с ултравиолетов филтър на стъклото.
Това с меренето на главата за да разбереш размера на каската е много относително, защото дори да ти стане каската може да те притеснява я на слепоочието, я на бузите или да ти стиска на другомясто или пък да е хлабава. Най-точното определяне на подходяща каска е като я премериш на главата си, даже е добре да поседиш известно време с нея без да я сваляш за да видиш дали е добре, ако мже да я вземеш за проба с мотора най-добре, защото тогава можеш да разбереш дали не е много шумна от вятъра. По принцип каските които са по гладки отвън, без много ръбатости и странни вентилационни отвори шумят по-малко.
Активен
THIEF_cbr
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR 600 RR 2008
Публикации: 27

Broooom

Ел. поща
« Отговор #41 -: май 13, 2008, 12:06:37 »

Аз лично съм решил да си закупя следния модел , не е задължително да е Stoner реплика но смятам че каската е изключителна ! Ако някой има впечатления за нея нека да ги сподели  Very Happy ! А ето го и другата марка която силно ме впечатлява

« Последна редакция: май 13, 2008, 12:08:35 последно от THIEF_cbr » Активен
JORO-SLIVEN
НА МЕН РОКЕРИТЕ СА МИ ФЕНОВЕ!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vtr 1000 SP-1 Superbike,ducati-indiana
Публикации: 8606

Бог кара SUZUKI

« Отговор #42 -: май 13, 2008, 20:46:40 »

май японско -лошо нема Very Happy
Активен
elmagico
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #43 -: май 14, 2008, 20:29:33 »

DUPONT,НА ВСИЧКИ Е ЯСНО ЧЕ УДАРА ТРЯБВА ДА СЕ ОБЕРЕ ОБАЧЕ КАК ДА СЕ СЪГЛАСЯ ЧЕ ПЛАСТМАСАТА ГО ОБИРА А КАРБОНА ГО ПРЕДАВА КАТО ВСИЧКИ ИЗЧИСЛЕНИЯ И ОПИТИ ДОКАЗВАТ ОБРАТНОТО.ТОВА ЧЕ ПЛАСТМАСАТА Е МЕКА НЕ ЗНАЧИ ЧЕ ОБИРА ПО ДОБРЕ МНОГО Е ГОЛЯМА РАЗЛИКАТА.КАРБОНА Е ПО КРЕХЪК НО ПРИ ТРШЕНЕТО МУ ПОЕМА МНОГО ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ЕНЕРГИЯТА НА УДАРА И КАТО ГО КОМПЛЕКТОВАШ И С ПЯНАТА И НЕЩАТА СА ЯСНИ.ТОВА ЧЕ ПЛАСТ. СЕ ОГЪВА ПО ЛЕСНО НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ ПО ДОБРЕ ОБИРА И ТОВА НЕ Е МОЕ ИЛИ НА НЯКОИ МНЕНИЕТО А ФИЗИКА.АЗ СЪМ СИГУРЕН ЧЕ ЗНАЕШ КОЛКО МНОГО СЕ ИЗПОЛЗВА КАРБОНА НАВСЯКЪДЕ И ТО Е ЗАЩОТО Е ПО ДОБЪР.ОТ СТОМАНАТА Е 4 ПЪТИ ПО ЗДРАВ И 3 ПЪТИ ПО ДОБРЕ ОТ НЕЯ ПОЕМА ЕНЕРГИЯТА И ПРИ ВИБРАЦИЙ И ПРИ УДАР.2007 ГОДИНА ТЕСТА НА ARAI  ПРИ 120 КМ/Ч С ЧЕЛЕН УДАР НА КАСКАТА  ТЕ ГАРАНТИРАТ ЧЕ ГЛАВАТА ЩЕ Е ЗДРАВА ВЪТРЕ В КАСКАТА ВЪПРЕКИ ЧЕ ТЯ МОЖЕ ВЕЧЕ ДА НЕ Е НА РАМЕНЕТЕ.НЕ ТЕ КАРАМ ДА ВЯРВАШ СПОДЕЛЯМ ТИ ТОВА КОЕТО АЗ ЗНАМ.М/У ДРУГОТО ЗА ЕДИН МЕСЕЦ ПАДНАХ 3 ПЪТИ ПОСЛЕДНИЯ ПЪТ Е НА 13.05.2008 В ЗАВОИ ОКОЛО 110 ГР. БЯХ С КЪМ 150 КМ/Ч ИЗПРЕЧИ МИ СЕ КОЛА И ПАДАНЕ МЪЖКАТА  ГЛАВА- КРАКА -ГЛАВА-КРАКА.МОИТЕ ПРИЯТЕЛИ МИ КАЗВАТ ДА НАПРАВЯ ПАРАКЛИС НА ШОЯ.ВРАТА ОТ УДАРИТЕ МИ Е СХВАНАТ В МОМЕНТА.
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7040

atheism-bg.com/

« Отговор #44 -: май 14, 2008, 20:54:12 »

DUPONT,НА ВСИЧКИ Е ЯСНО ЧЕ УДАРА ТРЯБВА ДА СЕ ОБЕРЕ ОБАЧЕ КАК ДА СЕ СЪГЛАСЯ ЧЕ ПЛАСТМАСАТА ГО ОБИРА А КАРБОНА ГО ПРЕДАВА КАТО ВСИЧКИ ИЗЧИСЛЕНИЯ И ОПИТИ ДОКАЗВАТ ОБРАТНОТО.ТОВА ЧЕ ПЛАСТМАСАТА Е МЕКА НЕ ЗНАЧИ ЧЕ ОБИРА ПО ДОБРЕ МНОГО Е ГОЛЯМА РАЗЛИКАТА.КАРБОНА Е ПО КРЕХЪК НО ПРИ ТРШЕНЕТО МУ ПОЕМА МНОГО ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ЕНЕРГИЯТА НА УДАРА И КАТО ГО КОМПЛЕКТОВАШ И С ПЯНАТА И НЕЩАТА СА ЯСНИ.ТОВА ЧЕ ПЛАСТ. СЕ ОГЪВА ПО ЛЕСНО НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ ПО ДОБРЕ ОБИРА И ТОВА НЕ Е МОЕ ИЛИ НА НЯКОИ МНЕНИЕТО А ФИЗИКА.АЗ СЪМ СИГУРЕН ЧЕ ЗНАЕШ КОЛКО МНОГО СЕ ИЗПОЛЗВА КАРБОНА НАВСЯКЪДЕ И ТО Е ЗАЩОТО Е ПО ДОБЪР.ОТ СТОМАНАТА Е 4 ПЪТИ ПО ЗДРАВ И 3 ПЪТИ ПО ДОБРЕ ОТ НЕЯ ПОЕМА ЕНЕРГИЯТА И ПРИ ВИБРАЦИЙ И ПРИ УДАР.2007 ГОДИНА ТЕСТА НА ARAI  ПРИ 120 КМ/Ч С ЧЕЛЕН УДАР НА КАСКАТА  ТЕ ГАРАНТИРАТ ЧЕ ГЛАВАТА ЩЕ Е ЗДРАВА ВЪТРЕ В КАСКАТА ВЪПРЕКИ ЧЕ ТЯ МОЖЕ ВЕЧЕ ДА НЕ Е НА РАМЕНЕТЕ.НЕ ТЕ КАРАМ ДА ВЯРВАШ СПОДЕЛЯМ ТИ ТОВА КОЕТО АЗ ЗНАМ.М/У ДРУГОТО ЗА ЕДИН МЕСЕЦ ПАДНАХ 3 ПЪТИ ПОСЛЕДНИЯ ПЪТ Е НА 13.05.2008 В ЗАВОИ ОКОЛО 110 ГР. БЯХ С КЪМ 150 КМ/Ч ИЗПРЕЧИ МИ СЕ КОЛА И ПАДАНЕ МЪЖКАТА  ГЛАВА- КРАКА -ГЛАВА-КРАКА.МОИТЕ ПРИЯТЕЛИ МИ КАЗВАТ ДА НАПРАВЯ ПАРАКЛИС НА ШОЯ.ВРАТА ОТ УДАРИТЕ МИ Е СХВАНАТ В МОМЕНТА.

направи и един параклис на CAPS-LOCK
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Темата за каските-на български

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.15 секунди с 20 запитвания.