Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМултимедияТема: Най-добрата снимка за теб
Страници: 1 ... 726 727 [728] 729 730 ... 734   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Най-добрата снимка за теб  (Прочетена 3040664 пъти)
0 Членове и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5750

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #10905 -: май 06, 2019, 20:06:20 »

Малко красотички от Румъния вместо пътепис.

Букурещ - Музей на селото (Muzeul Satului)

Дворецът на парламента (Palatul Parlamentului) и Триумфалната арка (Arcul de Triumf)

Солна мина Slanic Prahova (сърдечни благодарности на Grobarq за идеята)

Синая Змъкът Пелеш Peleș Castle и Пелишор Castelul Pelișor

Ръшновска крепост Cetatea Râșnov

Солна мина Турда Salina Turda

Ооп....с тези големи лапи...

Оги разкошни снимки!
Този музей на селото не можахме да го стигнем ние....

Я кажи две думи за мините.
Освен Турда другите места съм ги обиколил.
Забравих да ти спомена за Замъкът Хуняди или Замък Корвин, че сигурно сте минали наблизо

« Последна редакция: май 06, 2019, 20:11:56 последно от Grobarq » Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2875

« Отговор #10906 -: май 06, 2019, 20:37:02 »

Музеят на селото става за една лежерна разходка или да загубиш един цял ден в него и в градината след него. Билета е за цял ден. Мините - в Прахова която ти ми препоръча се чувствах, като хобит в мините на Мория. Колосална работа и като си представиш, че това е издълбано с човешки труд.... Снимките не могат по никакъв начин да предадат мащабите. Просто трябва да се отиде и да се види на място. Турда е по-малка но доста по-добре разработена за туризъм. Има всевъзможни забавления включително и виенско колело. Има няколко странични камери и два входа. По тоя дългия коридор  излизаш направо в града. Не знам колко е дълъг но предполагам е около 2км мислех, че ще излезем някъде над паркинга на входа откъдето влязохме а се озовахме в града и айде наобратно. Навряхме се във всички зали има една зала с перфектно ехо дълбока над 120 метра. Първата снимка е на дълбочина около 15 етажа снимана е от стълбите - има в двата края. Не са за мързеливи хора със слаби крака но има и асансьор за съжаление е един. Другата снимка е от друга камера която е още едни 13 етажа надолу. Там има и лодки. Мините определено бяха черешката на тортата. Също така силно препоръчвам пътят от Сибиу до Римнику Вълча спиращи дъха гледки на планини със снежни върхове губещи се в облаците, хиляди нюанси на зеленото и дефилето на река Олт, която пътя следва.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10907 -: май 06, 2019, 21:34:11 »

Музеят на селото става за една лежерна разходка или да загубиш един цял ден в него и в градината след него. Билета е за цял ден. Мините - в Прахова която ти ми препоръча се чувствах, като хобит в мините на Мория. Колосална работа и като си представиш, че това е издълбано с човешки труд.... Снимките не могат по никакъв начин да предадат мащабите. Просто трябва да се отиде и да се види на място. Турда е по-малка но доста по-добре разработена за туризъм. Има всевъзможни забавления включително и виенско колело. Има няколко странични камери и два входа. По тоя дългия коридор  излизаш направо в града. Не знам колко е дълъг но предполагам е около 2км мислех, че ще излезем някъде над паркинга на входа откъдето влязохме а се озовахме в града и айде наобратно. Навряхме се във всички зали има една зала с перфектно ехо дълбока над 120 метра. Първата снимка е на дълбочина около 15 етажа снимана е от стълбите - има в двата края. Не са за мързеливи хора със слаби крака но има и асансьор за съжаление е един. Другата снимка е от друга камера която е още едни 13 етажа надолу. Там има и лодки. Мините определено бяха черешката на тортата. Също така силно препоръчвам пътят от Сибиу до Римнику Вълча спиращи дъха гледки на планини със снежни върхове губещи се в облаците, хиляди нюанси на зеленото и дефилето на река Олт, която пътя следва.

Радвам се, че ти е харесала идеята ми за Сланик
Аз мислех, че тази мина в Турда е по- голяма от мината в Сланик.
Казваха ми, че е по- добре разработена туристически и може би затова съм останал с такива впечатление.
А двореца на парламента ме хвърли в размисъл... Особено след продължилото около час и половина обикаляне и последните думи на екскурзоводката " Видяхте между 3 и 5% от двореца" Sad ( бяхме се залепили за една английска говоряща група туристи)
Чаушеску е бил луд! Те и затова го гръмнаха  след преврата. Почти цялата икономика е работила за двореца,  години са го изплащали, а са живеели в мизерия...
Това чудо се води втората по големина административна сграда в света.

Чек да кача някоя снимка от преди 2г.
От терасата на 6-тия етаж ( по спомен) на парламента:

Идеята е била от тази тераса да посреща парада идващ по булеварда който се вижда на около 3 км направо.
А в сградите отсреща, специално изградени за целта, са били различни министерства.

Замъка Корвин:

Всеки момент очаквах да излязат рицарите ....
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #10908 -: май 06, 2019, 21:55:53 »

В замъка в Хунедоара съм ходил преди 3 години. Тогава посетих и Бран а Пелеш и Пелишор ги посетих отново защото бях с различна компания, те не ги бяха виждали а и ни бяха по път. Доста хубави бираджийски заведения има там. Този път целта ми беше Турда - тя е най-известната а Прахова е най-голямата. Всичко ми хареса много, само дето румънците подлагаха всичките ми шофьорски умения на всевъзможни тестове. То не бяха засичания по кръговите, спиране на зелен светофар, тръгване на червен, безуми престроявания. Никой не дава мигач. На пешеходци не се спира то пък като им спреш и те се чудят какво да правят. В Румъния почти не се карат мотори. За около 1200км преход видях не повече от 20 мотора главно БМВта големи адвенчъри и туръри нови модели и само една групичка от 3 японски пистарки. Нито един скутер или мотор под 1000cc
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10909 -: май 06, 2019, 22:40:06 »

В замъка в Хунедоара съм ходил преди 3 години. Тогава посетих и Бран а Пелеш и Пелишор ги посетих отново защото бях с различна компания, те не ги бяха виждали а и ни бяха по път. Доста хубави бираджийски заведения има там. Този път целта ми беше Турда - тя е най-известната а Прахова е най-голямата. Всичко ми хареса много, само дето румънците подлагаха всичките ми шофьорски умения на всевъзможни тестове. То не бяха засичания по кръговите, спиране на зелен светофар, тръгване на червен, безуми престроявания. Никой не дава мигач. На пешеходци не се спира то пък като им спреш и те се чудят какво да правят. В Румъния почти не се карат мотори. За около 1200км преход видях не повече от 20 мотора главно БМВта големи адвенчъри и туръри нови модели и само една групичка от 3 японски пистарки. Нито един скутер или мотор под 1000cc

Стига бе!
Аз бях страшно учуден как културно карат и спират на пешеходците още преди да са стигнали и на метър от асфалта Sad Това тяхното ходене през България за Гърция ги е  развалило Smile
Може би още им е студено на румънските мотоциклетисти. Ние бяхме в началото на септември и постоянно срещахме групи мотористи, най- вече с адвенчъри и спорт туристи. Пред мината в Сланик Прахова имаше към 30-40 БМВ-ета и още десетина други адвенчъри.

Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #10910 -: май 06, 2019, 23:03:29 »

Случка от Сибиу точно пред хотела в който бяхме отседнали. Карам с 50 примерно и влизам в кръгово. Отнякъде долита някакво Ивеко транспортен бус и едва не се забива в задната ми броня а аз изобщо не съм спирал само намалих леко заради кръговото. Просто влязох в кръговото и въртя да спра пред хотела. Бибитка и святка зад мен. Отбивам в дясната лента в кръговото той в лявата - запушваме движението. Оня отваря прозореца нещо бесен целия червен плямпа някакви неща на румънски. Питам го дали може на английски да обясни какъв му е дерта. Отзад бибиткат вече няколко коли. Видя ,че не може да получи емпатия завъртя още един път през кръгото и излезе откъдето можеше да излезе без никакъв проблем. Същия ден пак в Сибиу - три ленти аз катам в средната за направо на зелен светофар тоя пред мен забива спирачите и спира колата зад мен едва не ми влиза в багажника. Оня изчака да стане червено и тръгна. За Букурещ просто не искам да отварям приказка. Жалко, че видеорегистратора вече е изтрил клиповете да видиш за какви безуми дивотии става дума. Все си мислех, че като дойдат тук се ошашкват от новата обстановка и че зяпат разни гпс-и и за това правят глупости ама у тях си са дори по-зле. Доста катастрофи имаше по пътя, включително и самокатастрофирали - паднали в дълбоките канавки или блъснали се в мантинелите.
« Последна редакция: май 06, 2019, 23:14:56 последно от Oggie » Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 475

Ел. поща
« Отговор #10911 -: май 07, 2019, 08:53:17 »

Активен
Минко Илчев
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 60

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #10912 -: май 07, 2019, 23:28:56 »

Мигачи използваха и когато почти нямаше пътища и ленти. Много лесно се взима книжка в Румъния за отнемане на предимство (на "Стоп" и кръгово), неразрешено изпреварване и не спиране на пешеходна пътека. Не се подлъгвайте как изглежда, взимането на книжка струва глобата и още преводач, да се подпише декларация, че няма да се шофира в Румъния за срока на наказанието (над 100 евро преводачът). Това отнема поне ден-два.
Активен
Esper
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1750

7183168
Ел. поща
« Отговор #10913 -: май 08, 2019, 08:09:29 »

...Оня изчака да стане червено и тръгна...

Дам, единствено в Румъния са ми свиркали отзад, че съм спрял на червено...   Sad
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #10914 -: май 08, 2019, 08:26:36 »

Дам, единствено в Румъния са ми свиркали отзад, че съм спрял на червено...   Sad
Случвало ми се е същото нещо и във Варна в лента за завиване на дясно със светофар за тази лента. Даже тоя отзад слезе да ми се обясни ама се отказа. Не сме кой знае колко по-добри шофьори и тук. На мен не ми е толкова голям проблем, че ще изчакам някаква блейка ама тоя зад мен едвам спря. Просто за секунда видях, че ставам саламчето в сандвича. 
Активен
Esper
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1750

7183168
Ел. поща
« Отговор #10915 -: май 08, 2019, 22:00:59 »

Аз не се фрапирах от това - същата ситуация.
Десен завой но без отделна секция на светофара за дясно.
Излишно висене - след като ме "овикаха" бързо влязох в нормална кондиция след това.
В кръвта ми беше без излишната лиготия!!!

Аз в Румъния съм бил няколко пъти.
Нищо фрапиращо спрямо тук.
Дори ми се стори много по-толерантен трафика спрямо мотор!
Обаче в столицата съм бил повече време и без да има нужда да щофирам...
Гледайки от страни ми се стори леко страшно.
Някакъв контролиран от незнайно какво хаос. Но определено контролиран хаос.
Нищо общо с останалата част от страната, през която съм карал мотор.

Абе както тук почти.
"Стила" на щофиране в Голямото Добрутро (СофЯ с извинение) и останалата част на страната.

Та... Румънците не са толкова различни от нас на финала!
Активен
Dr.Ago
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV 650
Публикации: 753

Не ме правете на идиот, аз сам ще се справя! ;)

Ел. поща
« Отговор #10916 -: май 11, 2019, 10:13:50 »

Интересен тунинг:

Активен
Иван233
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда
Публикации: 1

« Отговор #10917 -: май 12, 2019, 10:47:06 »

Страхотна е! Самолетите са ми другата страст след моторите Very Happy
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2127

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #10918 -: май 14, 2019, 08:03:36 »

Активен
totomoto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 145

Ел. поща
« Отговор #10919 -: май 14, 2019, 23:42:20 »

Колбасаки  Smile
Активен
Страници: 1 ... 726 727 [728] 729 730 ... 734   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМултимедияТема: Най-добрата снимка за теб

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 1.06 секунди с 20 запитвания.