Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoto GamesТема: Съвети за начинаещите играчи на MotoGP2
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Съвети за начинаещите играчи на MotoGP2  (Прочетена 10942 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ValeRossi46
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Вече нищо!Каквото има.....
Публикации: 521

!!!KUCARA FOREVER!!!

WWW Ел. поща
« -: ноември 21, 2006, 22:36:30 »

За някои тези съвети могат да му помогнат да се осъваршенства в тази игра за по добрите ще им се стори глупост.
Ето някой от съветите:

1.подхвани си една мислена линия по която да караш с цел да не криволичиш!
2.преценявай точката си на спиране!
3.трябва да знаеш възможностите на мотора Ви!
4.движи се зад въздушната струя на този който е пред теб това увеличава значително скороста!
5.преди да излезеш от завоя почни да изправяш мотора си!
6.опитай се да караш по линията на другите така се намалява опасността някой да те бутне!

сега малко за старта:

1.никога не подавай пълна газ на старта!
2.винаги на старта припомпвай газта и то не до критични обороти!
3.винаги натискай "D"  да не се изправя мотора Ви това е загуба на време!
4.по възможност се пречкай на тази до теб ако виждаш че те подминава той ще намали!

Трудностите са различни като се почва от най-лесната Rookie,Pro,Champion & Legend!

малко тактика и зе легенд:

1.не претоварвай предницата падането е сигурно!
2.спирай едновременно с двете сперачки като ги припомпваш докато прецените че скоростта е добра за навлизане в завоя!
3.тука обаче спазването на състезателна линия е почти задължително защото рискувате да се срещнете с асфалта отблизо!

Проблема на повечето играчи е мокрото време ,ето малко съвети и за него:

1.Никога не прекалявай със задната спирачка!
2.спирате се едно играете на Legend!
3.никога не карайте на 100% от възможностите си използвай 60% така вероятноста от падане е по-малка!
4.имайте едно наум че при дъждовно време когато сте в завой мотора се занася при по висока скорост!
5.водата Ви дърпа навътре и така навлизате в тревата!
6.изправяй мотора от средата на завоя!
7.намаляй от по далеко!
8.може да се получи powerslide тогава е почти неизбежно падането!

как да се намали опасността от падане при powerslide:

1.отпусни газта веднага!
2.опитай да завиеш на противоположната страна!

в повечето от случайте трудно се удържа дори и за мене

относно до старта на  мокра настилка:

1.припопвай газта на ниски обороти!
2.продължавай да припомпваш докато се вдигнат оборот!

Като  сте прочели съветити по горе вие може да почвате да се усъваршенствате , но това става с много много тренировки!

Успех!!!
Активен
VaHk0_
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 295

Suzuki RMX 250

167128247
« Отговор #1 -: ноември 21, 2006, 22:53:54 »

Еее браво добри съвети.Стандартния ми стил преди срещата ми с ботовете на Легенд беше с много използване на слайд.Ама след като видях,че при тях тези номерца не стават леко почнах да го ограничавам,а след днешната ми игра с теб смятам още повече да го намаля тоя слайд. Smile
Дай някой съвет относно окачването как е по-добре според теб.Лично аз отпред си го правя по-мекичко,а в последно време и отзад го правя една идея по-меко.И струва ли си да се кара с гуми със средна твърдост.Не мога да преценя дали излиза по-добре от завой (логиката е да излиза по-лошо),но на някой писти мисля,че е подходящо (трябва да направя някой тест да видя подхожда ли ми Smile)
Активен
tzssv
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF-R6 RJ03
Публикации: 4565

Ел. поща
« Отговор #2 -: ноември 22, 2006, 00:07:52 »

По първа точка - използвайте и двете спирачки като изправяте тялото на моториста.
По точка 4 - използвайте въздушната струя на мотор пред вас до момента, в който наближи точката за спиране и дори малко по-рано. В противен случай този отпред като започне да спира няма време за реакция. Следва неизбежна катастрофа, при която и двамата падате, или само вие. Вие падате на 100%!
По точка втора при старт на мокро - тялото напред. Всъщност това както каза автора на темата важи и за сухо.

Да отбележа че понякога и на 0% симулация се пада на мокро. Има един високоскоростен завой на Мугело, който се взима без да са връща газта на сухо. На мокро обаче падаш. Също на Донингтън има един десен завой, при който се пада на мокро заради настъпването на бордюра.
Пауър слайд на сухо и на 0% симулация не ми се случвал, но аз карам само с меки гуми. Поведението на мотора с другите типове гуми и нереално, както и на мокро. Мотора някак си неестествено се измества от кривата на завоя и на мокро, противно на всякаква логика когато карам с меки гуми, се дават по-добри времена именно заради това изместване на кривата на завиване. Това според мен е недомислено в тази игра. Най ме кефи 100% симулация и меки гуми. На мокро на 100% се играе трудно дори на ниво Про. На шампион единствено на сухо мога да се опъна на някои писти, иначе не.
Друга недомислица е прекалено ясно изразения ефект на застигане на мотора пред теб когато му влезеш във въздушната струя. Първо по-бързото ускорение започва много рано от реалното. И второ ускорението е пресилено. Прекалено бързо се застига мотора пред теб. Наистина има такъв ефект, но не е така добре изразен. Така мисля аз.
Активен
VaHk0_
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 295

Suzuki RMX 250

167128247
« Отговор #3 -: ноември 22, 2006, 01:38:44 »

Както каза tzssv на мокро някой завой ,който на сухо се вземат на пълна газ,се вземат с леко отнемане.Но това мисля,че е нормално.
Не мога да преценя колко е реална играта не съм се докосвал до запален истински мотор даже,но като за игра правена преди 4-5г. няма какво да я плюем при положение,че е една от малкото игри с мотори който стават за игране(лично за мен те са само 2 за сега защото не съм играл МТХ Мототракс,а другата е МХ срещу АТВ)Много ми се иска само да има някакаф пач добавящ по нови сезони.По точно следващите сезони 2003/4/5/6,но едва ли ще стане защото играта е стара,а и не се играе толкова масово.

Абе всъщност тренировки трябват само.Карането си идва с минаването на трудностите.Като види човек,че му става трудно на Шампионшип значи нещо в стила му на каране му куца и трябва да се коригира,поне при мене така стана работата.Но нещо вече ми е трудничко да си подобрявам рекордите.

tzssv Ти каде се изгуби от доста време не съм те виждал да играеш.Да не свърши отпуската. Smile
Активен
ValeRossi46
ниво 5
Неактивен Неактивен

!!!KUCARA FOREVER!!!

WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: ноември 22, 2006, 13:17:13 »

Значи VaHk0 всеки човек си има стил той може да се е учил да кара с едни гуми друг със други.Според мене е най-удобно със стандартните гуми отпреде Soft одзаде Normal.Във взависимост от пистата може да избереш 
отпреде Soft одзаде Hard ако пистата е бърза така че няма определение със кои гуми е по хубаво на някоя писта с едни е хубаво с други ни и обратното.Всичко е въпрос на навик и тренировки  Very Happy
Активен
nikola
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

« Отговор #5 -: януари 14, 2007, 21:03:57 »

Можеш ли тази версия да е играеш с джойстик?
Активен
ValeRossi46
ниво 5
Неактивен Неактивен

!!!KUCARA FOREVER!!!

WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: януари 16, 2007, 18:48:28 »

До колкото  съм чувал мисля че не може.Ако я играеш вкарай едно Ай Пи където се разбираме да поцъкаме Very Happy
Активен
azlanko
Ibiza Mi Amorе
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GSX-R 1000 k6
Публикации: 1251

Come on let`s ride

383865464
« Отговор #7 -: октомври 13, 2007, 15:42:14 »

момчета я кажете от къде да изтегля играта гледах в замундата и в новата арена ма няма сийдъри да я дръпна ако знаете друго място кажете, че доста ми се разцъква и само точа лиги
Активен
tzssv
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF-R6 RJ03
Публикации: 4565

Ел. поща
« Отговор #8 -: октомври 13, 2007, 16:25:21 »

Ванко, не играя защото шибания нет постоянно прекъсва. На всеки 4-5 мин. прекъсва и няма смисъл от игри в мрежа. Плюс това започва да ми насича в мрежа, ама много грубо насича...
Деинсталирах мото гп2 и от време на време пускам 3-ката. Там ефекта от застигане на предния мотоциклет във въздушната струя е далеч по-реален. Имам напредък - класирах се първи в края на шампионата с над 100 т. преднина пред Роси на ниво "Шампион". Не "Лиджънд" не мога да откъсна, но само на първата писта пробвах, а там не съм много добър. На някои писти при 10 обиколки финиширам с 10-15 сек. преднина и след това проверявам дали съм на "шампион"  Very Happy
Когато не играя дълго време след това ми е трудно да се адаптирам.
Колкото до това че не си карал мотор, догодина (ако още не си) ми пиши откъде си и мога да дойда да ти предам някой урок на моя байк. Много удобно се кара и става за начинаещи, стига да знаят какво правят разбира се.
Колкото до реалитито на мото-игрите какво да кажа... с копчета е едно, с джоистик друго, с волан трето, а наживо е съвсем различно. Особено с копчета, където газта е докрай подадена, или докрай отпусната. Спирачките по същия начин - или са натиснати докрай, или въобще ни ги натискаш. В завоите е същата работа. Въпреки това е забавно.
Активен
NooS
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia RS125 Extrema `98
Публикации: 9

Само на задни гуми!

Ел. поща
« Отговор #9 -: януари 23, 2010, 18:05:10 »

Здравейте колеги инсталирах си мотогп обаче никъде не мога да намеря контролите смисъл за изправяне на задна и тем подобни... Surprised Много искам да играя добре на игричката, но когато не знам контролите просто няма как да стане  Surprised
Ако има кой да ми помогне моля пишете  Very Happy Very Happy
Активен
NooS
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Само на задни гуми!

Ел. поща
« Отговор #10 -: януари 23, 2010, 22:55:07 »

Здравейте колеги инсталирах си мотогп обаче никъде не мога да намеря контролите смисъл за изправяне на задна и тем подобни... Surprised Много искам да играя добре на игричката, но когато не знам контролите просто няма как да стане  Surprised
Ако има кой да ми помогне моля пишете  Very Happy Very Happy
Няма ли кой да помогне  Surprised
Активен
NooS
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Само на задни гуми!

Ел. поща
« Отговор #11 -: януари 26, 2010, 19:08:48 »

Извинете за флууда обаче много ми се играе...  Surprised Surprised
Активен
Deqnchube
Мамута
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDR 125
Публикации: 529

skype-deqnvasilev1

Ел. поща
« Отговор #12 -: януари 29, 2010, 13:38:25 »

Z - задна спирачка
X - предна спирачка
C - Караш на задна
D - залегаш
W - сменяш камерите

Ако играете още кажете ИП и да играеме некоя вечер  Very Happy  Ама съм слаб
Активен
Y R1
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA R1
Публикации: 214

nai dobroto

Ел. поща
« Отговор #13 -: януари 29, 2010, 13:50:32 »

има игра онлаин я кажете саита да видя и ас
Активен
NooS
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Само на задни гуми!

Ел. поща
« Отговор #14 -: февруари 07, 2010, 18:36:32 »

Z - задна спирачка
X - предна спирачка
C - Караш на задна
D - залегаш
W - сменяш камерите

Ако играете още кажете ИП и да играеме некоя вечер  Very Happy  Ама съм слаб
От всичките контроли само спирачките знаех и само те си работят  Smile
Другите копчета са се бъгнали нещо.. Smile
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoto GamesТема: Съвети за начинаещите играчи на MotoGP2

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.21 секунди с 20 запитвания.