Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилМарки, Модели и новините за тях (Модератор: Ice_queen^^)Тема: Yamaha Tenere 600 Dakar проблем при палене с манивела
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Yamaha Tenere 600 Dakar проблем при палене с манивела  (Прочетена 631 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
VladoVd
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда Голдуинг 1500 и Ямаха Тенере 600 Дакар
Публикации: 2

Ел. поща
« -: януари 21, 2023, 23:15:51 »

Здравейте. Нов съм във форума, за което благодаря за съвети и всяка помощ, която може да получа тук.
Проблемът е следния:
Когато ритам с манивелата се завърта и стартера. А когато опитвам да паля на стартер, двигателя превърта трудно. За целта съм извадил преходната зъбчатка между зъбчатката на оста на стартера и маховика. Така на манивела пали при 3-4 ритания. Форсирва се, реже се, върви. Има малко нестабилни обороти с прекъсвания, но това не би трябвало да е от към посочения проблем. Двигателят е 600 кубика стартер и манивела. XT 600 или XT 600 Z. Не съм сигурен. Скоро взех мотора.

Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 5454

« Отговор #1 -: януари 22, 2023, 11:40:20 »

Пробвал ли си да завъртиш стартера без да е зацепен към двигателя? Ако върти здраво, в смисъл, че няма индикации да има разбити втулки или скапани четки, е най-вероятно да имаш проблем в стартерния съединител.
Активен
VladoVd
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда Голдуинг 1500 и Ямаха Тенере 600 Дакар
Публикации: 2

Ел. поща
« Отговор #2 -: януари 23, 2023, 16:54:48 »

Благодаря за отзива. Пробвал съм го и върти здраво. Той успява да си превъртва и двигателя, но с него не пали. Няма този ряз, както ако всичко е наред. Но и той да е здрав, то пак не би трябвало да се завърта при ритане на манивелата.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 5454

« Отговор #3 -: януари 24, 2023, 12:13:41 »

Аз затова писах най-накрая, че може да ти е блокирал стартерният съединител.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилМарки, Модели и новините за тях (Модератор: Ice_queen^^)Тема: Yamaha Tenere 600 Dakar проблем при палене с манивела

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.269 секунди с 20 запитвания.