Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Смяна на талони след промяна на адрес в друга област?
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Смяна на талони след промяна на адрес в друга област?  (Прочетена 2851 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 7560

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #15 -: януари 03, 2023, 14:33:35 »

Реално имаш няколко месеца да си оправиш талоните на МПСто,от как си си сменил адресната регистрация.Принципно из ЕС е година,ма тук може и по-малко да е.

Ама някой не могат да направят разлика от закупуване на друго МПС и твоя случай,та те наплашиха Smile Smile Smile Smile Smile

В Европа може, но тука е така:

"4) (Нова - ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г., изм. - ДВ, бр. 20 от 2018 г., изм. - ДВ, бр. 47 от 2019 г., в сила от 01.12.2019 г.) При промяна на постоянния адрес на собственика в населено място в друга област собственикът представя ПС за промяна в регистрацията в срок до един месец от издаване на новия личен документ.
"

Както виждаш ние сме в друга Европа Surprised
Случая с камионите за който говоря горе е смяна на адреса на фирмата от Пловдив в София.

В крайна сметка отидох до КАТ и оправих талоните. Досега не бях стъргал лед от седалката Very Happy

Разкажи по- цветно какво и как се случи? Very Happy
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: два
Публикации: 1408

No cop, no problem.

« Отговор #16 -: януари 13, 2023, 01:51:37 »

Пича си трае, и понеже си ми симпатичен Very Happy докато чакаш ще ти разкажа една цветна приказка, за лека нощ:
Отне ми три/3/ месеца да си  пререгистрирам собствената кола в Малта. Първо кандидатствах за безплатна регистрация с чендж ъф ситизен, отказаха защото е N1, а не М1. После пък се оказа, че не можели да я регнат като N1, а само като M1, но пак отказаха безплатна регистрация, защото пък сега срока от 12 месеца е изтекъл!? Набиха ме на някакви експерти, които за една седмица направиха четири/4/ различни оценки несъвпадащи една с друга, при положение, че вкарваха данните на една и съща кола, в една и съща програма/калкулатор?! Зора на отбора, беше че колкото по-висока е оценката, толкова по-голяма сума трябва да се кихне на гавърнмънта. Най-накрая, връчиха табелите и логбука, за скромната сума от 2К+ евра Smile Според досешния ми опит, това са най-скъпите номера - по хилядарка на табелка Smile
« Последна редакция: януари 13, 2023, 01:56:27 последно от madbatt » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 5454

« Отговор #17 -: януари 13, 2023, 14:25:29 »

Поне бяха ли с еднакви букви и цифри Smile Smile Smile
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: два
Публикации: 1408

No cop, no problem.

« Отговор #18 -: януари 14, 2023, 01:44:38 »

Бъзикай се ти; наще си ги знаем, ама и ония оттатък, не падат по-долу. Един ги е правИл Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 5454

« Отговор #19 -: януари 14, 2023, 13:52:57 »

A се мъчим зорлем да им се наврем Surprised
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Смяна на талони след промяна на адрес в друга област?

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 20 запитвания.