Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Убито BMW 2004г  (Прочетена 1187 пъти)
Георги Петков и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
pechoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Volusia
Публикации: 350

Ел. поща
« -: октомври 13, 2021, 02:51:52 »

Днеска преглеждах местните обяви, и се натъкнах на това BMW от местен дилър. Интересно ми е, какво трябва да му направиш, за да го прецакаш на 35 000 мили..... Surprised Цената е меко казано подарък, но и щом те не са го поправили, значи, случаят е безнадежден или прекалено скъп ремонт,с невъзможност за избиване на парите и реализиране на някаква печалба....
Мислех да го взема, за зимна занимавка,но продадох къщата в Джърси и нямам вече гараж, а и съм в новият ми щат Северна Каролина и съм в процес "всичко от нулата"...та.... Surprised
Преди месец,имаше и един Goldwing 1995г за 900$..който не беше каран три години и пречел на собственика в гаража...Но,пак няма място и време...мамка му...
А, като имаш и от двете в повече...нищо интересно не изпада...

https://raleigh.craigslist.org/mcd/d/garner-2004-bmw-k1200lt-mechanic-special/7393058486.html
« Последна редакция: октомври 13, 2021, 02:55:22 последно от pechoto » Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: три
Публикации: 1095

No cop, no problem.

« Отговор #1 -: октомври 13, 2021, 10:36:06 »

Малко пуши?! На бас, че като цъфне в мобилето нов внос, ще е в отлично състояние.
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1100S Boxer Cup SBX , R1200R , R1250HP , 748R ,
Публикации: 3240

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: октомври 13, 2021, 12:41:31 »

Малко пуши?! На бас, че като цъфне в мобилето нов внос, ще е в отлично състояние.
Едва ли някой ще си сътвори тоя филм за тоя мотор да го домъкне от Щатите за да го пусне в Мобиле БГ  Very Happy
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Активен Активен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 857

Ел. поща
« Отговор #3 -: октомври 13, 2021, 13:05:06 »

Най-вероятно необходимите части (ако въобще са останали) трябва да се вкарат от Европа и да им се плати тлъсто мито и както сам каза, надали ще остане за печалба.
Активен
madbatt
ниво 5
Неактивен Неактивен

No cop, no problem.

« Отговор #4 -: октомври 13, 2021, 21:57:08 »

Едва ли някой ще си сътвори тоя филм за тоя мотор да го домъкне от Щатите за да го пусне в Мобиле БГ  Very Happy

Транспорта е ясен, ама за колко ще го стегнеш Very Happy
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 4169

« Отговор #5 -: октомври 13, 2021, 22:11:45 »

И далеч по-убити машини вкарват. В сервиза в който си поддържам мотора от време на време един варненски джамбазин носи по няколко двигателя изкарани от моторите за ремонт, обикновено харлита. Майстора ми разправяше веднъж понеже работи по нощите чул нещо да шумоли в сервиза, малки змийчета излезли от единият двигател. Направо мотори изкарани от канавките след урагани с тинята и всичкия боклук по тях. Не знам какви магии правят за да ги узаконят но нямам причина да се съмнявам щото съм ги виждал тия двигатели и разни АТВта в насипно състояние как идват. Обикновено ги продава някъде в чужбина, че имаше малка изцепка с едно Харли на което му изтекоха водите на 50км от Врана в ръцете на щастливите собственици някакви мутри.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3268

« Отговор #6 -: октомври 14, 2021, 08:28:18 »

Транспорта е ясен, ама за колко ще го стегнеш Very Happy

И за 50лв да го стегнеш като платиш мотора, транспорта и импортните такси може и да не можеш да го продадеш на себестойност. Не е 2014, 2004 е.
« Последна редакция: октомври 14, 2021, 09:02:11 последно от evilution » Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: октомври 14, 2021, 15:40:53 »

Частите по двигателите на кое да е БМВ Мотоциклет са без пари съпоставени с Япончетата , проблема е както Еволюшъна каза - като платиш Междущатски такси ,Вътрешен Транспорт , Такса товарене , Морски транспорт , такса разтоварване , пристанищна такса , мито и ддс.......... и просто скачаш над цената на кой да е в момбилето от същият модел дори и по нова година  Very Happy
 И всичките по горе изброени разходи са Идентични за Мотоциклет без значение от марка , модел , година и крайна цена - затова и никой не се занимава да мъкне евтин и стар мотор/кола/джип от САЩ
Активен
madbatt
ниво 5
Неактивен Неактивен

No cop, no problem.

« Отговор #8 -: октомври 14, 2021, 17:33:45 »

Вече май няма "япончета"  Surprised
Иначе, се сещам за двама, ама да не ти троша кахъра.
След няколко години тая зимна градина, ще е classic, та сега е момента  Very Happy
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: октомври 14, 2021, 20:53:09 »

Вече май няма "япончета"  Surprised
Иначе, се сещам за двама, ама да не ти троша кахъра.
След няколко години тая зимна градина, ще е classic, та сега е момента  Very Happy
То че няма - няма и то много отдавна , затова са и такива боклуци - само имената и счетоводителите са Японски май май
 - Всеки знае за пословичната здравина на GSXR & CBR 1985-1997....... после погром с някакви минимални изключения при Сузуки  
 Ама ми е интересно - кои са тия двете дето са японски и са им евтини частите  Surprised дай инфо та и аз да знам

Тая зимна градина ще е класик , но няма да е от моделите на БМВ дето ще има висока цена повече изобщо някога , виж ако е R1200C , R1100S BCR/SBX , R1100GS , R1150GS(този се очаква да му се покачва цената от тук нататък) но К серията само онези с дву и трицифрен код поскъпват - 75,100,110...... другото всичко що е К серия си е нормална ширпотреба без някакви заявки за повишение на цените
« Последна редакция: октомври 14, 2021, 21:07:41 последно от KokoVmaxa » Активен
pechoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Volusia
Публикации: 350

Ел. поща
« Отговор #10 -: октомври 15, 2021, 03:59:17 »

...както споменах....за "зимна заигравка"..но пък се оказа ,че тука зимата нещо се забави,или май ,по тези ширини ,абсолютно липсва.19С през ноща,24С през деня..Всичко е още зелено, а народа си кара моторите по тениски. Аз се бях засилил да зазимявам, ама май ще се отлага...незнам за кога. Ходих да товаря с камиона до един съседен град и съседната сграда плюс няколкостотих декара поле , беше авто морга плюс аукцион за коли, мотори,кемпери,лодки...
Хиляди....
И мотори....много...
Основно Харлита. Някой само хлъзнати ,други ,на баница...
Седят под дъжда,вятъра....
Някои купи нещо ,но имаше и доста, които си седят там почти вкопани. Повечето накичени със всичо по тях...
Разсипия...консуматорско общество... Surprised
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: октомври 15, 2021, 09:12:43 »

...че тука зимата нещо се забави,или май ,по тези ширини ,абсолютно липсва.19С през ноща,24С през деня..Всичко е още зелено, а народа си кара моторите по тениски.
Баси завистта събуди в мен  Smile Surprised

Чисто информативно - Харли 1200 едно да пали и да работи двигателя ......... колко горе доло или не си се заглеждал ?
« Последна редакция: октомври 15, 2021, 10:13:04 последно от KokoVmaxa » Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07'
Публикации: 3853

« Отговор #12 -: октомври 15, 2021, 14:17:39 »

Седят захвърлени накичени, защото застраховката е покрила всичко и се изхвърля цялото МПС!
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 7008

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #13 -: октомври 15, 2021, 15:31:04 »

Седят захвърлени накичени, защото застраховката е покрила всичко и се изхвърля цялото МПС!

Точно така!
Поседят така година-две под дъжда. После някой ги качи в един голям контейнер, наблъскани  като сардели,дойдат тука освежат ги, и българина ги кара радостно.
Лошо няма. Стандарт.
 Просто е много далече америката иначе ще отскачаме да взимаме от там Харлита редовно Smile

Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 807

Ел. поща
« Отговор #14 -: октомври 16, 2021, 12:06:05 »

Точно така!
Поседят така година-две под дъжда. После някой ги качи в един голям контейнер, наблъскани  като сардели,дойдат тука освежат ги, и българина ги кара радостно.
Лошо няма. Стандарт.
 Просто е много далече америката иначе ще отскачаме да взимаме от там Харлита редовно Smile

Не ти трябва , късам си нервите с едно такова в момента , че и поръчково , е няма толко глупав , неудобен , не вървящ , не спиращ , не завиващ курник .
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Убито BMW 2004г

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.254 секунди с 21 запитвания.