Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилOff-Road (Модератор: RODRIGUEZ)Тема: KTM EXC 300 E Enduro 2012
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: KTM EXC 300 E Enduro 2012  (Прочетена 393 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6319

Ел. поща
« -: септември 12, 2021, 08:46:05 »

Пускам темата,тъй като си купих такъв мотор и имам някои неясноти,та да помагате,а и ако има и други собственици да си обменяме опит.

Като за начало някой да ми разясни как точно работи мерката за маслото.Защото вчера бях в ктм и тия ми вдигаха рамене.Самата мерка (бутилка)е така направена,че ряазграфенията за килограмите са на обратно.Демек показва реално като е с капачката надолу Surprised Surprised Surprised Surprised

Не мисля,че може да е толкова малоумно направена,според мен има нещо дето аз бъркам,ма не мога да се сетя баш какво

Казаха ми да гледам разреждане 1 към 16 за 5кг бензин.Това е ок,ама как така над него е 4кг,а под него е 6кг

Щото мисля да си купя една 20л туба и в нея да си мешам по колкото си искам.Например 10кг,че е по-лесно за смятане.

Колко масло реално трябва да сипвам в бензина?

Купих кастрол А747 ама ми казаха,че няма смисъл от него,щото много пара,а мотора не бил толкова придирчив Surprised мисля да видя на моторекс как са маслата.Но само ако има голяма разлика в цената...иначе за защо да не си карам и с това,поне мирише хубаво с него
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6892

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #1 -: септември 12, 2021, 12:21:37 »

Пускам темата,тъй като си купих такъв мотор и имам някои неясноти,та да помагате,а и ако има и други собственици да си обменяме опит.

Като за начало някой да ми разясни как точно работи мерката за маслото.Защото вчера бях в ктм и тия ми вдигаха рамене.Самата мерка (бутилка)е така направена,че ряазграфенията за килограмите са на обратно.Демек показва реално като е с капачката надолу Surprised Surprised Surprised Surprised

Не мисля,че може да е толкова малоумно направена,според мен има нещо дето аз бъркам,ма не мога да се сетя баш какво

Казаха ми да гледам разреждане 1 към 16 за 5кг бензин.Това е ок,ама как така над него е 4кг,а под него е 6кг

Щото мисля да си купя една 20л туба и в нея да си мешам по колкото си искам.Например 10кг,че е по-лесно за смятане.

Колко масло реално трябва да сипвам в бензина?

Купих кастрол А747 ама ми казаха,че няма смисъл от него,щото много пара,а мотора не бил толкова придирчив Surprised мисля да видя на моторекс как са маслата.Но само ако има голяма разлика в цената...иначе за защо да не си карам и с това,поне мирише хубаво с него

Я качи една снимка на тази бутилка....баси...

Ако правилно съм те разбрал, пълна бутилка е за 6 литра бензин. И се гледа изправена, тоест малоумно...
Някога за ижока си бях разграфил едно плоско пластмасово шишенце от боя за коса. Много удобно и компактно. Very Happy

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: септември 12, 2021, 20:33:52 »

В гаража е,но ще я снимам кат ида.

Не помня точно за колко литра е,ма е към 500мл обем някъде

Бутилката като е изправена с тапата нагоре отгоре е 4л отдолу е 5л под него е 6л.
Демек за 4л сипваш повече масло отколкото за 5 литра

Ако някой знае колко точно масло се сипва в бензина за тоя звер,аз ще си купя една мензура за мерене на течности и ще си измеря за колко литра ми трябва.Сега гледам за туби и...се чудя заслужава ли си да дам 50-70 паунда за тъпа туба,при условие че си имам една от 5 литра
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: септември 12, 2021, 21:00:15 »

В гаража е,но ще я снимам кат ида.

Не помня точно за колко литра е,ма е към 500мл обем някъде

Бутилката като е изправена с тапата нагоре отгоре е 4л отдолу е 5л под него е 6л.
Демек за 4л сипваш повече масло отколкото за 5 литра

Ако някой знае колко точно масло се сипва в бензина за тоя звер,аз ще си купя една мензура за мерене на течности и ще си измеря за колко литра ми трябва.Сега гледам за туби и...се чудя заслужава ли си да дам 50-70 паунда за тъпа туба,при условие че си имам една от 5 литра

Шок и УжасТ Smile

Сега седя и гледам :

Та си представям как до емблемата на Каменица е за 4л отдолу до зеленото е 5л и т.н.
Тааааа.... Не виждам друг начин освен малоумния сипваш и обръщаш да видиш колко си сипал... Surprised
Вариант 1 е, че сигурно е еднакво разграфено и в каквото и положение да е можеш да смяташ.
Вариант 2, ако първия ми е верен запиши отстрани на бутилката с перманентен маркер в обърнато положение числата.

Но е доста възможно да греша де .. 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.ktm.com/ktmgroup-storage/12_3211718_en_OM.pdf&ved=2ahUKEwjssoPFjvryAhX1hf0HHZScCwUQ6sMDegQIKBAC&usg=AOvVaw3hYIZV39Loo9LTIyjImQ7c
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: септември 12, 2021, 21:23:16 »

Точно така е и ако искаш да видиш,ще ти изтече бирата

Цялото е в таблици,щото е за различни съотношения

Вчера като ходих в КТМ и го видях същото шишенце,накарах да ми го разпечатат и питах едно от момчетата да ми каже как се гледа...тоя го повъртя,повъртя и отидохме при друг...и той го повъртя и тримата отидохме при трети,вече възрастен и будещ респект.Взе го,разглежда го около 3 минути и вика
-Еба ли му майката ка се мери с това

Струва 10 паунда,щот му видях цената преди дъртия да го запокити в посока кошчето

Ама аз няма да меря с него,мога и да си сметна или да си купя нормална мерка.Ама поне да знех колко точно се слага на литър.

Моя човек ми показа,до къде сипва...гледаш мерката 1 към 16 и сипваш за 5 литра...ма според мен е много,щото мотора си попушва,а ако го обърна наопъки,ще покаже съвсем друго от 5 литра.Та поне ако някой е карал такава цвайтайка да каже,па аз ще се оправя някак
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3750

« Отговор #5 -: септември 12, 2021, 23:12:26 »

Явно сипваш малко и обръщаш да видиш докъде е стигнало нивото в бутилката. После пак, докато се изпразни до мярката, която те интересува.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: септември 12, 2021, 23:27:27 »

Явно сипваш малко и обръщаш да видиш докъде е стигнало нивото в бутилката. После пак, докато се изпразни до мярката, която те интересува.
И аз не виждам друг начин,ама отказвам да повярвам,че толко малоумно е направено.За това питах как става,щото мисля,че проблема е в моя компютър.Не може да са толко тъпи
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZ 250
Публикации: 150

« Отговор #7 -: септември 15, 2021, 20:55:52 »

Гледал ли си клиповете на Мето(Edie Nice) във Youtube. Той има ЕХС 300 2016 и във едно видео обесняваше , че си кара мтора с 19 гр на литър .....така съм се смял
  Very Happy що точно трябва да са 19 грама а не 20гр на литър така и не разбрах.  Surprised Smile
Но като цяло зависи и от маслото. Моторекса и 25 и 30 грама(един приятел слага на КТМ 125сс 30 грама)да му сложиш пак няма да ти цапа ауспуха и да пуши така както
цапат мотулите и пушат дори и при 20 гр на литър....  Surprised
Тва масло кастрол А747 когато го пробвах за първи път ....източих бензина с мотулите и налях бензин разреден със него.......онемях, стори ми се , че мотора дигна
с 10 коня. Нзнам защо но мотора ми върви двойно повече с кастрол А747 от колкото с мотула при едно и също съотношение. Но някъде четох че маслата на castor oil base
трупат лайна по буталото при многочасова употреба. За мотокрос тези масла са перфектни щото там принципно сменящ бутало често а и мотора е постояно в максимални
оботори и се чисти.....а ние ендуротата хем ги караме на ниски обороти и не даваме възможност касторните отлагания да се чистят хем ако може ремонта на 200 часа...
За ендурото много по правилния вариант е моторекса ......работи чисто двигателя дори и при 25 гр на литър.....А747 си е за мотокрос !
А иначе аз ползвам мерилка от резачка закупена от магазин на Щил. Карам си мотора със 25 гр на литър ......на 4 литра сипвам 100 гр на 8л -200гр
Ако караш мотора с 20 гр на литър 100гр са за 5 литра бензин 200гр за 10л ....и така  Very Happy
« Последна редакция: септември 15, 2021, 21:11:50 последно от Нешо » Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: три
Публикации: 1050

No cop, no problem.

« Отговор #8 -: септември 15, 2021, 21:14:38 »

...
А иначе аз ползвам мерилка от резачка закупена от магазин на Щил.
...

+1
И аз правя същото на единия двутактов, другия сам си ги меша. Ама не смеех да го напиша, 'щото не съм от карачите  Crying or Very sad
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZ 250
Публикации: 150

« Отговор #9 -: септември 15, 2021, 21:20:39 »

Very Happy  Е Аз до колкото го разбрах Китан(назнам дали е така точно).....ползва някакво шишенце дето хем да си носи масло в него хем да мери количество за бензина
то може би и за това е на обратно.....защото когато сипваш масло от него остатъка намаля. Ама аз като по прост не разбирам от такива модерни шишенца и си нося
масълце във едно малко шише 200 гр от мента(мастика) и марилката  Very Happy Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: септември 15, 2021, 23:04:28 »

Не нося нищо с мен,са си закупих по съвет на колега 2 бутилки по 750 грама и с тях до където изкара.И без това ръце не ми остават за по-дълго каране,па и крака.А това е супер,щото така с моята тубичка от 5 литра ще сипвам по 4 и с 2 съм ок.Мерка мисля да си купя от китайците от тея канички разграфените или нещо дет мери 100грама и те така.Важно е че ми казахте приблизителната стойност от 25 грама,друго не ми трябва за сега
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #11 -: септември 15, 2021, 23:35:52 »

ЧИ и тез модерните ли са с по 20мл на литър? Sad Щях да предложа да сипва по толкова...Ма да не му дам грешен акъл ..
Щото споменатата от мен плоско шишенце от боя за коса ( няк'ва добавка там) беше разграфено на 5 по 20мл Very Happy
Перфектно ми идваше да меря за Ижока, а и не заемаше място Very Happy

П.П. Мери със спринцовка Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: септември 15, 2021, 23:45:41 »

Няма да е удобно със спринцовка,трябва да го сипвам в нещо с широко гърло,та да мога да тегля от него.По-лесно ще намеря нещо разграфено до 100 грама...при готвачите няма как да няма Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: септември 16, 2021, 09:09:42 »

Няма да е удобно със спринцовка,трябва да го сипвам в нещо с широко гърло,та да мога да тегля от него.По-лесно ще намеря нещо разграфено до 100 грама...при готвачите няма как да няма Smile

Имах предвид, че най-точно е удобно се измерва с една 20 милилитрова спринцовка  Very Happy просто трябва да си избереш удобно шише което да разграфиш Very Happy

П.П. Пък ако искаш малка тубичка от 200-300мл с масло,  спринцовката с една шлауфка в теб и газ Very Happy
« Последна редакция: септември 16, 2021, 09:12:08 последно от Grobarq » Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2720

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #14 -: септември 16, 2021, 09:59:22 »

А защо такива "сиви еждневни" тъпотии не са автоматизирани.
Едно казанче с масло, с червена лампа на таблото и автоматично смесване

Толкова ли е трудно ?!?
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилOff-Road (Модератор: RODRIGUEZ)Тема: KTM EXC 300 E Enduro 2012

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.271 секунди с 21 запитвания.