Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилOff-Road (Модератор: RODRIGUEZ)Тема: KTM EXC 300 E Enduro 2012
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: KTM EXC 300 E Enduro 2012  (Прочетена 4465 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2951

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« Отговор #75 -: октомври 12, 2021, 20:14:01 »

Ми да ама не и тия от плод-зеленчука.
Ако го прави не е никакъв фийчър а си бъг.
Ма то и без това си е бъг бай дизайн та когато и да го пуснеш в кенефа винаги е късно.
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 882

Ел. поща
« Отговор #76 -: октомври 12, 2021, 21:08:59 »

Не е баш така. Лидъл колкото и да не ги харесвам, сключват договори с доста добри доставчици на елктро и електронно оборудване. Идеята им е по-скоро да те "зарибят", защото заслужаващите си неща са доста ограничени и свършват. Качеството им е доста високо. Многократно изпробвано с различни продукти.
Абе вие тия акумулатори на колко десетилетия ги сменяте бре  Smile. Добре, че световната икономика не зависи от нас българите, че всичко го ползваме 10 пъти повече отколкото е предназначено.
Шегувам се сега преди да се почне!
Активен
SimoSV
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Сузуки ДР 250 КТМ Duke 125 Suzuki SV 650
Публикации: 154

Ел. поща
« Отговор #77 -: октомври 12, 2021, 21:38:16 »

Зареждам акумулатор само и единствено колкото да врътне стартера...и на колата и на моторите. Въобще не се занимавам с разни "умни" зарядни които правят цикли разреждане, зареждане, свирки и т.н.  Smile
Имам си собственоръчно изработено зарядно работещо по алгоритъм CC-CV и до там. Стигна ли до ситуация да му правя магии на акумулатора, директно заминава за отпадъци.
Това от собствен дългогодишен опит.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3338

« Отговор #78 -: октомври 12, 2021, 21:54:37 »

Ми да ама не и тия от плод-зеленчука.
Ако го прави не е никакъв фийчър а си бъг.
Ма то и без това си е бъг бай дизайн та когато и да го пуснеш в кенефа винаги е късно.

Там плод-зеленчука по не го бива от стоките с кабели.  Smile
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: три
Публикации: 1141

No cop, no problem.

« Отговор #79 -: октомври 12, 2021, 22:19:59 »

По наше село, те са веригата с най-добрите плодове и зеленчуци, като цена/качество.
За жиците: имах проблем с един тостер - свързаха се по емайл от Германия и пратиха нов, фор фрии!!! Не пожелаха стария, защото нямали такава политика. Комшията го побългари и изкара още 2 години.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 7085

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #80 -: октомври 12, 2021, 23:01:31 »

По наше село, те са веригата с най-добрите плодове и зеленчуци, като цена/качество.
За жиците: имах проблем с един тостер - свързаха се по емайл от Германия и пратиха нов, фор фрии!!! Не пожелаха стария, защото нямали такава политика. Комшията го побългари и изкара още 2 години.

Дека това село бре?
Приятелче 2 къртача връща в гаранция. Като ги мори зверски за година.( А те не са професионални)
Сменят му ги без проблем Very Happy За втория само искаха да го проверят за 24ч
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6588

Ел. поща
« Отговор #81 -: октомври 13, 2021, 00:07:42 »

Лут с картечница!
Ма т'ва не е баш моторжийско.
Не че ше строши нещо но това е модел основно за кола.
Имат друг модел дето е за мотор обаче той не става за тенекия.

Педерасти сър!

Т'ва е ОК, честито.
И нема да дойде утре, т'ва да не ти е еконт!

Как нема да дойде утре Sad Sad Sad Sad Sad така пишеше и обикновено идва кат го пише Surprised Surprised Surprised  или пак нещо не съм разбрал

Ти кажи че това само се ръга у токо и не се настройва нищо по него,че го загазих

Оня боклук бил на изчакване...той кой знае колко време е изчаквал,та да ми дръпне тока в акумулатора...дали да не го позасиля с бустера,па белкем палне дееба и тъпото зарядно Smile Smile Smile Smile

Иначе сега дебнем да си купя пистолет за горещ въздух от лидъл,викат че бил много добър :grin:ама то вие така викахте и за зарядното,че чак 2 имам дееба Smile Smile Smile Smile Smile

Ако пращам нещо до БГ щи пратя онова без кабела,па си го бии в главата кат било много добро,аз нема се занимавам с него
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 7085

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #82 -: октомври 13, 2021, 00:19:11 »

Как нема да дойде утре Sad Sad Sad Sad Sad така пишеше и обикновено идва кат го пише Surprised Surprised Surprised  или пак нещо не съм разбрал

Ти кажи че това само се ръга у токо и не се настройва нищо по него,че го загазих

Оня боклук бил на изчакване...той кой знае колко време е изчаквал,та да ми дръпне тока в акумулатора...дали да не го позасиля с бустера,па белкем палне дееба и тъпото зарядно Smile Smile Smile Smile

Иначе сега дебнем да си купя пистолет за горещ въздух от лидъл,викат че бил много добър :grin:ама то вие така викахте и за зарядното,че чак 2 имам дееба Smile Smile Smile Smile Smile

Ако пращам нещо до БГ щи пратя онова без кабела,па си го бии в главата кат било много добро,аз нема се занимавам с него

Ох, Китане, Китанеее, да се смее ли да плаче ли човек с теб Smile Smile Smile
Нищо ти няма на зарядното!
Ако нямаш книжка към него  виж снимките които съм качил.
Включи го пак. Дай му 90сек да се ориентира на какъв акумулатор си го свързал, за мотор или кола, и включи за мотор. За 1ч ще покаже зареден. Максимум 1ч. Най вероятно 20-30 мин Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #83 -: октомври 13, 2021, 00:29:36 »

Нещо ме не свърта и обиколих цялата къща да видя,дали на друг контакт нема па да тръгне пустинята...ЦЪ

Щото ми казаха,че било чувствително към силата на тока

Са извадих бустера и закачих за него акумулатора,ще го подържа половин час да видя дали се зарежда така и дали ако се зареди боклука нема да се стратира после

Общо взето се занимавам с глупости по нощите Smile Smile Smile Smile Smile

Да ви се похвала,взех си едно много яко фенерче.Един поляк реши да ми се похвали с неговото 400 лумена и кат светне и през деня се вижда точката,ма кат светна с мойто,неговото изчезва и само моето се вижда.Нощес прави лъч в небето,а от 300 мерта кат светна в на комшиите прозореца виждам в стаята все едно е бел ден.Ама малко се стресират и гледам да си светкам по дърветата.В работата всички имат фенерчета,ма кат светнах с това и дойдоха всички да видят ко е тва къде свети така.Аз до сега нещо да свети така не съм виждал,а то е джобно фенерче дееба Smile Smile Smile еба ги прожекторите в казармата,само за палки стават сравнени с това нещо.Някаде в София ги правят,в смисъл си вземам черупката и после нещо го преправят и става смърт

Ай да видя ко зареди бустера и ако има някакъв ефект ще пиша пак Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #84 -: октомври 13, 2021, 00:32:00 »

Ох, Китане, Китанеее, да се смее ли да плаче ли човек с теб Smile Smile Smile
Нищо ти няма на зарядното!
Ако нямаш книжка към него  виж снимките които съм качил.
Включи го пак. Дай му 90сек да се ориентира на какъв акумулатор си го свързал, за мотор или кола, и включи за мотор. За 1ч ще покаже зареден. Максимум 1ч. Най вероятно 20-30 мин Very Happy
Брат седе една седмица закачено за тоя акумулатор.Всеки ден ръгам по копчето и дедов.Включвам,изключвам,пробвам първо да вържа заряда,после го включвам,обратното...първо минуса,първо плюса

Или зарядното е заминало или акумулатора или и двете...залагам на зарядното
Активен
SimoSV
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Сузуки ДР 250 КТМ Duke 125 Suzuki SV 650
Публикации: 154

Ел. поща
« Отговор #85 -: октомври 13, 2021, 06:48:40 »

Акумулатор стоял една седмица разреден, спокойно можеш да го изхвърлиш барабар със умния зеленчук дето го "зарежда" Mad
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL-650 V-Strom
Публикации: 905

« Отговор #86 -: октомври 13, 2021, 07:38:14 »

Китане, адски е важно, първо да закачиш акумулатора с двете клеми /без значение за поредност/ и чак след това да ръгнеш щепсела в контакта. После гледаш на джама. Чак след като ти покаже "волтаж" може да натискаш копчето. Натискаш го толкова пъти, колкото са нужни докато на джама не се покаже символ на мотор. После гасиш лампите и от време на време гледаш какво става /може и хич да не ходиш/ Ако мига едно квадратче със вписана вътре скала наподобяваща тази на скалата за обхват на телефона ти, значи още "тъпче" точец. Ако обаче всички възможни 4 сегмента на тази скала светят и квадратчето не мига, първо измъкваш щепсела от контакта и после махаш клемите на зарядното. После закачаш клемите на мотора, които би следвало да си махнал преди даже да извадиш зарядното от кутията. Това последното не важи за старите машини, но ако имат сигнализация, важи и за тях.
Успех
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 1272

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #87 -: октомври 13, 2021, 08:37:18 »

... После закачаш клемите на мотора, които би следвало да си махнал преди даже да извадиш зарядното от кутията. Това последното не важи за старите машини, но ако имат сигнализация, важи и за тях.
Успех

Surprised чудя се, да омажем ли темата или нова да опънем, след като сложи ключето в кутията на "пандора"  Very Happy
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 882

Ел. поща
« Отговор #88 -: октомври 13, 2021, 08:56:11 »

По стар форумен обичай да вземем да окафявим темата!
Нека започнем с 300 страници - теория на зареждане на оловно-кисел акумулатор (обслужваем с течен електролит), после може да минем на "гелов" и да стигнем то литиево- йонните баКтерии.

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #89 -: октомври 13, 2021, 09:51:03 »

Акумулатор стоял една седмица разреден, спокойно можеш да го изхвърлиш барабар със умния зеленчук дето го "зарежда" Mad
Разреден е на 11,8 волта.Аз не мисля,че е за боклука Surprised Surprised Surprised

Сега опитах и на Кунев схемата...никакъв ефект
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилOff-Road (Модератор: RODRIGUEZ)Тема: KTM EXC 300 E Enduro 2012

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.513 секунди с 20 запитвания.