Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 [3]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: какво ендуро  (Прочетена 8405 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 7088

Ел. поща
« Отговор #30 -: август 10, 2021, 13:20:01 »

Ти ли ще ги караш и двата Surprised

Все едно да питаш каква пистарка да му вземеш, ама да е такава, че да не ти изостава много по шосетата.

Вземете му мотор с който няма да си счупи врата на първото излизане в гората, пък като задобрее, то е ясно, че ако иска ще си вземе и по-мощен.
Нали ще караме заедно Surprised Surprised Surprised то и аз какъвто съм специалист,та ще бъде превлачане из черните пътища докат посвикнем и двамата.Това не е като шосеен мотор.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 5312

« Отговор #31 -: август 10, 2021, 13:51:44 »

Ама ти си карал все пак всякакви мотори, а той се е возил два сезона с някаква цикалка. И ако не е схватлив колкото тебе, скоро ще започне да изостава и ако е по-амбициозен, ще се мъчи да те стига.
Виждал съм как падат хора в такава ситуация и не е добра гледка.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #32 -: август 10, 2021, 17:51:27 »

Ама ти си карал все пак всякакви мотори, а той се е возил два сезона с някаква цикалка. И ако не е схватлив колкото тебе, скоро ще започне да изостава и ако е по-амбициозен, ще се мъчи да те стига.
Виждал съм как падат хора в такава ситуация и не е добра гледка.
Казах ти,в гората е коренно различно,не е кат на пътя.
Първо аз самия съм още мега абен и прохождам
Второ не ми е идеята да се състезаваме,а да си разглеждаме

Идеята е,че може да се кара в кал и лошо време,когато не мога да си карам БМВто.Понякога да се минава през по-труден терен,ма там се минава 100 метра и се изчакваме.Изобщо няма общо с пътя.Просто ако е много по-абен ще пада много по-често то мен,но за това няма да му е виновен мотора.
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZ 250
Публикации: 157

« Отговор #33 -: август 13, 2021, 17:54:57 »

Един бърз въпрос , че не знам къде да го задам. Купих си джанта 18 цола за Ямахата и сега предстои да купя гуми вътрешна и външна.
Външната ще е 140/80 а вътрешната (и тука ми е въпроса ) намерих в един сайт на добра цена вътрешни на Дънлоп но има много вариации
Едните са Dunlop 3,00-18'' другите 4,00-18'' .....4,50 /4,60 и т.н Какви са тези числа преди цолажа . Това размера на джантрата ли е ?
На мойта джанта пише 18 -2.75  Surprised Surprised Surprised Surprised
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: август 13, 2021, 18:29:05 »

Един бърз въпрос , че не знам къде да го задам. Купих си джанта 18 цола за Ямахата и сега предстои да купя гуми вътрешна и външна.
Външната ще е 140/80 а вътрешната (и тука ми е въпроса ) намерих в един сайт на добра цена вътрешни на Дънлоп но има много вариации
Едните са Dunlop 3,00-18'' другите 4,00-18'' .....4,50 /4,60 и т.н Какви са тези числа преди цолажа . Това размера на джантрата ли е ?
За сръвнение в един друг сайт(да не му правя реклама)вътрешните 18-ки гуми са обозначени така например
4мм дебилина и става за размер на външна от 110 до 120 или от 130 до 140 и т.н ..и така е по лесен избора ама там са на мишелин ,а и са скъпи
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fаn forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Multistrada 1000S DS 05'
Публикации: 4053

... a newborn Ducati fan!

« Отговор #35 -: август 15, 2021, 10:25:02 »

Да, това е размера на ширината на джантата! За теб ще е подходяща тази с 3' ширина... Дебелината на гумата също трябва да я има някъде или ще трябва да питаш!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #36 -: август 15, 2021, 12:17:43 »

Да, това е размера на ширината на джантата! За теб ще е подходяща тази с 3' ширина... Дебелината на гумата също трябва да я има някъде или ще трябва да питаш!
Sad Sad Sad Sad Sad   Баси...аз на колелото съм с 4
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 4664

« Отговор #37 -: август 15, 2021, 16:06:27 »

4 са фат байкове той ти говори за профил на джанта 
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #38 -: август 15, 2021, 20:27:15 »

Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised

Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: август 15, 2021, 22:48:39 »

Благодаря  Very Happy .....не ме интересува много дебелината, гумите които предлагат са на Дънлоп....на добра цена са ,предполагам няма да са много тънки. Аз предпочитам гумите да са ми леки(и като цяло венци, вериги леки и така на 250сс има значение ).....даже  подарих една вътрешна мишелин на приятел преди време току що закупена.....беше супер дебела и тежка гума Smile
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fаn forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Multistrada 1000S DS 05'
Публикации: 4053

... a newborn Ducati fan!

« Отговор #40 -: август 16, 2021, 02:57:32 »

Всъщност малко те подведох... Щом външната ще е 140, то раздели 140 на 25,4 и ще видиш каква вътрешна ти трябва! Просто този размер го дават в инчове, а не в милиметри! Получава се 5,5' ! Или ще трябва да се разбере кой размер дават с тези инчове..! За да не дойде тясна/малка тази от 3'...
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL-650 V-Strom
Публикации: 1092

« Отговор #41 -: август 16, 2021, 07:32:37 »

...

Това е и размера на гумите. 18 инча диаметър и 2,75 сантиметра разстояние между бордовете.
Има стандарти указващи пропорциите между големината на балона, и разстоянието между бордовете, като те важат за типа гума в зависимост от назначението и.
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: август 17, 2021, 19:52:13 »

Всъщност малко те подведох... Щом външната ще е 140, то раздели 140 на 25,4 и ще видиш каква вътрешна ти трябва! Просто този размер го дават в инчове, а не в милиметри! Получава се 5,5' ! Или ще трябва да се разбере кой размер дават с тези инчове..! За да не дойде тясна/малка тази от 3'...

Най голямото което предлагат е 4,5 ......благодаря ....взимам нея и това е,а и гумата ще се кара напомпена на 0,5-0,7 . Принципно от догодина мисля да
взимам мус отзад. За сега пробввам гуми , че досега съм карал само с гуми за мотокрос заради деветнайската джанта. Повечето хубави ендуро гуми на Мишелин, Дънлоп ..
Митас и прочие се предлагат само в размер 18 инча и сега ми се отвори цял един нов свят от гуми за каране.  Very Happy Very Happy Very Happy  
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: август 17, 2021, 20:00:48 »

Най голямото което предлагат е 4,5 ......благодаря ....взимам нея и това е,а и гумата ще се кара напомпена на 0,5-0,7 . Принципно от догодина мисля да
взимам мус отзад. За сега пробввам гуми , че досега съм карал само с гуми за мотокрос заради деветнайската джанта. Повечето хубави ендуро гуми на Мишелин, Дънлоп ..
Митас и прочие се предлагат само в размер 18 инча и сега ми се отвори цял един нов свят от гуми за каране.  Very Happy Very Happy Very Happy  

А дали ще може тази джанта да се кара със 140 гума. Джантата дойде със гума Максис 110.... Терсех джанта от Yamaha WR 450 ама в момента който излезе някой WR на
части когато и да съм звъннал първото нещо което се продава на мотора е 18-ката джанта....много ги търсят. Тази я взех 550лв(колкото половината ми мотор) Surprised Surprised Surprised
 и то един приятел ми я намери в Гърция.......незнам точно от кой модел но е тясничка и най-вероятно е от WR 250  Surprised
« Последна редакция: август 17, 2021, 20:02:27 последно от Нешо » Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: какво ендуро

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.282 секунди с 21 запитвания.