Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Избори... Бъдеще за децата ни?!?!
Страници: 1 ... 67 68 [69] 70 71   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Избори... Бъдеще за децата ни?!?!  (Прочетена 36222 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 3085

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« Отговор #1020 -: януари 14, 2022, 01:42:01 »

Коледа даже по време на мор е веднъж в годината.
Пък памдемиятя все още твърдят че е в разгара си, инфлацията дори аз забелязах, че расте.
Демек едно нещо струва повече. Далеч не едно.

И трябва да съм умен за да разбера, че има добра причина някой да получава по-малко?

Smile
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: три
Публикации: 1202

No cop, no problem.

« Отговор #1021 -: януари 14, 2022, 09:01:10 »

Добрини насила Smile
Що не сметнат кяра, от пенсиите 'дето няма да изплащат на избитите за няма и две години, с колко са напред?
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #1022 -: януари 14, 2022, 10:06:15 »

За полииците пенЦиите са точно като мангалите.
До следващи избори за сега има много време и през него ще са просто бреме.
Какти винаги.
А до тогава ще забравят така или иначе.

На мен като цяло ми е през курец целата тая работа ама някой да отчита за добре свършена работа такава индексация не е точно сложен.
По-скоро добре сложен за политик Smile

Ама и тата мнооооого добре изигра тая карта с надбавките  Smile Smile Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 4333

« Отговор #1023 -: януари 14, 2022, 12:54:14 »

Поне един разбрал има, което пак е някакъв успех. Макар и минимален.

Еспер, добавки можеше и да няма. Това, че са ги давали толкова време, си е подарък отвсякъде. Особено за хората, които разчитат само на тях. Ама да разчиташ на няколко поредни шестици от тотото, е глупаво. Казината затова винаги излизат на печалба.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс, R 1100 GS, и сега BMW G 650 GS Sertao.
Публикации: 1982

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #1024 -: януари 14, 2022, 16:39:59 »

Игрите с добавките обикновено са предизборни. Сега нещо се хванаха на къс пас, щото дадоха 120 лева добавка на всички за октомври, ноември и декември. Изборите минаха и след това трябваше да се спре с тази добавка, (все едно КОВИД-а е изчезнал), но да ти отрежат със 120 лева парите на месец за пенсионерите при тази инфлация и скъпотия, с каквито, и обяснения да бяха излезли щеше да стане революция. И те се принудиха да вдигат пенсиите, защото пък имаха и такива гръмогласни предизборни обещания. Smile Smile Smile Смятаха, изчисляваха, слагаха проценти, коефициенти, умножаваха и делиха на 3,14, но няма начин да компенсират 120 лева. Very Happy Тогава определиха 60 лева КОВИД добавка и по-висок коефициент за трудовият стаж. Така някои, (около половината пенсионери) изгоряха със 7-8 до 15 лева, ама нали не са със 120 надолу?!?! А аз съм даже с 5 лева нагоре... Smile Smile Smile Smile И ето. Има увеличение на пенсиите...  Smile Smile Smile Smile
Когато съм се пенсионирал през 2018 год с 330 лева коефициентът, с който се е умножавал трудовият ми стаж тогава, (а от там размера на пенсията ми) е бил 1,17. 2019 год е станал коефициента 1,2 а сега го направиха 1,35. Освен това продължавам да работя, да трупам трудов стаж и да имам удръжки, а това също се взима предвид. Така, че сега от Нова година съм с 525 лева пенсия. Е цените вече не са, като през 2018 год, но това е положението. Ще видим, какво ще стане през февруари и нататък. Приказки и обещания, както винаги има много, но точно, какво ще се получи ще разберем след 3 седмици. Very Happy
« Последна редакция: януари 14, 2022, 17:40:38 последно от Vladi4 » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1025 -: януари 14, 2022, 18:49:11 »

Едно си баба знае, едно си баба бае.
А бе човек, на жена ти пенсията е паднала с 8 лева спрямо сумата с добавката. Но НИКОЙ НЕ Е ОБЕЩАВАЛ, че ще й дава тази добавка докато е жива. Така че жена ти е с реално увеличение, което ти не ръчи да кажеш колко е. Пенсиите са функция на осигуровките, които всеки е правил и са му правили върху някакви декларирани доходи. Декларирал си ниски доходи и си внасял в НОИ ниски осигуровки, получаваш ниска пенсия. Толкова. Никой не е длъжен да ти дава допълнително пари, които не си заслужил. Последното обаче беше предизборен ход на правителството на тата ви и сега нещата се докараха дотам, минималната пенсия да стане почти колкото някои изчислявани на база доходи и осигуровки, които не са били укривани. Но пък това е проблем на заплащането преди години. Примерно учителите бяха с ниски доходи и пенсионираните от тях преди увеличението на заплатите в бранша през последните години, вземат ниски пенсии. Не виждам обаче как може да се премахне тази несправедливост и то заради факта, че много хора са укривали доходи и не са внасяли осигуровки, но сега реват, че неработилите вземат пенсии колкото тях.
Орязване на пенсии имаше след кризата и хиперинфлацията от 1996 г. На баща ми пенсията тогава се смали наполовина. Не помня какво беше конкретно обяснението, но е било най-вече заради липсата на пари.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #1026 -: януари 14, 2022, 19:19:40 »

Бе тука не става въпрос за разбиране, ве!
Тата им тури кур-капан.
И те се хванаха на него като сом на бастун!
Всъщност като се има предвид кога пак ще им трябват пенциите и мангалите не е много ясно какво става.
Паживьом - увидим!!!
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1027 -: януари 14, 2022, 20:39:28 »

Тата ви си е натурял куркапани и като го гледам е затънал в тях. Скоро няма да може да си поема въздух.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #1028 -: януари 14, 2022, 20:44:02 »

Едва ли.
Тоя има потенциал да задмине ментора си.
С тия чакали ако беше левак до сега да са ги разчепили.
Но за сега е точно като Щирлиц към Мюлер, т.е: Наааааааааааааааааааааа!

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

П.Д: оня банкЯнски лаф ми допадна много:

Цитат
Таралеж с гол гъз ще мачкаш

Оня импотентен алкохолик към който беше казано до сега не го е вдигнал.
Защо ли?!?
« Последна редакция: януари 14, 2022, 20:50:11 последно от Esper » Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс, R 1100 GS, и сега BMW G 650 GS Sertao.
Публикации: 1982

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #1029 -: януари 14, 2022, 20:47:52 »

Бе тука не става въпрос за разбиране, ве!
Тата им тури кур-капан.
И те се хванаха на него като сом на бастун!
Всъщност като се има предвид кога пак ще им трябват пенциите и мангалите не е много ясно какво става...
Паживьом - увидим!!!
Радвам се, че някой разбра, какво точно пиша... Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
1996 беше годината, когато дойде сполуката и доларът стана 3000 лева единият... Силно се надявам се сега пак да не "сполучим" по същият начин.  Smile Smile Smile Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1030 -: януари 14, 2022, 22:25:05 »

Хм. Сегашните като спрат да крадат с темповете на тата ви, ще се освободи ресурс, с който и с една лека промяна в закона, могат да направят пенсиите да се вдигат и спрямо минималната такава. Така че 2000000+ избиратели да са винаги доволни. И после който и да реши да им вземе парите, да им стане враг. Тата ви и шайката му близо 12 години си затваряха очите за укриваните доходи и осигуровки. Сегашните сигурно ще се държат по същия начин, за да не настройват срещу себе си работещите непенсионери. Пък и така ще утрепят още един заек - за индексирането на по-ниски пенсии ще се отделят по-малко пари. Така могат да си слагат капани до безкрайност, а печаливши да са винаги пенсионерите. Впрочем, работилите от тях през 2021 г., трябва да получат увеличение за стажа си до края на март, а всички да получат увеличение от най-малко 6.1% на 01.07.2022 г.
Не виждам какво можем да направим в момента, освен да чакаме и да гледаме какво ще стане.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6735

Ел. поща
« Отговор #1031 -: януари 15, 2022, 03:11:43 »

щеше да стане революция.
Ако ще вдигате революция от мене армаган двайсетина бастуна,се ще ви влязат в употреба Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Останаха от прадядо ми,правеше си ги за кеф човека,та не мисля че ще има против
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #1032 -: януари 15, 2022, 08:03:56 »

Хм. Сегашните като спрат да крадат с темповете на тата ви, ще се освободи ресурс, с който и с една лека промяна в закона, могат да направят пенсиите да се вдигат и спрямо минималната…

По принцип си прав.
Но дефакто са политици.
Които бай дизайн са там за да крадат или просто им става от властта.
Може пък тия да са нещо дефектни.

А може би са в пустинята? Smile

Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3373

« Отговор #1033 -: януари 15, 2022, 12:13:02 »

От крадене до крадене има разлика. Освен това някои само крадат, и не вършат нищо смислено, други понякога вършат по нещо. Политици, които не крадат няма в световен мащаб. По един или друг начин все крадат. И въпреки това има огромна разлика в качеството на живот.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #1034 -: януари 15, 2022, 18:11:05 »

От крадене до крадене има разлика.

Може да не си го осмислил в началото ама да знаеш, че това звучи точно като:

Цитат
Две враПчета си летели, особено второто

Smile

Иначе от пра-дядо ми до мен е стигнал друг лаф:

Цитат
От баща и от държава що украднеш - не е грех!
Активен
Страници: 1 ... 67 68 [69] 70 71   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Избори... Бъдеще за децата ни?!?!

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.184 секунди с 21 запитвания.