Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Пътешествието
Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Пътешествието  (Прочетена 2202 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5653

Ел. поща
« -: февруари 21, 2021, 15:13:13 »

Поради рязкото покачване на свободното ми време,реших да споделя една история с вас.
От доста време се каня да пообиколя из България,имах някакви идеи за места и общ план,но нищо твърдо.

След 2 дни скитане из родния ми балкан и припомняне на младоста ми,реших че вече  е време да се повозя малко по-сериозно.Реших да започна с любимия ми Белоградчик и прекрасните му скали.
Палнах зверчето(Л2 1000) и газ.

Газ,газ,ама тия от пътното не мислят така.Пътя почти на всеки завой пясък.Всъщност само на 3 завоя нямаше :smile:Точно преди Белоградчик има хубави завои,но така излъскани,че мотора поднасяше и с бавна скорост.
  Пристигнах благополучно,полюбувах се на прекрасния пейзаж.Там колкото и пъти да ходя,никога не ми омръзва

Помотах се малко и се отправих към селото на предците ми,защото мислех него да използвам за база за през ноща.
Ей го тук долу

Казва се Меляне и е прекрасно място,което не ви съветвам да посещавате,освен ако нямате солидни познанства с местото население.
Отпразнувахме си пристигането ми,как си му е реда и на следващия ден се отправих към другата дестинация-Видин.
Въпреки,че ме сърбеше да мина през Е79,реших,че не ми се мре и минах по същия път,но не свих за Белогардчик,а за Видин и така спестих доста от карането по чумавия Е79.
Видин ме изненада приятно.Имаше доста ремонтирани неща и не приличаше на оня умрял град от посещението ми 2016.Беше адска жега и въпреки,че бях по тениска и къси гащи,се сварих в собствен сос.

Открих едно прекрасно заведение,корабче плуващо на дунава и седнах да премине жегата.

Разходих се до Баба Вида,в парка беше прекрасно и прохладно(където е сянка) и след това се отдадох на тъмните ми дела с които нямам намерение да ви занимавам.
За сметка на това,ще ви покажа няколко прекрасни снимки,които направих на центъра на града

На следващия ден,без да бързам се отправих на път.Все пак трябваше да стихна само до София,което само по себе си,не е кой знае какво.Минах по заобиколния път през Арчар,коъто също не става за каране,но поне не е Е79.Минах през Берковица,да се отбия да хапна.Не че съм от там,но там е най-хубавата кухня в Монтанска област. и със свито сърце се подготвих за преминаването на Петрохан.Заради някакъв ремонт е затворена магистралата и целия трафик на тирове е насочен през Петрохан.Всъщност не целия,а половината.Само тия дето отиват към София.От как излязох от Берковица имаше плътна колона от камиони и коли до София.Реално си карах на осевата през цялото време и се радвах,че съм с мотора и не трябва да се влача като охлюв.Не липсваше и движение в обратна посока разбира се.Пристигнах благопилучно в София и съответно веднага да се видя с приятели в местната кръчма.Поувлякохме се и бая закъсняхме с лягането,а ме чакаше път на другия ден,ма на кой му дреме,важното е да не изпускаш важните моменти.

Съответно на другия ден станах към 11.00 и се сетих,че е време да сменя Звяра и да се повозя на Лорда.Който хич не беше готов за приключение.

Имаше някакъв теч от капака на главата,ма кот-такова.
Извадих му оригиналния комплект ключове и на тяхното място поставих алармата.Все пак ми е по-важно да не изчезне.
Първата дестинация беше Белинтаж.Имах само обща представа къде се намира и ми се видя доста близо до столицата,ма и без това минаваше обяд,та нямах време да се повъртам.Подпалих Лорда и газ из земите на майните.

Тук ще прекъсна и ще го направя на части,щото така ми е по-лесно за писане
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3739

« Отговор #1 -: февруари 21, 2021, 15:32:26 »

Тоя триъгълник между Видин-София-Плевен ми е най-слабо изследваната част на България, има и няколко други петна, които смятам да запълня още тази година. Качвай какво има интересно за гледане. Отбелязал съм си Белоградчишката крепост и Баба Вида и понеже така или иначе ще нощувам някъде там си търся още цели.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: февруари 21, 2021, 17:42:29 »

Част 2

Като казах,че не е готов мотора имах в предвид,че просто съм си го оставил след последното возене и с тъга открих,че трябва и бензин да му сипвам някъде по магистралата.
  Спрях на някаква бензиностанция,заредих и поставих ГПСа и с ужас открих,че ми показва 2 часа до целта.Викам си,тва няма ка да е така,все пак за толко ще ида до морето,ако бързам и без много да му мисля отпраших.
С тоя мотор магистралното каране си е кеф и си му се насладих напълно.
След малко стигнахме Пловдив,излязохме на някакво шосе пълно с коли,жега и реших,че няма смисъл да се моря и да карам по правилата.Та малко след това стигнахме Асеновград.Спрях за садолед,да свалим градуса,сипах гориво и пак газ.Ама пустата навигация продължава да ми показва нереално много време до тоя Белинтаж.Малко ме притесняваше,да няма някой затворен път или някаква друга гадост,ма все пак навигацията щеше да ми каже нещо,а тя просто ми даваше много време до целта.

Пътя рязко стана на пътче,пътчето на пътченце,но за сметка на това гледките спираха дъха.
Въпреки,че вече бях съвсем близо,само на няколко километра,навигацията си даваше много време и не се оправяше.В един прекрасен момент разбрах защо...просто асфалта свършваше и трябваше да се продължи пеша по черния път. hummer hummer hummer
Гледам нещо от сорта на 4км до там,жега,прах...и си викам,добре че взех ендурото Smile Smile Smile Smile
14 се представи учудвашо добре на черен път и така си стигнах до самата пътека.Даже тия с колите не идваха до там,а ги паркираха преди пътеката,ма ходенето пеш не ми е силата.

Реших,че на дали някой мотокрадец ще мине из тоя пушинак и си зарезах безстопанствен мотора.

Качването по пътеката беше кратко,не повече от 20 минути и стигнах някаква скала.нищо интересно на пръв поглед,намерих и стълбички и се качих на скалата и...това което се разкри пред очите ми,ми спря дъха.Няма как да се опише гледката,просто с думи не става,а снимките не се и доближават до усещането да си на това място.

Беше толкова магическо и омайвашо,че дори не разбрах колко много време съм прекарал на тая скала.Тя е около 300 метра дълга и 50 широка...така на око измерена и пълна с малки и големи дупчици.Според мен са живеели хора там и в дупчиците са си закрепяли гредите на къщите.Имаше и жлебове,най-вероятно за дървена крепостна стена.Имаше и 2 ями с вода,което ме подсети,че не съм пил вода от доста време.Мислех да пия от едната дупка,топнах пръста и го олизах,ма...реших,че не ми се спира посред пътешествието с някое разстройство.А и бех гладен на вълк,което никога не е добре при мен,изнервя ме адски.Обиколих я цялата и се покатерих къде кво видях за катерене.

Гледам и други изруди са били там

Написах и аз едно К@р отдолу и се махнах от скалата
Майтапя се,не съм писал нищо Smile Smile Smile Smile Smile

Надолу стигнах до някаква чешмичка,но без вода в нея,та си попсувах тоя къде е спрял водата.
Най-накрая стигнах мотора и вече хич не ми беше зор,че е черен път.И оране да беше,минавах през него да търся вода.И как си карам с бесната скорост на каруца гледам чешма,ма тоя път и вода тече.Спирам с влачене на гуми в облак прах и като заапах чешмата...сигурно минах литър на екс.
Поспрях се за 2 минути и треснах още литър и чак тогава установих,че съм много,ама много изгладнел.

Вече поусвоил ендуроездата с 14 си се движех добре.
  Като видях асфалта,видях и някакви орки да секът дърва.питах ги за най-близката кръчма в коя посока е и отпраших.Оказа се,че и до кръчмата няма асфалт.Що така правят тия хора незнам Surprised Surprised Surprised

Ама вече озверял,нямах време да разсъждавам над тоя въпрос.

Със сетни сили се добрах до кръчмата и поръчх нервно.
Някаква усмихната лелка ми взе поръчката и изтръпнах,викам си тая са кат се замота...ще захапа някой посетител.То и посетители нямаше де,имаше 3-4 човека в басейна и тва беше.

Обаче лелчето оперативно,видяло ме,че ще мра и веднага донесе салатката и ме спаси от побесняване

Чак тогава се сетих и се свързах с един многоуважаван член на форума и мой личен приятел.Няма да го назовавам,ако иска,сам да си признава кой е.
Покани ни да пренощуваме в тях и да си спретнем купон.
Запалих Лорда и бавно поех към Пловдив.Така се бях усвинил,че хич не ми се бързаше.
Вечерта мина приятно и няма как да не е в приятна компания.

На другия ден пак си се помотахме доволно и след голямо чудене и маене от около 30 секунди,той реши да зареже всичко и да дойде с нас до Кърджали и там да се помотаме малко.
Сетихме се да погледнем мотора,та му долях и хубаво масло гратис

Пътя до там беше добър и на моменти доста изкушаващ,но силния трафик и това,че не бях сам на мотора ме възпря да му тествам асфалта.С тъга ще трябва да си призная,че пристигнах втори Smile

В Кърджали метнахме якетата и раницата и по някакъв ужасен път отидохме до кораб ресторант на местния язовир.То съвсем близо,само дето имах чувството,че минавам през Мексико Сити.

Не стига,че закъснявахме с плана за разглеждане на местните забележителности,ма си се отплеснахме на приказки,та стана некое време.Приготвихме се и старт.

Решихме да ходим на Татул
Мисля,че това беше най-доброто решение.
Аз съм му фен на това място.
Паркинг за мотора
Циментова пътечка до светилището
Не повече от 300 метра ходене по равно
Кладенец със прохладна водица наблизо

Перфектната забележителност за разглеждане

След Татул,решихме,че ще гледаме някакви други каманяци наблизо,ма се оказа,че няма асфалтов път,стана късно,бях гладен...бе домързя си ме и само се повозихме още малко и се прибрахме в Кърджали.
Там си ударихме още един лаф-моабет за довиждане и се разделихме,че него път си го чакаше.
Взехме си душче и по препоръка се отправихме към един от местните ресторанти.

Аз бях леко възмутен,къде паркирах мотора.Буквално на стълбите до входа,точно пред очите на рецепционистката.Викам си,ако изчезне,поне ще има на кой да се отбия Smile

Заради паркирането,реших да ходя пеша до ресторанта,видя ми се близо на картата.Реално през някакъв мост.Ма то било ходене,та ходене.Хапнахме,но аз пак огладнах,докато пресека тоя мост...бе бая ходене си беше.
Окъснихме с ресторанта,реално го затворихме и за това на другия ден се поуспахме.Станах в 10,докато намеря закуски,докато си събера багажа и то стана жега.Викам си,друг път ще разглеждам другите местни забележителности.Все пак и идеята е да се возим,не да обикалям в жегите из каманака.

Следващата дестинация беше Нос Калиакра.Който е на майната си.Позачудих се дали да не го прескоча и него,ма реших,че е по-добре да карам,отколкото да обикалям и тръгнах.Някъде към обяд беше,но нали закусвахме късно,та...

Пътя беше интересен
По едно време гледам пред мен пожарна и се прибирам зад някаква кола.Ама някакъв от местните джигити веднага съзря своя шанс и реши че сега му е шанса да запише и 14 в актива си и тръгна да ме изпреварва.
Е къв рацер съм,ако му го позволя,дадох газ и не му се получиха нещата Smile
Ти представяш ли си,да ме мине хонда сивик Surprised слизам и паля мотора направо.

После още малко каране и ГПСа нещо обърка пътя,та минах през някакво село.Ама през уличките му(може и град да е било,нямах време да го заглеждам) и така докато видях табела,че ще минавам през Ришкия проход.
Викам,са ще ми се разкаже играта.Карам си и гледам,някакво засукано кръчме.По-добре да хапна,че и така и така няма да се кара бързо из тоя проход.И като седнахме,ма кат гладни,дай,дай,едвам станах.
Подкарах пак 14 и хоп някаква магистрала.Викам си,сигурно съм объркал нещо.Спирам,гледам,гледам не съм,ама съм минал през роя Рижки проход.Ама кога съм минал,кво баш е било си остана пълна мистерия.
Верно минахме през няколко завойчета,ма те с прави между тях.Бе ако това е бил прохода,да дойдат да видят Петрохан кво е проход,кво са завои.Кат свиеш си видиш задния номер,а това...
Както и да е де,магистралката късичка,после мако някакво пътче и хоп,Нос Калиакра.
Е там си утепах 3 часа.Много ми хареса

Метнах мотора,багажа при някаква лелка със сергия. и поръгнах кат невиждал море и каманяк.

Е тука как щех да седна да се наям,ако бях поне малко гладен.Ама така се бях натъпкал след оня проход,че само гледах жално ресторанта.

Върнахме се до мотора,малко снимки,сувенири от бабата охрана на багажа и тръгнахме

Тъкмо седнах и гледам някакви вятърни мелници,викам си,не съм кифла,ако немам селфи от тия вентилаторе и те

Следващата дестинация беше Шумен.Реших,че няма смисъл да спя у Варна,па на другия ден да карам до Шумен.В крайна сметка ей го де е Шумен,та нали преди малко минах покрай него.Пих едно кафенце,докато напълнят мотора и тръгнах.
Както вече казах,с тоя мотор магистралите са интересни,понабрах го малко и...

Те ти го Шумен.Хотелчето хубаво с приемливо ресторантче,душче,вечеря и газ да видим нощен Шумен.

Лежа,а то сън не ме лови и през цялото време си мисля,къде ли е бил тоя Рижки проход.
Викам си,ще скокна утре да разуча тая работа.

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: февруари 21, 2021, 20:10:05 »

част 3

Ставам недоспал  и сънен,цяла нощ го мислих Рижкия проход Smile Smile Smile Smile Smile
А трябва да отмятаме цели 3 посещения.
Реших да започна с Велики Преслав
След 10 минути каране си там Surprised

С ужас установих,че не е останало нищо от града.Само малка част от двореца,все едно това е града,а то очеизвадно,че не е града.Ходих и до музея,но като цяло съм доста разочарован от мястото,опустошено е.

След това реших,че ще е Мадарският конник.!5 минутки каране и си там.Отидох до него.

Некакви тегави стълби и си там.Нищо кой знае какво за ходене.За сметка на това,релефа е внушителен.

Само не мога да си обясня,с кой акъл някой е изсрал някакво грозно съоръжение пред него.Баси хората малоумни.Та ако един е сляп,строитела на тая гадост очи нема ли да каже,че там не е кенеф да сере всеки на воля.Направо ми иде да хвана флекса и да го почна.

Ама и това чудо на инженерната мисъл не може да заличи величието.Това наистина те кара да се замислиш,какви са били дедите ни,да творят такива неща и ние кви сме усровци,да ги усираме.

Седнахме да хапнем там,на завоя имаше кръчма.Прекрасно изпълнение,ма персонала...сервитьорката я мързи да гледа,не ли да сервира,а вътре готвача да го убиеш с лопатата.Некакви булмачи донесоха,добре че бях гладен
  В последствие разбрах,че не било само това да се гледа.Имало и доста други неща да се видят там.Са ме е яд,но тъкмо ще го ползвам като повод да се върна някой ден

После още 10 минутки каране и Плиска

Метнах мотора до пазача на сянка и се юрнах да разглеждам.
Тука вече не са успели да разграбят всичко.Дори и малкото останали неща говорят за величието на тоя град.Канализация,парно,подово отопление и изведнъж видях някаква палатка-юрта.

Според мен там в тая палатка трябва да затворим всички историци от БАН и да ги мандръсат всите циганье без почивка поне 120 години.И да обясняват с факти през това време кви кривокраки и дребни монголци сме били.

Кат се замисля,няма кво да обясняват,ще правят свирки докато ги мандръсат и те така.

Извинявам се за отклонението,ама не се сдържах
Ама вижте сами за кво говоря.

След това палнах мотора и газ до голямата базилика,че си е път.

Там в нищото...

И това нещо на над километър от защитната стена на града????
В полето??? В нищото????

И на малоумен ще му стане ясно,че града е бил огромен и величествен.

Всъщност Плиска е била по-голяма от Константинопол,но защо ни е да ни го казват,като може да стоят юрти.
Съвсем наскоро разбрах и къде са отишли камъните от града,ма това е друга тема.
Пак се поувлякох,ма се дразня много на такива малоумщини срещу народа ни.

След това благодарих на пазачите,че ми пазеха мотора и палнах за шумен

Посетих и калето на града,което е доста запазено и има и музей към него.Реално е най-запазеното кале след Баба Вида което съм виждал.В музея се опитах да се заяждам с управителката или квато и да беше там,но жената се оказа,доста запозната и в час.Просто ми каза,че тея неща,не може да ги каже официално,щото ще я уволнят.Но в нейна защита съм длъжен да кажа,че и не ми наговори от глупостите дето ги учат децата в училище.

Понеже ми остана доста време,се размотах и из града да го разглеждам,като разбира се специално внимание отделих на кръчмите и баровете.Приятен град.Намерих си и много хубава кръчма за вечерта и си откласих там до среднощ.

На другия ден се наспах като пич.Единствената ми работа беше да се прибера до София.
Закусихме в хотела и поехме на път.То закуска е силно казано,щото беше през деня,ма като е първото ядене,така му викам Smile

Някаква магистралка беше първо,после си стана обикновен път.Спрях да заредя на някаква бензиностанциика.Пиинах отвратително кафе и продължих с идеята повече на малки бензиностанции да не спирам.По някое време реших,че е време да ям нещо,ама докато си харесам някое крайпътно заведение,се качихме на магистралата и реших,че за половин час няма да умра от глад и ще си ям в София.Пристигнах в Ранния слетобяд към 3-4 часа и веднага ме емнаха да се возим с пистарките,но това е друга история вече Smile

Надявам се  с това да съм си изкупил греховете,дет съм чел на някои от вас пътеписа и те така

Имам и един клип,как дружно вадим вода от кладенеца на Татул,ма трябва разрешение от колегата дет въртеше на манивелата Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

П.П.  подготовка за пътешествието-3 чифта гащи,чорапи и тениски...козметиката си я купувах из пътя екипировката беше каска,ръкавици,мотояке,маратонки,дънки и къси гащи.От дъжда си ползвах защита от господ,не капна капка за цялото пътуване.Нощувките се резервираха на място,кат решим къде ще се спи.Общо взето безотговорна работа Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2787

« Отговор #4 -: февруари 21, 2021, 20:32:50 »

Поне наколенки да си беше сложил. Верно безотговорна работа Smile Smile Smile

П.П.
Следващия път когато минаваш покрай Мадара, се качи на платото над Мадарския конник. Там ще разбереш какво е гледка. А и пътеката нагоре ще ти се стори чудна Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: февруари 21, 2021, 20:51:24 »

Тоя триъгълник между Видин-София-Плевен ми е най-слабо изследваната част на България, има и няколко други петна, които смятам да запълня още тази година. Качвай какво има интересно за гледане. Отбелязал съм си Белоградчишката крепост и Баба Вида и понеже така или иначе ще нощувам някъде там си търся още цели.
няма да минеш с една нощувка.Има толкова много неща за гледане при нас,че и идея си нямаш.Ние пътища нямаме,но забележителности бол.Магурата също си заслужава,ако знаеш какво да търсиш там.Божият мост,Божите очи,Скакля,Дядо Йоцо,абе въобще цялото Искърско дефиле,Панчарево и още куп други места.

Проблема ти ще е,че не можеш цял ден да разглеждаш,колкото и да е красиво,по някое време ще се умориш и ще ти писне.Планувай си поне седмица и ще ти направим списък с колегите.Даже си кажи тематика,щото ако е природни красоти и месец няма да ти стигне,щото до повечето се стига трудно
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: февруари 21, 2021, 20:53:30 »

Поне наколенки да си беше сложил. Верно безотговорна работа Smile Smile Smile

П.П.
Следващия път когато минаваш покрай Мадара, се качи на платото над Мадарския конник. Там ще разбереш какво е гледка. А и пътеката нагоре ще ти се стори чудна Very Happy
Късно го разбрах,а и скален манастир имало,абе там си е за цял ден разходка направо

За наколенките,ще си замълча Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1661

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #7 -: февруари 21, 2021, 21:07:34 »

Аве,ти си бил майстор на късия разказ ве  Smile
Винаги ми е приятно да те видя,и да покараме..винаги си добре дошъл  Mad Можеш да качваш каквито си искаш снимки и клипове..  Very Happy

Кладенеца беше животоспасяващ  Smile

ПП И другия път ела с по-бързия мотор,че да не те чакам толкоз..  Smile Smile Smile
« Последна редакция: февруари 21, 2021, 21:12:52 последно от VRSC Fan » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #8 -: февруари 21, 2021, 21:25:06 »

Аве,ти си бил майстор на късия разказ ве  Smile
Винаги ми е приятно да те видя,и да покараме..винаги си добре дошъл  Mad Можеш да качваш каквито си искаш снимки и клипове..  Very Happy

Кладенеца беше животоспасяващ  Smile

ПП И другия път ела с по-бързия мотор,че да не те чакам толкоз..  Smile Smile Smile
То не беше проблема в мотора а в пътника Smile

а за клипа,дано се вижда

https://www.facebook.com/messenger_media?thread_id=1452286505&attachment_id=271237597704191&message_id=mid.%24cAABa83pOjod99oHUi13xTvcgbRjJ
Активен
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GSXR1100, CB600f
Публикации: 3320

Support your local 00

355901912
« Отговор #9 -: февруари 21, 2021, 21:25:47 »

Покрай Шуменския регион има и други местенца, както и читави кръчми за посещение, особено ако си фен на пресните свински пържоли  Very Happy . Не знам в кой хотел си бил, ако искаш за следващия път прати хабер, ако имаш нужда от насоки  Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: февруари 22, 2021, 11:32:49 »

Покрай Шуменския регион има и други местенца, както и читави кръчми за посещение, особено ако си фен на пресните свински пържоли  Very Happy . Не знам в кой хотел си бил, ако искаш за следващия път прати хабер, ако имаш нужда от насоки  Very Happy
Благодаря Mad Mad Mad Всичко беше много инцидентно и общо взето си беше на където ни видят очите и само да има място за мотора през ноща.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6615

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #11 -: февруари 22, 2021, 19:33:12 »

Добре си го описал Very Happy
Ма много се смях с двата часа до Белинташ Smile Smile Smile
После още толкова за моста в Кърджали Smile Smile Smile
Ма така е като не се обаждаш да те светна от къде да минеш и какво да видиш Very Happy
Не знам в кой хотел си бил, но моста над река Арда е 860 метра. Абе километър с прилежащите му тротоари. На язовира горе е готино да се остане да се спи. На долния...има няк'ви хижи... Перперикон е задължителен! Там всяка година откриват нещо Very Happy
Щом си успял да се качиш с 14-ката по оня сипей до Белинташ не ти трябва ендуро Very Happy Smile
Гледам после май си хапнал в къщите за гости Стари времена ли как бяха... Хубаво готвят.
Пропуснал си много на Мадарския конник!
Но там готиното е да се изкачиш по тясната стълбичка горе над конника Very Happy
В Шумен малко остана да умрем от глад вечерта.. баси ..затварят рано кръчмите..ма ние май е неделя бяхме... Та къф нощен живот там...?

И накрая разбра ли дали си минал през Рижкия проход Smile Smile Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: февруари 22, 2021, 21:50:22 »

Добре си го описал Very Happy
Ма много се смях с двата часа до Белинташ Smile Smile Smile
После още толкова за моста в Кърджали Smile Smile Smile
Ма така е като не се обаждаш да те светна от къде да минеш и какво да видиш Very Happy
Не знам в кой хотел си бил, но моста над река Арда е 860 метра. Абе километър с прилежащите му тротоари. На язовира горе е готино да се остане да се спи. На долния...има няк'ви хижи... Перперикон е задължителен! Там всяка година откриват нещо Very Happy
Щом си успял да се качиш с 14-ката по оня сипей до Белинташ не ти трябва ендуро Very Happy Smile
Гледам после май си хапнал в къщите за гости Стари времена ли как бяха... Хубаво готвят.
Пропуснал си много на Мадарския конник!
Но там готиното е да се изкачиш по тясната стълбичка горе над конника Very Happy
В Шумен малко остана да умрем от глад вечерта.. баси ..затварят рано кръчмите..ма ние май е неделя бяхме... Та къф нощен живот там...?

И накрая разбра ли дали си минал през Рижкия проход Smile Smile Smile
За Перперикон ми казаха цял ден и не ми се оставаше толкова.А и там има толкова много неща за гледане,та ще се завърна някой ден да си довърша огледа.

И Конника съм си го запюл,а и Плиска си ми хареса доста,но така е интересно,да има дестинации,не като при нас дето съм ги обиколил по 45873649 пъти.

Иначе тоя Рижки проход,ако е това дето си мисля...баси проходченцето.То дори и проходченце не заслужава да му кажа.2 завоя на кръст.Друго си е Петрохан-50км без права,без осева линия,мъгли даже и август месец,асфалта лигав,дупки,джигити...абе мъжки проход Very Happy

Помниш ли кат се видяхме на Сопот,че с Росен Босен ходихме до Шипка.И там малко се учудих,че дадох 2 пъти газ,минах 2 коли и хоп Шипка.Ама поне някакви завои имаше,баир,не като тая смешка.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2787

« Отговор #13 -: февруари 23, 2021, 19:23:40 »

...

Не му разваляй изненадата, деееееее Mad
Активен
Еомер
Миксера
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GSXR1100, CB600f
Публикации: 3320

Support your local 00

355901912
« Отговор #14 -: февруари 23, 2021, 21:15:40 »

Аве, хора, прохода е РиШки! Идва от село Риш  Surprised
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Пътешествието

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.501 секунди с 21 запитвания.