Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Хорнет vs Вулкан - въпросът на един начинаещ
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Хорнет vs Вулкан - въпросът на един начинаещ  (Прочетена 10719 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
RookieRider
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Търси се
Публикации: 3

« Отговор #15 -: февруари 19, 2021, 05:36:30 »

Благодаря за всички мнения! Опасенията ми за Вулкана ги потвърдихте напълно, жалко ама не било писано явно. Толкова единодушно Версус и Встром явно има причина - ако жената реши да се вози с мен наистина както правя сметка това ще са моторите. Трябва да отида да ги тествам, да седнем двамата да се повозим и да видим как са.

Допълнително разгледах все пак отново втора ръка цените. Там е най-изгодно SV650 от 2017та да взема. Вписва се във всички критерии освен в пътуването на дълго, но като го взема втора ръка мога да го продам след 2 сезона ако булката каже, че и харесва, и да мина на адвенчър 1000. Те до колкото разбирам са и по-тежки мотори не много подходящи за новак.

Понеже няколко пъти излезе и въпроса защо японски, а не бмв примерно. От малък още японските ми харесват (тогава ми харесваха GSXR обаче Very Happy)
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3338

« Отговор #16 -: февруари 19, 2021, 10:44:56 »

Ходи при някой търговец да гледаш мотори на живо, освен адвенчъри има и туристически. Аз например като дете съм карал достатъчно по черни пътища, и вече не ща :-D, и предпочитам туристически мотор. И лош мотор няма, има различни за различни хора и различни цели. Suzuki GSX650F, Honda CBF600/1000, BMW F800GT, Yamaha Tracer, той само изглежда адвенчър. VStrom също, на практика е много подобен на SV650. За това има XT версия, която е по-висока и със капли със спици, и трябваше само нея да я направят с по-голяма предна гума, обикновения да си го оставят със 17 като Tracer, което е по-добре за асфалт.
В общи линии, гледай, качвай се, виж как е ергономията, което по снимки няма как да стане и вземай нещо да се возиш/возите. След година, две ще знаеш по-добре какво искаш и къде да го намериш.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6587

Ел. поща
« Отговор #17 -: февруари 19, 2021, 11:00:21 »

Защо не трябва да си купуваш нов мотор?

Защото само със самата покупка и направата на само едно кръгче му пада драстично цената,а ти все още не знаеш какъв точно мотор искаш.
Иди и седни на няколко и си избери един.
След това си намери някой който си заслужава от към цена и го покарай тоя сезон.
До октомври ти обещавам,че сам ще знаеш точно кой мотор е твоя.

Така няма да изгубиш много пари заради самата проба,а ако гледаш и купуваш умно,може и пари да изкараш
Активен
Крумски
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Vulcan 500
Публикации: 24

Ел. поща
« Отговор #18 -: февруари 19, 2021, 13:34:06 »

Аз също съм в графара "рууки", но карам старо вулканче. Много чета и гледам за Vulcan S и ми прави впечатление, че е доста пъргав за крузър. Отделно е с регулируеми степенки и седалка. Съдейки по моя "500" мога да кажа, че си става за дълъг път. Удобен е и има достатъчнa тяга. Липсва само звука на V-twin-а. Следя темата с интерес.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3338

« Отговор #19 -: февруари 19, 2021, 15:54:27 »

Твоя е по-удобен от новия. Освен това и той си върви прилично, колкото някои 800 кубикови, особено тия, които тежат по 300кг.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 7085

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #20 -: февруари 21, 2021, 12:07:53 »

Здравейте бъдещи колеги!
И аз като много други начинаещи след 15 години мечти съм най-накрая устремен към покупката на първи мотор и бих искал да попитам по-опитните следното.

Насочил съм се към два основни мотора - Honda CB650R или Kawasaki Vulcan S - мисля да си взема нов мотор. Проблемът ми е, че съм 190см 85кг - опасявам се, че Кавазакито ще ми е малко чисто ергономично. Но пък искам да пътувам със съпругата ми напред назад също. Удобно ли е да се пътува с дисаги на Хорнета на 400-500км? Или ако искам да пътувам да забравя naked като цяло и да търся някой по-голям круизър ако Вулкана се окаже малък.

Курса го карам на МТ07 и той откъм ергономия ми е супер.

Такааа...
Колегите са ти обяснили нещата. Аз да хвърля моите 5 с"тинки.
Вулкана не е това което си мислиш. На снимка е готин, на живо се губи.
500 кубиковата версия на колегата Крумски е много по- удобна за двама. Но пак зависи от габаритите на двамата Very Happy, че ако са с моите 187см и 110 кила....
Встром 650 е твоя мотор за дълъг път и изобщо за път. Из разни мото форуми казват, че е по добър от 1000 кубиковия.
Два пъти прочетох с учудване, че ти е удобна тази Ямаха  МТ07 ... Та ти си по-висок и от мен... Е 20кила си надолу ...
Виж сухата статистика в габаритите на Вестром и Ямахата

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/suzu/suzuki_dl650%2004.htm

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_mt%2007%2014.htm

Разликата е 20см в дължината и
15см в междуосието.
Подобни размери са и другите изброени.

Женати едва ли ще тръгне да пътува веднага с теб. Ти не каза какъв опит имаш освен на курса.
Затова по- добре вземи втора ръка Ямаха МТ07 щом ти е удобна, покарай и другия сезон ще знаеш на къде си.
Активен
totomoto
totomoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BUELL
Публикации: 470

Ел. поща
« Отговор #21 -: февруари 21, 2021, 15:39:05 »

Абе не е лошо и любовница да си намериш, щом си начинаещ  Very Happy. Да си пазиш жената! Майтапа настрана - баща ми казваше "най-хубавата кола е новата кола". Ако живеех в Германия едвали щях да карам друго освен БЪМЪВЪ. Наистина иди и седни на всичко, което намериш. Тялото ти ще ти подскаже кой е твоя мотор.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6587

Ел. поща
« Отговор #22 -: февруари 21, 2021, 18:29:25 »

Абе не е лошо и любовница да си намериш, щом си начинаещ  Very Happy. Да си пазиш жената! Майтапа настрана - баща ми казваше "най-хубавата кола е новата кола". Ако живеех в Германия едвали щях да карам друго освен БЪМЪВЪ. Наистина иди и седни на всичко, което намериш. Тялото ти ще ти подскаже кой е твоя мотор.
Баща ти е адски прав,но колата не е мотор.
Дори и за мотор щеше да е прав,ако ставаше дума за теб или мен.
Но новобранец моторист е малко по-различна бира,не мислиш ли?
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2762

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #23 -: февруари 21, 2021, 20:41:14 »

Абе Гробар, вземи отслабни малко, 110 кг на 650 турист мотор...па и малко багаж и т.н.т... вярно е начинаещ...но..човека се е нагласил, че скоро могор няма да сменя.

Китан, дава добри съвети тук и в темата за каските. Само да вметна, че не съм му фен, имаме различни разбирания за моторите, а явно и за живота, но Гробаря определено пише глупости.Карал съм 650 стром..не помя коя година, можи би около 2005... ами куц е....но  удобен и икономичен...
Аз се учих да возя пасажер с жена ми...тя ми роди 3 деца после...бавните елементи, осморки U завои ..ги учих с колега 90кг пасажер (кг ги споменвам, защото виждам, че ви впечатляват).

Моят съвет е:
Не си купувай нов(скъп) мотор докато не знаеш какво искаш, докато не пробваш различни мотори, докато не узрееш...
Ако разполагаш с пари и те е страх от технически проблеми с мотора, ще те разбера. Но...иначе.ми се струва, че....абе ти би ли се оженил за първата, която ти направи салата/мусака. Купи си Стром 650 покарай, пробвай, сменяй, живей, радвай се!
« Последна редакция: февруари 21, 2021, 20:48:56 последно от Skywlak » Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #24 -: февруари 22, 2021, 07:48:58 »

Абе в немско няма ли мотори под наем ?

Защо не вземеш под наем различни и да пробваш ?

Можеш ли да си купиш два чисто нови мотора?
Снощи се сетиох един въпрос: Сега един, а след 2-3 год друг нов мотор ?

Има доста теми в архива и там е казва че 2ма души с багаж и обикаляне, кубатурата  върви към 1000-ка, но има и доста дъвкано 1000-ка за първи мотор.

Както ти казаха и преди мен, нагласи се че мотора ще го смениш скоро след покупката (дори да е 2-3 год) и няма да ти е последен, пробвай колкото се може повече преди покупката
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #25 -: февруари 22, 2021, 08:51:15 »

Абе Гробар, вземи отслабни малко, 110 кг на 650 турист мотор...па и малко багаж и т.н.т... вярно е начинаещ...но..човека се е нагласил, че скоро могор няма да сменя.

Китан, дава добри съвети тук и в темата за каските. Само да вметна, че не съм му фен, имаме различни разбирания за моторите, а явно и за живота, но Гробаря определено пише глупости.Карал съм 650 стром..не помя коя година, можи би около 2005... ами куц е....но  удобен и икономичен...
Аз се учих да возя пасажер с жена ми...тя ми роди 3 деца после...бавните елементи, осморки U завои ..ги учих с колега 90кг пасажер (кг ги споменвам, защото виждам, че ви впечатляват).

Моят съвет е:
Не си купувай нов(скъп) мотор докато не знаеш какво искаш, докато не пробваш различни мотори, докато не узрееш...
Ако разполагаш с пари и те е страх от технически проблеми с мотора, ще те разбера. Но...иначе.ми се струва, че....абе ти би ли се оженил за първата, която ти направи салата/мусака. Купи си Стром 650 покарай, пробвай, сменяй, живей, радвай се!

Я пак!

Предполагам сравняваш Вестром с твоя ТДМ 900 . Разликата им е към 20 коня. Тедеема си има ряз и 900-ката и 850. Това са два съвсем различни мотора!
Да те питам що почна с Yamaha hj600 cc?
Сузуки Вестром, Хонда Трансалп, Ямаха Тенере и т.н. всичките между 600-750сс за създадени да те ВОЗЯТ от точка  А до точка В като имаш възможност да минеш по по- лоши пътища.
Нещо си се загледал в БМВ...

Абе в немско няма ли мотори под наем ?

Защо не вземеш под наем различни и да пробваш ?

Можеш ли да си купиш два чисто нови мотора?
Снощи се сетиох един въпрос: Сега един, а след 2-3 год друг нов мотор ?

Има доста теми в архива и там е казва че 2ма души с багаж и обикаляне, кубатурата  върви към 1000-ка, но има и доста дъвкано 1000-ка за първи мотор.

Както ти казаха и преди мен, нагласи се че мотора ще го смениш скоро след покупката (дори да е 2-3 год) и няма да ти е последен, пробвай колкото се може повече преди покупката

Като спомена за архиви ще ми направиш ли удоволствието да погледнеш преди 5-10г дали да препоръчвани на новобранец 1000сс мотори?
Дори Китан който е фен на скоростта не ги е препоръчвал

Човека се загледа във Вестром и подобни.
Благодаря за всички мнения! Опасенията ми за Вулкана ги потвърдихте напълно, жалко ама не било писано явно. Толкова единодушно Версус и Встром явно има причина - ако жената реши да се вози с мен наистина както правя сметка това ще са моторите. Трябва да отида да ги тествам, да седнем двамата да се повозим и да видим как са.

Допълнително разгледах все пак отново втора ръка цените. Там е най-изгодно SV650 от 2017та да взема. Вписва се във всички критерии освен в пътуването на дълго, но като го взема втора ръка мога да го продам след 2 сезона ако булката каже, че и харесва, и да мина на адвенчър 1000. Те до колкото разбирам са и по-тежки мотори не много подходящи за новак.

Понеже няколко пъти излезе и въпроса защо японски, а не бмв примерно. От малък още японските ми харесват (тогава ми харесваха GSXR обаче Very Happy)

Затова и по горе писах, че Сузуки Вестром 650 е неговия мотор.
А не се знае жена му дали изобщо ще се качи да се вози....
« Последна редакция: февруари 22, 2021, 08:53:48 последно от Grobarq » Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL-650 V-Strom
Публикации: 905

« Отговор #26 -: февруари 22, 2021, 08:58:15 »

...Карал съм 650 стром..не помя коя година, можи би около 2005... ами куц е....но  удобен и икономичен...

Моят съвет е:

Ако определяш DL-650 като куц, означава че не си си направил добре сметката. Това е мотор за круизно каране, а не за келешлици. Изискванията поставяни към него са покрити почти на 100 %

А нали знаеш как казват на XJ600 - Японският ИЖ. Само заради това че за да го изправиш на задна гума, ти трябва завършен съкратен курс за индианска тактика, в някое уневерситетче от бръшляновата лига. Но това не означава че машината е лоша - нали така.  Smile

П.С.
"Оная работа" я умеят всички дами, но виж тези които могат да ти направят качествена мусака и салата са крайно малко. Аз още не мога да си намеря любовница която да умее да прави поне мекици като хората ...  Very Happy
« Последна редакция: февруари 22, 2021, 09:01:24 последно от Kunev » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 4064

« Отговор #27 -: февруари 22, 2021, 09:17:07 »

Що някой трябва да прави сметки, за да сподели усешанията си Surprised

66 коня за 220 кила зареден мотор, са малко. А за 180 км/ч максимална скорост какво да кажем Surprised На Гробаря сапунерката сигурно вдига повече, хем е по-тежка.

П.П.
Всеки да кара каквото му харесва, ама да се абсолютизират нещата не е много добре.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #28 -: февруари 22, 2021, 09:38:10 »

XJ 600 го взех, защото като се запалих по моторите, мислих, че тая краста ще ме държи един два сезона. Не ми се наливаха много пари за нещо, което не познавам и не се знае дали ще ми хареса. Тогава реших да си купя мотор като на брат ми, за да може евентуално той от двата да направи един.
Още като се чудих какво да купувам се запознах с жена ми. Реално тя е първият, който съм возил (ако не броим глиганите на курса  Very Happy). Возихме се всеки викенд, обикаляхме за кафета шкембета и палатки точно с XJ 600 и наистина мотора идва слаб. Тогава тя се запали и също се учеше на него.
Когато покарах малко 10К км, взе да ме заболяват колената, заради сгъването...тогва разбрах че такива ъгли в колената (нямам проблеми с тях) не са моите - не са ми удобни.

Относно XJ 600, за да се вдижа с човека, с който карахме, той караше 1000-ка, аз имах по-висока входа скорост в завоите, а той ме дръпваше на изхода. ДА разкошен мотор е, за града, за кратки пътувания, но до там.
Тогава загледах и разните стром 650, трансалп 650-700, варадерота и т.н.т

п.п.1. Още в началото исках да си взема фазер 600 2004-2005 год. Син варненски с всичките му куфари и чанти - искаха му 5500-5800лв....Но тогава толкова пари искаха и за разни вилни места около Сопот, та ми се видя неразумно....е...накрая тъпотията е че не купих нито едно от двете
п.п.2. БМВ-та чисто визуално не ми харесват, на жената й допадат.

Автора изглежда сериозен, съветите за марки и модели ми се стуват не навременни.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #29 -: февруари 22, 2021, 09:38:40 »

Що някой трябва да прави сметки, за да сподели усешанията си Surprised

66 коня за 220 кила зареден мотор, са малко. А за 180 км/ч максимална скорост какво да кажем Surprised На Гробаря сапунерката сигурно вдига повече, хем е по-тежка.

П.П.
Всеки да кара каквото му харесва, ама да се абсолютизират нещата не е много добре.

Малко ли са 66 коня?
Какво ще кажеш тогава за Хонда Фюри 1300сс ,300 кила и 57 коня? Ма има хиляди фенове
Я погледни куците дърти Харлита...ма ги карат щото били легенда...

Човека е 190см ( малко по-висок и от мен) казва че учебната Ямаха МТ07 му е удобна, но той я е карал само на курса.
Не е возил жена си ( да кажем 55кила) с нея. Не се знае дали тя изобщо ще се вози.
Загледа се във Вестром и Версус ( който и да избере няма да сгреши) които са в пъти по удобни за пътуване.
До колкото разбирам идеята му е пътуване, возене а не скорост или удобсо в града.
« Последна редакция: февруари 22, 2021, 09:40:56 последно от Grobarq » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Хорнет vs Вулкан - въпросът на един начинаещ

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.315 секунди с 20 запитвания.