Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Съвет за покупка на втори мотор
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Съвет за покупка на втори мотор  (Прочетена 5566 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SmokingDice
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR F2
Публикации: 3

Ел. поща
« -: февруари 10, 2021, 14:56:49 »

Здравейте, байкъри. Very Happy Обмислям евентуална покупка на мАторец скоро време, живот и здраве, и все още не мога да реша какво да правя. Имах една Honda CBR F2 600cc дърта баба яга 96' и сега хем ми се иска нещо по-новичко, хем нещо евтино и старо, защото паднах с него един път, за щастие не в движение, и ме беше много яд при положение, че е евтин и стар и не би трябвало да ме бърка. И сега се двоумя се между няколко модела - Honda CBR F3 или F4 600cc, Yamaha R6 600cc, Suzuki GSXR SRAD 600cc и евентуално Honda VFR преди 2003, защото разбрах от познат, че не са с верига, а с някъв вал и са здрави на куче. Ще съм благодарен ако някой притежател /бивш или настоящ/ би споделил плюсове и минуси на някои от тези машинки. Благодаря предварително!  Mad
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6477

Ел. поща
« Отговор #1 -: февруари 10, 2021, 22:55:47 »

Здравейте, байкъри. Very Happy Обмислям евентуална покупка на мАторец скоро време, живот и здраве, и все още не мога да реша какво да правя. Имах една Honda CBR F2 600cc дърта баба яга 96' и сега хем ми се иска нещо по-новичко, хем нещо евтино и старо, защото паднах с него един път, за щастие не в движение, и ме беше много яд при положение, че е евтин и стар и не би трябвало да ме бърка. И сега се двоумя се между няколко модела - Honda CBR F3 или F4 600cc, Yamaha R6 600cc, Suzuki GSXR SRAD 600cc и евентуално Honda VFR преди 2003, защото разбрах от познат, че не са с верига, а с някъв вал и са здрави на куче. Ще съм благодарен ако някой притежател /бивш или настоящ/ би споделил плюсове и минуси на някои от тези машинки. Благодаря предварително!  Mad
С болка на сърцето,ако трябва да се огранича само в изброените от теб модели абсолютно ЦБР Ф4И като Ито след 4 е много важно или Ф4 спорт

Другото са меко казано шлака

Ямахата е редко счупен от завода модел.Мисля,че е една от най-чупещите се пистарки въобще създавани някога.Говоря за първия модел Р6 щото предполагам,че за него питаш.

Гиксера,ако имаш в предвид моделите преди 2000година,са си доста по-дървени от препоръчаната от мен хонда,което е нормално,щото са си по-стари

ВФРа не е пистарка,не е и близо до пистарките,та отказвам даже да го сравнявам с тях,няма да ги обиждам са Smile

ОБАЧЕ,ако търсиш бюджетен мотор и се надяваш с 2000-2500 лева а си купиш мотор на който да му смениш маслото и само да се возиш...няма в тоя клас такова животно.
Това,че ще е ЦБР Ф4И не означава,че си хванал бога за шлифера,а че някой се опитва всячески да се отърве от нещо дето за да заприлича на мотор трябва да вложиш повече пари от самия мотор.

Отделно говоря и сравнявам моторите,само ако са в що годе прилично състояние(което също е изключително рядко на нашия пазар)

Реално при избор на мотор на около 20 години,НАЙ-ВАЖНО Е СЪСТОЯНИЕТО и чак след това марки и модели

Тия от кавасаки ги мразиш нещо,та не ги спомена ли Smile Smile Smile Smile Smile
Бъзикам те...и на мен са ми грозни Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: февруари 10, 2021, 23:05:34 »

който бърза греши hummer hummer hummer hummer hummer hummer hummer

Чак сега загледах КВО точно питаш и от изброените от теб модели,не ти препоръчвам нито един.Аз не бих си купил никой от тия

Демек изобщо не чети горното ми мнение и изобщо не му обръщай внимание
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3913

« Отговор #3 -: февруари 10, 2021, 23:17:23 »

Хондомраз такъв Smile Smile Smile
Активен
SmokingDice
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: февруари 11, 2021, 08:39:25 »

който бърза греши hummer hummer hummer hummer hummer hummer hummer

Чак сега загледах КВО точно питаш и от изброените от теб модели,не ти препоръчвам нито един.Аз не бих си купил никой от тия

Демек изобщо не чети горното ми мнение и изобщо не му обръщай внимание
За съжаление съм ограничен откъм финансова гледна точка и затова на тези модели съм се спрял засега. То е ясно, че няма да е в перфектно състояние машина на 20 години, но пък не искам да е в сервиза през 1-2 седмици.
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1100S Boxer Cup SBX , R1200R , R1250HP , 748R ,
Публикации: 3255

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: февруари 11, 2021, 08:58:31 »

........ ОжиЕ - Не ми трий постовете МНОГО ТЕ МОЛЯ  Very Happy Smile

Ся да си дойдем на 5-те стинки , може да решиш че се заяждам , а може и да се пробваш да помислиш над цялото написано и отделено за теб време!

- Първо 600Ф2 няма '96-та или мотора ти е Ф3 или не е 96 , което няма особено значение , макар , че Ф3 96 е доста надежден да речем мотор
 - Второ искаш втори мотор , ама Нямаш бюджет  Surprised не че нещо ама ква е идеята тука ?
 - Трето Вторият мотор е още разходи , разноски , данъци и какво ли не
 - Четвърто Идеята да се сдобиеш с някаъв доъленителен гроб каква е ? Имаш ли някава Цел и предназначение на това допълнително возило(Гробе)

Сега идваме до Важните неща:
 Имаш две опции (според мен и поне 80% от здраво мислещите Мотористи)
 Всички знаем какви сме повечето като стане въпрос за Мотор....покупка на Друг мотор , пореден мотор и още един поне.........

Обаче Какво БИХ НАПРАВИЛ ЛИЧНО АЗ НА ТВОЕ МЕСТО:
 Имам си Хондичка Ф2 600 - бабичка , ама ме слуша , нещо не ми е по сърце искам още нещо.......
 Един комплект - Конвершън КИТ 5,5" задна джанта
 Чисто Нови лагери на Джанти , тройници , шарнири и където другаде потрябва
 Чисто нови Накладки Съобразени точно със мотоциклета
 Една пълна и качествена профилактика на Двигател и Карбуратори - Евентуално Филтър + Джет кит
 Пълно СЕРВИЗНО Обслужване на Предница и Заден амортисьор
 Сервизиране и обслужване на Спирачна система и спирачни апарати
 Чисто нови Гуми !!!

След което ще си покарам Хондичката поне две годинки и ще заделям за Нещо което ЩЕ СИ СТРУВА да се ДАДЪТ изобщо някакви Пари - А такъв в Бюджет който ти си подготвил НЯМА !
  ** Във тези два безгрижни сезона събирам бюджета за "новият" Ми мотор + Моторът който ще карам ще се вижда от далече , че е Обичан и Обгрижван , а на тези години в тези Бюджето това продава моторите

***Втори вариант , ако не ТИ допадне първия
 Едно що годе читаво Предсезонно обслужване и Возене ................. останалото му дай време да Израсте и да се оформи  Very Happy

ПРЕВОД: останалото му дай време да Израсте и да се оформи - Карай , интересувай се , чети , разпитвай , говори с хора , след пазара , гледай какви и колко екземпляра от всяка марка и модел които искаш са в обръщение по сайтовете за обяви , прецизирай , читавите екземпляри във какви цени се движат..............
 Информираноста и Знанията винаги са най-голямото предимство с което можеш да разполагаш

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: февруари 11, 2021, 09:02:57 »

За съжаление съм ограничен откъм финансова гледна точка и затова на тези модели съм се спрял засега. То е ясно, че няма да е в перфектно състояние машина на 20 години, но пък не искам да е в сервиза през 1-2 седмици.
За това ми е втория пост.

Аз ти препоръчах и сравних тея мотори с нещо дето ти дори не си включил в кастинга.

Един такъв мотор изисква около 1000 лева за нормална поддръжка при започване на сезона.Всеки един,дори и тея на 30 и повече години.
Ако всяка година давам по 1000 лева за поддръжка,не бих ти го продал за 2500.
Помисли над въпроса.

Що ме обиждаш на хондомраз,като аз именно хонда му препоръчвам на колегата бе Surprised Surprised Surprised Surprised

Коко,аз мисля,че човека пита за втори мотор,демек е имал само един преди това,а не да си купува още един.
« Последна редакция: февруари 11, 2021, 09:07:05 последно от kitan » Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1100S Boxer Cup SBX , R1200R , R1250HP , 748R ,
Публикации: 3255

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: февруари 11, 2021, 09:03:49 »

Sad Sad Sad Sad Sad Sad
 Аз колко си играх да пиша подведен от: Съвет за покупка на втори мотор

Без да видя:  Имах една Honda CBR F2 600cc дърта баба яга 96' и сега хем ми се иска нещо по-новичко
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL-650 V-Strom
Публикации: 855

« Отговор #8 -: февруари 11, 2021, 09:43:57 »

Към автора.
Честно да си кажа, не ми харесва пренебрежителното "мАторец" с което си служиш.
Техниката трябва да се уважава и технически, и морално - иначе лошо.
Виждам хаотичност и разхвърляност в съждителният ред. Нещо което трябва да си изясниш сам.
А категория "А" имаш ли?
Активен
SmokingDice
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: февруари 11, 2021, 09:55:29 »

Към автора.
Честно да си кажа, не ми харесва пренебрежителното "мАторец" с което си служиш.
Техниката трябва да се уважава и технически, и морално - иначе лошо.
Виждам хаотичност и разхвърляност в съждителният ред. Нещо което трябва да си изясниш сам.
А категория "А" имаш ли?
Като цяло нито бързам, нито ми е спешно, че да си изяснявам всичко точно в този момент. За сега само събирам мнения за машини, на които съм се спрял, нищо повече. Може до края на месеца да са съвсем други според информацията, която събера. Относно книжката - дали ще търся 600cc ако нямах ?  Surprised
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3272

« Отговор #10 -: февруари 11, 2021, 09:58:58 »

Няма смисъл да сменяш баба яга със сестра и. Ако бюджета ти стига за F4, мисля, че и за доста по-нов от другите можеш да се класираш.
Сега погледнах, има някакви VTR1000 на прилични пари от по-нови години. Това не е съвет за покупка, не гарантирам за надеждността на VTR1000 и годините ми изглеждат малко странни. Сложи филтър пистов от 600cc над 200х година в мобиле и гледай наред.
« Последна редакция: февруари 11, 2021, 10:15:20 последно от evilution » Активен
Serpentine
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki
Публикации: 476

« Отговор #11 -: февруари 11, 2021, 11:42:09 »

Аз бих изчакала, докато увелича бюджета, за да взема нещо малко по-ново и здраво. Колкото и да е гледан и обслужван, от възрастта ще си има доста болежки.
Безмоторието е гадно нещо, но да вземеш поредната баба Яга, само и само да е мотор... Surprised
« Последна редакция: февруари 11, 2021, 11:45:25 последно от Serpentine » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3913

« Отговор #12 -: февруари 11, 2021, 16:00:54 »

Що ме обиждаш на хондомраз,като аз именно хонда му препоръчвам на колегата бе Surprised Surprised Surprised Surprised

Много обидчив се извъди. Първо му обясняваше Хонда това, Хонда онова, пък после му каза да забрави какво си му обяснявал досега.
А и нали ти постоянно разправяш, че Хонда не са мотори Surprised
Активен
totomoto
totomoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BUELL
Публикации: 467

Ел. поща
« Отговор #13 -: февруари 11, 2021, 18:32:51 »

Човека какво пита, вие какво му отговаряте. Класици  Smile.
SmokingDice, не е тука мястото за тези въпросе, човече.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3272

« Отговор #14 -: февруари 11, 2021, 18:49:52 »

Това което пита за 20 годишни мотори няма жив човек, който може да му отговори. И най-сполучливия модел не е вечен, особено като е минал през 15 собственика.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Съвет за покупка на втори мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.372 секунди с 20 запитвания.