Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: С какви каски карате/сте карали? Плюсове/минуси ...
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: С какви каски карате/сте карали? Плюсове/минуси ...  (Прочетена 6019 пъти)
Skywlak и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2807

« Отговор #60 -: януари 13, 2021, 16:50:13 »

Имаше някакви разработки с камера на задната страна на каската и прожектира някъде във визьора какво се случва зад мотора. Вместо да си търсиш огледалата. Китан май затова ги сваля, ама си трае Smile
Активен
Kris_inc
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Versys 1000
Публикации: 356

Ел. поща
« Отговор #61 -: януари 13, 2021, 17:02:13 »

Имаше една наука, Съпромат й викахме за по-кратко. Не помня много от нея като всеки средностатистически инженер Smile Smile Smile обаче ми се струва странно по-твърдата пяна да обира удар по-зле от по-меката Surprised

Без да съм вещ в областта мисля, че идеята на няколкото слоя пяна с различна твърдост е като при деформационните зони при колите. Аз нямам проблем с Кабергите, даже много се бях наточил на модуларният им модел Levo, който е с голям визьор и не е пластмасов, а го има от фибростъкло или чисто карбонов. Но понеже никога не бях притежавал модуларна каска и нямах идея дали ще ми допадне повечето тегло и шум, реших да не давам 7-800 пари за експеримент и си взех един сравнително евтин модуларен Accerbis за проба. За себе си открих, че комфорта от отварянето на предницата не може да компенсира шумът,теглото и аеродинамиката и модуларката я ползвам в градът и за някакви кратки разходки до 300 километра, а за по-дълго каране използвам фулфейс AGV K5, което не ме уморява дори след 10-12 часа каране.
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 642

Ел. поща
« Отговор #62 -: януари 13, 2021, 17:14:20 »

Аз само се чудя след всичката тая наука покрай създаването на каски как все още нито един производител не сеща да вгради камера. Смятат аеродинамика, стойка на водача, шум и като забучиш едно GoPro и всичко отива по дяволите.

Има опити:

https://shop.crosshelmet.com/contact.html

Аз обаче не бих си доверил живота на нещо такова. Иначе има и каски, които са с вградени камери :

https://pickhelmet.com/helmet-with-camera/
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1667

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #63 -: януари 13, 2021, 19:31:06 »

Каските са направени от различни материали.Хубавите са трикомпонентни,евтините са си чиста пластмаса като за леген.За карбоновите съм малко скептичен,щото често съм виждал ко става с карбоновите протектори на моторите,как се цепят на "трески" и никой не иска такава треска в мозъка.Но това са си лично мои расъждения и не ангажирам никой с тях.Имам и карбонова каска Smile

Карбоновите каски също са три,или повече компонентни..  Very Happy
Споко,няма да има трески...  Smile

Аз само се чудя след всичката тая наука покрай създаването на каски как все още нито един производител не сеща да вгради камера. Смятат аеродинамика, стойка на водача, шум и като забучиш едно GoPro и всичко отива по дяволите.

Аз  не можах да свикна да слагам камера на каската,точно зарди специфичния шум и зарди това,че самите движения с главата вече стават различни от това на което си свикнал..Камера на мотора ОК,на каската-не..
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5611

Ел. поща
« Отговор #64 -: януари 13, 2021, 20:47:46 »

Карбоновите каски също са три,или повече компонентни..  Very Happy
Споко,няма да има трески...  Smile

Аз  не можах да свикна да слагам камера на каската,точно зарди специфичния шум и зарди това,че самите движения с главата вече стават различни от това на което си свикнал..Камера на мотора ОК,на каската-не..
абе пише си чист карбон на тях Surprised Surprised :oпа и така си изглежда.

Иначе вече не са трикомпонентни както бях написал по-рано,а мултикомпонентни Smile
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2957

« Отговор #65 -: януари 13, 2021, 21:59:01 »

Carbon/Kevlar fibre. Изцяло композитен материал е. Може да казват чист "карбон", защото всичките нишки са въглеродни, не някакъв стъклопласт, например. Fiberglass и "карбон" нямат много разлика, само във влакната, които използват. Стъклените влакна, които ги слагат в стъклопластите не ги ползват за бронежилетки, ползват карбонови/кевларени нишки.
Активен
totomoto
totomoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BUELL
Публикации: 366

Ел. поща
« Отговор #66 -: януари 13, 2021, 22:41:31 »

Кевлара е търговска марка, не материал.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #67 -: януари 13, 2021, 22:45:54 »

Някой няма ли да каже нещо за мотори в този форум, ве? От няколко дни само за каски се приказва, че и в две теми на всичко отгоре Surprised
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2957

« Отговор #68 -: януари 13, 2021, 23:11:45 »

Кевлара е търговска марка, не материал.

Също като найлона, тефлона, и много други. Ама ако кажа политетрафлуоретилен много малко хора ще разберат какво имам предвид. A карбон означава въглерод, пък това са някакви нишки. Там има едно / дето подсказва, че kevlar i carbon fibre имат нещо общо.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1982

« Отговор #69 -: януари 14, 2021, 01:29:28 »

Издирвах друго видео на тоз образ (за тестовете ECE, Snell, DOT и за "чесните" тестове на каски), но не го намирам. За сметка на това намерих обяснението за слоевете EPS с различните твърдости: https://youtu.be/uLj9WfoWPSQ?t=57
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2324

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« Отговор #70 -: януари 14, 2021, 04:50:39 »

Някой няма ли да каже нещо за мотори в този форум, ве?

Е, може и по-зле.
Поне нямаме прясна или скоро откопана такава за масло.
Вероятно поне още 2 месеца ще е тихо.

Иначе предпочитанията е нормално да се променят, еволюират.

Вече не бих сложил на главата си нищо над кило и половина заедно с комуникацията.
Имам трайни впечатления от 1,5 до 1,9кг.
Все още мога да си позволя това да не се случи отново а дори да искам и по-малко!
Всъщност винаги ще мога защото имам поне една “тройка кебапчета” в “ръкава”.
И не само - на главата също ми е била. Ми няма такова усещане за свобода и липса на ограничения!

Каска с малък визьор / ограничено зрително поле, както и такъв без вграден слънчев визьор също не.

Фото-хроматични покрития, пинлоци и цвят и мирис бих поставил като 2 ниво изисквания.

За моторите които имам и възнамерявам да имам май нищо “по-сериозно” от оупън фейс не мога да си представя на тиквата!

Имах период в който хвърлях поглед и към дуал спИрт.
Ама след темата на Оги... Твърдо нИе, това не е мой тип шлем.
За което съм благодарен, явно има полза и от такива теми.
Хвърлянето на белтъци не беше достатъчно за да си дам сметка за обем и тегло при тези модели.

Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 2051

« Отговор #71 -: януари 14, 2021, 11:49:18 »

Пичове, някой ползвал ли е тоя продукт?

Препоръча ми го един колега имал същия.
Че днеска с тоя Scorpions нищо не видях. Добре, че поне знам къде отивам и пътя, че ако трябваше да гледам и gps Surprised
Май пак ще си вадя друга каска.
А темата за каските си е полезна. Винаги има какво да се научи,затова и се сменят постоянно както и другата екипировка.
« Последна редакция: януари 14, 2021, 11:54:31 последно от stan4o_12 » Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Активен Активен

Мотор: със по две свещи
Публикации: 2786

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #72 -: януари 14, 2021, 12:39:20 »

А темата за каските си е полезна. Винаги има какво да се научи,затова и се сменят постоянно както и другата екипировка.
+1 Mad Mad Mad Mad
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #73 -: януари 14, 2021, 13:40:45 »

Пичове, някой ползвал ли е тоя продукт?

Познавам хора, които го ползват за прозорците на колите си. Не знам обаче дали няма да се окаже неподходящ за материала на визьора на каската. В смисъл да не го прецака.
Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 2051

« Отговор #74 -: януари 14, 2021, 14:57:12 »

Той моторист бре,не съм уточнил. Кара  yamaha xsr 700,тез с колите няма смисъл да ги питам.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: С какви каски карате/сте карали? Плюсове/минуси ...

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.198 секунди с 21 запитвания.