Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЧерна хроникаТема: Възстановяване след контузия
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Възстановяване след контузия  (Прочетена 2580 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
PULSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KX250, BANDIT 1200, Aprilia Atlantic 500
Публикации: 547

Ел. поща
« Отговор #15 -: ноември 03, 2020, 17:17:40 »

Бързо възстановяване пожелавам! Много неприятна случка...
Прочитайки коментарите и самата история по преживяното ме карат да споделя едно свое прозрение от последния сезон.
Последните почти 10 години се предвижвам до работа изключително на мотор(скутер), което означава около 20 км(грубо, общо за периода към 40000 км) на ден в Пловдив. Имах един, единствен сериозен инцидент от който се отървах с изкъртени пластмаси и зацапан екип от падането. Взеха ми предимство в последния момент, не беше възможно да се спре - или трябваше да хлъзна мотора, или да се забия централно в шофьорската врата или да опитам да избягам в насрещното платно(нямаше кола). Избрах последното, но поради минималното разстояние за реакция и въпреки, че шофера наби спирачки, се нажулих в предната лява част на бронята на колата. Опитвам се да възстановя и до днес дали можеше да предвидя и да предотвратя събитията и няма верен отговор. Дали съм се бил оставил на навика да минавам по този път с години или съм бил разсеян за дадения момент - не мога да кажа и нямам отговор. Прозряното не е нещо ново и невероятно, но добива друга стойност след определена случка. Ако не си фокусиран на 100% в събитията пред теб и зад теб си в заплаха. Понякога не е възможно да си на 100% и понякога пречи да се отпуснеш и да се насладиш на карането, но си неизбежно по близо до ситуация при липса на максимално внимание и съобразяване с околните фактори. Естествено всичко пренасям и при карането извън града и се стремя да остана в максимална кондиция. Почивка, пускане на вода, хапване, дори и телефонен разговор - гледам да насичам в моментите когато усещам, че започвам да изтървам фокуса.
Да сме здрави!
Активен
generala
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: honda trans alp
Публикации: 341

generala_30@abv.bg generala
Ел. поща
« Отговор #16 -: декември 22, 2020, 17:12:04 »

От седмица имам нов крак. Много съм доволен. Отново съм прав и стабилен. Трябвва само време крака да свикне с натоварването и за това ходя с "Канадки". Почити 4 месеца изкарах в къщи с леки излизания пред блока на патерици. Голямо тегло беше....

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6651

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #17 -: декември 22, 2020, 17:50:42 »

Генерален това е много хубава новина! Особено на фона на всичко друго дето ни облъчва...
Направо добре изглеждаш! Малко тренировки как се ходи с него, после колело и след това на мотора!
Бързо възстановяване ти желая!

Оги ако може да раздели темата.  Да се разбира от заглавието, че става дума за възстановяване след подобна контузия. На всеки може да се случи и не само с мотор и като я прочете да му се повдигне духа.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2538

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #18 -: декември 22, 2020, 18:44:03 »

Гледам лека усмивка на едната снимка!
Идеален си!!!
Честито и със здраве.

Преди години седим си на поляните над сопотския лифт и разпъваме лакардии...на обяд...кумим се да излетим. Отнякъде се размириса на спирт...а е жега не се трае...гледам един човек си мажеше протезата или крака, сложи я, разтича се по баира надолу и излетя....

Така че...правимо.
След разбора на по бира... онзи също имаше една такава тънка усмивка.....  Very Happy
Активен
julie
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #19 -: декември 22, 2020, 19:48:29 »

Бързо свикване с протезата, максимално възстановяване и успешни нови стъпки!  Very Happy
Активен
dambatamoto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Bmw r1150gs,yamaha wr 400
Публикации: 134

Ел. поща
« Отговор #20 -: декември 23, 2020, 07:20:52 »

Колега,бързо свикване и адмирации за несломимия дух!
Активен
Димо
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Екс Кавазаки Вулкан 750 , сега Honda Deauville
Публикации: 48

Ел. поща
« Отговор #21 -: декември 24, 2020, 13:56:32 »

Уважения за духа и пожелание за бързо , и успешно навлизане в нормален ритъм !!! Mad Mad Mad
Активен
generala
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: honda trans alp
Публикации: 341

generala_30@abv.bg generala
Ел. поща
« Отговор #22 -: януари 20, 2021, 20:14:15 »

Периода 18-20.01.2021г. изкарах с София в протеза център да ми правят нов кожух (гилза) на крака, защото стария кожух (гилза) ми стана прекалено широка и крака взе да не се чуства добре в тази форма. Та вече имам нов по- компактен кожух (гилза), много постегнат. С него се чуствам изключително добре и патериците (канадките) ги нося ей така за смелост. Още малко трябва на крака да се доподготви за тежеста и натоварването, но и това ще стане скоро. Много съм доволен че вече се движа спокойно и не се напрягам и страхувам....

Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2538

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #23 -: януари 20, 2021, 21:01:03 »

Хайде, давай още усмихнати снимки!

Аз съм в София, ако ти трябва помощ за нещо по моите сили, свиркай - 0887 137 дьиевет осем двиье
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЧерна хроникаТема: Възстановяване след контузия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 20 запитвания.