Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Горни болтове на обърнта предница, Hornet 600, 2005
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Горни болтове на обърнта предница, Hornet 600, 2005  (Прочетена 358 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
stan__
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Cb-1
Публикации: 72

Карам градско

« -: юни 24, 2020, 18:51:30 »

Привет на всички!
И двата болта в горния край на коловете ми са яко замазани, превъртели,  съсипани.
Нови намирам онлайн на цена от 45€ бройката, което ми се струва леко обидно.
От къде мога да намеря алтернативни?
Предницата не е регулируема.
Оригиналдъ номер: 51450MBZC51
Намерих, че трябва да е 41мм, предполагам външен размер.

Става дума за тези:

Благодаря!
« Последна редакция: юни 24, 2020, 19:30:41 последно от stan__ » Активен
dambatamoto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Bmw r1150gs,yamaha wr 400
Публикации: 118

Ел. поща
« Отговор #1 -: юни 24, 2020, 20:01:35 »

Щом искаш евтино-стругарофрезист,носиш му твоите и по тях ти прави.
Активен
stan__
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Карам градско

« Отговор #2 -: юни 25, 2020, 08:38:05 »

Стругаря е ясен. Питам дали някой знае да се продават алтернативи. Гугъл не ми помага, в ebay не намирам, обявите в olx продават цели предници и не искат да ги разглобяват.
Намерих при братята китайци, но са без вътрешната пишка. Има и регулируеми, които не ми е ясно как, аджеба, ще се монтират. Или поне като им гледам картинката не схващам.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3194

Ел. поща
« Отговор #3 -: юни 25, 2020, 17:10:38 »

Цветни заварки - или ти наварява твоите и ги разпилваш, или направо наатявате гайка ...пошсле пълнеж и шлайф, боя и си ти  Smile
П.с.
Що не звъннеш на няколко обяви за мотори на части?
Активен
stan__
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Карам градско

« Отговор #4 -: юни 25, 2020, 19:55:00 »

Звъннах - здрави им били предниците, не искали да ги разглобявт...
Активен
warrick
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSF650 Bandit
Публикации: 168

« Отговор #5 -: юни 29, 2020, 16:52:49 »

Стругар и според мен. Събориха ми Бандита преди около месец. Наложи се да купя нови тръби за коловете. Пристигнаха, смених ги и хоп - едната тапа не държи. Оказа се, като огледах старите, че някой умен италианец е сменял вече тръби или поне едната, но вместо за 650 са сложили от 600. Външният диаметър същия, обаче взели, че отрязали челото на оригиналния кол и го заварили на тръбата от 600. Проблемът е, че резбата на 600 е с малко по-малък диаметър и те хванали и навили тапата със сила. В чудо се видях. В нета китайските са от по 50-60 лв. и неизвестен период време за чакане. В Робинсънс - 102 паунда за един брой. Кошмар. Накрая познат стругат ми ги направи за 50 лв. - две нови тапи. Платих му 60 лв. Прехвърлих им оригиналните регулаторни болтове и вече е на колела. Така че - стругар!
Активен
stan__
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Карам градско

« Отговор #6 -: Вчера в 18:27:09 »

В крайна сметка минах през стругар. Купих материал за 10лв и за още 40лв ми ги направиха. Сумите ги давам като контрола, явно и при колегата цената е била същата.
Разбирам, че мотора може да е скъпо удоволствие, но не мога да приема 250 - 300лв за нормална цена на два болта / гайки / тази...
Оригиналните ще мъча да ги рециклирам с наваряване и боя.

Със здраве и безаварийно Smile
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Горни болтове на обърнта предница, Hornet 600, 2005

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.03 секунди с 21 запитвания.