Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: KTM DUKE 390  (Прочетена 30820 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 4664

« -: юни 10, 2020, 15:10:38 »

Приятелката ми реши изненадващо да става моторист и вече кара курса. Нейния свят се движи на доста по-бързи обороти от моя та и мотора трябваше да е купен от вчера. Екипировка съм осигурил и е готова да кара и съм се спрял на Дюк390 за нея. Имам идея да го вземем почти нов или направо нов защото после аз ще трябва да го правя, като се счупи. Лек, малък, къс и достатъчно мощен, като за нея и за първи мотор, като цяло. Всеки ден ми съобщава, колко пъти е паднала на курсаи как не е могла да вдигне мотора та за това пълноразмерните мотори съм ги отписал. Не искам да е скутер. Беше си харесала MSX 125 новата маймунка на Хонда ама за мен това е по-скоро майтап отколкото мотор. Никога не съм търсил тия дребосъци и изобщо не ми е познат пазара на мотори под 1000cc. Някакви идеи?
Активен
SimonX
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1233

« Отговор #1 -: юни 10, 2020, 15:19:21 »

Да купя нов мотор на приятелката си и тя да го направи на войнишка манерка?

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 7482

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #2 -: юни 10, 2020, 15:24:20 »

Приятелката ми реши изненадващо да става моторист и вече кара курса. Нейния свят се движи на доста по-бързи обороти от моя та и мотора трябваше да е купен от вчера. Екипировка съм осигурил и е готова да кара и съм се спрял на Дюк390 за нея. Имам идея да го вземем почти нов или направо нов защото после аз ще трябва да го правя, като се счупи. Лек, малък, къс и достатъчно мощен, като за нея и за първи мотор, като цяло. Всеки ден ми съобщава, колко пъти е паднала на курсаи как не е могла да вдигне мотора та за това пълноразмерните мотори съм ги отписал. Не искам да е скутер. Беше си харесала MSX 125 новата маймунка на Хонда ама за мен това е по-скоро майтап отколкото мотор. Никога не съм търсил тия дребосъци и изобщо не ми е познат пазара на мотори под 1000cc. Някакви идеи?

Според мен правилно си се насочил!
Първия път като го видях на живо този KTM помислих, че мога да го прекрача, прескоча без да забавям крачката. Страшно компактно моторче!
Сглобява се в Индия между другото.
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 1082

Ел. поща
« Отговор #3 -: юни 10, 2020, 15:24:50 »

Купувай смело човек. Моята приятелка 50кг 170см след дълго чудене я навих да си вземе дюк 390. Повече колело от мотор (на габарити) обаче 44те коня си важат със страшна сила!
Срещу 8000лв получаваш мотор с 2 години гаранция, изключително лек и удобен. Стойката е изключително удобна за новак. Лично аз с 7 години стаж и над 80 000км се забавлявам адски много на моторчето. Икономичен с евтина подръжка.
Отидете в ЕдиМото да му направите тест драйв като си вземе изпита.
С 2 ръце и 2 крака съм.
p.s. мотора е гол така, че дори и да пада няма какво да му се счупи - тества го Very Happy. Крашбара беше около 200лв мисля поръчан от ЕдиМото и си заслужи парите! Има доста аксесоари. Тази година излезна адвенчър модела, който е 11 000лв, но е супер готин - гледам че ти си падаш по такива.
« Последна редакция: юни 10, 2020, 15:27:00 последно от Георги Петков » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 7088

Ел. поща
« Отговор #4 -: юни 10, 2020, 17:06:14 »

ролбар задължително

и си накупи степенки,ръчки и мигачи на кило Smile Smile Smile Smile Smile

аз бих и взел някаква хонда,само за да се кефя как я чупи Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
Serpentine
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki
Публикации: 554

« Отговор #5 -: юни 10, 2020, 21:37:10 »

Запаси се най-вече с лостчета, колкото повече, толкова повече. Личен опит  Smile Smile Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 5312

« Отговор #6 -: юни 10, 2020, 21:56:11 »

Има мъже, които са падали повече пъти от някои жени Surprised
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: юни 11, 2020, 00:13:33 »

Има мъже, които са падали повече пъти от някои жени Surprised
да не намекваш нещо Smile Smile Smile
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
Archibald
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 721

« Отговор #8 -: юни 11, 2020, 07:55:15 »

Беше си харесала MSX 125 новата маймунка на Хонда ама за мен това е по-скоро майтап отколкото мотор.
Абе майтап, ама от близо три години гледам някакъв, дето е поне 120 кила, да си го кара по булеварда като пич. Доста време се чудех дали е щото наистина го кефи, загубил е някой бас или ходи до магазина с играчката на щерка си да пести от бензин.  Smile Спор няма, че на такъв мотор всеки човек над 1.50 привлича повече внимание, отколкото дрът рокер на поръчков чопър за 100 хилядарки. Няма ядове и с изтърването. Предполагам като караш такова нещо за първи "мотор" обаче след това ще трябва да се учиш да караш наново като вземеш втория.
Активен
AlexM
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL250 Degree, Suzuki LS650, Piaggio Beverly, BMW F800R, GAS GAS EC300
Публикации: 381

« Отговор #9 -: юни 11, 2020, 08:04:38 »

Абе майтап, ама от близо три години гледам някакъв, дето е поне 120 кила, да си го кара по булеварда като пич. Доста време се чудех дали е щото наистина го кефи, загубил е някой бас или ходи до магазина с играчката на щерка си да пести от бензин.  Smile Спор няма, че на такъв мотор всеки човек над 1.50 привлича повече внимание, отколкото дрът рокер на поръчков чопър за 100 хилядарки. Няма ядове и с изтърването. Предполагам като караш такова нещо за първи "мотор" обаче след това ще трябва да се учиш да караш наново като вземеш втория.
Гледай в тубата има един Royal Jordanian в Лондон, той има май някакъв Grom беше освен Хускварната и най-точно обяснява защо карат подобни моторчета.Първо са супер маневрени градско и се мушат навсякъде и второ казва че собствениците са хора, които наистина обичат да привличат огромно внимание.Какво по видно от мъж 190 100 кила на гром.На всеки светофар го заговаряха и също така добави че шофьорите на МПС-тата, даже тези които мразят мотори са по благосклонни да направят път на нещо такова отколкото на пистарка примерно.Което отново води до по-бързото предвижване.
Имам двама трима познати с Громове в София.Купиха си ги чисто нови за по 3К и нещо и по цяло лято ги размазват по София.Навъртат им такъв километраж че има хора с крузъри не въртят по толко.  Smile
А на единият му е такава голяма главата, XXL каска, че взел чак електриково шарена FULL FACE и само като го видиш може да се смееш 3 дни как една каска се промушва между два джипа....  Smile Smile Smile Smile
« Последна редакция: юни 11, 2020, 08:12:09 последно от AlexM » Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 1082

Ел. поща
« Отговор #10 -: юни 11, 2020, 09:58:27 »

Специално за Дюк 390 му се взимат ветробрани за ръцете, които идват с протектори за дръжките.
В комплект с краш бара и факта, че огледалата се пробират при удар освен ожулен ролбар, което е чисто козметично други проблеми няма да имаш.
Тества го жената с 15км/ч и аз го изпуснах 1 път.
За по сериозни падания вече е Божа работа.
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fаn forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Multistrada 1000S DS 05'
Публикации: 4053

... a newborn Ducati fan!

« Отговор #11 -: юни 11, 2020, 11:37:35 »

...Предполагам, като караш такова нещо за първи "мотор" обаче, след това ще трябва да се учиш да караш наново като вземеш втория.

Нищо подобно! 'Моторчето' си е съвсем реален мотор ие прекрасен за научаване и супер-подходящ за градско каране! Нищо чудно, след първоначален такъв да ти много по-лесно с какъвто и да е втори друг... Ако съм на мястото на Огито, аз бих разгледал втора употреба с някаква остатъчна гаранция примерно...
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: юни 11, 2020, 11:48:17 »

забравяте нещо наистина важно за тея моторчета
те са мега забавни за нас,но именно малките гуми ги правят и мега опасни за новобранците

личен опит-няколко десетки хиляди километра с пиаджо либерти минати без помен от инцидент,дори и близо не съм бил

пиаджо веспа(същия двигател с малки гуми) за първите 5 км,разминаване на косъм от 2 наистина сериозни инциденти

аз бих погледнал и малкото БМВ и Z300 на Оги на мястото,а защо не и някоя 500кубикова хонда
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 3057

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #13 -: юни 11, 2020, 11:52:32 »

забравяте нещо наистина важно за тея моторчета
те са мега забавни за нас,но именно малките гуми ги правят и мега опасни за новобранците

личен опит-няколко десетки хиляди километра с пиаджо либерти минати без помен от инцидент,дори и близо не съм бил

пиаджо веспа(същия двигател с малки гуми) за първите 5 км,разминаване на косъм от 2 наистина сериозни инциденти

аз бих погледнал и малкото БМВ и Z300 на Оги на мястото,а защо не и някоя 500кубикова хонда
Тъкмо мислих да му предлагам

https://www.bultraco-sofia.bg/motocicleti_s_probeg/bmw-g310r

И гледам, че ти вече си го предложил

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: юни 11, 2020, 11:57:01 »

ами трябва да се замисли,че ТОЙ трябва да може и да кара с нея

Няма да тича отстрани я Smile Smile Smile Smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: KTM DUKE 390

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.165 секунди с 20 запитвания.