Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Природоопазващ offroad - какво е мнението ви?
Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Природоопазващ offroad - какво е мнението ви?  (Прочетена 1887 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3296

« Отговор #30 -: май 22, 2020, 18:27:12 »

Повече ме притеснява звука на резачките а не тоя на разни леки ендурца. Където и да идеш, в който и да е проход, където и да е в България, където има гъста гора и пустош. Спираш мотора за да утихне всичко, поемаш си дълбоко въздух и чуваш как някъде работят резачки. Тръгваш и след малко виждаш коловозите в калта , калта от камионите  върху асфалта. Купищата дървесина измъкната от гората и натрупана на камари. Навсякъде, абсолютно навсякъде къде има дива природа. Честно казано ще се радвам някой ден да го докараме до там че ендуриста да се чувства неудобно, че нарушава баланса в дивата природа.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1931

7183168
Ел. поща
« Отговор #31 -: май 22, 2020, 18:57:05 »

НЗ какво става в гората и не ме интересува.
За мен планината почва там, където скапаната гора свършва ;)
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZ 250
Публикации: 116

« Отговор #32 -: май 22, 2020, 20:00:53 »

Kitan е прав. Лицемерието на природозащитниците е пословично. Едни такива лицемери ще вдигнат шум до небето че някъде например
във някой Парк ще се строи лифт........но ако отидеш на протест на подобни природозащитници и ги попиташ- абе господа знаете ли
по колко дървета се изсичат годишно в България......най-вероятно никой няма да ви отговори щото незнае и дори не си е направил труда да се поинтересува.
Ако четете господа природозащитници Аз ще ви кажа........
Средно от 10 до 12 МИЛИОНА кибически метра дървесина годишно господа защитници на природата......
Един кубик дърва фирмите за дървесина го плащат на горските стопанства средно по 40лв ...тва са 400 милиона които директно се ползват за да се попълват дупки в бюджета,
а в същото време в България всеки ден се закрива по един държавен горски расадник......във мойто село расадника който работеше до вчера вече е закрит.!!!!!!
За камионите се правят просеки в горите било то със багери или просто се режат дърветата за да мине камиона за да може
да натовари дървата. Та по тези просеки откъдето мине камиона новоизникнала фиданка не остава здрава.

Та лицемерието е голямо............то даже не е лицемерие то е късогледство дължащо се на простотия. Най големия вредител на
гората и планините в момента в България е самата държава .......!!!!!!!! Ако иска някой природо любител да спаси по възможност
най-много брой дървета и екосистема да отиде да запали някое Ловно или Горско стопанство.....а ако иска ефекта да е най-голям
то най добре някое министерство !!!!!!!!!!!!!!!

« Последна редакция: май 22, 2020, 20:17:27 последно от Нешо » Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #33 -: май 22, 2020, 20:35:15 »

Трябва ли да плащам членски внос на грин пис за секи свален онанист с каска докато качвам Ботев?
Или ако само го псувам може да не плащам нищо?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5099

Ел. поща
« Отговор #34 -: май 23, 2020, 01:00:52 »

ако трябва да сме честни,ама много честни в резерватите въобще хора не трябва да има или ако има да са персонал по поддръжката

Всичко друго е лицемерие

определено мисля,че трябва да се направят места,абсолютно забранени за хора,ама за всички хора

Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZ 250
Публикации: 116

« Отговор #35 -: май 23, 2020, 07:10:25 »

Освен лицемерието има и много егоизъм. Някой хора си мислят че света се върти около тях и искат като излезат в планината ......
тя да е предназначена само и единствено за тях.  И тия същите половината от тях най вероятно ще са ловци които по време на
ловния сезон викат- врякат стрелят по животни и окънтяват Балкана.
И Аз искам като излеза да покарам във гората да няма пияндурници със пушки във ръцете ама има един период в годината във който във
определените за лова дни сме длъжни да се съобразяваме.  Smile А иначе голяма част от така неречените природолюбители са просто
ноосъзнати социопати на които откъсването за малко от цивилизацията и хората им влияе добре на психичното здраве ......  Very Happy
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #36 -: май 23, 2020, 07:11:32 »

И в това има доста идея.
Особено ако не са естестено защитени, тоест далеч от пътя.
Иначе всяко място обикновено става свинщина.
Фасове, гъз папир, обелки...
За това не е задълбително мотористите да го отнесат  Very Happy

Иначе и аз имам няколко изцепки.

Последната като минавах през Русалийски проход тоест от с.Тъжа до гр.Априлци.
От Тъжа нагоре, почти до билото пътят пресича туристическата пътека на много места.
Въпреки, че се кара път, въпреки, че се има КПП и пропускателен режим този проход си минава през територията на националем парк Централен Балкан!
До билото срещах сума народ, който качваше вр. Ботев и умрях от срам.
Добре, че хората имат много повече толерантност от мен.

А за другият случай във Витоша дори не искам да си спомням - мани, нема нужда  Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #37 -: май 23, 2020, 13:19:48 »

И в това има доста идея.
Особено ако не са естестено защитени, тоест далеч от пътя.
Иначе всяко място обикновено става свинщина.
Фасове, гъз папир, обелки...
За това не е задълбително мотористите да го отнесат  Very Happy

Иначе и аз имам няколко изцепки.

Последната като минавах през Русалийски проход тоест от с.Тъжа до гр.Априлци.
От Тъжа нагоре, почти до билото пътят пресича туристическата пътека на много места.
Въпреки, че се кара път, въпреки, че се има КПП и пропускателен режим този проход си минава през територията на националем парк Централен Балкан!
До билото срещах сума народ, който качваше вр. Ботев и умрях от срам.
Добре, че хората имат много повече толерантност от мен.

А за другият случай във Витоша дори не искам да си спомням - мани, нема нужда  Smile
аз пък само веднъж влетях във вилата на оная свинкя фидосова и охраната се затича да ми обясни нещо.ама докато дотича,обърнах пред него и го направих само прахоляк.

ама аз чак по-късно навързах какво се е случило,щото просто докато си карам,влетях в някаква вила.то там и пътя свършва и като видях,че няма на къде да се кара си обърнах и се изнесох с цялата газ.са мернах го и тоя дето се набираше,ама не ми стана ясно какви ги върши,а бях на режим спорт и просто си смених маршрута.после с приятели развързахме цялата история,щото и те като мен влетяли,ама си поговорили с тоя Smile Smile Smile Smile Smile

кой знае колко клетви ми е натряскал

иначе и да съм минал през някакъв резерват,не съм знаел че е такъв

между другото животните се стряскат много повече от хората,от колкото от моторите
често прелитам покрай сърнички,дето си пасът и не ми обръщат внимание,а пеша грам не ги срещам или ако ги срещна-бягат

та според мен в резерватите трябва да го направят придвижването само с мотори Very Happy Very Happy Very Happy
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #38 -: май 23, 2020, 18:29:49 »

Като спомена за т'ва гюбре се сещам, че и преди май е ставало въпрос за случката.
Явно в друга тема  Smile

Иначе днес в Голо Бърдо единственият кросажия, който срещнах по пътеките се оказа неочаквано познат и бивш колега.
Готина изненада.
С каска и нов КТМ, просто немаше как да го разпозная аз.
КТМ-а бил е от вчера и днес излязли да се опознават.
Добре, че не се засякохме в резервата, че щеше да ме е срам после  Sad

И да - в Голо Бърдо, което не е баш планина си имаме резерват!
И връх с черен път до него на покъртителните илядо и сто метра!
Само че Сашо е с много нива интелигентност в повече от необходима за да знае, че не му е местото в резервата.
И без да го псувам или да се оглеждам за некой по-тежък камИк!

Та кухата лейка си е такава и на мотор, и на жип и пеша...
Немат връзка играчките с умственият багаж!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #39 -: май 23, 2020, 18:42:59 »

аз друго не мога да разбера,как може да идеш в природата и да си изхвърлиш там опаковката от вафлата например,да не си загасиш огъня или да счупиш пейката,която някой е направил и за теб Surprised
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #40 -: май 23, 2020, 18:48:36 »

Счупената пейка се обяснява с ракия и хормони.
Ма боклука в планината само с кухата лейка и т'ва е до живот.
Уй да е да му го набуташ ама акъл не става.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1463

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #41 -: май 25, 2020, 10:24:30 »

Природоопазващ офроуд... Това заглавие, като го прочета и всеки път ми звучи, като "дървено желязо".
Гадна работа е, като вземат да пърдят с тия моторетки из гората. Особено пък в национални паркове, или резервати!!!!
Освен това са смешни и жалки оправданията от рода на: "Абе какво рушим ние? Ти да видиш ония, които секат гората как рушат"... Това ми звучи също, като: Абе, какво сечем ние с брадвите? Ти да видиш ония с моторните резачки как секат...   Smile Smile
Най-добре, вместо да си търсим оправдания, да се замислим отговорно за действията си.  Very Happy
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #42 -: май 25, 2020, 11:22:50 »

Допреди десетина години ситуацията беше страшна.
В циркуса на 7-те рилски езера например имах усещането, че се качваха си праавят треноровки.
То не беха АТВ-та, кросарки, жипки, сигурно и моторни резачки караха ако немат друго.

Е ся т'ва нормално ли е беше?!?

И преди некой да каже "в пликчета ли серат дъновистите?" - и на тех да им ема бабата ненормална!
На тия прошляци също трянва да им забраняват да си опъват катуните за цел месец там, така, както аз немам право да го правя.
Не само там а на територията на целия парк.
Ама на...

Все пак сега навсякъде е доста по-умерено и нема чак такива диви оргии.
Нямам предвид ония бели чекиджии!
Активен
Serpentine
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 261

« Отговор #43 -: май 25, 2020, 14:55:31 »

В националните паркове качват цели каравани за бира и кебапчета, вие се заяждате за моторите  Surprised

https://scontent.flhr6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/101008859_10221252243926857_2091738515845939200_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=Vwz9O95y8xgAX8bv4Up&_nc_ht=scontent.flhr6-1.fna&oh=3541b92b2f43a9877e9d9f632e8519a2&oe=5EF09777&dl=1

Снимката е от вчера, в района под връх Ботев.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1463

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #44 -: май 25, 2020, 16:18:51 »

В националните паркове качват цели каравани за бира и кебапчета, вие се заяждате за моторите  Surprised

https://scontent.flhr6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/101008859_10221252243926857_2091738515845939200_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=Vwz9O95y8xgAX8bv4Up&_nc_ht=scontent.flhr6-1.fna&oh=3541b92b2f43a9877e9d9f632e8519a2&oe=5EF09777&dl=1

Снимката е от вчера, в района под връх Ботев.

Това е малко далечко от района под връх Ботев, въпреки, че върхът се вижда на снимката. Най-вероятно това е снимано на Паниците край Калофер. Там е курортна местност има вили, почивни станции и други. От там тръгва пътеката за хижа Рай и Райското пръскало. Това не е в границите на резервата Централен Балкан. До там, до Паниците води асфалтов път от Калофер. Табелата за резервата и бариерата на вече черният път към връх Ботев са доста по-нагоре от Паниците.  Very Happy
« Последна редакция: май 25, 2020, 16:21:41 последно от Vladi4 » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Природоопазващ offroad - какво е мнението ви?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.435 секунди с 21 запитвания.