Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 92   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 53659 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6426

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #360 -: март 25, 2020, 14:07:40 »

Обясняваше, че техниият уред измества единия атом в молекулата на озона под различен градус. Сигурно е така. Интересното е, че според него в Китай са разположили до леглото на всеки хоспитализиран заради короната по един озонатор, който пречуквал вируса наоколо. Когато бях ученик, преди 40 години някъде, у нас масово се използваха озонатори. А още преди това по време на грипна епидемия задължително ни прекарваха под строй през медицинския кабинет в училището и ни облъчваха за по няколко минути с някакви лампи, не помня за какви светлинни вълни бяха. Имаше ефект, спор няма. И покрай тях пак смърдеше на нещо Surprised

Вярно бе ... Ама това кога бешеее.... Баси...
Като деца ни водеха под строй да ни облъчват с някакви такива лампи... Много смътни спомени имам.... Помня, че ни раздаваха очила защото не може да се гледа в тях директно.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1493

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #361 -: март 25, 2020, 14:38:14 »

Малко да разнообразя новините:
Пътешественичка /соло/, с Royal Enfield машина, се измъква в последния момент от Боливия, преди да затворят границите заради вируса и преминава в Перу.
https://www.youtube.com/watch?v=gDtf7YyyvyQ
Видеото е част от поредица, в която мацката описва пътуванията си.
Супер ми хареса и репект към дамата!
Следя я редовно. Може би някъде отделна тема трябва да и се посвети. Казва се Норали Шьонмейкър. Холандка. Геохимик. Работила е в някаква компания, която е добивала злато, но в един момент събира парите, разпродава всичко и тръгва по света с мотор. Най-напред е карала Дукати Монстър, но след това е видяла Роял Енфилда Хималайън и много го е харесала. Този и е вторият такъв мотор. Първият го купи от Индия, а този е европейска версия. Първият го беше кръстила "Басанти", а тоя е "Дано". Very Happy Смяташе да кара от Ушуайя до Аляска с този мотор, но коронавирусът и препречи пътя в Боливия. Успя да мине границата с Перу преди да я затворят. Сега е в Перу. Very Happy
« Последна редакция: март 25, 2020, 14:40:20 последно от Vladi4 » Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 718

Ел. поща
« Отговор #362 -: март 25, 2020, 16:02:52 »

Преди 21 часа БоЖо излезе с изявление ,че пандемията е най-лошото случвало се на уж великата Британия откак чичо Адолф едва не ги затри . Холандците отвчера :
24-03-2020 | 14.00

63 patiënten overleden, 811 nieuwe patiënten, in totaal 5560 positief geteste personen
Толкова за естественото изграждане на имунитет национално .
Испанците дето бяха и те много либерте си национализираха болниците и се следи здраво за карантината . Ето един колега ендуржия с голяма уста , дето освен зяпането и плюнките има' късмета и да посегне на полицай . После 'аааааааааааа' , ами на майка ти гъзааааааа .
https://www.facebook.com/juanvi.panadero/videos/2975325705839435/UzpfSTEwMDAwMTg0MjgwMTQxMToyNzM5NTI2MDY5NjY5NDM4/
« Последна редакция: март 25, 2020, 16:39:12 последно от max » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6426

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #363 -: март 25, 2020, 17:24:36 »

Китайците са правили някакви изследвания и според тях като се затопли вируса ще изчезне:

https://sinoptik.bg/news/kak-shte-povliiae-toploto-vreme-na-koronavirusa-4380

Ако това е вярно аз имам лекарството вкъщи:

https://dariknews.bg/novini/liubopitno/shafranyt-lekuva-koronavirus-2218638

Преди време ми подариха бутилка домашна сливова ракия с шафран в нея  Sad
Странен вкус ми е малко и си стои, ама щом е толкова лечебна сега ще я подкарам Very Happy

Активен
Esper
Fuelly
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2126

7183168
Ел. поща
« Отговор #364 -: март 25, 2020, 18:58:04 »

... Ето един колега ендуржия с голяма уста , дето освен зяпането и плюнките има' късмета и да посегне на полицай . После 'аааааааааааа' , ами на майка ти гъзааааааа .
https://www.facebook.com/juanvi.panadero/videos/2975325705839435/UzpfSTEwMDAwMTg0MjgwMTQxMToyNzM5NTI2MDY5NjY5NDM4/

За Италия са ми казвали да внимавам много с отварянето на устата пред карабинерите.
Нещо като да извадиш нож на турски полицай.
Те така или иначе носят автомати та там си е естествен подбор.
Не че карабинерите ходят с палки!
Обикновените милиционери квито са май тези клатикури от клипа, поне до сега, еле пък за нейтив спийкър май...
Или тоо е карък или наистина се е попроменила ситуацията.
Китански, мецни нещо бе, барем за северна Италия ;)
« Последна редакция: март 25, 2020, 19:02:20 последно от Esper » Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2885

« Отговор #365 -: март 25, 2020, 19:21:40 »

Испания, Испания Smile
Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 718

Ел. поща
« Отговор #366 -: март 25, 2020, 20:17:32 »

За Италия са ми казвали да внимавам много с отварянето на устата пред карабинерите.
Нещо като да извадиш нож на турски полицай.
Те така или иначе носят автомати та там си е естествен подбор.
Не че карабинерите ходят с палки!
Обикновените милиционери квито са май тези клатикури от клипа, поне до сега, еле пък за нейтив спийкър май...
Или тоо е карък или наистина се е попроменила ситуацията.
Китански, мецни нещо бе, барем за северна Италия ;)

Аз моа мецна и за преди и за по-скоро "преди" . 94-та сефте по жабарско , 3-ма тъмни (като тен) и аз индивида в БМВ -3ка двуврато , спират ни защото още Борселино и Фалкони им бяха пресни , всеки ден отстрелваха карабинер , верно че на юг , ма си бяха нервни . Единят идва към шофьора с ръка на Беретата , другият застава винаги отзад и леко отстрани за да държи под мерник цялата кола с едно малко картечно пистолетче . Кофти усещане . Но и по четирима , тъмни и брадясали типове в една кола се возеха само едни момчета от Сичиля .
Точно вчера гледам италианци качили един клип пресен-пресен , само че с малка компания тийнове , карабинерите ги питат явно що шат вън карантина , а едното напушено ли беше , натровено ли като зяпна , крещи на полицая ....... Sad  е пак всичко свърши в патрулката , но ако беше 94-та ....  Surprised
Активен
mzperix
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: няма
Публикации: 16

« Отговор #367 -: март 25, 2020, 20:52:11 »

През войната за паникьорство направо куршум, без много обяснения. Та по тая логика медия нямаше да остане.
До теориите за конспирация - вируса може да се окаже една огромна пушилка, за отклоняване на вниманието и ловене на риба в мътна вода. След години може да се дръпне завесата, но може е да не се открехне нещо.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2374

« Отговор #368 -: март 25, 2020, 23:00:49 »

Е те както разрешиха да се следят телефоните без да се дава разрешение от съда, нещата почват да се проясняват.
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX, GS
Публикации: 357

« Отговор #369 -: март 25, 2020, 23:09:54 »

Само да попитам, колко от вас са дали разберешение на Google да "следят" местоположението им?
Или по-скоро да питам колко не са?

В тази връзка - кое точно се прояснява?
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2374

« Отговор #370 -: март 25, 2020, 23:59:59 »

Аз не съм давал Surprised

Ами виж сега - до преди този закон за да ти проверяват местоположението през клетки и т.н., се изискваше разрешение от съдия. За да се даде разрешение от съдия, се изисква наличие на данни за извършено тежко престъпление. За такова се смята това, за което е предвидено наказание лишаване от свобода над 5 години. Промените в НК във връзка с извънредното положение, предвиждат наказания до 5 години. С други думи, сега МВР ще могат да получават трафични данни без разрешение от съдия и без да са налични данни за тежко престъпление. Което е меко казано погазване на граждански права. По-горе бях дал примери за това как ще докажат деяние, свързано с разпространяването на зараза. В поправения чл. 355 от НК са записали, че е достатъчно да нарушиш въведени мерки, за да ти лепнат лишаване от свобода. Което е абсурдно. Значи казват да си стоиш вкъщи, ти излизаш, хващат те и те съдят, а от там в пандиза. Без да си заразен, без да разпространяваш заразата и т.н.
Приемането на тези мерки от самото начало изглеждаше странно, при цялата информация за вируса и подобните му, които вече надълго и нашироко обсъждаме до тук. Явно има и нещо друго, извън вируса, за което намериха решение с извънредното положение и приетите текстове в някои закони, действията по които иначе биха били незаконни.
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 1093

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #371 -: март 26, 2020, 07:09:16 »

К'о ви пука, че ви следят (ако го правят)?
Вие сте голям играч на борсата? Данъчен милионер? Чернобосаджия? ...
И преди следяха, но не важеше пред съда. 90% от демоса се тагваха от старбъкс, кенефи, летища, логвания в безплатни мрежи и ...сега за останалите 5% го направиха. Последните 5% са в "нейзвестност" (Галеви, Божкови и др.)

Гледайте да не ви хване жената, че кръшкате  Smile Smile

Относно конспирациите:
- "Пазарите са постоянно в състояние на несигурност и промяна, а пари се правят, когато изключваш очевидното и залагаш на неочакваното." - Джордж Сорос
- "Риба се лови в мътна вода" - Бай Ганьо
- А за мухите, лайното е голяма цел! - Аз
Активен
mzperix
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: няма
Публикации: 16

« Отговор #372 -: март 26, 2020, 09:42:28 »

Относно следенето - в самата SIM карта са заложени команди, които дават пълен достъп независимо от настройките и марката на телефона.
Тия неща са заложени още в при създаването на  протоколите за въпросните карти по настояване на въпросните служби. И са залегнали на апаратно ниво, което е най-лошото.
Активен
Archibald
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 266

« Отговор #373 -: март 26, 2020, 10:16:01 »

В момента има много начини за следене и на телефоните, и на Интернет кореспонденцията, и въобще на всичко що е комуникации и държавите си ги ползват активно на ръба на закона или незаконно. В друго време евентуално можеше да съдиш държавата за това, ако имаш доказателства, че са те подслушвали неправомерно (такива редовия подслушван бъкел си няма как да си набави), сега не можеш. Друго реално не се е променило.
Активен
Kunev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500
Публикации: 431

« Отговор #374 -: март 26, 2020, 10:59:29 »

Виках им аз на времето учете криптология, а те - "много се филмираш"
На ви сега "филми"
 Smile

Относно следенето - в самата SIM карта са заложени команди, които дават пълен достъп независимо от настройките и марката на телефона.
Тия неща са заложени още в при създаването на  протоколите за въпросните карти по настояване на въпросните служби. И са залегнали на апаратно ниво, което е най-лошото.

Само да не ми заличат снимките от ремонта на мотора, че ако ги барна тия мискини /и за това си има чалъми/ - жална им майка !!!
« Последна редакция: март 26, 2020, 11:02:32 последно от Kunev » Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 92   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Коронавирус

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.308 секунди с 21 запитвания.