Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 79   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 33284 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
totomoto
totomoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HORNET
Публикации: 277

Ел. поща
« Отговор #435 -: март 29, 2020, 18:11:06 »

Мен много ме дразни, че наричат жертвите на вируса "загинали". Умрели или починали не звучи достатъчно драматично явно.
Активен
Grobarq
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6329

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #436 -: март 29, 2020, 18:38:21 »

Значи в Германия как се води статистиката. Който е починал от инсулт, или инфаркт се води, че е починал от инсулт, или инфаркт. Ама той бил дал положителна проба за корона вирус?!?! Дал. И какво от това? Ама не починал от тоя вирус...
А как се води статистиката в България. Няма значение, от какво точно е починал пациентът. От инфаркт, от инсулт, от диабет, или от астма и т.н. Заболявания, който въпросният пациент е имал в тежки стадии преди грипа. Щом е дал положителна проба за КОВИД 19, то значи, че е починал от него и край! Така се води статистиката в България. Явно това е изгодно за някой, за това така се води. Иначе как ще се оправдаят извънредните мерки, които се взимат?

Днес изкарах мотора и с един приятел минахме над 150 км. Далече от областни градове и от тъпи насилствено-фатмашки изпълнения... Разходихме се из Средна гора. Вируси не ни атакуваха и нямаше неприятни изненади от "силно загрижената за нас" държава. Хората си пръскаха дръвчетата, гледаха си кошерите с пчелите, оряха... Изобщо животът си течеше най-нормално за това време на годината. Разбира се това се отнасяше само за тия, които по някакъв начин се бяха измъкнали от блокадите на градовете. Останалите си висяха по апартаментите, ръкопляскаха на докторите от терасите си и гледаха пресконференциите на ЩАБА. Имам чувството, че това са два съвсем отделни свята, почти без никаква връзка по между си. Ето една снимка от днес. Very Happy

Съпротивата е жива:

Venceremos!!!

Имах съмнения, но вече съм сигурен - ти си изключително лесен за манипулиране.

Дали си направи труда да провериш твърдението за 4000 починали в България от този вирус тогава?
Не, не си.
Защото, ако беше щеше да видиш, че изобщо не са толкова.
Дори не е близо тази цифра.
Разликата е в точно две нули, но по твоите логики и разсъждения, две нули си е нищо, или по-скоро означение за тоалетна, нали?!

Преди време писах тук какви са приликте между глупавите и умрелите.
Стратегията при справянето с тях обаче е различна - едните просто трябва да ги игнорираш...
В тази връзка - не ми отговаряй - няма да го прочета.

IBenchev аде да качиш данни за тези 400000 загинали в България от свински грип за един месец през 2009 или 2010г
Нали така се получава 4000 и 00 е 400000?

Тези 4000 за които говори професора НЕ са за България, а за целия свят за един месец! Но може би ти имаш някакви данни които дори СЗО ги няма Surprised

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%BF%D0%BD%D0%B0_%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F_2009,_%D1%89%D0%B0%D0%BC_H1N1

"Оценено е, че 11–21% от населението на света е било заразено, а 151 700–575 400 човека са починали."

Ако не ти стига това, вдяваш английски нали:

https://www.cdc.gov/flu/spotlights/pandemic-global-estimates.htm

"25 юни 2012 г. - Проучване, публикувано днес в Първата външна иконана The Lancet Infective Diseases Onlineпредоставя първите глобални оценки за това колко души са умрели в резултат на грипната пандемия от H1N1 през 2009 г. Изследването, в съавторство с 9 членове на отдела за грип на CDC, използва подобрен подход за моделиране, което доведе до приблизителна честота на смъртните случаи между 151 700 и 575 400 души, загинали в световен мащаб от инфекцията с вируса H1N1 през първата година, през която вирусът се разпространява."

Ако това не ти стига виж тук:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.hapche.bg/sites/default/files/prilozhenia/svinski-grip.pdf&ved=2ahUKEwiU4IbRjsDoAhVbWxUIHUM_B6kQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw1KbIiK11hYTH6Q7tLOw48R

"В България леталните случаи са около 35 при заболяемост 0,003 на 10 0000. В
Пловдивски регион жертвите са 4 между 25 и 45г. Бременни жени, млади хора,
наркомани и хора с хронични заболявания на дихателните пътища - късно потърсили
медицинска помощ и самолекували се са основна група на риск. За сравнение при
“нормална” година сезонния грип отнема живота на 250 до 500 000 души.
 В САЩ статистиката е за 36 000 починали всяка година, като по- голямата част са
хора над 65 години. В България ежегодно от сезонен грип умират между 2000- 3000
болни"

Или сега ще ми кажеш, че си имал предвид минус две нули?

http://www.infostock.bg/infostock/control/world/news/97746-virusnite-epidemii-koito-promeniha-choveshkata-istoriya

"Вирусните епидемии, които промениха човешката история"

П.П.1. може би смотаните журналя пак нарочно се изкривили данните на професор Хинков....

П. П.2. https://mobile.frognews.bg/article/193634/

"Заради пандемията: Изкарват на улицата цялата пловдивска полиция от утре

От понеделник цялата пловдивска полиция се включва в контрол по спазването на противоепидемичните мерки в града и населените места в областта.

Със заповед на началника на Областната дирекция на  МВР ст. комисар Йордан Рогачев  се прекратяват всички отпуски на полицаите от утре. 

На национално ниво, той отправя предложение да бъде използвана националната система за ранно предупреждение и оповестяване, която се използва само в 11 града в страната.

По високоговорителите хората ще бъдат призовани да не напускат домовете си.

Ограничението да се излиза без основателна причина се налага във връзка с очаквания пик на заболяването през следващите две седмици.

Като мярка за противоепидемична защита полицията апелира жителите на Пловдив и областта, да  напускат жилищата си само за основни нужди: закупуване на храна и лекарства, грижа за възрастни хора, по медицински причини и пътуване до работа. "

Те ся я втасахме...
« Последна редакция: март 29, 2020, 18:59:58 последно от Grobarq » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2121

« Отговор #437 -: март 29, 2020, 19:13:42 »

Ще ви сломят Съпротивата, май Smile Ако някак проникнете на територията на Бургас, няма да има къде да отдъхнете от борбата, щото кметът махна пейките от парковете Surprised

Давайте го по-кротко към Бенчев, че сега и вие ще излезете тъпаци като мен Very Happy

П.П. Щабът разпореди да се гърмят отпуските в началото на кризата с вируса и сега като дойде пикът, какво ще гърмим?

П.П.2. Снощи дъщеря ми гледала интервю с някакъв англичанин, нямам идея кой е. На човека му направило впечатление, че техните власти някак изведнъж се загрижили за опазване живота на тамошните пенсионери, които както и нашите, не са приоритет по принцип на властите им.

П.П.3. Къде изчезна онази пикла Грета Тунберг Surprised
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3290

« Отговор #438 -: март 29, 2020, 19:30:33 »

"Като видиш, че някой се дави, ако искаш да му помогнеш, а той се дърпа, натисни му главата по-дълбоко, да се удави по-бързо, да не се мъчи!" Слава на съпротивата  Mad
Активен
Grobarq
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #439 -: март 29, 2020, 19:42:48 »

Днес доста хора се бяха самоизолирали на моторите и бръмчаха Very Happy Аз избръмчах едни 100-на километра. Сам Very Happy
Само пистовите ездачи хич не спазват дистанция и бръмчат на ята. ..Много ги е страх от коронавируса да не ги нападне и набие Smile
Като тръгвах от празния Бачковски манастир спряха 7-8 писти...

Венсеремос!
Активен
Archibald
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 206

« Отговор #440 -: март 29, 2020, 19:59:55 »

За съпротива не знам, ама аз си спазвам всичките изисквания на щабО да не се мотая покрай хора без нужда (нуждата досега винаги е била да си напазаря материал за хладилника), стоя си дома през повечето време и днес за сефте тая седмица изкарах Вулкана да броя корона-вирусите из София. Карах си сам. На връщане мернах десетина недоизкласили завряни под една беседка на лаф и цигара - такива нямам против да глобяват за да им дойде акъла и да не забрянат и най-елементарното излизане на въздух; което разбира се единствено ще доведе хората до депресии и нерви, което хич няма да помага на имунната система да се опази от тоя бич божи, но барем всички ще станат "отговорни".
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2121

« Отговор #441 -: март 29, 2020, 23:37:17 »

Венсеремос!

Майна, настъпват срещу Съпротивата Smile

NOVA
Активен
Grobarq
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #442 -: март 30, 2020, 00:13:47 »

Майна, настъпват срещу Съпротивата Smile

NOVA

Минаваме в нелегалност!

https://vimeo.com/211542646

Венсеремос!!!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5086

Ел. поща
« Отговор #443 -: март 30, 2020, 08:18:27 »

са остава само награди да измислят,за "предаден" съгражданин,който не спазва карантината и ще сме ТОП

Един ден децата ни,ще ни се смеят и ще се чудят,как сме били толкова тъпи,да го позволим това
Активен
Vladi4
ниво 5
Активен Активен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1463

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #444 -: март 30, 2020, 09:05:18 »

Явно е обявено негласно, (а може и да е гласно, но тайно) съревнование, кой повече глоби ще наложи и кой ще събере повече пари с насилствено-фатмашки методи. За сега майните водят... Очакват се включвания от Варна, Бургас, Русе и т.н.
Съпротивата се е покрила (минала е в нелегалност) и изчаква по нататъшното развитие на събитията... Smile Smile Smile
А виж тази идея, за награда, за предаден с обаждане комшия, или съгражданин е много добра. Не е зле да се запознае ЩАБЪТ с нея. Все пак полицията не може да бъде абсолютно навсякъде... Освен това похвали ли се някой, че е мърдал и нарушавал карантината в социални мрежи, във форуми, и изобщо в интернет, веднага глоба от 5000 лева. Ми той сам се е издал...  Surprised Ще видите тогава една Съпротива... И идеите за нея трябва да бъдат наказуеми!!!! Smile
Активен
Archibald
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 206

« Отговор #445 -: март 30, 2020, 09:51:50 »

ЩабО се канел да въвежда излизане само с SMS. И за някакви декларации се говори. Вероятно до края на седмицата ще сме в пълна блокада, тъй, че карайте докато можете.

Иначе много ме радва изявлението на Мутафчийски в отговор на всички, които му писали, че просто не става да държиш хората по къщята безогледно по чисто здравословни причини - целта била да се спасяват животи. Демек - разкапваме ви здравето в името на вашето здраве.  Surprised Веднъж не съм го видял тоя да дава изявление с маска, дето много помага, както и Баткото на народа и останалите, дето размахват пръсти. Като излизаш на разходка и си спазваш дистанцията си потенциален престъпник, като даваш изявления в които броиш заразени и умрели и се караш на хората - не си. Предполагам след време някое по-интелигентно поколение ще обяви корона-вируса за мозъчно психотропно заболяване, което за нула време е изтребило разума по планетата.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #446 -: март 30, 2020, 09:52:55 »

не е като да нямате време,може да го изгледате това

https://www.youtube.com/watch?v=QT0kXhGfhSs

не че очаквам да направите нещо по въпроса,ама поне да ви стане гадно,що за овце сме станали
Активен
bubasmith
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: '90 Ямаха XT600Z, '94 Хонда XL600V
Публикации: 219

Ел. поща
« Отговор #447 -: март 30, 2020, 10:26:46 »

Днес доста хора се бяха самоизолирали на моторите и бръмчаха Very Happy Аз избръмчах едни 100-на километра. Сам Very Happy
...............

И що сам бре, несериознико?!
Активен
Vladi4
ниво 5
Активен Активен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1463

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #448 -: март 30, 2020, 11:56:31 »

не е като да нямате време,може да го изгледате това

https://www.youtube.com/watch?v=QT0kXhGfhSs

не че очаквам да направите нещо по въпроса,ама поне да ви стане гадно,що за овце сме станали
Потресаващи истини!!! Ето за това АЗ СЪМ ОТ СЪПРОТИВАТА!!!!!!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #449 -: март 30, 2020, 12:26:24 »

Потресаващи истини!!! Ето за това АЗ СЪМ ОТ СЪПРОТИВАТА!!!!!!
при следващата пандемия,може да си назначим за началник щаб зъболекар Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Всъщност все тая,докато са на власт тия изруди
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 79   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Коронавирус

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 1.941 секунди с 20 запитвания.