Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 79   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 33280 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2121

« Отговор #345 -: март 24, 2020, 20:06:21 »

Идеята в предишното му изказване беше бизнесмените да спрат за известно време да мислят за собствения си лукс, а да се обърнат към проблемите на служителите си. Той си го и каза в прав текст, де. Онзи ден стана ясно, че бизнесмените ще видят държавна подкрепа през крив макарон. Бизнесът отговори с няколко хиляди регистрирали се в бюрата по труда. В тази ситуация държавата ще трябва да им плаща обезщетения в рамките на няколко месеца. Няма да се учудя, ако са си говорили и на четири очи с някои олигарси, които онзи ден открито нападна.
Резултатът са обявените днес 4.5 милиарда лева за бизнеса, че се чу приказка и за нов заем на държавата. Мигар последните милиарди от последните години им бяха малко Surprised
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1899

7183168
Ел. поща
« Отговор #346 -: март 24, 2020, 20:47:25 »

...Онзи ден стана ясно, че бизнесмените ще видят държавна подкрепа през крив макарон....

Глупости на търкалета, рядко отбелязвам кво плещи некой политик, освен ако не е в сериала “Новият Политик".
Ей и от острова нещо смешно да се пръкне!
Боко обаче нищо такова не е казал, дори нещо в стила О’Шипка:

“Назат! Уй ше ядете шипков мармалад!”
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #347 -: март 24, 2020, 22:33:04 »

Не, че съм го слушал много внимателно, но важните моменти ги отбелязах. А пък ти явно си му фен, защото си чул онова, което си искал да чуеш. Това по-долу не съм го писал аз Very Happy

Борисов извънредно за Радев и олигарсите
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6328

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #348 -: март 24, 2020, 22:39:01 »

Ето показно как да си миете ръцете:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=863961830696619&id=100012484292857&anchor_reactions=true
Активен
Mitko_GP
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSR600
Публикации: 107

« Отговор #349 -: март 24, 2020, 22:51:14 »

Гроби, ти не беше ли от противниците на Facebook?  Surprised Surprised
Активен
dirtlego
Ducater
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel; Harley-Davidson Night Rod; Yamaha FZ1N; Yamaha FZ8; Honda Hornet
Публикации: 645

« Отговор #350 -: март 24, 2020, 22:55:35 »

Щом е за миене на ръце и хигиена, може.  Smile Smile Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #351 -: март 24, 2020, 23:16:32 »

Гроби, ти не беше ли от противниците на Facebook?  Surprised Surprised

Все още съм!
Пратиха ми го на вайбъра Very Happy  Каката мнооого добре го показва Very Happy
За миенето на ръцете говоря Very Happy
Активен
Serpentine
ниво 4
Активен Активен

Мотор: Suzuki
Публикации: 256

« Отговор #352 -: март 24, 2020, 23:51:40 »

Така като се замисля какво чета напоследък в новините  Surprised
Танкове, войници без маски, депутати гъз връз глава, но спокойни и неподвластни на супер вируса
Хората по къщите, притеснени и кротки... Икономика, вървяща към срив
Теориите за 5G
Руски спасители... чудотворни лекарства
Генералът наднича отвсякъде

Всичко това, събрано на едно място в няколко изречения, изглежда ...  Surprised Surprised
Никак не съм фен на конспирациите, обаче тия сови нещо май не са баш сови.

Гроби, гледам, пускаш клипчета по темите. Ето, че фейсклюк не е толкова страшен Smile

Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2732

« Отговор #353 -: март 24, 2020, 23:58:19 »

Все още съм!
Пратиха ми го на вайбъра Very Happy  Каката мнооого добре го показва Very Happy
За миенето на ръцете говоря Very Happy

Къде видя ръце  Smile Smile Smile
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1899

7183168
Ел. поща
« Отговор #354 -: март 25, 2020, 04:40:32 »

А пък ти явно си му фен, защото си чул онова, което си искал да чуеш. Това по-долу не съм го писал аз Very Happy

Борисов извънредно за Радев и олигарсите

Ааа фен чак не съм!
Виж на Алън Копле  примерно съм, да!

В последно време много публични фигури изказваха доста по взаимно изключващи се позиции от Боко.
Не само в татковИната!
Да кажем, че ситуацията го налага а Боко като за бивш бодигард добре се оправя.
А аз преди не си падах по дългосрочно планиране а сега буквално мисля за седмица напред.
Ето утре например ако успея да оставя джантата на скутера в сервиз ще го имам за сериозен успех.
Опитвам се да направя нещо толкова травиално преди от 5 дена без успех.
Активен
Archibald
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 206

« Отговор #355 -: март 25, 2020, 08:24:37 »

След "новина" като тази тази се надявам на повече хора с акъл в главата, временно изпит от истерията, да им светне, че основната работа на медиите в момента е да всяват паника.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #356 -: март 25, 2020, 10:16:45 »

След "новина" като тази тази се надявам на повече хора с акъл в главата, временно изпит от истерията, да им светне, че основната работа на медиите в момента е да всяват паника.

Mad
От вчера се върти тази новина по доста сайтове, какво друго да си помисли човек? Surprised

Къде видя ръце  Smile Smile Smile

Ей такива като тебе не внимават какво им обясняват и.... преносители Smile Smile Smile

Така като се замисля какво чета напоследък в новините  Surprised
Танкове, войници без маски, депутати гъз връз глава, но спокойни и неподвластни на супер вируса
Хората по къщите, притеснени и кротки... Икономика, вървяща към срив
Теориите за 5G
Руски спасители... чудотворни лекарства
Генералът наднича отвсякъде

Всичко това, събрано на едно място в няколко изречения, изглежда ...  Surprised Surprised
Никак не съм фен на конспирациите, обаче тия сови нещо май не са баш сови.

Гроби, гледам, пускаш клипчета по темите. Ето, че фейсклюк не е толкова страшен Smile

Да бе страшен фен съм на Фейсклюк аз Smile Smile Smile ма нали съм хакер виждам някои неща без да съм регистриран Very Happy

Относно конспирациите... има нещо, но какво Surprised

Особено като се има предвид това:

"Полицията получи безконтролен достъп до телефони и интернет връзки!
От вторник властите получават възможност да проследяват трафичните данни на мобилните телефони и интернет контактите на българските граждани без съдебно решение!
Оправданието е, че трябва да се следят поставените под карантина, но няма никакви гаранции, че следенето ще се ограничи само до тях. Полицията ще може безконтролно  да изисква справки от мобилните оператори и доставчиците на интернет услуги затова кой къде ходи, с кого излиза и с кого говори.".
Публикувано в държавен вестник Закон за мерките и действията по време на извънредното положение.

Тази теория за 5G е спомената вече от няколко човека във форума, но никъде нищо не чел за нея и коронавируса.
Някъде ми излезе нещо, че имало някаква проба около НДК и измрели гълъбите Sad Surprised

В сутрешния блок на Нова телевизия мернах някакъв професор от Стара Загора който е измислил някакъв уред нещо като озонатор но не баш .... После разделял кислорода на някаква атомно ниво или нещо такова....  Едно малко уредче дето го показа изчиства вирусите ( включително и коронавируса) за 15 минути от помещение с обем 1000 кубически метра.
Единствен по рода си такъв уред в света!
« Последна редакция: март 25, 2020, 10:18:31 последно от Grobarq » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #357 -: март 25, 2020, 11:35:51 »

... нещо като озонатор но не баш .... После разделял кислорода на някаква атомно ниво или нещо такова....  Едно малко уредче дето го показа изчиства вирусите ( включително и коронавируса) за 15 минути от помещение с обем 1000 кубически метра.
Единствен по рода си такъв уред в света!

Обясняваше, че техниият уред измества единия атом в молекулата на озона под различен градус. Сигурно е така. Интересното е, че според него в Китай са разположили до леглото на всеки хоспитализиран заради короната по един озонатор, който пречуквал вируса наоколо. Когато бях ученик, преди 40 години някъде, у нас масово се използваха озонатори. А още преди това по време на грипна епидемия задължително ни прекарваха под строй през медицинския кабинет в училището и ни облъчваха за по няколко минути с някакви лампи, не помня за какви светлинни вълни бяха. Имаше ефект, спор няма. И покрай тях пак смърдеше на нещо Surprised
Активен
krasimir77
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA XJR 1300
Публикации: 650

Live to ride

« Отговор #358 -: март 25, 2020, 12:09:17 »

Малко да разнообразя новините:
Пътешественичка /соло/, с Royal Enfield машина, се измъква в последния момент от Боливия, преди да затворят границите заради вируса и преминава в Перу.
https://www.youtube.com/watch?v=gDtf7YyyvyQ
Видеото е част от поредица, в която мацката описва пътуванията си.
Супер ми хареса и репект към дамата!
Активен
dandy
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 288

Ел. поща
« Отговор #359 -: март 25, 2020, 13:57:14 »

Обясняваше, че техниият уред измества единия атом в молекулата на озона под различен градус. Сигурно е така. Интересното е, че според него в Китай са разположили до леглото на всеки хоспитализиран заради короната по един озонатор, който пречуквал вируса наоколо. Когато бях ученик, преди 40 години някъде, у нас масово се използваха озонатори. А още преди това по време на грипна епидемия задължително ни прекарваха под строй през медицинския кабинет в училището и ни облъчваха за по няколко минути с някакви лампи, не помня за какви светлинни вълни бяха. Имаше ефект, спор няма. И покрай тях пак смърдеше на нещо Surprised
Относно лампите и аз използвам една такава медицинска излъчваща в два спектъра на UV и IR област. Лампата е стара немска технология, сгъва се като кутия и може да се монтира на стена.Има упътване отпечатано на корпуса и механичен часовник със звънец да се ориентираш за времето. Абсолютно се забранява да се гледа в лампата с незащитени очи. При консултация с мой познат много добър лекар ме посаветва да я ползвам за дезинфекция на стите, но да не я прилагам върху тяло защото лъчението и било предпоставка за образуване рак на кожата. В хирургиите имат в операционните зали за дезинфекция и ги използват. Даже има в хранителните предприятия практики за предпазване на храните. У нас имам един стар кухненски аспиратор с оригинално вградена UV лампа освен тези за светлина...руска машина Surprised  Иначе и нас ни "пържеха" като ученици всяка зима в Пловдив  Smile
И един информативен линк: https://www.digitaltrends.com/news/can-uv-light-kill-coronavirus/
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 79   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Коронавирус

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.383 секунди с 20 запитвания.