Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 79   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 33286 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1899

7183168
Ел. поща
« Отговор #330 -: март 23, 2020, 08:21:56 »

Събота бръмчах из града (по работа) и поне из Винкеландия не видях някаква промяна.
Към обяд пенсии си щъкаха наляво/надясно, дори в магазините.
Струва ми се че само нашите спазват ограниченията. Което е добре.
Пред големите вериги са някакви опашки виещи се по целият паркинг.
Теглих им една и си купих каквото ми трябваше от селският оремаг.
Там всичко си е както и преди. Само дето влизаме по 1 в "обекта".

Имах някакви съмнения откъде ще намерят ресурс да подържат обявените KПП-та 24/7.
Ми нямат.
Сабайлем на магистрала Люлин между Винкеландия и Голямото Добрутро нямаше такова.
Има разбира се и вероятност просто да не функционира умишлено за да дадът възможност на хората да си набавят необходимият документ от работодател.
Довечера ще се прибера през Владая, ще видим дали ще спират всички. Според мен подобен подход е невъзможен без да доведе до огромо забавяне!
Обаче трафикът към София е намалял драстично тази седмица. Няма спор.

Активен
Vladi4
ниво 5
Активен Активен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1463

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #331 -: март 23, 2020, 09:03:19 »

Идеята, според мен, на тези забрани и ограничения, дето ги въведоха, на извънредното положение не е, за да пречат на хората да ходят на работа, а за да не се събират, контактуват и струпват много хора на едно място.
Аз, като се похвалих в събота на 21-ви, че съм карал мотора, колеги веднага ми написаха, че не е редно, щото има извънредно положение?!?! За мен е все едно дали ще си стоя в къщи на село в двора, или ще карам сам мотора си из горите. И в двата случая няма да се събирам и да контактувам с никой, и смятам, че нищо не съм нарушил, и никой не съм застрашил с поведението си.
А иначе, то има извънредно положение, ама чакай да се наредя на опашка с тълпата край хипермаркета, или аптеката и да чакам там поне половин час, то това не е забранено. Та аз не съм напуснал града?!?!?
За това мисля, че нещата са леко дебилни и необмислени с мерките за това извънредно положение. Но това не ме учудва особено, защото ние сме в България. Тука винаги се действа бързо, на юруш и под някакъв натиск, а после ядове за хората, късане на нерви, и тук там плахи подмятания, ама това май не го обмислихме много добре... Surprised
А най-смешни и жалки са ми тия индивиди, които като ги интервюираха в колите им за извънредното положение, заявяваха, че да, трябва много по-твърди мерки?!?! Ми като трябва още по-твърди мерки, ти къде си се помъкнал с колата си бе аланкоолу? Ми стой си в къщи, пък тогава агитирай другите за по-твърди мерки!!! Или по-твърди мерки за другите, ама за мен не... Аз да си карам колата и да шътам насам натам, че трябва да ходя на сбирка и имам работа.  Sad
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1634

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #332 -: март 23, 2020, 13:33:49 »

обаче постовете у фейса излезнаха верни

Габровци не си дадоха вируса Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Значи майните са виновни за разпространението

АЗ си мълчах до сега,все се надявах да не стигаме до там...ама...

Миналото лято се видях с колегата VRSC Fan и вечерта ме зарази с някакъв вирус
Едва го преживях,заспах на масата в ресторанта Smile Smile Smile

Сега му казах,че възнамерявам да си дойда с мотора и пламна пандемия

Брат разбирам че те е страх...то сузукито си е плашещо,ама или си купи мотор(нещо дето поне да върви) или ми кажи да не идвам.То бива,бива...ама чак пандемия

Smile Smile Smile Smile Smile
Разкри ме басси..
Ся сериозно,знам,че те хвана страх като ти казах че ше те водя на Пампорово..и ся да не се изложиш пред колегите раздуха тоя вирус из Англията та да затворят границите на половината държави из Европата та ся да имаш оправдание,че не можеш си дойдеш...  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1634

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #333 -: март 23, 2020, 14:53:19 »

Ходихте ли на Бачково, ве, майни Mad

Аз не съм ходил от 90'те години  Smile Нямам и намерение да ходя.. Иначе сезона го откривам в зависимост от времето януари и закривам ноември-декември..  Smile
Пък и с тая блокада тук няма как да има мн хора горе..  Surprised
Активен
Vladi4
ниво 5
Активен Активен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1463

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #334 -: март 23, 2020, 16:24:30 »

По случай извънредното положение, циганите в центърът на квартал "Надежда" - Сливен си спретнаха луд корона вирус купон. Въпреки призивите да останем по домовете си, за ромите от квартала изолацията се оказала скучно начинание и много трудно за изпълнение, затова решили да разнообразят сивото си ежедневие и да се социализират като си спретнат купон. Smile Smile Smile
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/vizhte-koronavirus-kupona-v-slivenskiia-kvartal-nadezhda-video-2218182
 Smile Smile Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6329

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #335 -: март 23, 2020, 16:25:57 »

Един интересен анализ на професора от Станфорд Джон П.А. Йоанидис:

https://fakti.bg/mnenia/457534-profesor-ot-stanford-preigravame-s-koronavirusa
Който не му харесва този сайт щото бил парцал, жълт, червен, лайнян и не знам си какво, ами да го прочете тук:

https://dnews.bg/profesor-ot-stanford-protiv-drakonovskite-merki-v-borbata-s-koronavirus.html?fbclid=IwAR2A6S4JZKQcOaCM339zKrq95Ll_GBCponFi910sexMqdHoFR3cUzNp5rrE

Проучването за разпространението на респираторни вируси  публикувано през 2011 година за което говори професор Йоанидис

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21735402/

Има някои интересни картинки долу...
Аз също така се говори и за предпазните маски.
Те са много видове както може би вече разбрахте. Very Happy

Ето на български много добре е обяснено преди няколко дена коя маска каква е и за какво е, как се ползва и кога се изхвърля:

https://www.capital.bg/moiat_capital/how_to/2020/02/14/4029233_spasi_me_ot_koronavirusa/

и тук още в самото начало казват това което са открили тези доктори са своето проучване през 2011 година:

"Ефектът от носенето на предпазни маски е по-скоро психологически.
Те са два различни вида - медицински и индустриални
Дезинфекцията на ръцете е много по-полезна за предпазване от респираторни вируси."

И още нещо много важно в този сайт:

"Има няколко основни правила при носенето на маски в зависимост от вида им и първото от тях е, че те трябва да се сменят веднага щом се овлажнят и след среща с болен човек. Второто важно правило е, че носенето на маска е по-важно за вече заразения, за да предпази околните, отколкото от здрави хора.
Пациентите допускат и още грешки при носенето на маски. "Първата от тях е носът да е отвън или ако пациентът реши, че кондензът от дишането и говора е много голям, просто да свали маската, а не да я смени", казва доц. д-р Ангел Кунчев, главен държавен здравен инспектор."

(На същия сайт с проучването от 2011-та  има препратка към американците най-вече как да се подготвят и предпазват от коронавируса:

https://www.coronavirus.gov/)

« Последна редакция: март 23, 2020, 16:28:53 последно от Grobarq » Активен
dirtlego
Ducater
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel; Harley-Davidson Night Rod; Yamaha FZ1N; Yamaha FZ8; Honda Hornet
Публикации: 645

« Отговор #336 -: март 23, 2020, 18:09:46 »

Сега започва друга психоза.
"Китайски учени открили трайни увреждания при излекувани от коронавируса".
https://www.24chasa.bg/novini/article/8342931
Заглавието е грешно, тъй като човек не боледува от вируса, така че няма как да се излекува от него. Боледува от усложненията за които вирусът е допринесъл. Дали е вярно или не, ще се разбере след, като мине цялата истерия.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3188

Ел. поща
« Отговор #337 -: март 23, 2020, 18:20:32 »

Ми..аз съм с три пневмонии и вече имам няколко петна по белия дроб... НЯМА начин при засягане на белия дроб,да няма поражения по тъканите...за незнаещите и/или невиждали бял дроб(е, може и на животно)- този орган е с една от най-финните структури, а всяка инфекция води до нарушаването й...енфизема и фиброзата(съединителната тъкан замества увреденаъа такава строго специфична - например такива са и белезите по кожата от рани - фиброзна тъкан) са типичен пример за последици от нелекуване или закъсняло такова;
Това е от мен...
П.с.
Личната хигиена е винаги в основата на превенцията ;)

Активен
Archibald
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 206

« Отговор #338 -: март 23, 2020, 18:48:43 »

Аз съм малко изненадан, че ветото на Радев мина, ама поне можем да продължим да си пускаме линкове, че света не е осран от днес, а сега са пуснали вентилаторите срещу носовете ни.

Абре, братушките що на 500 "официални" имат 1 труп? Айде германците са юберменшове със здравеопазване от 22-ри век и т.н., обаче при Путин нали беше някаква радиоактивна пустиня? Или и от там "крият информация"?
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Активен Активен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 1132

« Отговор #339 -: март 23, 2020, 19:06:48 »

Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2121

« Отговор #340 -: март 23, 2020, 19:19:25 »

750 - 1300 души се регистрират в бюрата по труда всеки ден. Справка новините по БТВ в 19.00 ч. днес. Ама България е преживяла репарации, та се не бойте. Трябва и да сме горди, че след като научихме Германия на икономика, тези дни я научихме и как да се справи с коронавируса.
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1786

Ел. поща
« Отговор #341 -: март 23, 2020, 20:54:40 »

Сега започва друга психоза.
"Китайски учени открили трайни увреждания при излекувани от коронавируса".
https://www.24chasa.bg/novini/article/8342931
Заглавието е грешно, тъй като човек не боледува от вируса, така че няма как да се излекува от него. Боледува от усложненията за които вирусът е допринесъл. Дали е вярно или не, ще се разбере след, като мине цялата истерия.
Та, ето и какво точно става с тялото след заразяване с тази гад https://www.youtube.com/watch?v=BtN-goy9VOY&fbclid=IwAR27ZCAfna09TRAz6ljllCGnxKFWCu8GvArEwEwkVhf-Iu-o9_o9usXntOw
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5086

Ел. поща
« Отговор #342 -: март 23, 2020, 22:56:20 »

Smile Smile Smile Smile Smile
Разкри ме басси..
Ся сериозно,знам,че те хвана страх като ти казах че ше те водя на Пампорово..и ся да не се изложиш пред колегите раздуха тоя вирус из Англията та да затворят границите на половината държави из Европата та ся да имаш оправдание,че не можеш си дойдеш...  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Мен няма от какво да ме е страх.Вчера се возих с един биг банг и положението не беше добре за него.Отиваше на гаргара работата.В скоростните отсечки доста трябваше да внимавам,да не се кача върху него.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2121

« Отговор #343 -: март 24, 2020, 18:49:24 »

И каква стана тя Surprised
Онзи ден премиерът съвсем отговорно прикани шефовете в Бизнеса да се спрат за известно време да купуват нови Мерцедеси и т.н. и да помогнат на работниците си, а днес вече им дава 4.5 МИЛИАРДА...
А пък президентът бил непоследователен в приказките си Surprised
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1899

7183168
Ел. поща
« Отговор #344 -: март 24, 2020, 19:11:15 »

Не, викаше да ги ПРОДАДАТ.
Само че за една сделка трябва да има и КУПУВАЧ.
Не мисля, че в момента има много пазар за мерцедеси, па били те бронирани или барем ОМГ тунинговани  Smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 79   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Коронавирус

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.679 секунди с 20 запитвания.