Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Природоопазващ offroad - какво е мнението ви?
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Природоопазващ offroad - какво е мнението ви?  (Прочетена 1849 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
totomoto
totomoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HORNET
Публикации: 277

Ел. поща
« Отговор #60 -: май 26, 2020, 12:40:02 »

Е тука примерно, около Пазарджик да речем, на едни 50-60 квадратни километра в предпланините на Родопите и Средна гора има толкова черни пътища че можеш с години да караш без да повториш маршрут. Има всякакви наклони, завои и терени, по които да караш, до като се скапеш, или ти, или мотора ти  от каране. И никой няма да те гледа накриво, и да те пита, защо караш тука мотор... И така е из цяла България, защото географски държавата ни е такава. Но има места, където не може И НЕ ТРЯБВА да се кара мотор! Просто и ясно за всеки, поне средно интелигентен човек!

Ето това, според мен е истината. Цялата ни държава си е офф-роуд трасе. Не виждам защо трябва да се кара на малкото останали чисти и ТИХИ места.
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZ 250
Публикации: 116

« Отговор #61 -: май 26, 2020, 19:05:34 »

аз съм съгласен с теб,че трябва да има такива места,НО там и хора не трябва да има,не само мотори

вече има ендура на ток,те кат не бучат проблем ли са ви?
щото ЯВНО бученето не плаши дивите животни,определено замърсяват доста по-малко от пешеходците,щото са по-малко като брой.
И кво излиза накрая,хората плашат и смущават дивите животни,ама могат да се врът и в харлупите им ако искат,но големия проблем идва,когато нещо смущава тея хора

Това е проблема,не някакви еко глупости на търкалета

Междудругото сега проверих в Уикито определението за резерват в България и там във първите изречениея на определението е записано че по закон посещението дори и на хора в тези защитени територии става само след разрешение.....с изключение на определените за това пътеки. Тоест по пътеките може но никой няма право да напуска пътеката........и тука следва въпроса пешеходците спазва ли го
тва или всеки се разхожда по полянки и си къса билки, ягодки и цветенца и тва във най добрия случай Във най лошия са боклуците и фасовете след поредния пикник........!!!!Та сега разбираме че във закона е разрешено преминаването на хора по определените за целта пътеки но следва въпроса със колело един електрически мотор мога ли да се придвижвам АЗ по пътеката......по закон говорим !!!!! а не по това на кой какво му се искало да слуша или да не слуша........в зависимост от степента на депресивното състояние  Smile
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1899

7183168
Ел. поща
« Отговор #62 -: май 26, 2020, 19:52:25 »

Ако те вълнуват тълкования на правни казуси трябва да се допитваш до по-достоверни източници от Викиту 😂
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZ 250
Публикации: 116

« Отговор #63 -: май 26, 2020, 22:47:33 »

Сега прегледах  Офроуд раздела и по специално тема озаглавена С мотор в гората, защо пък не и нещеш ли на кои са последните
коментари в темата..........на Esper и на Kitan.  Very Happy Very Happy Very Happy  Smile

Я кажете и по специално ти Esper кога точно реши че те дразнят звуците на мотори в гората..........да не би да е от момента във който се отказа от мераците да караш цву-тактов мотор.........и реши, че
тишината и песните на птичките по ти допадат.. Smile
« Последна редакция: май 26, 2020, 23:22:09 последно от Нешо » Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1899

7183168
Ел. поща
« Отговор #64 -: май 27, 2020, 07:27:09 »

Едва ли там съм имал по-ралично мнение.
Просто никога не съм имал по-ралично мнение  Smile
Та какво се е променило в позицията ми, викаш?
Забравил съм тази тема, признавам.
И за разлика от теб не съм достатъчмо любопитен, че да я препрочитам.
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: два
Публикации: 807

No cop - no problem.

« Отговор #65 -: май 27, 2020, 16:31:34 »

И на мен ми е интересно как се прави офроуд с 14-ка, до прекъсвач.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Природоопазващ offroad - какво е мнението ви?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 1.41 секунди с 21 запитвания.