Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: А категория в Англия  (Прочетена 14521 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2123

« Отговор #45 -: февруари 22, 2020, 19:53:00 »

Аз пък ходих да си откривам сметка в евро. Момичето каза, че няма проблем какъв документ за самоличност ще покажа, стига да е мой Smile
Активен
freethinker
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda ST1300 Pan European
Публикации: 25

Ел. поща
« Отговор #46 -: февруари 27, 2020, 09:32:15 »

"Чл. 13. (1) На българските граждани се издават следните документи за самоличност:
1. лична карта;
2. (доп. - ДВ, бр. 108 от 2000 г., в сила от 29.12.2000 г., доп. - ДВ, бр. 29 от 2003 г., в сила от 01.10.2003 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 111 от 2004 г.) паспорт, дипломатически паспорт, служебен паспорт, моряшки паспорт, военна карта за самоличност;
3. свидетелство за управление на моторно превозно средство.
(2) На българските граждани се издават и следните документи за самоличност, заместващи паспорта:
1. (изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 31.10.2007 г.) временен паспорт;
2. (изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) служебен открит лист за преминаване на границата;
3. временен паспорт за окончателно напускане на Република България.
(3) (Нова - ДВ, бр. 108 от 2000 г., в сила от 29.12.2000 г.) Удостоверяването на самоличността на българските граждани може да става с всеки от документите по ал. 1 и 2."

Това, последното, ми се струва важно  Very Happy
Толкова по темата дали шофьорската книжка може да се нарече документ за самоличност. Въпреки, че в ал. 1 ясно и точно я назовават така.
Имаме страхотни законодатели  Sad
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #47 -: февруари 27, 2020, 11:37:46 »

...

Това, последното, ми се струва важно  Very Happy
Толкова по темата дали шофьорската книжка може да се нарече документ за самоличност. Въпреки, че в ал. 1 ясно и точно я назовават така.
Имаме страхотни законодатели  Sad

Какво имаш предвид по отношение на "книжката", че нещо не се разбира Surprised
Активен
freethinker
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #48 -: февруари 28, 2020, 08:29:06 »

Имам предвид, че всъщност не е ясно дали можем да се легитимираме със свидетелството за правоуправление. Хем е официално документ за самоличност, хем не удостоверява самоличност...а ако погледнем чл. 80 на същия закон, ще видим, че дължим между 50 и 300 лева, ако не представим документ за самоличност при поискване от орган на реда.
Откачена работа!
Активен
xway
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Piaggio X9
Публикации: 27

Ел. поща
« Отговор #49 -: февруари 28, 2020, 14:38:53 »

Добре е да се има предвид и следното:
"По изключение в някои страни като Германия, Франция, Италия, Великобритания и др., и само в случай, че не разполагам с никакви други документи или техни копия, се допуска установяване на самоличността ми с двама свидетели, български граждани, с валидни лични документи, които на място в консулската служба попълват декларации като мои гаранти."
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #50 -: февруари 28, 2020, 16:42:49 »

Имам предвид, че всъщност не е ясно дали можем да се легитимираме със свидетелството за правоуправление. Хем е официално документ за самоличност, хем не удостоверява самоличност...а ако погледнем чл. 80 на същия закон, ще видим, че дължим между 50 и 300 лева, ако не представим документ за самоличност при поискване от орган на реда.
Откачена работа!

Е как да не е ясно, при положение, че СУМПС е сред документите по ал. 1 и 2 на чл. 13, с които се удостоверява самоличността. Може би се бъркаш, че СУМПС е в т. 3 от ал. 1 на чл. 13 Surprised Няма никакви драми с удостоверяването на самоличността със СУМПС.
Активен
freethinker
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #51 -: февруари 28, 2020, 21:49:43 »

Абсолютно вярно! Наистина съм се объркал  Very Happy
Значи няма драма-СУМПС е легитимен документ за самоличност.
Активен
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: А категория в Англия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.169 секунди с 20 запитвания.