Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: А категория в Англия  (Прочетена 18569 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX, GS
Публикации: 363

« Отговор #30 -: февруари 12, 2020, 19:30:33 »

Мислиш ли? Мога да извадя всичко за теб само по ЕГН. Щом аз мога, могат и всички държавни или недържавни учреждения.

Не мисля.
Убеден съм.
И в случая съм прав.
А както вече написах - ти си в много голяма заблуда относно адреса.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5380

Ел. поща
« Отговор #31 -: февруари 12, 2020, 21:11:12 »

абе и аз мисля,че личната карта е задължителна и почти съм сигурен,че при всяка проверка на документите ти я изискват

Иначе за чужбина-навсякъде щом си направиш адресна регистрация и живееш там до една година си длъжен да си смениш,шофьорската книжка и номерата на колата

Има си вратички,ама ако си живееш там си е по-добре да ги смениш
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2458

« Отговор #32 -: февруари 12, 2020, 21:27:32 »

Какъв е тоя закон по БДС? За Български държавен стандарт ли говориш? Smile

...

Майна, за Българските Документи за Самоличност (БДС) става въпрос.
Между другото, благодаря за дългия пост, от който накратко става ясно, че адресът не върши никаква работа. Особено в случаите, в които човек не живее на постоянния си адрес.

Според закона документите за самоличност са лична карта, паспорт и СУМПС. Задължителните лични данни в тези документи са:
1. имена;
2. дата на раждане;
3. единен граждански номер (или личен номер за чужденец);
4. пол;
5. гражданство.
Пак според него, българските документи за самоличност удостоверяват самоличността, а при необходимост - и гражданството на лицето, чрез съдържащите се в тях данни. Адресът се споменава между другото, но чрез него не може да се установява самоличността на човек. Случаят с Гробаря е показателен и наистина не е единственият. Обаче който има зор да ви намира, да се оправя както може. Естествено, всеки който не иска да си усложнява живота, може да си дава и кръщелното свидетелство. Това си е негово право.

И на последно място, съгласно чл. 80. от закона за БДС, се наказва с глоба от 50 до 300 лв. лице, което:
...
5. не представи документ за самоличност при поискване от компетентните длъжностни лица.

Не лична карта, а документ за самоличност. Демек може да се представя който и да е от трите изброени по-горе. Просто искам да отбележа, че тези, които искат специално лична карта, трябва да се дресират, че има и други, не по-малко важни БДС.

П.П. Нито в моя, нито в паспорта на дъщеря ми има отпечатани данни за адрес. Може би защото не е задължителен.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: февруари 12, 2020, 21:29:28 »

Не мисля.
Убеден съм.
И в случая съм прав.
А както вече написах - ти си в много голяма заблуда относно адреса.

Специално заради теб си играх да пускам цитати от закона. Прочети ги, ако ти е интересно. И в случая аз съм прав, а ти си в голямата заблуда.
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX, GS
Публикации: 363

« Отговор #34 -: февруари 13, 2020, 23:19:30 »

То бива да си философ, ама ти си станал академик по философия направо.

Специално заради мен си си поиграл да вадиш цитати, поласкан съм...

Сега, законът се казва ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, поне от 2009 г. насам, а не закон за БДС.

Относно адреса, в същия този закон формата е императивна:
Чл. 27. (1) Всеки български гражданин е длъжен да посочи избрания от него постоянен адрес.

Или сега ще спориш и със закона?

И за кое точно си прав?

Пак ще ти го напиша:

Идея си нямаш колко не си прав относно адреса.
Искам да те видя как ще направиш каквато и да било по-значителна сделка, където и да е в рамките на ЕС, без документ, в който фигурира адресът ти!
Много си се объркал, ама много.

Опитай да накараш банка да ти издаде кредитна или дебитна карта без да им представиш документ, в който има адрес.
Опитай да накараш, който и да е нотариус да ти завери какъвто и да е документ, в който си идентифициран само с данни от СУМПС, т.е без адрес.
Опитай да гласуваш със СУМПС, а не с лична карта. Жокер - избирателните списъци съдържат имена и адрес.

Само да ти кажа, че според последните промени в законите на ЕС относно борбата с финансиране на разни организации (терористични и т.н.) всички институции са длъжни да изискват и съхраняват адресите на всички лица, които получават суми над определен размер (няколко хил. лева).
Преди време PayPal надлежно ме уведомиха, че именно според тези изисквания ще блокират всичките ми средства при тях, ако не им предоставя документ, удостоверяващ постоянния ми адрес и знаеш ли какво беше единственото, което признаха след много разправии - копие на банково извлечение с ясно видим в него мой адрес.

Та да знаеш - в цял свят адресът на плащане е много важен и абсолютно задължителен!
Активен
Минко Илчев
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 83

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #35 -: февруари 14, 2020, 11:36:53 »

Кореспонденция се води по пощата. Не по електронната.
Не са виновни банките, виновни са тия, които не са вкарали адрес в шофьорската книжка.

И защо да има адрес в книжката? Като смениш адреса и нея да сменяш?! Не идва на сметка.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2904

« Отговор #36 -: февруари 14, 2020, 12:02:23 »

И защо да има адрес в книжката? Като смениш адреса и нея да сменяш?! Не идва на сметка.

Защото ако книжката притежава всички атрибути на личната карта, нямаш нужда от лична карта. И в много държави е така. Хайде сега смятай къде идва сметката.
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 1230

« Отговор #37 -: февруари 14, 2020, 19:49:24 »

Той аджамията пита за книжка в Англия, тука нещата се отплеснаха за книжки и адреси и БДС.
Казваш им, че си носиш СУМПС-а, за да не носиш и другите документи за самоличност. Защото имаш и паспорт, примерно. Те ако имат зор да ти видят адреса, ще си поровят в компа, дето го имат в колата. Ако почнат да ти се заяждат за личната карта, ги пращаш да четат закона за БДС.

П.П. В паспорта също няма адрес.

Само човек, дето не е виждал акт за липса на лична карта, може да твърди, че книжката му е достатъчна...Всъщност, липсата на книжка/талон май беше 10 лева, липсата на лична карта се наказва далеч по-сурово.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #38 -: февруари 14, 2020, 20:35:55 »

Той аджамията пита за книжка в Англия, тука нещата се отплеснаха за книжки и адреси и БДС.
Само човек, дето не е виждал акт за липса на лична карта, може да твърди, че книжката му е достатъчна...Всъщност, липсата на книжка/талон май беше 10 лева, липсата на лична карта се наказва далеч по-сурово.
беше 50 кинта,а са може и повече да е
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6462

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #39 -: февруари 14, 2020, 20:36:34 »

Майна, за Българските Документи за Самоличност (БДС) става въпрос.

Видя ли ся:

То бива да си философ, ама ти си станал академик по философия направо.

...

Сега, законът се казва ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, поне от 2009 г. насам, а не закон за БДС.

Smile Smile Smile

Обаче и аз се разрових в този закон...и изненада:

http://www.infostock.bg/infostock/control/norms/view/2134424576

"
Чл. 3. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) Документите за самоличност удостоверяват самоличността, а при необходимост - и гражданството, чрез съдържащите се в тях данни.
.............................

(3) Свидетелството за управление на моторно превозно средство удостоверява правоспособността за управление на моторно превозно средство, а за български граждани - и самоличността на територията на Република България, чрез съдържащите се в него данни."

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #40 -: февруари 14, 2020, 20:43:34 »

Видя ли ся:

Smile Smile Smile

Обаче и аз се разрових в този закон...и изненада:

http://www.infostock.bg/infostock/control/norms/view/2134424576

"
Чл. 3. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) Документите за самоличност удостоверяват самоличността, а при необходимост - и гражданството, чрез съдържащите се в тях данни.
.............................

(3) Свидетелството за управление на моторно превозно средство удостоверява правоспособността за управление на моторно превозно средство, а за български граждани - и самоличността на територията на Република България, чрез съдържащите се в него данни."

Иди в Монтана,спри първия полицай и кажи имам книжка,но нямам лична карта Smile Smile Smile Smile

Тия там са озверели.Искали са ми шофьорска книжка,а аз даже и не карах тогава Surprised Surprised Surprised

Пишеха актове за без лична карта и на учениците
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: февруари 14, 2020, 20:54:19 »

В същия тон:

Мои авери...понапили се и сритали някаква кофа за боклук посред нощ, съответно патрулката ги видяла. Всичко се развива zu Fuß...(пешеходно).

Резултат - на тримата нек'ви мижави актове от общината, единия го набарали, че има книжка и му бяха съставили акт по ЗДвП, че и точки му бяха махнали...Разпилявал отпадъци на платното с предпоставка за ПТП...
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: февруари 14, 2020, 23:32:09 »

Значи...
На територията на БГ, човек може да удостоверява самоличността си с който от всичките изброени в закона документи иска. Адресът се попълва задължително в заявлението за издаване на документите. Веднъж влязъл в системата, до него имат достъп всички които имат право да ровят в нея. Най-вече органите на МВР. Ходенето в банки е по желание. Не е задължително. Всеки сам си преценява колко трудно могат да му се случат нещата. Гласуването в общи линии също е по желание. Засега. В избирателните секции избирателите са вписани в списъците според адреса им. Няма начин някой да е с постоянен адрес в "Люлин" в София и да е влязъл в списъка на избирателната секция в Горно Уйно. Не, че не се случват и грешки, ама те са изключения. Много по-малко от тези, които изобщо не ходят да гласуват. Когато и да отида да гласувам, ми сверяват само имената и ЕГН. Така че шофьорската книжка също ще свърши работа. На следващите избори ще пробвам. А пък когато и да са ме проверявали ченгета, никога не са ми искали лична карта паралелно със СУМПС. НИКЪДЕ в закона не пише, че човек удостоверява самоличността си ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с лична карта. Всякакви тъпи полицейщини в тази връзка са обречени на неуспех дали веднага, дали в последствие. Актовете им се обжалват, а в тоя случай падането им е предрешено.
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: февруари 15, 2020, 00:44:23 »

Като спомена полицейщини...
Аз имам акт за претоварване на осите на МПС...Бяхме трима на ЧЗ-то.

Обратно по темата. Китан, чети внимателно : Последно ме спираха едни сополанковци в цивилна патрулка. Изслушах ги. Направих се на виновен, те видяха БГ книжката, направиха се на строги...При тръгване направиха няколко нарушения. Изравних се с тях...укорих ги. Буркани, пак след мен, вече побеснели Smile Пикаеха газ. Нищо не ми направиха, накараха ме да си занеса застраховката у полицията Smile

Ако бях с локална книжка...
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #44 -: февруари 21, 2020, 00:16:49 »

Спрях при едни полицаи и като не успяха да избягат ги разпнах Smile Smile Smile Smile Smile

Ако караш колата,трябва да ти искат само шофьорска книжка.Без лична карта Surprised Surprised Surprised
Това пресно,пресно Smile Smile Smile Smile
Като ги видях и се сетих за спора,та си викам,я да свършат някаква работа тия тумбаци
Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: А категория в Англия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.245 секунди с 21 запитвания.