Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: А категория в Англия  (Прочетена 19644 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5398

Ел. поща
« Отговор #15 -: февруари 11, 2020, 10:25:21 »

Това е само на хартия. Моята практика е друга - преди време напълно целенасочено си давах книжката вместо личната карата, спорил съм....
да,няма общо

за справка можеш да влезеш в банка и да пробваш да се легитимираш с нея
Те дори в хотелите отказват да те регистрират с нея

Парадокса е че БГ книжката технологично е доста по-напред от повечето европейски,но не върши никаква работа като документ за самоличност

Парадокс е и,че в Италия повечето предпочитат шофьорската ни книжка пред личната ни карта за документ,а в БГ те глобяват за липсата на лична карта,дори да имаш шофьорска книжка
Активен
xway
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Piaggio X9
Публикации: 27

Ел. поща
« Отговор #16 -: февруари 11, 2020, 13:01:30 »

Точно в банка(ПИБ) съм си откривал сметка с шофьорска книжка и около година по-късно при някаква допълнителна услуга дадох погрешка лична карта и чак тогава ми я регистрираха и нея. Принципно не нося ЛК освен за места на които изрично се изисква.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2434

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #17 -: февруари 11, 2020, 13:22:39 »

Принципно не нося ЛК освен за места на които изрично се изисква.
Лека полека се доближаваме до проблема  Very Happy , но хайде да не ви спамя темата
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2918

« Отговор #18 -: февруари 11, 2020, 13:59:32 »

Лека полека се доближаваме до проблема  Very Happy , но хайде да не ви спамя темата

На острова и на много други места не е така. Книжката си е пълноценен документ. Там нямат лични карти дори. Имат паспорт и шофьорска книжка. А паспорта им е голям за носене. Тук хем решиха да го направят така, хем не го донаправиха. В книжката ти няма адрес.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2488

« Отговор #19 -: февруари 11, 2020, 19:27:57 »

Всъщност на кого му трябва адресът ти? Това са закостенели разбирания и практики от миналия век. Шофьорската книжка е пълноценен и пълноправен документ за самоличност според закона за БДС и никой няма право да я отхвърля като такъв. Забавлявал съм се доста по този казус, а една служителка на паспортната служба в "Младост" малко й оставаше да отнесе солидно налазание заради непознаване на закона, по който на практика работи. Глобата за неносене на лична карта пък ще е най-лесно падналата в съда. Една друга служителка на паспортната служба пък поиска да ми види личната карта, когато си връщах паспорта за подмяна с нов. Значи аз съм пред нея, с моя паспорт, компютърът с всичките възмони лични данни за мен, в това число и с файла на личната ми карта е пред нея, и тази ми поиска личната карта Surprised Нямах за къде да бързам и стана такъв цирк, че каката по едно време се разрева и пак си свърши работата без да й дам картата. Всичко става, просто трябва да си упорит и да си знаеш правата.
Банките спекулират с това, че си отишъл при тях да им искаш пари. А всъщност имената и ЕГН са им напълно достатъчни. Дълги години в паспорта ми, от онези зелените, стоеше адрес, който бях сменил няколко пъти и ако някой тръгнеше да ме издирва по него, щеше да ми издири цървулите. А пък не е като да не теглех заеми. Просто банките си създават свой си телефонен указател и адресна книга, според мен.
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX, GS
Публикации: 363

« Отговор #20 -: февруари 11, 2020, 21:27:11 »

Идея си нямаш колко не си прав относно адреса.
Искам да те видя как ще направиш каквато и да било по-значителна сделка, където и да е в рамките на ЕС, без документ, в който фигурира адресът ти!
Много си се объркал, ама много.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: февруари 11, 2020, 23:07:23 »

Банките спекулират с това, че си отишъл при тях да им искаш пари.

Това как го реши? Не ми се е случвало до сега. И да им давам пари, пак ми искат адреса.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: февруари 11, 2020, 23:36:12 »

Идея си нямаш колко не си прав относно адреса.
Искам да те видя как ще направиш каквато и да било по-значителна сделка, където и да е в рамките на ЕС, без документ, в който фигурира адресът ти!
Много си се объркал, ама много.

Мислиш ли? Мога да извадя всичко за теб само по ЕГН. Щом аз мога, могат и всички държавни или недържавни учреждения.

Това как го реши? Не ми се е случвало до сега. И да им давам пари, пак ми искат адреса.

Е ми там е работата. Те искат, ти им даваш. А пък не си длъжен да го правиш. Те могат да искат само документ за самоличност. Имената и ЕГН са им напълно достатъчни при проблем да те издирят чрез съд, прокуратура или МВР. За чий са им адресите на хората? Адресът им трябва по принцип за изпращане на кореспонденция. В днешно време сигурно няма човек без и-мейл, или поне такъв, който да е тръгнал да взема пари от банка. Щото на бабите без и-мейли банките по принцип пари не дават. Та затова трябва да ги отучваме за щяло и нещяло да искат лична карта.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: февруари 12, 2020, 00:12:02 »

Кореспонденция се води по пощата. Не по електронната.
Не са виновни банките, виновни са тия, които не са вкарали адрес в шофьорската книжка.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5398

Ел. поща
« Отговор #24 -: февруари 12, 2020, 01:17:46 »

Само за информация,като спра на куките и им дам шофьорска книжка а те ми поискат и лична карта...да им тегля ли директно една майна?
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2434

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #25 -: февруари 12, 2020, 08:21:22 »

Само за информация,като спра на куките и им дам шофьорска книжка а те ми поискат и лична карта...да им тегля ли директно една майна?
Обесни им че.непса полизаи, защото им е изтекъл стикера
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: февруари 12, 2020, 16:23:50 »

Казваш им, че си носиш СУМПС-а, за да не носиш и другите документи за самоличност. Защото имаш и паспорт, примерно. Те ако имат зор да ти видят адреса, ще си поровят в компа, дето го имат в колата. Ако почнат да ти се заяждат за личната карта, ги пращаш да четат закона за БДС.

П.П. В паспорта също няма адрес.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: февруари 12, 2020, 17:28:33 »

Абе ти можеш да ги пратиш на майна си райна, и да си прав, ама при всички положения не си в печаливша позиция ако тръгнеш да се заяждаш с тях. Именно, в паспорта има адрес, както във всички нормални лични документи. Само в нашата шофьорска книжка го няма.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6477

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #28 -: февруари 12, 2020, 18:49:46 »

Мислиш ли? Мога да извадя всичко за теб само по ЕГН. Щом аз мога, могат и всички държавни или недържавни учреждения.

Е ми там е работата. Те искат, ти им даваш. А пък не си длъжен да го правиш. Те могат да искат само документ за самоличност. Имената и ЕГН са им напълно достатъчни при проблем да те издирят чрез съд, прокуратура или МВР. За чий са им адресите на хората? Адресът им трябва по принцип за изпращане на кореспонденция. В днешно време сигурно няма човек без и-мейл, или поне такъв, който да е тръгнал да взема пари от банка. Щото на бабите без и-мейли банките по принцип пари не дават. Та затова трябва да ги отучваме за щяло и нещяло да искат лична карта.

Какъв е тоя закон по БДС? За Български държавен стандарт ли говориш? Smile

Ко викаш кореспонденция само по имейл, а?
Сигурен си?
Дай да ви разкажем нещо... Май съм го разказвал в друга тема ...не помня... Не е много свързано с тази, но се сетих
Помните преди време се хвърлих с Бунтовника и малко се потроших...Тъй като отнесох бронята на колата пред мен съответно там се води някакво производството, дознание и тъй нататък... За една седмица всички мои познати знаеха какво се е случило...
Таа...звънни ми един ден Найден гумаджията "Абе майна ( Няма да споменавам имена но един наш общ познат полицай бил при него да си прави гумите) знаеш ли, че си обявен за държавно издирване?" Викам "Я пак?" Оказа се, че ме издирвали да дам показания пред някаква там инспекторка. А показанията ми бяха записани от полицаите тогава на място и съм дал адрес на който да ме търсят. Да ама полицаите не ме търсили на този адрес търси ли ме на постоянен адрес по лична карта на който не живее от 15 години. И взели, че издирили ( в техните база данни ) някакъв временен адрес който съм имал пред 10г. И там не ме открили и ме обявили за държавно издирване. Добре, че сводката попаднала при нашия човек и той се сетил, че чул какво се случило с мене... Дадоха ми телефона на тази инспекторка  да свалят държавното издирване от моя милост. И на другия ден ходих да дам показания...
Вече изобщо не се учудвам като видя по новините, че някой държавата го издирва, а  той  учуден казва, че никой не го е търсил и не му е връчвал призовка...
Знам за случай в който човек го спират на границата с Гърция защото бил обявен за общодържавно издирване. Три дена докато го транспортират до София от арест в арест и се оказва, че бившата му жена от го съди за издръжка...

Банките искат лична карта (с адреса в нея) дори когато внасяш за да знаят кой точно е внесъл тази сума в тази сметка. Надяват се при нужда са го намерят на адрес... Smile
Чува се, че скоро пак ще сменяме документите да видим какво ще се случи точно...
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 1237

« Отговор #29 -: февруари 12, 2020, 19:13:39 »

Май най-много ме амбицираха 300те паунда горница в застраховката ми,щото първата я правих с БГ книжка.

А и щом имаш адресна регистрация си длъжен до година да си я смениш.

Второто не е вярно. При подновяване в БГ те карат да декларираш, че най-грубо казано не живееш постоянно извън страната. Никой не те задължава.

За първото...има едни термини като reckless, careless...точки-мочки, бонуси-монуси застраховки-мастраховки после...Всеки сам си открива топлата вода:

https://www.gov.uk/government/news/new-penalties-for-careless-driving-come-into-force

https://www.nidirect.gov.uk/articles/careless-and-dangerous-driving

Моя прEAтел не живее в UK.

« Последна редакция: февруари 12, 2020, 19:17:55 последно от SimonX » Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: А категория в Англия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.43 секунди с 21 запитвания.