Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Регистрация на мотоциклет, въпрос
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Регистрация на мотоциклет, въпрос  (Прочетена 6316 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5398

Ел. поща
« Отговор #60 -: юни 16, 2020, 19:29:17 »

Как може да се купи и да се изнесе от Италия на ход? Не става въпрос за мотор.
законно или евтино????

щото законно е прехвърляш на твое име(плаща се процент от цената и дори да е евтина е поне 300-400 евро) после застраховка(няма кой да се навие да ти направи застраховка за няколко дни)майка си и баща си струва,щото нямаш застрахователен клас.на мен за хаябусата ми искаха 3400 евро след това се качваш и караш до България,но трябва да си им върнеш номерата,щото ще си ти текът данъци на нея,които ще се прехвърлят на децата ти,на внуците и може някой правнук да се окаже с няколко милиона дълг към Италия.Реално е направено така,че да не се продава тая кола в чужбина

Евтино-гледаш да има преглед.правиш бракуване за износ до България.купуваш си за 100 евро временни номера,които представляват един хвърчащ лист формат А4.Разпечатваш го няколко пъти поставяш в джобчета и лепиш с тиксо отпред и отзад.Филм е голям за тоя номер и не става за един ден.Помня че ми идваше да запаля колата(да я изгоря) и да ми се маха от главата.След това намираш твой човек застраховател да ти направи за около 100 евро фалшива застраховка.която е менте отвсякъде и не покрива нищо и не важи,но имаш някакво оправдание,че не си тръгнал хептем без нищо и се надяваш да няма полицаи до БГ.На границата си и правиш застраховка,вземаш винетка и вече няма какво да те бутне.

И в двата случая да не забравиш да си попълниш договора за покупко-продажбата с продавача,щото Феникса ще окълве веднага Smile Smile Smile Smile Smile Smile

И мега нагло

когато нямаш преглед и няма опция за временни номера от Италия
правиш си бракуване за износ за БГ и пращаш всичките документи на твой човек в кат
Той ти вади БГ номера,демек симулира,че колата е минала през канали и ти праща новите БГ номера със застраховка и няма какво да те бутне

Ако не е толкова твой човека,може и да ти извади временни БГ номера
Ама тогава на БГ границата се заяждат,че си бил в чужбина с тия номера и мрънкат яко.Трябва само да ги подсетиш,че в момента си в България и Вече си си законен отвсякъде

Правил съм ги всичките и става,но риска си е за твоя сметка

Ако мислиш да се вдигнеш от БГ и да си купиш кола в Италия и да се върнеш с нея,просто ЗАБРАВИ

Става само ако имаш Ремарке или бус да я натовариш вътре и задължително си вземи с теб едно подпечатано ЧМР от някой тираджия,че при бракуването ще ти го искат и няма да стане без ЧМР

ДА СЕ ВЗЕМЕ ПОД ВНИМАНИЕ ФАКТА,ЧЕ ОТ 4 ГОДИНИ НЕ ЖИВЕЯ В ИТАЛИЯ И МОГАТ ДА СА ПРОМЕНИЛИ ДРАСТИЧНО ЗАКОНИТЕ НА КЪМ ПО-ЗЛЕ.

АКО ВСЕ ПАК СЕ НАВИЕШ,РАЗДЕЛИ МИСЛЕНО ИТАЛИЯ НА 2 И ГЛЕДАЙ КОЛАТА ДА ТИ Е В ГОРНАТА ПОЛОВИНА
АКО Е НА САМОХОД-КАРАЙ ДО НАЙ-БЛИЗКИЯ ФЕРИБОТ ЗА ИГУМЕНИЦА,НЕ МИНАВАЙ ОТГОРЕ ПО ПЪТЯ
лятото цените на фериботите са...скъпички
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2488

« Отговор #61 -: юни 16, 2020, 20:43:46 »

Абе вместо да спорим,защо не се разкараш до някоя автокъща дет внася коли от Италия и се направи на клиент.Ако няма промени в закона,ще видиш точно тая схема дето ти описвам.Или поне ще можеш да хвърлиш светлина по въпроса,ако са измислили нова схема.Според мен ще е от полза за всички

За последно купувахме кола от автокъща в София преди четири години. Продадоха ни я с фактура. Беше внос от Италия.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5398

Ел. поща
« Отговор #62 -: юни 16, 2020, 23:42:46 »

За последно купувахме кола от автокъща в София преди четири години. Продадоха ни я с фактура. Беше внос от Италия.
как така с фактура,би ли ми обяснил по-подробно
Активен
Esper
Fuelly
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2166

7183168
Ел. поща
« Отговор #63 -: юни 17, 2020, 01:56:27 »

Ами сега погледнах какво ми е дал жамбазина като съм купувал мечката преди 2 години.
Фрактура си ми е написал човек0, дори е на реално платената цена.
Опростена фрактура верно но от юридическо лице, номера, пИчати...
Също като истинска!

Колата е от Северна Италия.

Утре, тоест днес по-късно мога да направя и скрийншот, че колкото и да не съм параноик на нея има прекалено много излишно данни.
Тая автокъща беше в Големото Добрутро, до ендекато на халтурата.
Може затова ама всичко около тази покупка мина много гладко тогава, знам ли.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2918

« Отговор #64 -: юни 17, 2020, 10:27:04 »

как така с фактура,би ли ми обяснил по-подробно

Фирмите са длъжни да издадат фактура. Не се минава нотариус, отиваш с фактурата в КАТ и регистрираш. Измамниците или пишат фактура на ниска стойност, или ти пишат договор директно с продавача в чужбина все едно си го купил директно, но това е само заради данъците. Фирмите, на които дейността им е свързана с търговия на МПС не пишат договори с нотариална заверка.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #65 -: юни 18, 2020, 20:21:49 »

Ами сега погледнах какво ми е дал жамбазина като съм купувал мечката преди 2 години.
Фрактура си ми е написал човек0, дори е на реално платената цена.
Опростена фрактура верно но от юридическо лице, номера, пИчати...
Също като истинска!

Колата е от Северна Италия.

Утре, тоест днес по-късно мога да направя и скрийншот, че колкото и да не съм параноик на нея има прекалено много излишно данни.
Тая автокъща беше в Големото Добрутро, до ендекато на халтурата.
Може затова ама всичко около тази покупка мина много гладко тогава, знам ли.

Фирмите са длъжни да издадат фактура. Не се минава нотариус, отиваш с фактурата в КАТ и регистрираш. Измамниците или пишат фактура на ниска стойност, или ти пишат договор директно с продавача в чужбина все едно си го купил директно, но това е само заради данъците. Фирмите, на които дейността им е свързана с търговия на МПС не пишат договори с нотариална заверка.

Благодаря! Трябваше иначе аз да ги пиша тези неща Very Happy При нас търговецът беше в една пресечка на Ботевградско шосе. Сравнително невзрачна автокъща. Колата се регистрира в провинцията без никакви драми.
Активен
Uaxbun
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: хонда
Публикации: 4

Ел. поща
« Отговор #66 -: юни 19, 2020, 19:54:18 »

Малко развитие по темата. Успях да регистрирам мотора. Направиха ми голям проблем в КАТ, моделът на мотора вписан в италианския талон не съществувал в тяхната система. Искаха да викат комисия да го гледа. Прехвърлиха ме през съседните 2 канала да го оглеждат. Започнаха да се съмняват и за достоверността на документите. Спаси ме това че имах "човек" който завъртя нещата и пак със негова помощ едвам минах. Разбира се дадох едни пари под масата. Скъпо ми излезе това удоволствие, но вече ще знам какво да гледам и какви документи ми трябват.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #67 -: юни 19, 2020, 20:32:37 »

Значи фалшиви документи, подкупи, пачки в чекмеджетата, дронове...
Тази държава никога няма да се оправи Surprised
Активен
Esper
Fuelly
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #68 -: юни 20, 2020, 00:03:37 »

Италианците произвеждат доста модели, които не съществуват в идиотската им “система”.
Аз например имах марка, която те са нарекли CH racing

http://www.chracing.it/

Реално е хибрид от рама на хускварна и двигател на ямаха..
По документи беше регистрирано като Ямаха ЦР щото това най близо са открили в Системата.
100% това хомологизиране също е струвало пари и разправии на някой, за щастие обаче  не на мен.

Бета също е подобен италиански хибрид само че марката е достатъчно популярна и е влязла някога в Системата.
С КАТ нещата ще се оправят като просто ги закрият.
Друг начин няма.
Колкото по-рядко на човек му се налага да им ползва Ослугите толква по-добре.
Аз лично се надявам НИКОГА повече да не ми се налага.
Едва ли но надеждата е хубаво нещо.

Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 725

Ел. поща
« Отговор #69 -: юни 22, 2020, 07:06:57 »

Бях внесъл една Бета 125 ендуро и две Лаверди , на гишето в трибуквената служба служителката ; Бета Сатурно ли е .  Е как Сатурно то е от 60-те години . Как да е писа там Бета , обаче вземам талоните и на трите мотора и всички Бета .  Ама госпожо другите два са Лаверда , ако ме спрат примерно в Пазарджик в 3 през нощта и полисмена чете талона -Бета , а на резервоара -Лаверда какво да му обяснявам . Да се обади на шефа на КАТ-Русе . В три през ноща  Sad
Активен
Esper
Fuelly
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #70 -: юни 22, 2020, 08:20:03 »

При мен поне имаше щампа Yamaha на двигателя та при нужда можеше да настоявам за достоверност.
Не че някой някога се е интересувал от подобни глупости за 3 или 4 години, докато беше при мен.
Ся това, че Yamaha CR е чист крос, цвай тактен и без каквито и да било осветителни и сигналии прибори няма никакво значение - на това цъкла лелката некъде.
След това каквото пише в тапията - това е.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1935

« Отговор #71 -: юни 22, 2020, 12:54:19 »

Аз имам Балкан 250, който видимо е с две гумени кантар-седалки, но в талона гордо пише С2. Мотоциклети родно производство, нали. Вие за някакви прогнили капиталистически марки сте седнали да се впрягате...  Smile
Активен
Esper
Fuelly
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #72 -: юни 22, 2020, 13:22:26 »

Всички (надявам се) са наясно със силата на писаното слово.
Да, и на моя гараж пише “К.Р” а вътре има дърва!  Smile Smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Регистрация на мотоциклет, въпрос

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.409 секунди с 21 запитвания.