Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: A Twist of the Wrist II
Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: A Twist of the Wrist II  (Прочетена 11958 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1654

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #45 -: март 05, 2020, 18:51:27 »

Басси драмата..   Surprised
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2487

« Отговор #46 -: март 05, 2020, 21:18:55 »

Именно.

... На практика със първото "споделяне" на филма ти губиш пълният контрол върху него но пък носиш всички последствия ако някой тръгне да си търси правата защото ти си първоизточникът...

Така е. Ако Гиокс не е платил нещо на притежателите на авторските права, за да направи кавъра на български, в един момент може да гризне дръвцето, независимо, че с чисто морални подбуди е платил едни пари за дублажа. Ако закупуването на оригиналното ДВД, за да получи човек кавъра с дублажа на български, е договорената схема с притежателите на авторските права да не му търсят сметка, е разбираемо.
Предполагам, че повечето от нас го имат този филм със субтитри, а някои и без, щото ползват английски без проблеми. Та не съм сигурен колко ще се бръкнат за оригинално ДВД с идеята да го имат и с дублаж на български. Сигурно ще има желаещи. Но и със сигурност не след дълго някой ще го качи в мрежата, пак с някакви колегиални подбуди. И реално притежателите на авторските права ще спечелят едно нищо. Е, почти, де.
Активен
Serpentine
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 324

« Отговор #47 -: март 05, 2020, 23:00:48 »

Нали?  Smile За миг реших, че обърках форумите и чета в другия.  Smile

Но и със сигурност не след дълго някой ще го качи в мрежата, пак с някакви колегиални подбуди. И реално притежателите на авторските права ще спечелят едно нищо. Е, почти, де.
Най-вероятно така ще стане.
« Последна редакция: март 05, 2020, 23:24:16 последно от Serpentine » Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX, GS
Публикации: 363

« Отговор #48 -: март 06, 2020, 00:11:00 »

Ей, много професори, много умуващи, много нещо.
Човекът е направил е нещо хубаво, за да помага и иска всичко да е както е редно, а тук веднага се почнаха простотии и глупости.
Единият ще реве от умиление, другият бил познавал на господ брат му, третият дава съвети за авторски права и не знам още к’во...

Що не вземете да си..., а?

Като направите нещо полезно без са искате друго в замяна, тогава ще умувате.
До тогава - обратно в мишите дупчици и малко по-внимателно с умуването на публични места, че се излагаме сериозно, а някоИ и постоянно.
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със по две свещи
Публикации: 2712

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #49 -: март 06, 2020, 09:49:51 »

Що не вземете да си..., а?

- Да си ....... принципно на Мотористи точно това малко някак ..... как да кажа , последният по така запомнящ се случай беше на Капиново..... 95та и оня дето го каза остана без кръчма  Very Happy

Като направите нещо полезно без са искате друго в замяна, тогава ще умувате.
А тия дето са направили стотици пъти такива неща - фри за всички ? те кво ? без дори да си разбрал че някой го е направил за да ползваш ей така ....... ?

До тогава - обратно в мишите дупчици .........
Чак пък така ли ? Я излез и се огледай - навън е слънчево , времето е страхотно и е време да излезеш от зимната депресия на моториста  Very Happy Smile

*** Относно Брат Му на Господ.......... ся тоя дето е писал Библията така да се каже - той ли е брата на Господ ?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5398

Ел. поща
« Отговор #50 -: март 06, 2020, 12:33:22 »

не виждам изобщо защо направихте драма Surprised Surprised Surprised

помъчил се е да направи нещо полезно rulez1 rulez1 rulez1 rulez1 rulez1

пуска го безплатно apl apl apl apl apl

има си условия за получаването-негова си работа,продукта си е негов

ама продължавайте да се храните де...нещо ми е дъждовно,та поне сеир да има Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
giox
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuku GFS600S
Публикации: 17

Ел. поща
« Отговор #51 -: март 06, 2020, 16:03:24 »

А аз исках само и единствено да помогна за разпространението на нещо много полезно, без да ощетявам създателите на това нещо ... !

... ТУКА Е ТАКА ...

П.П. Питай те ме кога пак ще се опитам ....
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3492

« Отговор #52 -: март 06, 2020, 16:27:17 »

И реално колко човека, които не познаваш имат дублираната версия? Колко от тях са от форума?
Активен
Mitko_GP
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSR600
Публикации: 111

« Отговор #53 -: март 06, 2020, 16:56:43 »

Предвид съществуването на филма в YouTube (и не само) с български субтитри, не разбирам с какво се ощетяват с добавянето на дублаж на български?
Не ме разбирай погрешно, направил си го, платил си го, твой си е. Може да си е и само за лично ползване.
Активен
Kunev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500
Публикации: 455

« Отговор #54 -: март 06, 2020, 18:24:47 »

А аз исках само и единствено да помогна за разпространението на нещо много полезно, без да ощетявам създателите на това нещо ... !

... ТУКА Е ТАКА ...

П.П. Питай те ме кога пак ще се опитам ....

Браво за мерака, ама само с мерак не става. Проблема ти се състои в това, че не си направил коректна преценка на обстоятелствата.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2487

« Отговор #55 -: март 06, 2020, 20:09:42 »

Той принципно проблем няма.
Прави впечатление, че някой се е загрижил за авторските права на друг, без да му влиза в служебните задължения. Похвално е, само дето у нас изглежда странно. В началото на темата колегата сподели идеята, имаше подкрепа, но тогава не уточни каква ще е схемата с разпространението на дублирания филм. Имаше идея и да се споделят разходите по изготвянето на дублажа. Доколкото разбирам, никой не му е помогнал. Ако обаче някой беше помогнал, дали условията за разпространението щяха да са такива Surprised

На мен лично ми е все тая, де. Аз филма го имам със субтитри. В един от сайтовете за субтитри има моя версия с редакции, за да се прочита всичко. От преди години е. Може да съм помогнал на някого Surprised
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3492

« Отговор #56 -: март 06, 2020, 21:02:51 »

Ще почнем да преливаме от пусто в празно. Назад пише всичко. В крайна сметка, когато предоставянето на нещо е ..
.... редно да е обвързано с закупуването на оригиналното DVD, за което ZedMoto са оторизиран представител за региона.
Звучи като? Как? Първа тема на нов потребител... летящ старт с професионален дублаж, флашки .... ок. Действайте, купете филма и вижте какво ще стане. Темата си седи, ЛСтата бачкат, никой не е ощетен. За никакви авторски права не става дума. Chill out  Smile 
Активен
Kunev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500
Публикации: 455

« Отговор #57 -: март 06, 2020, 21:19:05 »

... само дето у нас изглежда странно...

Не само изглежда странно, а то си е странно.
Аз даже бих го нарекъл и иначе, но само в директен разговор ... Very Happy
Активен
totomoto
totomoto
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BUELL
Публикации: 322

Ел. поща
« Отговор #58 -: март 06, 2020, 23:27:36 »

Мнооооого лошо впечатление!!! Пак!!! Понякога ме е срам, че съм моторист.
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 1237

« Отговор #59 -: март 07, 2020, 12:59:22 »

Е що не научите английски? К'ви дублажи и субтитри, к'ви five лева?
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: A Twist of the Wrist II

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.174 секунди с 20 запитвания.