Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Tuning за Piaggio Vespa PK50XL въпроси.
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Tuning за Piaggio Vespa PK50XL въпроси.  (Прочетена 797 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dodge1969
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: '67 ИЖ Планета 2, '73 ИЖ Юпитер 3
Публикации: 162

Ел. поща
« -: юни 02, 2020, 09:43:04 »

Здравейте,
Имам въпросното моторче Пиаджо веспа Пк 50 хл.
50 кубика, 2 тактово.
Искам да го потегна (нова боя и гуми, двойна седалка и някой други дреболии).
Проблема е двигателя. Прекалено е немощно за да изкарва себе си и мен отгоре 80-тина кила по баирите в моя град. Искам да му направя тунинг свързан с по-добър карб от оригиналния, цилиндър с бутало и изпускателна система.
Целта не е нищо екстрамно.
Двама човека, нещо от сорта на 60-70 км/ч. Просто да не изостава в потока и да е мъка из баирите.
Понеже нямам идея от къде, какво и как, моля давайте съвети и мнения.
Особено ще са ми полезни такива на хора, които вече са минали по този път.
Поздрави!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5398

Ел. поща
« Отговор #1 -: юни 02, 2020, 11:02:13 »

Здравейте,
Имам въпросното моторче Пиаджо веспа Пк 50 хл.
50 кубика, 2 тактово.
Искам да го потегна (нова боя и гуми, двойна седалка и някой други дреболии).
Проблема е двигателя. Прекалено е немощно за да изкарва себе си и мен отгоре 80-тина кила по баирите в моя град. Искам да му направя тунинг свързан с по-добър карб от оригиналния, цилиндър с бутало и изпускателна система.
Целта не е нищо екстрамно.
Двама човека, нещо от сорта на 60-70 км/ч. Просто да не изостава в потока и да е мъка из баирите.
Понеже нямам идея от къде, какво и как, моля давайте съвети и мнения.
Особено ще са ми полезни такива на хора, които вече са минали по този път.
Поздрави!
карал съм фри 50 2Т и си върви колкото 1254Т,дали нямаш накакъв проблем с моторчето

са кат се замисля и такава веспа съм карал Smile Smile Smile Smile :-)десетина дни и вадех душата,това верно е много умряло.ама се замисли за нещо друго,тяа веспа ако тръгне,тя няма окачването и спирачките да понесе повече скорост.

иначе ако ти се хвърлят пари,потърси фирмата полини,тя прави всичко от което имаш нужда и е топ за тоя тип тунинг

Активен
dodge1969
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: '67 ИЖ Планета 2, '73 ИЖ Юпитер 3
Публикации: 162

Ел. поща
« Отговор #2 -: юни 02, 2020, 13:58:14 »

Благодаря за отговора.
Всяко модерно скутерче със сигурност и в 50 кубиковия формат ще върви повече от нея.
Но аз съм се спрял именно та тая веспа, защото вече я имам. Също тя е със скорости а не с вариатор/центробежен съединител, и не на последно място изглежда интересно.

За Полини съм чувал, а дали някой е поръчвал от тях? Имат ли представителство в БГ и г/д всякакъв опит с това кои части ще са най подходящи за моя билд? И тн.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5398

Ел. поща
« Отговор #3 -: юни 02, 2020, 22:45:34 »

Благодаря за отговора.
Всяко модерно скутерче със сигурност и в 50 кубиковия формат ще върви повече от нея.
Но аз съм се спрял именно та тая веспа, защото вече я имам. Също тя е със скорости а не с вариатор/центробежен съединител, и не на последно място изглежда интересно.

За Полини съм чувал, а дали някой е поръчвал от тях? Имат ли представителство в БГ и г/д всякакъв опит с това кои части ще са най подходящи за моя билд? И тн.
те като им кажеш кой модел ти е веспата и ще ти кажат какво имат за нея,но съм почти сигурен,че имат всичко,че даже и неща дето не сме се сетили за тях Smile Smile Smile Smile Smile

аз доста покарах,докато разбера,че е с 4 скорости Smile Smile Smile Smile Smile

иначе първа,после 2 или 3,кот доди и 4,но по едно време ми направи впечатление,че дърпа различно на 2 и така открих,че е с 4 скорости Smile Smile Smile Smile Smile Smile
малее,къде ме върна,кви спомени Smile Smile Smile :-)тотално го бях забравил тоя звер
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Tuning за Piaggio Vespa PK50XL въпроси.

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.314 секунди с 21 запитвания.