Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: 2T МАНИЯ  (Прочетена 4316 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Нешо
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZ 250
Публикации: 84

« Отговор #60 -: януари 09, 2020, 22:41:34 »

Нешо или е в библиотеката или в лабораторията. Нещо не се появява Нешо Smile

По скоро съм във библиотеката..... Very Happy Обяснете ми(и тука питам защото хал хабер си нямам  ) какво беше това
отношение-зависимост(брой на зъби) преден към заден пиньон отнесено към броя звена на веригата......на базата на която зависимост звената на веригата винаги стъпват на различен зъб.......Аз като папагал съм си взел сега нови пиньони стандартните за модела преден 14 зъба и заден 50 ...ама искам по нататъка да експериментирам със различни пиньони...
най-вече задни ама незнам как се изчислява тва отношение... Surprised

« Последна редакция: януари 09, 2020, 22:59:02 последно от Нешо » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1856

« Отговор #61 -: януари 09, 2020, 23:26:47 »

ТОВА ще свърши ли работа Surprised
Активен
totomoto
totomoto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HORNET
Публикации: 205

Ел. поща
« Отговор #62 -: януари 09, 2020, 23:32:29 »

Местата от които тръгвме и местата на които обикновенно караме са със разлика във надморската височина от
порядъка на 1000 метра средно. Не са 500+ метра а много повече. Много момчета си карат моторите по две импровизирани писти тука по ниското на аз лично мотора ще го карам основно в гората и по високото като
проценттно карането се пада да е над 700-800 метра средно. Затва съм реши един ден с джетинга да си поиграя горе на място (в гората)   потдържайки леко по високи режими на работа от тези с които обикновенно  карам. Така като го наглася на леко по високи режими на работа.....после на режимите в които обикновенно го карам мотора сместа винаги ще е по скоро богата отколкото бедна, затва не ме притеснява ако сега през зимно пролетния сезон леко я обедня сместа още повече, че така джетинга ще остане актуален за малко по дълъг период от време ....защото със затоплянето на времето плътноста на въздуга намаля .......,а освен по ниската си плътност във по топлия въздух обикновенно има повече влага от по студения която влага също обогатява леко сместа!!!!

Лозенец (квартала) е на 620м височина. Ако има някой от там да даде съвет  Very Happy.
Активен
Нешо
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #63 -: януари 10, 2020, 21:07:34 »

ТОВА ще свърши ли работа Surprised

Малиййй ....  Sad Ще се придържам по скоро към сървиз мануала Surprised

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4856

Ел. поща
« Отговор #64 -: януари 11, 2020, 17:24:47 »

По скоро съм във библиотеката..... Very Happy Обяснете ми(и тука питам защото хал хабер си нямам  ) какво беше това
отношение-зависимост(брой на зъби) преден към заден пиньон отнесено към броя звена на веригата......на базата на която зависимост звената на веригата винаги стъпват на различен зъб.......Аз като папагал съм си взел сега нови пиньони стандартните за модела преден 14 зъба и заден 50 ...ама искам по нататъка да експериментирам със различни пиньони...
най-вече задни ама незнам как се изчислява тва отношение... Surprised

изчислява се много лесно

+1 зъб и задното колело се мести почти един сантиметър към двигателя

а за мощността е различно при всеки мотор и никакви таблици няма да ти свършат работа
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #65 -: януари 11, 2020, 19:32:58 »

Той май имаше предвид как да си смята зъбите на зъбчатките спрямо звената на веригата, така че последната да ляга плътно между зъбите.
Активен
Нешо
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #66 -: януари 11, 2020, 20:18:47 »

И аз не знам май кво имам на предвид  Very Happy Щото това за което говоря го бях чел във един пост тук във форума .....тогава един колега го беше обяснил много подробно и опростено ама беше преди доста време и не помня къде и във кой раздел беше поста....... Surprised

А иначе.. бая попрочетох днеска и (на кратко).....и излиза че конкретно при кросовите мотори не може да се експериментира много със предавателните числа ....всъщтност може но най-много със един или два зъба за
предния и към-то четери зъба за задния...и не за друго,а защото примерно при предния пиньон при повече от
два зъба спрямо стандартните, може да опре някъде във картерите или предпазитела, а при по малко от два зъба спрямо стандартните за модела веригата ще се трие излишно много във плъзгача на веригата ....при задния пиньон ситуацията е идентична самоче обратно пропорционална и там пък при повече зъби веригата ще се трие излишно много във задния плъзгач и т.н  Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #67 -: януари 12, 2020, 01:33:48 »

два отпред и четери отзад,са ти повече от достатъчно,да не можеш да разпознаеш мотора после

реално оригиналните са осреднени,как е най-добре мотора за всички типове каране
според зависи какво баш искаш,може да пипнеш и да се подобрят нещата,но едно за сметка на друго
затова не те съветвам,да правиш големи промени
Активен
Нешо
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #68 -: февруари 06, 2020, 00:58:53 »

Българския химн започва да се чува все по често във Ендуро Супер Сериите. Теодор Кабакчиев(Теди) върви сериозно по стъпките на
великия Димитър Рангелов. За момента до колкото знам няма около него сериозни спонсори като изключим може би Еконт..........и въпреки всичко започна да ги мачка сдраво на ендуро супер сериите клас Джуниер.
След няколкото му поредни успеха до колкото знам са му предложили да стане част от тима на КТМ ...., ако това стане мисля че Теди има потенциала да постигне много.... Very Happy

Ей тука клип от награждаването.......... чували ли сте някога българския химн на награждаване на мотоциклетно състезание в Европа,
Аз лично не съм......... Sad

https://www.youtube.com/watch?v=PDbFPwbkL-M&t=41s

Междудругото Теди е активен блогър и прави видеа на състезанията в които участва ......путуване, хранителен режим , подготовка
за състезанието тренировки и прочие

Ей тва му е страницата в Youtube, който се интересува от този спорт и следи неговите изяви може да си го съскрайбне

https://www.youtube.com/channel/UCjjXnFBQ_6p7d4vYAATHE7g

« Последна редакция: февруари 06, 2020, 01:03:40 последно от Нешо » Активен
Нешо
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #69 -: март 25, 2020, 17:53:49 »

Да пoпитам нещо ? Искам да си сложа свещ със иридиев електрод на мотора. По сървиз мануал на мотора свеща я дават, че
 трябва да бъде (ей тва пише цитирам дословно)-Standard spark plug: NGK BR8EG (resistance type),
а във един магазин ми предлагат за моя мотор следната иридиева свещ цитирам-NGK Iridium Z KERZE NGK BR8EIX. Мога ли да я ползвам тая иридиевата свещ и ще натоварвали нещо Ел системата , имам предвид бобина CDI и прочие ????
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3586

« Отговор #70 -: март 25, 2020, 20:02:27 »

Не би трябвало! Това е иридиевият еквивалент на нормалната свещ! Със сигурност няма да 'натовари' нищо!
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: март 25, 2020, 22:08:59 »

Ако двигателят не понася дадената свещ, сиреч му идва по-топла или по-студена, може да се наложи да я смениш с едно число надолу или нагоре, според зависи.
Активен
Нешо
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #72 -: март 25, 2020, 22:53:36 »

Благодаря....... Very Happy Поръчвам я
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #73 -: март 27, 2020, 00:50:49 »

Ако двигателят не понася дадената свещ, сиреч му идва по-топла или по-студена, може да се наложи да я смениш с едно число надолу или нагоре, според зависи.
как по-топла или по-студена?

нали поръчва иридиева свещ за точно определен модел

поръчвай смело,с нищо няма да ти навреди

да не говорим,че питаш само за ЕДНА свещ,което и като пари е нищо
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #74 -: март 27, 2020, 19:37:43 »

И като е иридиева какво? Двигателят може и да не я хареса Surprised

Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: 2T МАНИЯ

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.267 секунди с 21 запитвания.