Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилOff-Road (Модератор: RODRIGUEZ)Тема: 2Т Масла мнения
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: 2Т Масла мнения  (Прочетена 6880 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5337

Ел. поща
« Отговор #75 -: януари 06, 2020, 14:58:43 »

защо?какво е значението от къде ще мина с един мотор...или два?
дали е пътека или не,голям праз

и в Италия се плаща ако ще ходиш за гъби,при това никак не малко.
мой приятел ходи 3 пъти и набра от трите по-дългото Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
та после се разхождаше покрай морето,а гъбите от магазина и те така
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZ 250
Публикации: 118

« Отговор #76 -: януари 06, 2020, 19:46:59 »

Еми принципно ако са един- два мотора няма никакво значение ама те хич не са един два......Примерно тука в Средна Гора дето караме има страшно много горски пътища и пътеки и точно когато си мислиш, че ги знаеш всички разбираш че имало още толкова ...... Sad Та фронта за забавление е голям и почти неограничен ама има си колеги дето обичат да разровят някоя поляна....
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #77 -: май 08, 2020, 17:51:37 »

Някой ползвал ли е следните двутактови масла.  Едното е Bel Ray H1R 100% Racing 2T -

А другото масло е IPONE STROKE 2R-

В момента ползвам MOTUL 800 2T Factory Line Road Racing.........принципно съм доволен ама ако не е натоварен мотора в по сериозни
резими на работа не го изгаря добре във съотношение 1 към 30(колкото ми е съотношението по спецификация за Ямахата). Например
на  Bel Ray дори препоръчителното съотношениеш на смесване отговаря на препоръчителното ми съотношение на производителя и
мисля да го пробвам но не съм запознат с тази марка. Имат ли традиции Bel Ray във мотокроса  и като цяло при състезателните машини ???

Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 718

Ел. поща
« Отговор #78 -: май 11, 2020, 19:54:47 »

Ползвал съм Бел Рей , но марин серията за лодкови мотори , отлични впечатления , този Ипон меришеше на ягоди много го ползват в тунингованите скутери .
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #79 -: май 17, 2020, 12:04:11 »

Ползвал съм Бел Рей , но марин серията за лодкови мотори , отлични впечатления , този Ипон меришеше на ягоди много го ползват в тунингованите скутери .

Сега попрочетох малко по въпроса и излиза , че при маслата със висока точка на възпламеняване двигатела е добре смазан при
всякакви режими и температури ама се и изхвърля доста излишно масло от ауспуха както напрактика се получава при мен.
На един приятел КТМ exc 125 ауспуха му е чист като сълза и почти не пуши ама ползва Моторекс 2т кроспауър. Влязох във сайта на моторекс да видя характеристиките на въпросното масло и забелязъх че флаш поинта на маслото е 110 градуса докато на мотула който
ползвам е 274 грдуса -тоест двойно и отгоре.
Интересното е че на свеща изгарянето ми е добре , нещо средно между кафяв и керемиден цвят на свеща , намалих съотношението от 30
 на 27-28 грама на литър и от ауспха почти не пуши, наскоро свалях главата щото сложих друга тунингована глава и принципно нямаше нагар ,а по скоро кафеникаво отлагане
като финно опушване върху челото на буталото и горивната камера което много лесно се забърсва с парцал напоен с бензин.
Та явно всичко е въпрос на компромис..........ако човек иска мотора да не пуши и аспуха да е чист взима масло със ниска точка на възпламеняване но губи слоя масло и доброто смазване при високите температири и режими и обратно . Проверих маслото на IPONE и се оказа , че и то има висока точка на възпламеняване , а за маслото на Bel Rey на сайта не намирам никаква информация за характеристиките на маслото а само хвалби, реклами и суперлативи колко е хубаво и колко добър предпазен слой има но напрактика
няма реална информация за характеристиките на маслото  която като я прочетеш сам за себе си да си извадиш заключенията.
За сега не намирам масло което да превъзхожда характеристиките на това което ползвам MOTUL 800 2T Factory Line Road Racing
а те са -
Color  Visual  Orange
Density at 20°C   (68°F) ASTM D1298 0.927
Viscosity at 40°C   (104°F) ASTM D445 157.4 mm²/s
Viscosity at 100°C (212°F) ASTM D445 19.2 mm²/s
Viscosity Index ASTM D2270 140
Flash point ASTM D92 274°C / 525°F

Единственото нещо което мога да подобря за момента е да карам мотора с хубав високооктанов бензин и това е щото засега го карам със
95 от селската бензиностанция(мотора ми е в къщата ми на село).

А иначе  маслото което може и да е по добро от това с което карам е - Denicol и сега го проучвам ама препоръчителното съотношение не естерния двутактов Деникол е 1:50 което е далече от това което ми препоръчва производителя на Ямахата

« Последна редакция: май 17, 2020, 12:47:23 последно от Нешо » Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 1205

« Отговор #80 -: май 17, 2020, 23:57:05 »

Единственото нещо което мога да подобря за момента е да карам мотора с хубав високооктанов бензин и това е щото засега го карам със
95 от селската бензиностанция(мотора ми е в къщата ми на село).

Имам една кофа с компресия, мога да ти пратя с канче по еконта...
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със по две свещи
Публикации: 2627

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #81 -: май 18, 2020, 08:11:14 »

Деникола е във пъти по добро.......

DENICOL-a е мисля "само" 8-10 пъти масло на Световните шампиони  Surprised http://www.denicol.com/olie_voor_moto_en.html

Може би Едно от Двете НАЙ-БЕЗИЗВЕСТНИ масла в БЪЛГАРИЯ - макар и СВЕТОВНО ИЗВЕСТНИ
Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #82 -: май 20, 2020, 21:37:15 »

DENICOL-a е мисля "само" 8-10 пъти масло на Световните шампиони  Surprised http://www.denicol.com/olie_voor_moto_en.html

Може би Едно от Двете НАЙ-БЕЗИЗВЕСТНИ масла в БЪЛГАРИЯ - макар и СВЕТОВНО ИЗВЕСТНИ

На естерния 2Т деникол и цената му е добра ............ Smile 50 лева литъра  Sad  Идва скъпо но за мотор който му се навъртат само
по 2-3 часа на седмица си струва да се кара с най-доброто Идва(изглежда отстрани) малко маняшко всъщност ДОСТА МАНЯШКО щото примерно ново бутало на ProX e 230-240лв .........
ама цилиндър нов никасилов за YZ е 900лв, а картерите са над 1000 лева нови или 600 втора ръка.  Вече смених едни картери и цилиндър и все  ми се ще да покарам извесно време с тези  Very Happy и в същото време
гаста да е във дъно без да е необходимо да ги мисля и ключа за всичкото тва е в маслото(поне според мен). Другото което е сега постепенно подготвям Ямахата за състезание
про-гардове маховици, мусове, съединител и прчие, купих една абсолютно същата Ямаха за части и сега имам от всичко по две окачване,двигател,рамка,капли,горивна система електроника и прочие сега до
 края на годината съм запланувал и закупуването на един Бус вероятно ще търся някой Спринтер от тези 4Х4 и от до-година по офроуд състезанията във БГ и вероятно и във Румъния.
Само дето не съм измислил още как да сложа стартер на Ямахата .......ама и това ще го нагодя някак(тва кръга на шегата)  Very Happy
Винаги ми е било мечта да се състезавам с мотори(а баща ми ме тикаше да ставам футболист) и за сега съм решил да си я реализирам тази моя мечта от догодина като ендуро
състезанията и ямахата са единствения начин да си я реализирам тая моя мечта. От една страна ендуро щото съм станал вече дърто магаре за мотокрос
и от друга нямам възможност да дам 15-20 хиляди за нов KTM или Хускварна които като ги взема ще са стокови и тепърва трябва да се
пръскат още пари и подготвят за състезание. За тези пари мога да си карам и потдържам Ямахата години наред , а това колко им остъпва Ямахата
на 300 кубиковите ..........мисля, че не им отстъпва много още повече ако се тунингова малко и доработи.......
Та маслото ми е най-малкия проблем  Very Happy просто искам да се спра на нещо добро в което да съм сигурен , да си поръчам
на едро повече масло и да не се занимавам с глупости...........това е !!!

И малко към модератора..Оги разводних темата ама как да обясня защо ми е толкова важно да избера добро и качественно масло без отстрани да изглежда вманиачаване,...... ако на спомена
какви бръмбари ми мятят главата

« Последна редакция: май 20, 2020, 22:14:52 последно от Нешо » Активен
Нешо
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #83 -: май 20, 2020, 23:04:30 »

Освен Деникола мисля да пробвам и двутактовите на Максима https://www.maximausa.com/ и в крайна сметка да се спра на едно от двете  Very Happy
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилOff-Road (Модератор: RODRIGUEZ)Тема: 2Т Масла мнения

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.951 секунди с 21 запитвания.