Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилКъстъмс (Модератор: drfrancky)Тема: Боя за двигател.
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Боя за двигател.  (Прочетена 3086 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
largo_hs
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW r100
Публикации: 15

Ел. поща
« -: декември 05, 2019, 22:56:17 »

Колеги препоръчайте боя за двигател термоустойчива. Цвят черна, сатен, но не мат.Този ефект гоня приблизително. И да е на спрей.

« Последна редакция: декември 05, 2019, 23:03:06 последно от largo_hs » Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със по две свещи
Публикации: 2617

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: декември 06, 2019, 11:46:12 »

3в1 ;)
Активен
largo_hs
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: декември 06, 2019, 20:28:32 »

То имам много, на кой производител? Не трябва ли да е термоустойчиво?
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2345

« Отговор #3 -: декември 06, 2019, 23:45:45 »

Трябва. Аз пръскам с една кюнците. Дават, че издържа до 600 градуса. Обаче след един сезон каране трябва да ги пръскам пак. Ползвал съм и на други марки - все същата работа. Вярно е, че двигателят загрява по-малко от кюнците, ама ако не е хванала добре, има опасност да я свалиш с водоструйката, ако си миеш мотора на автомивка. Мисля, че ако искаш да стане здраво, трябва да го дадеш на прахово боядисване.
Активен
largo_hs
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: декември 06, 2019, 23:51:27 »

Трябва. Аз пръскам с една кюнците. Дават, че издържа до 600 градуса. Обаче след един сезон каране трябва да ги пръскам пак. Ползвал съм и на други марки - все същата работа. Вярно е, че двигателят загрява по-малко от кюнците, ама ако не е хванала добре, има опасност да я свалиш с водоструйката, ако си миеш мотора на автомивка. Мисля, че ако искаш да стане здраво, трябва да го дадеш на прахово боядисване.
Трудно ще стане на прахово, знам, че така е на-добре. В западни форуми много хвалят този производител:
https://www.ebay.co.uk/itm/VHT-GM-SATIN-BLACK-ENGINE-ENAMEL-SP139/282655017460?epid=1322986466&hash=item41cf8d49f4:g:knYAAOSwq7JUEvIw
и цвета е точно този който искам.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6421

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #5 -: декември 08, 2019, 14:12:11 »

Колеги препоръчайте боя за двигател термоустойчива. Цвят черна, сатен, но не мат.Този ефект гоня приблизително. И да е на спрей.

Колегата VRSC Fan е манияк да си вапца моторите целите в черно, той е твоя човек Very Happy
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1652

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #6 -: декември 08, 2019, 16:34:57 »

Колегата VRSC Fan е манияк да си вапца моторите целите в черно, той е твоя човек Very Happy

Smile Smile Smile

Автора,това дето си пуснал от линка е ОК,какво те спира да си го поръчаш?
Активен
largo_hs
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: декември 08, 2019, 18:01:55 »

Smile Smile Smile

Автора,това дето си пуснал от линка е ОК,какво те спира да си го поръчаш?
Ако си го пробвал да отзиви? Можеш ли да ми препоръчаш нещо от БГ, не ми се чака цял месец пак, защото поръчах един друг, уж по-хубав, по-скъп а се оказа пълен мат като сажди стои.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1652

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #8 -: декември 08, 2019, 18:31:20 »

Ако си го пробвал да отзиви? Можеш ли да ми препоръчаш нещо от БГ, не ми се чака цял месец пак, защото поръчах един друг, уж по-хубав, по-скъп а се оказа пълен мат като сажди стои.

Ами повечето бои дето държат на температура са матови..  Very Happy Но специално с тази не съм работил,но мисля,че ще ти свърши работа  Mad Нали знаеш,че боите тип сатен изискват супер добре подготвена повърхност  Very Happy Всяка малка деруга и точица ще ти извади очите после..

Обикновен спрей от железарията няма да мръдне от температурата на двигателя,там страданията са други..не издържат на активната пяна в автомивките в комплект с силната водна струя..Ако внимаваш с миенето ще държи доста време..  Very Happy
Активен
largo_hs
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: декември 08, 2019, 19:13:24 »

Този спрей върви с праймер, който е един вид и шприц, заглажда основата и може да се пили. Няма да рискувам с обикновенни спрйове, ще се чака пак, надявах се и тук да се предлага нещо подобно. Между другото този грунд някой ползвал ли го е: https://rajda.net/produkt/anticorozionen-grund-spray/
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3200

Ел. поща
« Отговор #10 -: декември 08, 2019, 20:03:10 »

Преди години като боядисвах стария мотор,отидох до магазин за бои и взех праймър и боя (мисля на Body)и двете бяха по около 10 лв; гаранция изкараха 10г ( може о още да държи,но мотора вече не е мой)
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилКъстъмс (Модератор: drfrancky)Тема: Боя за двигател.

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.245 секунди с 20 запитвания.