Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Закон за зимни гуми и/или гуми с грайфер над 4мм
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Закон за зимни гуми и/или гуми с грайфер над 4мм  (Прочетена 4704 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5083

Ел. поща
« Отговор #15 -: януари 21, 2020, 22:46:45 »

Мда... цяла седмица чета във варненския мотофейс за поредната малоумщина!
Въпреки че съм съгласен донякъде,щото пишлеметата с пвц-тата ще си седят на задниците и няма правят глупости!
сериозно ли написа,че не трябва да се карат "пвцта" през 6 месеца от годината Surprised
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2119

« Отговор #16 -: януари 21, 2020, 23:50:03 »

Тези КАТ-аджии щом пишат фишове за такива дивотии, смятай дали ще уважат обжалването на акта. Със сигурност ще се ходи на съд. Онези пък обикновено стъпват на закона, в който е казано, че глобите с фиш под еди колко си лева са необжалваеми. Те и тарикатите от този КАТ затова явно шият фишове на конвейр. Според мен трябва да се бори фишът по същество. Все едно да ти вземат СУМПС защото си се подпрял на колата пред блока след употреба на алкохол.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3188

Ел. поща
« Отговор #17 -: януари 22, 2020, 06:37:46 »

Надявам се не визираш мен  Very Happy
Не, за теб дори не знаех че и ти си минал под ножа...

сериозно ли написа,че не трябва да се карат "пвцта" през 6 месеца от годината Surprised
Абе,Китаньйе... Варна не е Острова!
Само за сведение, преди 2 седмици бях у Варна, дори успяха и да ме бллъснат...
Коренна разлика в културата на шофиране спрямо 5г. назад
!
Та, да, подкрепям Некарането на пвц-тата от новобранците зимата.
П.с.
Тия имат ли право да пишат фишове на канала в КАТ?!
Той не е част от републиканската или общинска пътна мрежа...
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2730

« Отговор #18 -: януари 22, 2020, 11:04:31 »

Тези КАТ-аджии щом пишат фишове за такива дивотии, смятай дали ще уважат обжалването на акта. Със сигурност ще се ходи на съд. Онези пък обикновено стъпват на закона, в който е казано, че глобите с фиш под еди колко си лева са необжалваеми. Те и тарикатите от този КАТ затова явно шият фишове на конвейр. Според мен трябва да се бори фишът по същество. Все едно да ти вземат СУМПС защото си се подпрял на колата пред блока след употреба на алкохол.

Няма вече необжалваеми. Има съдебно решение по върпроса.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2119

« Отговор #19 -: януари 22, 2020, 19:59:22 »

Ммм, да. Пак са правили промени. Не може да им се хване краят на тези Surprised
Активен
ivan_j
Ivan_J's Garage www.ivan-j.ga
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DR650SE, Honda XR250 Baja, NSU OSL 251, Horex Regina 400, Lambretta Li150 s.1, Moto Guzzi V65, Laverda Navarro
Публикации: 2911

От кал да си, Иван да си!

« Отговор #20 -: януари 27, 2020, 18:48:32 »

НАРЕДБА № I-45
Цитат
Чл. 5. (3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 21 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г.) При регистрация звената на МВР извършват необходимите проверки за:

4. техническата изправност на превозното средство и неговото комплектоване.
Грайферът на гумите се отнася и към техническата изправност.
Друг е въпросът, че докато бях там, на пътна помощ мина голо купе от автомобил. Вероятно са го спрели от движение, щото "спазват закона", но пак вероятно не е отнесъл акт за техническа неизправност.
Предполагам, че законово не би трябвало да пишат глоби, а да регистрират "спрян от движение".
« Последна редакция: януари 27, 2020, 18:51:37 последно от ivan_j » Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 1125

« Отговор #21 -: януари 28, 2020, 14:09:14 »

НАРЕДБА № I-45Грайферът на гумите се отнася и към техническата изправност.
Друг е въпросът, че докато бях там, на пътна помощ мина голо купе от автомобил. Вероятно са го спрели от движение, щото "спазват закона", но пак вероятно не е отнесъл акт за техническа неизправност.
Предполагам, че законово не би трябвало да пишат глоби, а да регистрират "спрян от движение".

Престарали са се, ще почакаме, ще видим...току виж са ги хванали да регистрират луноходи на луната. Една група от тея в КАТ имат едно извратено чувство за законност...
Един ми звъня, щото трябваше да санкционира  колегата си, дето ми спира пред гаража и се мъчеше да ми обясни, че съм обиждал техния отдел "Личен състав" в "есето" си по проблема...  
« Последна редакция: януари 28, 2020, 14:11:45 последно от SimonX » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5083

Ел. поща
« Отговор #22 -: януари 28, 2020, 16:23:25 »

Престарали са се, ще почакаме, ще видим...току виж са ги хванали да регистрират луноходи на луната. Една група от тея в КАТ имат едно извратено чувство за законност...
Един ми звъня, щото трябваше да санкционира  колегата си, дето ми спира пред гаража и се мъчеше да ми обясни, че съм обиждал техния отдел "Личен състав" в "есето" си по проблема...  
Проблема е,че като влязат в "системата" те вече престават да са нормални хора.Стават от богоизбраните и закона не ги лови,сняг не ги вали и кат настъпят лайно се разнася аромат на люляк.
То вярно е само в техните очи,ама...за тях си е реално.

Ако някой има съмнения сам може да се убеди.С първия дет се заговори,ще установи,че му говори на ВИЕ,но не в учтива форма.Под вие има в предвид вас всички обикновени хора Surprised Surprised Surprised
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: януари 28, 2020, 17:43:10 »

НАРЕДБА № I-45Грайферът на гумите се отнася и към техническата изправност.

Изправно си е МПС-то. След няколко месеца можеш да го караш така, значи е изправно. Като го возиш не нарушаваш закона. Трябва да го управляваш с такива гуми, за да имат претенции. И да, ако искат да не му дават преглед. Реално аз мога да сменям собствеността на автомобил, който не е в движение, за какви глоби говорим. Може да е някой, който има нужда от година възстановяване. Ако ида след година, ще ме глобят, че не съм го регистрирал навреме.
Активен
ivan_j
Ivan_J's Garage www.ivan-j.ga
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DR650SE, Honda XR250 Baja, NSU OSL 251, Horex Regina 400, Lambretta Li150 s.1, Moto Guzzi V65, Laverda Navarro
Публикации: 2911

От кал да си, Иван да си!

« Отговор #24 -: януари 29, 2020, 17:33:32 »

Ако ида след година, ще ме глобят, че не съм го регистрирал навреме.
Именно, там е проблема. Месец закъснение - 200лв, два месеца - служебно бракуване и технотест.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1857

« Отговор #25 -: януари 29, 2020, 23:25:11 »

Всъшност доколкото знам срокът спира да тече с подаване на заявлението и самото явяване на МПСто на каналите и прочее може да се отложи във времето. Освен ако не са променили още нещо по трасето и да съм изпуснал. Ама то в последните месеци може ли човек да насмогне...
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: януари 30, 2020, 16:17:06 »

Абе 20 заплати могат и да го върнат и да му кажат да дойде с нови гуми или когато дойде времето, ама не го правят. При все, че могат да го глобят, ако управлява МПС-то по пътя, дори не и в паркинга на КАТ.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Закон за зимни гуми и/или гуми с грайфер над 4мм

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.401 секунди с 20 запитвания.