Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Заден десен мигач свети постоянно
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Заден десен мигач свети постоянно  (Прочетена 922 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 65

« -: октомври 23, 2019, 18:58:05 »

Въпросният мигач светва веднага след като се даде контакт с ключа. Като се подаде сигнал с бутона за мигачите почва да пресвятква, при изключени мигачи свети постоянно като лапма. Задният ляв си стои изключен и пресвятква нормално като му се подаде сигнал. Не знам дали е свързано, но двата десни мигача пресвяткват два пъти по-бързо от левите, а в същото време индикатора на таблото на мигачите (Вулкана има само един, т.е. няма ляв и десен) свети с нормална светлина при даване на десен мигач и много по-слабо при даване на ляв (на дневна светлина почти не се вижда). По чуждоземните форуми чета, че разликата в честотата на пресвяткването може да е от дефектна крушка или замърсено гнездо на някоя от тях, за постоянно светеща крушка нищо не намерих, та други идеи някакви?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4604

Ел. поща
« Отговор #1 -: октомври 23, 2019, 19:04:02 »

да не си сменил мигачите с диодни?
Активен
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: октомври 23, 2019, 19:12:53 »

Не, с фабричните крушки съм.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4604

Ел. поща
« Отговор #3 -: октомври 23, 2019, 21:18:19 »

Не, с фабричните крушки съм.
е все нещо си правил по мотора,та да започне да прави тия мизерии или така от нищото започна?

да не е стоял без да се кара мотора?
Активен
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: октомври 24, 2019, 08:19:59 »

Най-дългия период без каране беше около три седмици през септември, през останалото време от пролетта насам има средно по 180-200 километра на седмица. По електрическата система съм пипал единствено акумулатора, сменях го някъде през май - доколкото си спомням след това всичко си работеше нормално. За задния мигач ми казаха неотдавна хора, които караха след мен, може да е така от доста време и да не съм обърнал внимание. Индикатора на таблото свети по гореописания начин от 4-5 месеца насам, но понеже мигачите си работят, го неглежирах.
Активен
ckkgk
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Intruder VS800 - '96, Yamaha Virago XV125 - '98
Публикации: 403

NuclearS MC Козлодуй

WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: октомври 24, 2019, 12:22:06 »

Тук нейде ще да е заровено кучето  Very Happy

https://www.manualslib.com/manual/375186/Kawasaki-Vn900-Classic.html?page=520#manual

Погледни все пак дали съм избрал правилния менуал.
Успех
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1430

« Отговор #6 -: октомври 24, 2019, 12:40:56 »

Окъсил е някъде по веригата и приема постоянен плюс. Не е изключено проблемът да е в самото реле за мигачите, макар да ми се струва малко странно, защото все пак мига при задействане на ключа за мигачите. Погледни на първо време в бушониерата и ако там не прескача директен плюс към веригата на мигачите, остава да е някъде по сноповете с кабелите. Търси протрити и долепени един за друг кабели. Особено ако фарът и габаритът светват автоматично с подаването на контакт.
Активен
ckkgk
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Intruder VS800 - '96, Yamaha Virago XV125 - '98
Публикации: 403

NuclearS MC Козлодуй

WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: октомври 24, 2019, 14:00:53 »

Предните мигачи и с габарит ли са?
Както е на схемата.
Активен
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: октомври 24, 2019, 14:15:01 »

Тук нейде ще да е заровено кучето  Very Happy

https://www.manualslib.com/manual/375186/Kawasaki-Vn900-Classic.html?page=520#manual

Погледни все пак дали съм избрал правилния менуал.
Успех

Това е диаграмата, да, от три дена я гледам и се опитвам да навържа нещата.  Very Happy

Цитат
Окъсил е някъде по веригата и приема постоянен плюс. Не е изключено проблемът да е в самото реле за мигачите, макар да ми се струва малко странно, защото все пак мига при задействане на ключа за мигачите. Погледни на първо време в бушониерата и ако там не прескача директен плюс към веригата на мигачите, остава да е някъде по сноповете с кабелите. Търси протрити и долепени един за друг кабели. Особено ако фарът и габаритът светват автоматично с подаването на контакт.

Ако чета правилно въпросната диаграма, нормалната ситуация е, че при контакт светват само двата предни мигача, фара при включване на двигателя (тук не е показано), задните само при превключване. Превключвателя и релето ми се струват основни заподозрени, обаче като споменаваш за кабелите се чудя дали десния мигач не "смуче" някъде от жицата на индикатора за левия мигач и затова крушката свети толкова слабо при подаване на ляв мигач. Към края на седмицата вероятно ще прегледам обстойно дали някъде не се е скъсала изолацията.
Впрочем благодарности за идеята относно стърженето на високите предавки, оказа се клаксона. Не беше добре закрепен след като го преместих върху краш бара и вибрираше, след като му натегнах хубаво гайката звука изчезна.  Very Happy

Цитат
Предните мигачи и с габарит ли са?

Да.
« Последна редакция: октомври 24, 2019, 14:17:25 последно от Archibald » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1430

« Отговор #9 -: октомври 24, 2019, 18:06:47 »

Преди време имах проблем с десните мигачи - като цъкна да се включат за десен завой, светваха постоянно без да мигат. Та ги премигвах ръчно с ключа известно време Smile Един ден ме навести музата и разглобих релето. Проблемът беше в него. Обаче при теб светва веднага след подаване на контакт, без да е задействано релето, а при задействането му започват да мигат. Това налага извода, че то се справя със задачата да къса тока през определен интервал. Затова по-горе казах, че ми се струва малко странно да е то. Освен ако токът за постоянно светещите предни мигачи не минава и през него. Така или иначе трябва да запряташ ръкавите и да видиш къде токът си е намерил най-прекия път. Като гледам схемата, ми се струва по-вероятно това място да е покрай кабелите за предните мигачи и индикаторната лампа за тях.
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1126

Ел. поща
« Отговор #10 -: октомври 25, 2019, 12:59:50 »

Я прегледай крушките пак - има няколко стандарта дето захващането съвпада но контактните площадки на гъза на фасонката са на различни места о по някога укъсяват - примерно като натиснеш спирачка светва и габарита Smile
Активен
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: октомври 27, 2019, 14:56:15 »

След преглед на мигачите днес, проблемът се оказа, че предният десен е за друг модел (европейски/австралийски според диаграмата) и му липсва третата жица. Съответно крушката към него е само с един електрод, докато тази за левия е с два. Нагледно:

https://ibb.co/8bGvrXf

https://ibb.co/8PWfWFY

https://ibb.co/GJQ7Gjw

Въпросният мигач е подменян в сервиз, тъй като предишният беше в окаяно състояние след среща със стена и явно майсторът е сложил това нещо. Изглежда ще трябва да сменям целия мигач...
« Последна редакция: октомври 27, 2019, 14:59:00 последно от Archibald » Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3122

Ел. поща
« Отговор #12 -: октомври 27, 2019, 16:08:00 »

Смени само фасунгата в него и си ти ;)
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2450

« Отговор #13 -: октомври 27, 2019, 19:43:54 »

В Европа мигача не трябва да свети с габаритите, и мигачите са с една светлина. Можеш да откачиш габарита и на двете предни, освен да смениш фасунгата с такава за двойна крушка.
Активен
Вичо
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Пиаджо х8 200цц
Публикации: 1

Ел. поща
« Отговор #14 -: октомври 28, 2019, 03:12:03 »

Здравейте,нов съм в саитът ако бъркам нещо моля за извинение. Темата ако не е за тук Моля да бъде преместена.
Става въпрос за предни амортисьори на Пиаджо х8 200цц искам да попитам как,какво и колко масло се сипва моля помагайте.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Заден десен мигач свети постоянно

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.205 секунди с 20 запитвания.