Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgБорсаТЪРСЯ...Тема: Търся облегалка за Vulcan 900 Classic
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Търся облегалка за Vulcan 900 Classic  (Прочетена 399 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 51

« -: септември 25, 2019, 10:02:33 »

... за ездача, не сиси бар. Намирам няколко подходящи оферти в Ebay, но всичките са с доставка от САЩ и с митата и всичко останало излизат солено. По нашите магазини намирам само задни облегалки или за други модели. При липса на местни продавачи ще съм благодарен и на някоя подсказка за търговец в Европа, който да пласира такива на прилични цени с доставката.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2937

« Отговор #1 -: септември 25, 2019, 14:54:48 »

Твоя с една цяла седалка ли е или с две отделни?
Активен
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: септември 26, 2019, 08:05:37 »

Едно цяло парче е.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: октомври 01, 2019, 19:38:05 »

Сложна работа е за цяла седалка. Виждал съм такива системи но има риск да претрупаш мотора и да не изглежда добре. По-добре се насочи направо към модел с вградена облегалка, която може да се демонтира. Мисля, че съм виждал на Корбин такава седалка ама там са сериозни пари. Предполагам че и Мустанг ще имат нещо подобно.
Активен
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: октомври 02, 2019, 09:56:08 »

Мустангите ги гледах още преди да пусна темата, но една цяла седалка с облегалка ми надхвърля бюджета, който съм склонен да заделя за нещо такова с доста. Иначе всички ги хвалят, но и аз нямам оплаквания от фабричната седалка на Вулкана и към момента не виждам нужда да я сменям. Като направя над 50-60 километра каране обаче почва да ме боли гърба, та така...

В един американски форум намерих ей тези - https://protac.net/products/kawasaki/. Пуснах им запитване и потвърдиха, че могат да пратят за моя модел, 150 долара, сега чакам да ми кажат и какви пари ще е доставката + митата.
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 994

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: октомври 02, 2019, 10:15:36 »

... Като направя над 50-60 километра каране обаче почва да ме боли гърба, та така...

Не мисля, че ще ти помогне облегалка. Омекоти задния амортисьор до край, промени позицията на кормилото, стъпенките, експериментирай.

п.п. трудно ми е да си представя да карам облегнат. то и за пътника се чудя, ама ... там приемам.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: октомври 02, 2019, 10:17:49 »

Доста висока ми се вижда а не виждам възможност за настройки във височина и наклон. Може да ти е неудобна ако  те избутва напред или ти подпира гърба твърде високо. Пак си помисли дали наистина имаш нужда от такава облегалка или просто искаш да добавиш поредното нещо към любимия мотор. Последното го казвам, защото не виждам нужда от такава облегалка изобщо. Ето ти две снимки от предният ми Вулкан 1600

Там бях сложил такава облегалка а на сегашният си нямам. На практика при по-далечни карания слагам една чанта на задната седалка и тя ми служи за облегалка. Това нещо ще ти писне буквално след няколко качвания защото трябва да се съобразяваш с него а допълнителният комфорт не е чак толкова съществен.
Активен
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: октомври 02, 2019, 10:43:03 »

Със сигурност не мисля да го слагам заради гъзарията това, целта е по-удобно каране. Имам леко изкривяване на гръбнака напред между таза и централните прешлени (медицинският термин е лордоза, ако не се лъжа) и по-дългото стоене в една позиция ми докарва болки. Нищо сериозно, но все пак разсейващо. С подходяща облегалка, на стол примерно, го нямам този проблем, мога да си стоя с часове - затова ми се ще да видя и дали ще има разлика върху мотора.

Цитат
Омекоти задния амортисьор до край, промени позицията на кормилото, стъпенките, експериментирай.
Не знам дали си заслужава да човъркам по окачването, в момента ми се струва доста добър компромис на стабилност-комфорт. Другите неща обаче са опция, мерси.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgБорсаТЪРСЯ...Тема: Търся облегалка за Vulcan 900 Classic

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 20 запитвания.