Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилАдвенчър туръриТема: Нови модели лежащи на стари лаври. Или слабите страни на съвремените модели
Страници: [1] 2 3 ... 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Нови модели лежащи на стари лаври. Или слабите страни на съвремените модели  (Прочетена 5627 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 1014

« -: септември 06, 2019, 19:25:08 »

https://www.youtube.com/watch?v=oqctqd5UPno

Ето още малко техники... Любо, новата вЕрно ли така върви? Sad

mod:edit Темата е разделена от http://www.motoforum.bg/index.php/topic,107847.0.html
« Последна редакция: септември 12, 2019, 14:29:20 последно от Oggie » Активен
Любо Африката
Ако можете да си го представите, можете и да го направите!
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: XRV650J XL250N CB 1300 SUPER BOL DOR CRF 1000L
Публикации: 160

www.at.earthbg.com

« Отговор #1 -: септември 06, 2019, 19:48:52 »

https://www.youtube.com/watch?v=oqctqd5UPno

Ето още малко техники... Любо, новата вЕрно ли така върви? Sad
Това не е вървене, това е блъскане, хвърляне, мразене на мотора си!
Купих 7 броя (за фирмата ми) Африки, 4 - стандарт, 3 - адвенчър спорт. Модел - 2018г. Смело и отговорно мога да кажа, че това са едни огромни, ама наистина огромни БОКЛУЦИ произведени от Хонда!!
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3037

« Отговор #2 -: септември 06, 2019, 20:04:13 »

Купих 7 броя (за фирмата ми) Африки, 4 - стандарт, 3 - адвенчър спорт. Модел - 2018г. Смело и отговорно мога да кажа, че това са едни огромни, ама наистина огромни БОКЛУЦИ произведени от Хонда!!

Хм това не го очаквах. Защо мислиш така?
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3545

« Отговор #3 -: септември 07, 2019, 10:57:07 »

В 'адвенчър-райдър форума',един австралиец пътува заедно с жена си околосветско вече 3-4 година и е направил над 100хил.км без никакви ядове и забележки с тази 'Африка'  Surprised...
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1356

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #4 -: септември 07, 2019, 11:38:11 »

В 'адвенчър-райдър форума',един австралиец пътува заедно с жена си околосветско вече 3-4 година и е направил над 100хил.км без никакви ядове и забележки с тази 'Африка'  Surprised...
Не е точно така. Имаше, оплаквания, имаше рекъли... Някои неща му признаха и оправиха от Хонда, а много от нещата, които бързо се износиха и счупиха не му ги признаха и възстановиха, и той си ги оправи сам. Той си ги пише нещата, но трябва да се прочете много подробно цялата тема. Между другото те минаха и през България, през Идилево. Very Happy

Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3545

« Отговор #5 -: септември 07, 2019, 21:51:45 »

Така е - минаха! Даже щяха да се обаждат,като пристигнат в Пловдив,за да се видим,но...не се обадиха! Кръгчето в Родопите,което направиха беше по 'моя схема'...Както и да е! Последно правеше някакви обобщения и каза,че това бил мотора...та затова!
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: септември 07, 2019, 23:06:12 »

Текналите предници май ги лекуват в новите модели, май и круз контрол ще му забодат скоро, спиците направили неръждаеми, остава и вътрешните гуми да махнат и ще му изчистят детските болести.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1356

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #7 -: септември 08, 2019, 06:47:02 »

Някои работи не могат да се оправят по този мотор, просто защото са гадно измислени. Например това да разглобиш половината мотор, за да свалиш резервоара, та да стигнеш до двигателя, или за въздушният филтър, за да го почистиш, или смениш. Това за мотор, който е предвиден да се кара по черни, прашни и лоши пътища?!?! Приятно гледане.  Very Happy https://www.youtube.com/watch?time_continue=198&v=tDnxDx8uTOE

« Последна редакция: септември 08, 2019, 07:12:40 последно от Vladi4 » Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: септември 08, 2019, 11:48:08 »

басимо мазохизма, че въздушните филтри са два даже. И аз си мислех, че резервоара на
RD07 се маха трудно...
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: септември 08, 2019, 11:52:08 »

Между другото, аджамията дигна тема, че си сурнал бемевето, ние я обърнахме на седянка на "злите сили"...
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5948

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #10 -: септември 08, 2019, 21:59:45 »

Ти уби всичко деЦко в мен  Sad
Това е мотор който ми е страшно симпатичен..., без двигателя ... Не разбрах логиката на Хонда защо възобнови името Африка Туин, след като той няма нищо общо с легендарния му предшественик Surprised Същото се случи и с Хонда Ребъл.... Дано не посегнат към  Хонда Трансалп ....
Ще поразкажеш ли защо си стигнал до това тежко заключение?

Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със по две свещи
Публикации: 2286

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: септември 09, 2019, 07:49:12 »

от CRF-а пищят всички почитатели на старата Африка , не случайно ХОНДА го ревизираха изцяло и твърдят , че вече ще отговори на очакванията на старите си фенове........
Активен
gips
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: vfr800fi
Публикации: 17

Ел. поща
« Отговор #12 -: септември 11, 2019, 22:48:34 »

Ти уби всичко деЦко в мен  Sad
Това е мотор който ми е страшно симпатичен..., без двигателя ... Не разбрах логиката на Хонда защо възобнови името Африка Туин, след като той няма нищо общо с легендарния му предшественик Surprised Същото се случи и с Хонда Ребъл.... Дано не посегнат към  Хонда Трансалп ....
Ще поразкажеш ли защо си стигнал до това тежко заключение?

Работата е ясна като при автомобилите. Лежи се на стара слава, здраво и безпроблемно понеже е еди какъв си модел. Да, ама не. Нещата вече са други, нищо не се проектира да изкара много повече от гаранционния срок, който при моторите е чувствително малък. Всички пищят от всичко само пистовите вървят напред, електроники, тракшъни, абс-и, жироскопи за наклони, ама там надежност.... не е от значение. 50% не изкарват и до първа смяна на масло, но не заради производствени дефекти Smile Бях си харесал RSV4 като фен на V4, викам току виж съм сменил VFR-a, и като прочетох..... леле мале, скорости по 2 пъти смяна гаранционно, добрееее ще си го карам докато изгние, което предвид алуминиевата рамка няма да се случи скоро.............
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със по две свещи
Публикации: 2286

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: септември 12, 2019, 07:46:37 »

Абе да ти кажа покарах нови "пистарки" няколко поредни поколения на BMW и да ти кажа изкараха мноого повече от смяна на едно две масла , имам и приятели със RSV4R Factory APRC и да ти кажа никой няма никакви проблеми и то доста време........... верно основният поглед е над ЕВРОПЕЙСКИ мотоциклети , над японските е основно на масата докато подменям това онова из вътре.........  Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4687

Ел. поща
« Отговор #14 -: септември 12, 2019, 08:32:04 »

колегата има в предвид,такива като мен,дето срещат моторите в разни мантинели

я разкажете малко за тия скорости,че и на мен ми се ще една априля
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилАдвенчър туръриТема: Нови модели лежащи на стари лаври. Или слабите страни на съвремените модели

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.34 секунди с 20 запитвания.