Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: "Журналисти" - олигофрени
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: "Журналисти" - олигофрени  (Прочетена 2594 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3003

« -: август 14, 2019, 01:38:34 »

Чудех се къде да го пусна това, че май не е за никоя тема. Просто съм от удивен за пореден път каква видиотена сган се е нагърбила с нелеката задача да имитира дейност сходна с тази на журналистите. Явно вече ги събират от институции за хора с ментални проблеми. Както и да е ето и "новината".

https://fakti.bg/bulgaria/402558-karvav-ujas-v-sofia?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Ето и скрийншот, че ако случайно във Fuckти работи някой нормален може и да редактират тоя булшит.

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5873

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #1 -: август 14, 2019, 09:04:47 »

Чудех се къде да го пусна това, че май не е за никоя тема. Просто съм от удивен за пореден път каква видиотена сган се е нагърбила с нелеката задача да имитира дейност сходна с тази на журналистите. Явно вече ги събират от институции за хора с ментални проблеми. Както и да е ето и "новината".

https://fakti.bg/bulgaria/402558-karvav-ujas-v-sofia?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Ето и скрийншот, че ако случайно във Fuckти работи някой нормален може и да редактират тоя булшит.

Пусни специална тема във Веселба " Мото статии от "журналисти" идиоти"

Бързо ще запълним 50-100 страници там Surprised
Активен
dirtlego
Ducater
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel; Harley-Davidson Night Rod; Yamaha FZ1N; Yamaha FZ8; Honda Hornet
Публикации: 595

« Отговор #2 -: август 14, 2019, 10:07:15 »

Съсипаха я до кръв тази държава,... Smile Smile Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1432

« Отговор #3 -: август 14, 2019, 15:17:40 »

Ами на колегата определено кръв му капе от сърцето след тази случка. Сериозно.

Проблемът на тези от медиите е, че шефовете им искат материалите да се четат, без значение дали си струва читателят да им обръща внимание. И понеже в журналистическите факултети ги учат, че добрата новина (има се предвид тази, която се чете) е лошата новина (има се предвид новините за катаклизми, убийства, изнасилвания и т.н.), всички драскачи се стремят да слагат възможно по-стряскащи заглавия и на най-големите глупости. В тази връзка в заглавията нарочно се обръща и словоредът по нетипичен за българския език начин, така че да привлече окото на читателя към тази новина. В първото си изречение най-отгоре съм използвал този похват донякъде.
Та така, няма страшно. Корабът потъва с постоянна скорост.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: август 14, 2019, 15:29:03 »

И к'во за тая "новина" Мара драскачката е получила 1/3 от цената на пакетче солети. Майка и цял ден се е чесала по задника. И модераторите на Fuckти на почивки са изтрили стотици гаври и подигравки, към потресаващите и журналистически разкрития. И което е още по смешно това нещо потъна в новините и все още е със същото безумно заглавие. От което съвсем логично можем да заключим, че във Fuckти няма нито един нормален човек и Мара се вписва идеално в колектив на умствено изостанали.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: август 14, 2019, 15:39:00 »

Ами така е. Ама си прочел новината, нали? На тях това им стига. Няколко такива новини и ето ти левче за хляб днес. Тази новина я мернах вчера, ама нещо си отвлякох внманието и после ми се доспа, та не я прочетох. Сега се чудя дали да не ти благодаря Smile Smile Smile

П.П. Не ги четете просто. Когато стигнем до положението да няма нито един клик върху линка, ще се усетят и ще започнат да пускат новини, които са по-позитивни. Само дето малко ме съмнява това да се случи някога. С толкова оскотял народ тези новини ще излизат с още по-брутални и кървави заглавия.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: август 14, 2019, 15:51:53 »

Аз съм го докарал до нула клиове за Fuckти с щото съм им блокирал домейна и всичко свързано с него. Просто имам навика да преравям mobile.bg  от време на време да видя дали нещо интересно не се е появило. И така стигнах до тоя долнопробен кликбейт.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: август 14, 2019, 17:39:35 »

Ами на колегата определено кръв му капе от сърцето след тази случка. Сериозно.

Проблемът на тези от медиите е, че шефовете им искат материалите да се четат, без значение дали си струва читателят да им обръща внимание. И понеже в журналистическите факултети ги учат, че добрата новина (има се предвид тази, която се чете) е лошата новина (има се предвид новините за катаклизми, убийства, изнасилвания и т.н.), всички драскачи се стремят да слагат възможно по-стряскащи заглавия и на най-големите глупости. В тази връзка в заглавията нарочно се обръща и словоредът по нетипичен за българския език начин, така че да привлече окото на читателя към тази новина. В първото си изречение най-отгоре съм използвал този похват донякъде.
Та така, няма страшно. Корабът потъва с постоянна скорост.

Тези работи и аз съм ги учил някога ...
Колкото по- стрескащо е заглавието, толкова повече се чете Surprised

А ако вземем първото ти изречение и го превърнем в заглавие на ФЪкти и Блиц и т.н. помии ще е " Кръв му капи на моториста от сърцето като си гледа помляния от мутренски джип мотор"

Друго примамващо заглавие е " Николета се пусна гола на Канарските острови" (примерно)  Влизаш да четеш коя е тая Николета дето била гола на Канарските острови и се оказва че не е гола и даже може да не е на Канарските острови Smile
Лошото е, че кликовете никога няма да престанат....
Аз също преглеждам Мобилето и понякога чета подобни " новини" и особено коментарите под тях. Smile

Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: август 15, 2019, 18:47:22 »

А, коментарите понякога са пълни с бисери. Моето изречение не е като твоята редакция, защото аз не съм журналист Smile Просто бях по-мек в изказа си. Но си прав по принцип.
Активен
kitan
ниво 5
Активен Активен

Мотор: изтребител
Публикации: 4609

Ел. поща
« Отговор #9 -: август 16, 2019, 00:13:49 »

Кръв му капи на моториста от сърцето като си гледа помляния от мутренски джип мотор"

ама с големи букви ще е само

Кръв му капи на моториста

после ако искаш да прочетеш другото,трябва да кликнеш

и нема да капи,а ще се лее,тече,хвърчи или нещо друго по кръвопускащо

мии,тези новини са като онея клипчета във фейса,дето трябваше да ги харесаш,за да ги гледаш

по едно време ми се пълнеше фейса с тея лайна,ма като си изпълних заканата да махна всеки дето ми го постне иии нещата се оправиха Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: август 28, 2019, 19:35:49 »

https://m.dir.bg/dnes/intsidenti/motorist-e-zaginal-v-katastrofa-s-edno-ot-zlatnite-ni-momicheta-2

"Моторист е загинал в катастрофа с едно от златните ни момичета"
Подзаглавие с малки букви:
"В инцидента в Казичене е участвала Любомира Казанова"

"Моторист е загинал в катастрофа с едно от златните ни момичета. В инцидента в Казичене е участвала Любомира Казанова, а за цялата трагедия стана ясно от Фейсбук профила на Вили Чакърова, майка на загиналия Васил Палпулин."
Активен
kitan
ниво 5
Активен Активен

Мотор: изтребител
Публикации: 4609

Ел. поща
« Отговор #11 -: август 28, 2019, 22:26:42 »

https://m.dir.bg/dnes/intsidenti/motorist-e-zaginal-v-katastrofa-s-edno-ot-zlatnite-ni-momicheta-2

"Моторист е загинал в катастрофа с едно от златните ни момичета"
Подзаглавие с малки букви:
"В инцидента в Казичене е участвала Любомира Казанова"

"Моторист е загинал в катастрофа с едно от златните ни момичета. В инцидента в Казичене е участвала Любомира Казанова, а за цялата трагедия стана ясно от Фейсбук профила на Вили Чакърова, майка на загиналия Васил Палпулин."
това не е за веселбата.колко пумия изляха по случая,не е истина
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: август 29, 2019, 10:40:28 »

Ако е вярно, че е карал с превишена скорост, без каска и не е спрял на знак "Стоп", при всяко положение е бил извън законовите му задължения и е ивършил нарушение. Тези знаци все пак са сложени с определена цел. Стопът особено.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: август 29, 2019, 13:50:04 »

"ДИРИ СЕ СЛИВЕНСКИ ПАЛАЧ НА БУРГАСКИ МОТОРДЖИЯ"
https://uniconbg.com/post/26573-diri-se-slivenski-palach-na-burgaski-motordjia.html?fbclid=IwAR0LwcvBtpsAt82TjZ3aHX9oWpId1mEU4GWKaha-KKlo6k0IVRsvimoKsFs

Ама той сега клал ли го е? Ама с брадва ли с меч ли? Ама моторджията, рокер ли е или е хем рокер хем моторджия?

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: септември 26, 2019, 11:37:54 »

https://fakti.bg/bulgaria/412320-kriminalni-tipove-zaginaha-pri-katastrofa-s-motor

Криминални типове били, разбираш ли...?

Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: "Журналисти" - олигофрени

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.315 секунди с 21 запитвания.