Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: На разходка из Алпите през 2019
Страници: 1 2 [3]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: На разходка из Алпите през 2019  (Прочетена 10737 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Esper
Fuelly
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2156

7183168
Ел. поща
« Отговор #30 -: март 27, 2019, 12:05:49 »

Под бивакуване имам предвид къмпинзи, на палатка.
Така и така ще се носят.
Нямам предвид свободно бивакуване - това не е регион, където да разпънеш катуна където свариш Smile
И то не за да стане по-евтино - общата цена за вечер в къмпинг с всички такси излиза колкото да букнеш стая с легло предварително в общият случай.
Обаче това изисква по-сериозно предварително планиране и обвързване с тези резервации.
Което не изключва и спане на легло ако намерим подходящо място...
Ние за сега все още сме на етап грубо плануване на маршрута, тръгваме началото на Август.
Единственото нещо, което ще платим предварително е ферибота от Гърция.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2412

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #31 -: март 27, 2019, 12:41:36 »

Под бивакуване имам предвид къмпинзи, на палатка.

Нямам предвид свободно бивакуване - това не е регион, където да разпънеш катуна където свариш Smile
И то не за да стане по-евтино - общата цена за вечер в къмпинг с всички такси излиза колкото да букнеш стая с легло предварително в общият случай.
Това отговоря на моите въпроси  Very Happy

Относно грубото планиране на маршрутите - мисля че това е най-интересната част и част, която е хубаво да се планира
За съжаление, точно с това не мога да се ориентирам - все едно гладното дете в сладкарница да се ориентира и да си избере от раз....
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1931

« Отговор #32 -: март 27, 2019, 21:54:50 »

Дивото къмпингуване е забранено и се наказва с доста солени глоби в повечето държави в Европа. Има обаче една маалка вратичка - ако замръкнеш на бензиностанция на магистралата, на която има и голям паркинг, можеш да преспиш там, дори да опънеш палатка. Тънкият момент е, да не прекаляваш с "отсядането". До този компромис са стигнали в Германия (предполагам и в други държави), щото кемпер може да спре за почивка на паркинга на Raststaette, Почивалище, Отморище или както се казва в съответната държава, и много трудно може да се докаже дали е спрял за кратка дрямка на шофьора, щото аха-аха да заспи на волана или си е било планувано спиране за преспиване. Въпреки тая информация, не разчитайте да къмпингувате по бензиностанциите. Не е най-разумния вариант да ви събудят формени и да задават куп въпроси на някакъв странен език.
Активен
dambatamoto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Bmw r1150gs,yamaha wr 400
Публикации: 121

Ел. поща
« Отговор #33 -: март 28, 2019, 10:38:24 »

Има едно приложениеcamping.info във гугълплей,аз го ползвах него  като обикалях из Алпите.Показва къмпингите къде се намират,а някои имат и цени.
Активен
Arcki
Павката
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900, KTM 250
Публикации: 894

TDM - Turn the Dreams to Memories

Ел. поща
« Отговор #34 -: април 04, 2019, 17:49:36 »

airbnb.com - има го и като приложение за тел. цените са по-ниски от букинга, може да намериш подходящо нещо от днес за утре, особено ако не си планувал на 100% маршрута и има възможност за леко кривване. аз лично вече не бих се мъчил в Европа с палатката, особено когато съм сам. Малко по-скъпо идва от къмпинга, но си заслужава, дори само заради единия час за разпъване и събиране на палатката Smile останалите плюсове няма да споменавам.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2412

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #35 -: април 05, 2019, 11:39:54 »

Някой ще споделили идеи за Словенските Алпи ?
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: На разходка из Алпите през 2019

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.337 секунди с 21 запитвания.