Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Като загрее нещо затяга и неможе да върти
Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Като загрее нещо затяга и неможе да върти  (Прочетена 3674 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1241

« Отговор #30 -: юли 11, 2019, 13:31:09 »

Е да, де. И на мен причината ми е интересна. Все пак когато са излезли от завода едва ли са затягали така след загряване на двигателя. И ако е от материала, каква е гаранцията, че след смяна на маховика с друг, няма да се стигне до подобен проблем Surprised При мен например е слабо място сглобката на маховика към коляновия вал. Няма осигуряваща шпонка и малко разхлабване на гайката "взривява" мотора. Този гледам, че и се завива на вала и едва ли се разхлабва лесно. И няма ли вариант когато така или иначе започне да затяга, да се престържат леко магнитите, че да се увеличи хлабината към статора Surprised
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със две свещи
Публикации: 2181

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #31 -: юли 11, 2019, 13:51:53 »

Е да, де. И на мен причината ми е интересна. Все пак когато са излезли от завода едва ли са затягали така след загряване на двигателя. И ако е от материала, каква е гаранцията, че след смяна на маховика с друг, няма да се стигне до подобен проблем Surprised При мен например е слабо място сглобката на маховика към коляновия вал. Няма осигуряваща шпонка и малко разхлабване на гайката "взривява" мотора. Този гледам, че и се завива на вала и едва ли се разхлабва лесно. И няма ли вариант когато така или иначе започне да затяга, да се престържат леко магнитите, че да се увеличи хлабината към статора Surprised
Не - той дефакто има една ламарина отвътре на магнитите - ако я махнеш - хвръкват магнитите  Surprised Smile Smile Smile Smile
 Селави - ЖапанПауер
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: юли 11, 2019, 14:14:13 »

Имам предвид да се престържат магнитите както са си монтирани на маховика. Да им се отнеме примерно милиметър - два от страната към статора.
Активен
dakata71
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 505

« Отговор #33 -: юли 11, 2019, 19:59:15 »

За мен това не е причина... Тези неща нямат триене, съответно износване. Няма как мотора да е работил 20 години и изведнъж да спре. Вариант е разбира се от температурата да се е изкривило, но в предвид че е в масло тя няма как да варира бързо и в големи граници. Та причината трябва да е другаде - разместване, разхлабване, разлепяне.. те тва е интересно.
Иначе поздрави на Коко! Знае им болежките..

Подкрепям написаното, отностно последния пост,магнит не може да се престъргва а освен това са залепени за метала и обще взето стоят по местата си на магия,междината между статор и ротор ако е по-голяма влошава работата на динамото.
« Последна редакция: юли 11, 2019, 20:01:19 последно от dakata71 » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: юли 11, 2019, 20:04:13 »

Ама нали като загрее започва да опира в статора. Ако позволява да се престърже без да се разпарчетосат магнитите, като загрее ще си дойде на точното разстояние. А пък и в крайна сметка ако ще се хвърля старият маховик, защо да не се пробва този вариант?
« Последна редакция: юли 11, 2019, 20:05:45 последно от phoenix » Активен
dakata71
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: юли 11, 2019, 20:09:35 »

Това кой го казва.Ако се случва трябва да има следи и по двете страни ,а на снимката не се виждат.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2381

« Отговор #36 -: юли 11, 2019, 20:15:47 »

Остава да се виждат на снимка, която изрових от нета.
Стига стига сте го нищили, проблема е решен, и освен, че е решен се оказа, че не е прецедент за тоя модел мотор. 
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: юли 11, 2019, 21:18:53 »

Това кой го казва.Ако се случва трябва да има следи и по двете страни ,а на снимката не се виждат.

Ми казва го човекът, който даде решението на проблема, без да е виждал мотора на живо. Явно не е рядко срещан проблем. Аз се опитвам да разбера дали моят начин е възможен. Щото ако е, и не се намират лесно тези маховици, някой може да се възползва.
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #38 -: юли 11, 2019, 22:36:54 »

Неможе бре - Ламаринката оригинално е 0,5 или нещо от рода - в момента в който се появи проблема по нея има само леки драскотини , неможеш да я махнеш , защото магнитите се оголват както на снимката на тоя маховик дето Еволюшъна е сложил примерно , след което магнитите се отлепят и става манджа с грозде - имах снимки някъде от натрошен магнит в двигателя.......  Sad
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1749

Ел. поща
« Отговор #39 -: юли 12, 2019, 07:43:56 »

Да този благодарности на kokoVmax
И оправи ли проблема, т.е. подмени ли магнета  Surprised ?
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #40 -: юли 12, 2019, 07:57:09 »

И оправи ли проблема, т.е. подмени ли магнета  Surprised ?
Проблема му е решен..... лято , палещ мотор  Surprised на есен вече , или при нов последващ проблем - нормално  Surprised  Very Happy
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: юли 12, 2019, 15:17:17 »

Неможе бре - Ламаринката оригинално е 0,5 или нещо от рода - в момента в който се появи проблема по нея има само леки драскотини , неможеш да я махнеш , защото магнитите се оголват както на снимката

Аха. Аз мислех, че магнитите са голи. А да се смени комплект статор с маховик от друг модел, който не показва този проблем, пробвано ли е?
Активен
dakata71
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: юли 12, 2019, 19:11:59 »

Я стана интересно.Колегата явно търси решение на проблема си,без да е разглобил и констатирал каквото и да било.Той бил мислел??? Ми оцапай се ,напъни се малко.Изровил снимка от нета,много смешно,не те ли е срам,занимаваш аудиторията с мислене...Язък ти за звездите на аватара и за хилядата ти публикации...
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: юли 12, 2019, 20:50:22 »

Я стана интересно.Колегата явно търси решение на проблема си,без да е разглобил и констатирал каквото и да било.Той бил мислел??? Ми оцапай се ,напъни се малко.Изровил снимка от нета,много смешно,не те ли е срам,занимаваш аудиторията с мислене...Язък ти за звездите на аватара и за хилядата ти публикации...

Дака, понеже тук аз съм с хилядата публикации и явно визираш мен, трябва да те светна, че аз проблем с мотора си засега нямам. Колегата, който беше пуснал снимка на маховика, го направи за да онагледи на друг колега какво се има предвид, когато се каже маховик. Някои му казват камбана, ама това е по народному. Колегата със снимката също няма проблем с мотора си. Този, който имаше проблем, си го разглоби и си го оправи, след като човекът с познанията му даде рецептата за справяне с проблема. А пък на теб проблемът ти е, че не гледаш кой какво пише и защо и на всичкото отгоре без да си разбрал за какво изобщо става въпрос, се правиш на интересен и раздаваш морал. Хайде сега върни се назад в темата, прочети кой какво е казал и ако намериш сили, направи единствено възможно нещо, което човек в твоята ситуация трябва да направи.
Активен
Видее
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда цбр, сузуки
Публикации: 20

Ел. поща
« Отговор #44 -: юли 20, 2019, 18:52:26 »

Проблема се върна отново
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Като загрее нещо затяга и неможе да върти

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.603 секунди с 21 запитвания.