Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Наколенки за пистов мотор
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Наколенки за пистов мотор  (Прочетена 1084 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
zafirovp
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Audi
Публикации: 9

Ел. поща
« -: юни 25, 2019, 12:58:08 »

Здравейте,

от скоро карам мотор и по точно CBR 600. Имам пълна екипировка включително и панталон, но ми трябват и наколенки. Идеята е когато ходя на работа да карам с обикновенни панталони и наколенки, а през свободното време с екипа. Има ли наколенки направени за градско каране, интерсува ме най-вече проветряването.

Поздрави
Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Готин
Публикации: 1880

« Отговор #1 -: юни 25, 2019, 13:09:30 »

Влизаш в който и да е мотомагазин и си харесваш. Изпотяване винаги ше има, особено ако ги слагаш под панталона. Над него ще го мачкат и в този случай е добре да си с дънки. Няма да се изпотяваш само през зимата, ако смяташ а караш и тогава. Няма пълно щастие, но минималната протекция не е за пренебрегване.

П.П. Наколенките, дето ги продават в мотомагазините ги има и в Алиекспрес на по-ниски цени. Обаче се чака около месец да ти се появят.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2275

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #2 -: юни 25, 2019, 13:09:53 »

Аз имах проветриви наколенки

Можех да ги ползвам само в топлото време - не бях доволен от това проветрение.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3144

« Отговор #3 -: юни 25, 2019, 13:12:30 »

По принцип карането на мотор с обикновени дрехи не е препоръчително. Ама ако толкова много държиш да караш с обикновени панталони поне не си купувай най-евтините имитации на наколенки а вземи нещо със става и протекция на колянното капаче. Нещо от тоя род https://enduro.bg/Acerbis-Impact-Evo-3-Knee-Guards не е много пари и е поне базова протекция. Имам ги същите и като качество са добри. Ще ти спасят коляното при директна среща с асфалта но не и от усукване. Лесно се слагат и свалят и при ниски градски скорости ще свършат работа.
Активен
Painter
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL V-Strom650, ex: Honda Bros, Kawasaki KLE 500.
Публикации: 1066

Live to live. Ride to ride. Never mix these 2

« Отговор #4 -: юни 25, 2019, 23:42:04 »

Посочените от колегата Оги са добър вариант, защото защитават не само фронтално а и отстрани. Има такива с вентилационни перфорации на вътрешните меки материи, които ще ти допаднат за градско.
При падане от мотор рядко удара е директно срещу коляното, както е при скейта или ролерите. По обясними причини контакта обикновено е леко встрани, около областта в която се поставят слайдърите. Така че, наколенки защитаващи само отпред (каквито са повечето в диапазона до 70 лв) са малко безполезни при най-масовите low side падания.
« Последна редакция: юни 25, 2019, 23:59:35 последно от Painter » Активен
warrick
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSF650 Bandit
Публикации: 166

« Отговор #5 -: юни 30, 2019, 21:45:47 »

Моите са от вида, показан от колегата Оги. Много са добри, само че съм почти 2 метра и колената ми опират в резервоара и наколенките дерат боята. Чудя се как да избегна това издиране.
Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #6 -: юни 30, 2019, 22:23:24 »

Върху резервоара се лепят силиконови протектори там, където ти опират коленете.
Активен
warrick
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSF650 Bandit
Публикации: 166

« Отговор #7 -: юли 01, 2019, 20:14:47 »

Минавала ми е тази идея, ще видим, какво ще измудря.
Активен
MADMAN
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Търся го!
Публикации: 70

Ел. поща
« Отговор #8 -: юли 01, 2019, 22:51:42 »

Колега казвам ти от личен опит!
Не копуваи евтини наколенки а отдели нещо повече за собствената си защита!
Преди някоя година не го мислех и карах с евтини и в една хубава лятна вечер те се изпариха от колената ми, заедно с част от колената!
Активен
Painter
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL V-Strom650, ex: Honda Bros, Kawasaki KLE 500.
Публикации: 1066

Live to live. Ride to ride. Never mix these 2

« Отговор #9 -: юли 05, 2019, 08:55:24 »

Моите са от вида, показан от колегата Оги. Много са добри, само че съм почти 2 метра и колената ми опират в резервоара и наколенките дерат боята. Чудя се как да избегна това издиране.

За да не си надирам боята с наколенките и чантите за резервоар, вече за втори мотор ползвам едно предпазно фолио за облепяне на автомобили. ORAGUARD stone guard film Прозрачно, износоустойчиво, с много висок гланц. Бях облепил резервоара и страничните спойлери на Кавазакито. Спаси ми боята и при едно леко хлъзване по асфалта. След 3 години го свалих  лесно, без остатък и без нагряване. Сложил съм и на V-Strom-a
  На снимката надраните от наколенките ми зони са маркирани с червено а облепените зони със синьо.

Осезаемо по-скъпо е от рекламните фолия, но пък ти трябва малко и си струва.
« Последна редакция: юли 05, 2019, 08:57:27 последно от Painter » Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #10 -: юли 05, 2019, 21:16:36 »

На мен ми лепиха някакво подобно върху фаровете на колата, след като ги шлайфаха, че бяха потъмнели. Казаха, че издържа на камъчета и т.н.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Наколенки за пистов мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 20 запитвания.