Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Уикенд маршрути
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Уикенд маршрути  (Прочетена 23609 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 4333

« Отговор #45 -: септември 07, 2020, 22:30:07 »

Преди месец и нещо минах от Копривщица през Панагюрище и Вакарел към София и яко съжалих. Освен дупките насред завоите на много места имаше пясък като по Черноморието. Освен скоро да са го изринали Surprised
Активен
Kunev
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL-650 V-Strom
Публикации: 959

« Отговор #46 -: юни 14, 2021, 07:28:03 »

Малко да събусим темата че нещо е позаспала ...
Много хубаво класическо късо /заради смотаното време/ маршрутче. Ст. Загора - Чирпан - Асеновград - Бачково.
Има какво да се види, пътя е относително добър, а и хапването е прилично.

П.С.
Лично аз вчера открих, че при натискане на спирачка, водата от ръкавите на якето, се събира в ръкавиците ...  Sad  Very Happy  Smile
Активен
KokoVmaxa
Fan of DUCATI but BMW User
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: R1100S , R1200C , R1250GS Hp , 748R
Публикации: 3397

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #47 -: юни 14, 2021, 08:44:04 »

Ние , пък независимо какво щяло и е било времето направихме едно каране........ и нека разкажа някой неща покрай него:

Димитровград беше сборният пункт и след което:
 Димитровград - Симеоновград - Гълъбово - Раднево - Нова Загора (Бистро ДЕНИС - на Николай кръчмата и мотористите са винаги добре дошли)

от там на спускането селото преди Сливенски минерални Бани Спиране и -> Слагай Дъждобраните щото беше ясно , че ще има къпане = като ни запука точно на кръстовището преди изкачването на минерални бани Сливен - Дъжд ни пра ама порой , ама гръмотевици може и град да е имало , че по едно време много тракаше и лошо удряше , и после интензивен дъжд интензивен............ до след Айтос , на Житарево(сега Ветрен мисля се казва) вече се показа сух асфалт , Бургас на ЛукОйл зареждане и Крайморие - рибното ресторантче над Кея спираме и............ започва да вали , ама влизаме събличаме дъждобрани и сядаме - СТРАХОТНА Кухня , пресните миди бяха невероятно приготвени , черноморска скарида много вкусна и прясна , обаче кавардисваните рапани бяха леко недовършени този път....... през това време дъждът спря слава богу...... и Ние газ за Резово , преди АТИЯ започна да пръска по някоя капка по слюдата  ....... след Аркутино се отказа........... на изкачване за Лозенец отново капки по слюдата и на изкачване след Арапя преди Мичурин - пак започва да вали - спираме в Мичурин(ЦАРЕВО) и разтоварваме багажа , по един душ , нови дрешки и айде на кафе. Докато пийваме кафе на ОРЕХА във ВАСИЛИКО-то дъждът спря и пекна

- а ние нали сме леконравни мотористи - отново във екипите на моторите , ама нали сме добри души и един Мичуринец взехме да го разходим и газ към Резово , който пътува на там да внимава , пътя е тесен за един автомобил и постоянно излизат дърварки от няъде........

След което викам , чакайте да ви покажа едно от най-красивите места по Българското черноморие и айде в Синеморец над мъжкия плаж(устието на Велека)

От там - у дома и на масата........... стига ни 100км дъжд и 350км трип за деня , на масата и до 2 през нощта , ама поне разнищихме маршрута за неделния ден......

Мичурин - Изгрев - Българи - Граматиково - местността Качул - Малко Търново - Водопад Докузак - страноприемница Ковач - Бургас - Айтос - Карнобат - Нова Загора - Раднево - Гълъбово - Симеоновград - Димитровград.

Първо за пътя от МИЧУРИН до МАЛКО ТЪРНОВО - първата една част от пътя до някъде е кърпена , има цели участъци с нов асвалт - не се подлъгвайте редуват се и несе зане какво и как може да ви изненада , после след БЪЛГАРИ до Граматиково има нов асфалт изцяло , но пак с едно на ум , защото има пясък и чакъл изкаран по пътя ! След Граматиково - пътя е ремонтиран със лопата и саморазливен асфалт........ НО Е ПРОХОДИМ и Е МНОГО КРАСИВО !!!
 На моста на р.Велека местността Качул

Продължаваме към Малко Търново където сме приятно изненадани от оформлението на центъра и паркчето където намерихме и това:

След Малко Търново към - Водопад Докузак

по График след това вече беше време за обяд ......... айде на КОВАЧ за чорба от ФАЗАН - е да ама нямаше , ядох рибена също е много хубава и като напълнихме коремчетата , потеглихме към Бургас и зареждаме на излизане на ЛукОйл-а до МЕТРО , гледам едно сивкаво към магистралата и към Айтос малко по така светличко , викаме айде пак Айтос ...... изкачваме ЖИТАРЕВО и се вижда дъжда е на 500м , слизане обличане отново на Дъждобраните и после Дъжд............ дъжд до ............ няма край - на Нова Загора на влизане викаме почивка , че това е лудница с тоя дъжд , кафета чайчета и отново по конете ........... и Дъжд , дъжд , дъжд , дъжд спря след Симеоновград  Smile Smile Smile

По този маршрут има много красиви места и много добри заведения за посещаване , но синоптиците ни преебаха пътя , щото предрекоха дъждове  Very Happy Smile Smile Smile Smile Smile

Каската - BMW Stret X Comp е повече от перфектна в такова време , ако не боим , че под 100км в час не се чисти добре слюдата от водата и продължава да има същият проблем няма въздух в нея със скорост под 60км трябва да си с отворена слюда или се удушаваш
 Ръкавиците - Неопреновите ръкавици за 30.00 лв от АлиЕкспрес са перфектни за каране в такива условия (те са ми комплектовани с дъждобрана вече трети сезон) особено ако дъждът е цял ден и имаш и подгрев на ръкохватките(за първи път съм доволен , че имам подгрев и го използвах)
 Ботушите - GAERNE G-Hybrid мога да кажа само МЕга-Лативи за тях - нямам идея колко километа и колко часа в проливен дъжд - нито капка !!!
 Дъждобран - Гащеризон , номера е да го облека преди да ме намокри и съм си сух .......... ако не се окензам със затварянето и не ми напълни гащите с вода  Smile Smile в събота спирах на петолъчката да отстранявам тази подробност , ама човек се учи докато е жив.

*** Има липсващи снимки щото са в телефона на Весо , ама като ги прати ще ги кача и тях от другите места  Very Happy Smile

Kaртата:

« Последна редакция: юни 14, 2021, 09:04:52 последно от KokoVmaxa » Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #48 -: декември 30, 2021, 22:16:47 »

Един такъв комар ми е бръмнал в главата.......... БАТУМИ .....Батуми......... батуми ........

Започвам усилено да обмислям една 8-9 дневна авантюра

Активен
dambatamoto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Bmw r1150gs,yamaha wr 400
Публикации: 157

Ел. поща
« Отговор #49 -: декември 31, 2021, 09:29:43 »

Ако ходиш до Батуми,така и така ще си в Грузия,планирай и разходка до Степацминда в Кавказ,уникално красиво е.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс, R 1100 GS, и сега BMW G 650 GS Sertao.
Публикации: 1982

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #50 -: декември 31, 2021, 09:55:36 »

То в Грузия има много, какво да се види. Само до Батуми да се иде и после обратно май няма много смисъл.  Very Happy
Иначе Черноморското крайбрежие на Турция е много интересно. Very Happy  След Истанбул до Самсун по самото крайбрежие повече от 300 км на ден не могат да се минат, защото пътя е тесен, но с изключително много завои. Като планински проход е нищо, че е край морето. От Самсун вече се отваря пътя и става, почти като магистрала, но пък има много светофари, населени места и ограничения. Имайте ги тези неща на предвид. Very Happy
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #51 -: януари 01, 2022, 21:18:31 »

Ако ходиш до Батуми,така и така ще си в Грузия,планирай и разходка до Степацминда в Кавказ,уникално красиво е.
По принцип - Разходката я смятам за Турското Черноморие , но като гледам че Грузия е там и това Батуми ми е едно такова притегателно..... инак като първоначално ми е Трабзон таргет-а .... ама да видим , започвам да събирам инфо  от вас дето сте ходили и имате опит и знания

То в Грузия има много, какво да се види. Само до Батуми да се иде и после обратно май няма много смисъл.  Very Happy
Иначе Черноморското крайбрежие на Турция е много интересно. Very Happy  След Истанбул до Самсун по самото крайбрежие повече от 300 км на ден не могат да се минат, защото пътя е тесен, но с изключително много завои. Като планински проход е нищо, че е край морето. От Самсун вече се отваря пътя и става, почти като магистрала, но пък има много светофари, населени места и ограничения. Имайте ги тези неща на предвид. Very Happy

Говори ми Говори ми - моля продължавай , може и снимки да подкрепяш  Smile
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3305

Ел. поща
« Отговор #52 -: януари 01, 2022, 23:48:22 »

По принцип - Разходката я смятам за Турското Черноморие , но като гледам че Грузия е там и това Батуми ми е едно такова притегателно..... инак като първоначално ми е Трабзон таргет-а .... ама да видим , започвам да събирам инфо  от вас дето сте ходили и имате опит и знания

Говори ми Говори ми - моля продължавай , може и снимки да подкрепяш  Smile
Той Владич-а много може да пише..и за мотори, и за планери ;)
Ако стигнеш до Грузия, не се страхувай, а влез и в Азърбайджан - аз съм очаровам от тая страна!! А стигнеш ли до Баку, ще си промениш мнението за това кои са в 3-тия свят
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс, R 1100 GS, и сега BMW G 650 GS Sertao.

Ел. поща
« Отговор #53 -: януари 02, 2022, 08:24:23 »

Ето тука ми е пътеписа за Грузия. https://vladi.unixsol.org/gruzia2016/
А иначе по турското крайбрежие и то точно след Истанбул там Карасу, Акчакоса, Зонгулдаг, Амасра, Инеболу, Синоп съм карал по-рано с Африката RD 07, която имах. Синоп е родното място на Диоген, а Амасра е нещо, като Созопол. Има какво да се види. Заслужава си разходката черноморското крайбрежие на Турция. Не е като българското крайбрежие с курорти и бетон навсякъде.  Smile Smile Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: януари 02, 2022, 10:51:21 »

Ммммм, да. В Баку с вашите мотори ще сте на почит. Там най-голямата кубатура е 600, ама видях май само един такъв. Масово карат 250-ки и надолу. Поне до преди 4 години. Извън столицата обаче е лека цигания. Иначе хубави, приветливи хора.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3305

Ел. поща
« Отговор #55 -: януари 02, 2022, 23:33:34 »

Има и големи кубатури - в Баку попаднах на квартална сбирка на чоперасти - половината мотори бяха Харлита ;)
Единственият голям* мотор извън Баку, беше в пустошта около Кобустан
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #56 -: януари 03, 2022, 13:52:52 »

Може. Аз попадах предимно на такива:

Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #57 -: януари 15, 2022, 14:14:38 »

Намерих тука по-стари снимки от черноморското крайбрежие на Турция. Те са от този пътепис: https://vladi.unixsol.org/turcia2009/  Very Happy

http://gallery.pazardjik.org/v/vladi/Turcia2009/0614-122910.jpg.html
Турската Камчия.

http://gallery.pazardjik.org/v/vladi/Turcia2009/0614-155546.jpg.html
Турското Ропотамо.

http://gallery.pazardjik.org/v/vladi/Turcia2009/0614-182137.jpg.html
Пред Алапли.

http://gallery.pazardjik.org/v/vladi/Turcia2009/0615-121908.jpg.html
Амасра.

http://gallery.pazardjik.org/v/vladi/Turcia2009/0616-131507.jpg.html
Част от стените на Синоп.
« Последна редакция: януари 15, 2022, 14:16:21 последно от Vladi4 » Активен
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Уикенд маршрути

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.259 секунди с 21 запитвания.