Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Дилема между Scorpion Exo 1400 и Shoei GT Air
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Дилема между Scorpion Exo 1400 и Shoei GT Air  (Прочетена 1117 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4313

Ел. поща
« Отговор #15 -: юни 11, 2019, 17:06:22 »

........... на база на тези 6-7 каски които притежавам в момента:
ARAI , HJC , AGV , SHOEI , DUNCHINI Police , SHARK

ако не ми пука за парите:
ARAI

ако искам хубав качествен и осезаемо по евтин шлем:
HJC

и никога SHARK .............

защо никога шарк,на мен най-високия им клас каска ми хареса

вярно,че и аз не бих погледнал друг модел,ама тоя си беше оки

какво не им харесваш,сериозно питам,че се чудя на последния им модел
Активен
Румен
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 147

« Отговор #16 -: юни 11, 2019, 22:19:16 »

За Scorpion - а нищо не мога да кажа, но с въпросния Shoei карам четвърти сезон, общо около 30 хил. км. и карам почти всеки ден.
Ако трябва да направя някаква равносметка или изводи, то трябва да е нещо такова:
Плюсове: Много качествена изработка, няма такова нещо като утъпкване или както колегата някъде по-горе беше написал, лесно се разглобява и се пере, перфектен падащ тъмен визьор- много мек филтър с перфектна зрителност, пин лока е включен в комплекта и също е много добър - никакво изкривяване или нещо такова, тиха е което много ми харесва, дори под брадата е затворена с някакъв  плат което също не е лошо, има много добра вентилация на горната част на главата и в сравнение с нолана с който карах преди това изглежда е по-аеродинамична, защото не ми отвява толкова главата (карам гол мотор). Закопчалката на каишката е перфектна. Добре ми стои и не ме дразни дори и при по-дълго каране.
Минуси: Предната вентилация е много голяма и няма степени - или е отворено или е затворено, а на отворено можеш да хванеш синузит,  освен това не са сложили мрежичка на този отвор (а е голям) и много често ми се е случвало през него в шлема да ми влизат живи мушици всякакви. Отвора на визьора е с много нисък хоризонт (ако караш по бързичко и решиш да позалегнеш малко, трябва да си навириш главата нагоре за да виждаш, което ти натоварва врата и не е много готино). Заключването  на стъклото става едностранно с една издатина на визьора, което не работи добре и много често се налага да натисна стъклото и с двете ръце отвсякъде за да се закопчае. Пружината на стъклото е доста стегната и първата степен която трябва уж да е само леко открехнато всъщност е полуотворено и не върши никаква работа.
Друго не се сещам на момента, но опита е личен и от първа ръка дето се казва... дано съм бил полезен
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със две свещи
Публикации: 2051

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: юни 12, 2019, 07:43:18 »

защо никога шарк,на мен най-високия им клас каска ми хареса

вярно,че и аз не бих погледнал друг модел,ама тоя си беше оки

какво не им харесваш,сериозно питам,че се чудя на последния им модел

Имал съм три ШАРКИТА - първото беше 2002г ФОГИ ШАРК - той за времето си беше Мнооого хубав , докато обаче слюдата не реши че трябва да помътнява........ и познай - главата телевизор , после мина време разни други марки и първото HJC Cl-11 , но то е нисък клас уж и викам един по качествен да си купя - айде SHARK .......... нисък свод на челото , слюдата се откопчава сама ......... абе ти еба и ужаса , после никога повече до преди две години - Флип-Ъп викам айде тва не е кой знае кво , ще да е ок предполагам........... заеби - пак греда , очилата се пускат с две ръца , каската се отваря с више образование , няма предвидени места за интерком ( а Модела беше флагмана на турситическите им каски ) .......... двама приятели имаха тия там Еър модели най-хубавите уж......... слюдите с тиксо и силикон закрепени на каската да не падат сами , купиха си RPHA-та и нещата приключиха завинаги.
 Тва са мойте 5 стинки за Шарк - аз лично Никога няма да си взема Шарк - не , че вече има и за кога де при положение , че имам колекция Каски като в нея имам два ARAI RX7 Corsair и RX7GP Haslam и т.н.
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 458

Ел. поща
« Отговор #18 -: юни 12, 2019, 12:40:08 »

Взех си Scorpion-а мат, карбонова версия.
Темата може да бъде изтрита.

Благодаря на отзовалите се колеги, споделили личен опит.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Дилема между Scorpion Exo 1400 и Shoei GT Air

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 21 запитвания.